Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252341 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Исус Христос
« Отговор #510 -: Октомври 10, 2010, 09:14:08 am »
     Никой  на  никого  не  може  да  опрости  или  да  анулира  кармата !!   
Може да привлече определени чужди кармични последствия върху себе си, спомагайки за тяхното изживяване. Но това при положение, че в изкупуващия чужда карма има пълна увереност, че създалия кармата няма да създаде нова, на мястото на изкупената. Това обаче е валидно преди всичко при отношенията Учител–ученик. Както вече споменах, ако Христос е изкупувал някаква карма, тя не е била индивидуална, а колективна и в този смисъл тя не може да се нарече чужда.



Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Исус Христос
« Отговор #511 -: Октомври 10, 2010, 09:21:10 am »
...
Iris,хубав пример с реката,но,ако човекът на ниво Дух е бил избрал да умре в нея?!

Човек на ниво Дух може да си е избрал определен период в който да умре (имам предвид физическото му тяло). Начинът на смъртта обаче едва ли се определя предварително и мисля, че в общия случай това става чрез определени видове болести, а не чрез случайни инциденти. При всички случаи, когато видим давещ се човек, трябва да направим всичко според възможностите си да го спасим. Дори и да е трябвало да умре, ако не го спасим (или не се опитаме според силите си) ще допуснем сериозна грешка.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #512 -: Октомври 10, 2010, 16:43:46 pm »
Блу, от изложението ти въобще не успявам да отсея опорите на тезата ти. Не успявам да намеря аргументите на които се опираш. Оставам с впечатлението, че стоиш гордо изпарвен, стъпил в средата на блато.

Може би ако ми обясниш отново защо мислиш, че някой може да изкупи чужда карма, ще успея да видя някаква твърд в изказваенто ти.
Спорт-Здраве4,извинявай,изразила съм се неточно.Значи никой няма право да изкупва ничия чужда карма.Това би нарушило т.нар. ни право на избор.Защо според теб всички онези,които тук в хнет се хулят като управляващи планетата отказват да си налагат волята директно,а използват задкулистни средства?!
Но Иисус Христос,ако приемем,че е успял да стигне онова ниво(или се е родил/въплътил просто такъв)на самоосъзнаване,когато 3-те се сливат в едно.Да,знам,че има доста спекулации за Светата Троица,но нека си спомним,че и самите ние сме дух-душа,и тяло(е,и его-то).Та,ако човек стигне до етап да вижда всичкото в неговата цялост-този някой дали все още е отделна единица или се стига до онази индивидуалност,когато човек се приема като част от цялото(дори проявление на това цяло).Все едно в една чаша вода да има много капки и едната да се осъзнае като капка-ок,речено-сторено.Но дали след това тази капка вода помагайки на някоя друга капка(готова затова)да нулира своята карма помага всъщност на другата капка,или на самия себе си,понеже все пак индивидуалната капка е част от всичката вода в чашата,която е Едно цяло?!А какво правим,ако по някое време решим да слеем тази чаша вода в едно поточе,после в една река,после в едно езеро,после езерото в море,после океан и т.н.(ами,ако всъщност няма никаква чаша-еми,тогава?!)?!
Както вече споменах, ако Христос е изкупувал някаква карма, тя не е била индивидуална, а колективна и в този смисъл тя не може да се нарече чужда.Iris,съгласна съм с теб.Но някои Учители помагайки на някои ученици да стигнат някои нива на осъзнаване-сами затъват и измъкването е доста трудно понякога.Но все това е тяхно право на избор!
Дори и да е трябвало да умре, ако не го спасим (или не се опитаме според силите си) ще допуснем сериозна грешка.Забавното в случая е,че всъщност няма грешка. :) :hi:  :yes:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #513 -: Октомври 10, 2010, 19:37:55 pm »
     Абе  хора,  какви  ги  говорите  какви  ги  мислите!  Опомнете  се! 
     Каква  групова  карма  може  да  се  опрости  даже  и  да  се  нулира  и  питам  коя  е  тази  привилегерована  група  (народ),  а  знаете  ли  колко  е  опасно  това!  Защо  смятате,  че  Христос  единствено  го  е  грижа  само  за  християните,  я  стига - помислете  и  пишете!   ??? ???
     Колективна  карма  не  е  ли  сбор  от  индивидуални  такива! 
     Можеш  единствено  да  поемеш  или  промениш  чужда  карма,  ако  преди  да  е  извършена  причината  се  намесиш!
     Причинно - следственият  закон  не  е  български  за  да  се променя  според  сезона!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Исус Христос
« Отговор #514 -: Октомври 11, 2010, 00:09:09 am »
     Абе  хора,  какви  ги  говорите  какви  ги  мислите!  Опомнете  се! 
     Каква  групова  карма  може  да  се  опрости  даже  и  да  се  нулира  и  питам  коя  е  тази  привилегерована  група  (народ),  а  знаете  ли  колко  е  опасно  това!  Защо  смятате,  че  Христос  единствено  го  е  грижа  само  за  християните,  я  стига - помислете  и  пишете!   ??? ???
Не знам... Аз поне писах, че една част може да се поеме от Учителя при определени условия, а не за нулиране на кармата и други подобни. А колективната карма обхваща преди всичко цялото човечество. Това разделение на християни и нехристияни си е от тебе.


Цитат
Колективна  карма  не  е  ли  сбор  от  индивидуални  такива!
 
Според мене: не. Ще дам един груб пример. Аз работя в дадена фирма и си изпълнявам качествено задълженията. Фирмата обаче като цяло, въпреки моя професионализъм изпада в тежко финансово положение. Причините са извън мене, но ще понеса ли аз последствията или няма да ги понеса? Докато съм част от фирмата, ще нося определени последствия – позитивни и негативни, не само от моите действия, но и от цялостния живот на фирмата.    

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #515 -: Октомври 11, 2010, 22:27:43 pm »
    Абе  хора,  какви  ги  говорите  какви  ги  мислите!  Опомнете  се!  
     Каква  групова  карма  може  да  се  опрости  даже  и  да  се  нулира  и  питам  коя  е  тази  привилегерована  група  (народ),  а  знаете  ли  колко  е  опасно  това!  Защо  смятате,  че  Христос  единствено  го  е  грижа  само  за  християните,  я  стига - помислете  и  пишете!   ??? ???
     Колективна  карма  не  е  ли  сбор  от  индивидуални  такива!  
     Можеш  единствено  да  поемеш  или  промениш  чужда  карма,  ако  преди  да  е  извършена  причината  се  намесиш!
     Причинно - следственият  закон  не  е  български  за  да  се променя  според  сезона!    
mitko,а колективното съзнание какво е тогава?!
Защо  смятате,  че  Христос  единствено  го  е  грижа  само  за  християните,  я  стига - помислете  и  пишете!   Huh HuhКъде Христос казва в Библията,че го е грижа само за християните?!Той само,заради християните ли се въплъти тук?!По тази логика с какво се различават християните от евреите,които се смятат за избран народ?!
Ок-замислете се,ако колективната карма е сбор от индивидуални такива-тогава не излиза ли,че всеки индивид влияе по някакъв начин на всички останали и на всичко "отделно" от него самия?!Това имах предвид.
Аз поне писах, че една част може да се поеме от Учителя при определени условия, а не за нулиране на кармата и други подобни.Учителят,дори да приеме и повлияе на нечия чужда карма при определени условия-какво се случва,ако ученикът се окаже възприемчив,и успее да излезе от "самсара"?!
Според мене: не. Ще дам един груб пример. Аз работя в дадена фирма и си изпълнявам качествено задълженията. Фирмата обаче като цяло, въпреки моя професионализъм изпада в тежко финансово положение. Причините са извън мене, но ще понеса ли аз последствията или няма да ги понеса? Докато съм част от фирмата, ще нося определени последствия – позитивни и негативни, не само от моите действия, но и от цялостния живот на фирмата.     Да,Iris,прав си.Обаче,колкото и фирми да смениш,ако се скапе цялото икономическо положение-пак ще си повлиян на някакво ниво.Примерно работиш в Мерцедес,изпълняваш си перфектно задълженията.Фирмата обаче като цяло,въпреки твоя професионализъм изпада в тежко финансово положение.Причините са извън тебе и ти решаваш да напуснеш.Отиваш в БМВ,но,понеже компанията Мерцедес като цяло влияе на всеобщото икономическо положение,а,ако има повечко компании като Мерцедес се стига до финансова криза.И ти въпреки,че си си изпълнявал качествено задълженията,и вече работиш другаде-пак на някакво ниво си понасяш последствията.Просто от някои неща-няма измъкване или е трудно.
« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 22:36:53 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Исус Христос
« Отговор #516 -: Октомври 11, 2010, 23:14:43 pm »
Цитат
Цитат на: Blue|_Star в Днес в 10:27:43
mitko,а колективното съзнание какво е тогава?!
Защо  смятате,  че  Христос  единствено  го  е  грижа  само  за  християните,  я  стига - помислете  и  пишете!   Huh HuhКъде Христос казва в Библията,че го е грижа само за християните?!Той само,заради християните ли се въплъти тук?!По тази логика с какво се различават християните от евреите,които се смятат за избран народ?

Аз съвсем се обърках :unknown:.Защо говорите,че Исус го е било грижа за християните?По времето на Исус имало ли е християни :-X?
« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 23:17:01 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #517 -: Октомври 11, 2010, 23:17:54 pm »
mitko,а колективното съзнание какво е тогава?!............
Къде Христос казва в Библията,че го е грижа само за християните?!Той само,заради християните ли се въплъти тук?!По тази логика с какво се различават християните от евреите,които се смятат за избран народ?!
 
       Нищо  не  разбирам  от  колективизъм!  
       По  вторият  въпрос - На  много  места  му  приписват  такива  думи!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Исус Христос
« Отговор #518 -: Февруари 12, 2011, 06:01:17 am »
(мерси за предупреждението в червено, че никой не е писал от 120 дни, но като съвестен потребител, обещал на Еон нещо, реших тук да постна това, което мисля :))

Христос според мен е имал поколение. Не е задължително това да се доказва с и покрай писаници в Библията. Но, ако всички, които вярват в някакво сравнително неунищожимо (било и част от Бог) съзнание няма как с физическата смърт на тялото му, всичко да е приключило.
Не е било необходимо и навременно да се оповестява. Доста тайни като се пазят в последствие се запазва силата им, отколкото, ако се апелираше за синовете, дъщерите и внуците на Христос.
Мисля за това, защото според мен освен конспирациите и теориите за извънземен разум, имаме доста неща за чисто Земният разум. Който, ако е определящ за развитието на човечеството, но преценящ какво се случва, решавайки повече от човечеството да го разпнат и заличат, отколкото да  се учат и усъвършенстват от уменията му.
Не започвайте да си проверявате родословните дървета обаче, защото ще се окаже, че Хитлер е братовчед на Бойко Борисов и тогава няма как да обясним, че Мария Магдалена е Ц.Цачева.
За това ми е интересно как с Библията се е заблудило толкова време и толкова народ. Хитро и Уникално. И все пак, ако мислим за въплъщения може да се получи така, т.е. и още, че както в Христос е част от Божественото съзнание така и в някой друг по същото време е имало друга част. Дори защо да не е била жена. Ако тези две половини се съединят си представете какво би се получило? Бог! Да, ама всеки иска да е Бог. Тогава на този Бог, не му се казва че е с определени способности и той си остава един "прост" месия". След което случайно среща... всеки може да си го доразвие. Идеята ми е, че с разпването на Христос не се е изгубило и затрило семето на божественото.
Важно е, че в определен момент ако който и да е не може конкретно да ... "ходи по вода", но усеща по-интензивно съднанието си, той не трябва непременно да се определя като луд, а да се разбере.
Харесва ми идеята да съм безсмъртна, вече не ми изглежда толкова уморително, колкото интересно (акооооо и с условието хората да се развиват, а не да чакат наготово някой да им каже, че левитирането, осъзнатите сънища и телепатията са неща и качества на съзнанието, които трябва в един момент да започнат да се използват, а не просто да се установяват.).
« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 06:02:54 am от cassio »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #519 -: Февруари 12, 2011, 11:04:46 am »

За това ми е интересно как с Библията се е заблудило толкова време и толкова народ. Хитро и Уникално.

А на мен са ми интересни постоянните ти противоречия с които са изпълнени постовете ти:)

Явно тая тема е създадена с една единственна цинична и клеветническа цел... :bad:
Съгласна съм с това мнение, а повече от това възмутена от невежеството, с което се дискутира.
Това че Ева не умира на секундата като Снежанка не означава, че в последствие не умира всъщност. Което е по-лошо за нейните потомци, защото тя реално с мижавия си невеж опит не може да ги светне за нещо друго, освен как да ядат ябълки...
И кво общо има Луцеферчо и Сатана с яденето на ябълки в райската градина...

Значи ти можеш да говориш за заблуда в библията,но когато друг го прави е
невежа :unknown:
и не ме обвинявай в"заяждане",просто отново ти посочвам факти.Нали обичаш да философстваш..Пофилософствай малко върху себе си,и собствената си същност.Ще ти е от полза.Ако ти стиска де..
« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 11:05:53 am от konstantin2007 »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Исус Христос
« Отговор #520 -: Февруари 12, 2011, 16:51:10 pm »
"Стиска" ми не, ами както съм на Дзен-вълината тия дни направо го приеми като печалба от Тототототототото.
Има разлика между противоречие и невежество. Много обичам да стоя зад думите си. Защото преди да ги напиша съм ги мислела. Това че някой като теб е решил да се прави на уж добронамерен, за да го използва като "преспиване" на врага и после да ми обяснява колко некомфортно е било чувството като те обвинят в невежество- Не нам! Написах ти го веднъж ще го повторя отново. Нямам намерение да се надговарям с теб. Не това ми е целта. Имаш си приятелки или познати, които не понасяш, надявам се, с тях си цъкай и им се прави на нещо което не си.
Т.е. ако не пишеш конструктивно по темите - контекста просто вече ще информирам модератор/админ и няма да се занимавам да ти отговарям.

Заблудата, за която аз говоря е много по-съществена и няма нищо общо с приказката за адам и ева. Това, което е написано за тях няма нищо общо с история, Троици и всякакви други неща, които са били фундамент за цялата Средновековна култура и Новото време след това. Не знам да има религия основана на историята за Адам и Ева- някой да е ходил на кръстоносни походи, за да им търси.... "листата покриващи интимните им части" или останалите, с които са... си- както и да е.
Затова в приказката за Адам и Ева няма нищо интересно за тълкуване и това може да ти го каже и собственото ми дете. Трябвало им е на хората някакво начало на историята и са измислили нещо си започващо не с "имало едно време в един далечен Рай" ами там както са започнали.
Докато в тази тема аз ти говоря за наистина уникална манипулация и световна конспирация.
Това да накараш толкова хора да ПОВЯРВАТ в нещо толкова необяснимо, но в същото време провокативно е не просто гениално, а определено с някаква цел.
И в задачата се пита : Каква би могла да е целта? Защо повечето толерантни и неинформирани религиоведи се опитват да обясняват как Христос, Буда, Аллах са един и същ с различни имена. Не е вярно това! Щото ако е направи правилната дистинкция, не че толкова има опасност от война, колкото от това неуморимо човешко желание за власт и надмощие.
Нещата са сериозни. Ева и Адам направо са били късметлии, че са умрели толкова рано.

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re: Исус Христос
« Отговор #521 -: Февруари 12, 2011, 18:39:44 pm »
Добре, че си на дзен-вълна, та се изразяваш кратичко и смислено...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #522 -: Февруари 13, 2011, 14:48:42 pm »
Добре, че си на дзен-вълна, та се изразяваш кратичко и смислено...
 ;D

Касио,ма не се нерви.Ти наистина си противоречиш.Тъй като темата е друга,няма да спамя,но има поне 3-4 примера от нашите постове(моите и твоите)в които като аз кажа нещо,ти веднага скачаш в опозиция,само щото не ти се нрави моята персона.(споко де  :empathy: ...не си единствената :blum1:) И в следващото дискутиране на подобна тема,изказваш становище сходно на моето,ама понеже си чела нам си кой и имаш нам си колко висши,смяташ,че си по-наясно с нещата отколкото другите.Ами всеки си има право на мнение в крайна сметка..И не знам(противно на твърденията ти за заяждане) някой,някога лично теб да те е обидил в този форум,както ти постъпваш със всички имащи"наглостта"да изкажат мнение различно от твоето или пък просто за спорта както се вижда,щото фактите показват,че в един момент и ти заставаш зад същта позиция.Ето ти го противоречието..Или двойният стандарт.."Аз мога,ама другите не"
Помисли си над това,и над факта колко много обичаш да наричаш другите тъпи,невежи и т.н.и след това си помисли кое ти дава това право?
Както е казал Исус,който е безгрешен той пръв да хвърли камъкът!

бррр....уплаши ме с тез модератори,ама пък и истината винаги боли,нали ;)
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 15:07:53 pm от konstantin2007 »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Исус Христос
« Отговор #523 -: Февруари 13, 2011, 15:14:47 pm »
обичам да си изпълнявам обещанията. Целта ми не беше да те уплаша. А просто те информирах, как ще постъпвам занапред. Преди пет секунди го направих. Не знам за какво точно говориш, но тъпотиите в темите за Дънов достатъчно показват на какво ниво си в общуването. Не просто на психиатър трябва да отидеш. А доста книги да прочетеш преди да пишеш безсмилици. Аре със здраве

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #524 -: Февруари 13, 2011, 18:44:43 pm »
       Вмеесто  да  се  дърляте,  а  ми  отговорете:
1  Може  ли  една  физическа  смърт  да  изкупва  духовни  обременености?
2  Смъртта  на  Христос  убииство  ли  е  или  самоубииство?   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27