Автор Тема: Андрей Реутов - Хакери на Сънища  (Прочетена 48448 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #30 -: Октомври 24, 2008, 02:38:49 am »
   Защита всеки има и тя зависи от нивото на осъзнатост. Това до каква степен сме осъзнати в ежедневната си дейност. Дали не правим нещата автоматично или полуавтоматично.
   Няколко години занимания с Тай Чи и Айкидо ми помогнаха до голяма степен в издигане нивото на осъзнатост. Спазвах леко загатнат съвет, пропускан от мнозина. При тренировка всеки вектор на приложена сила се задействаше единствено чрез напълно осъзнат и контролиран процес, наблюдаван с детско любопитство. След стотиците повторения в залата (и не само) при реална ситуация реакците ми станаха мигновени с отсъствие на мисли (спиране на вътрешния диалог). Състоянието е съноподобно. Намерението приложено при конкретни физически действия. Просто ставах наблюдател.
   Но тава състояние започна да се проявява при сънищата и осъзнатите сънища. Себеусещането ми бе еднакво (и още е)
   Разтърсващото беше когато преди около година забелязах, че мимолетни мисли, заявени еднократно намерения, започваха да се реализират до няколко минути. Забавяне на дъжд, появата на НЛО, пристигане на нужния автобус, такси по поръчка, забавяне на влак .... на два пъти и форума спира, след като заключавах, че нямам нужда от такъв форум.  ;)
   Но кагато реших да експериментирам не се получаваше нищо.
   След размисли и медитации чух с моя глас думите "Мога да модифицирам събитията ако е засегнат само един човек." Разбира се се подведох но за кратко. В повечето от случаите нямах личен интерес, т.е. беше ми безразлично какво ще стане. Просто се шегувах "Добре, така да бъде!". И бидеше така.... Но от спиране на форума бяха засегнати много хора. Влака не беше празен. Аз ли бях причината или просто предусещах събитията? Дали не си въобразявах?
   Оттеглих се от форума по тези причини. Спрях да ползвам интернет, не четях нищо, спрях да медитирам. Усилено се заех със земеделие. Но нещата не се промениха.
   Сега вече знам ползата от спиране на вътрешния диалог. Знам и ползата от липсата на желания. А отсъствието на емоциите не е сравнимо с нищо.
   Не съм станал ясновиждащ или ясночуващ. Просто силата, която усещам у себе си ... без думи.
   Разбрах, че едва сега съм застанал на прага и пътя по който мислех, че от години вървя в действителност е бил "пътечката в двора ми".

   "Ти си Това" и "Хакери на сънища" ми изясниха някои неща. Допълниха се много добре.
   Ако някой съфорумец се наеме да преведе втората част на книгата, мисля ще бъде от полза на недостатъчно добре разбиращите руски език. А и превеждащия ще навлезе много по-добре в нещата отколкото само да чете.
   Хайде някой по желание, че да не си възнамирявам на случаен принцип.  ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #31 -: Октомври 24, 2008, 06:06:24 am »
aviana, наистина странно мнение. Защо ти се струва манипулативна книгата? Какво и какви са тези неща, дето са използвани, и които и ти използваш.
Наистина ще ми е любопитно повече гледни точки за книгата.
Не разбрах и къде автора се показва интелигентен и начетен и говори не на място.
Можеш ли да дадеш пример?

п.с. а до коя част си стигнала ?

Може просто книжката да не е точно за теб, и затова да имаш такива чувства. Когато нещо не е за някого, то веднага намира начин да се дръпне в страни.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #32 -: Октомври 24, 2008, 06:54:31 am »
   Не знам за кого каква е книгата. Преди минути разбрах защо са се случвали описаните от мен нища.

   – Много просто. Например, ти можеш да поискаш край тебе да прелети птица. Сформирай в съзнанието си картина на това събитии – представи си, как тази птица прелита край тебе. Колкото по-ясно видиш тази картина на вътрешния си взор, толкова по-добре. После спокойно чакай резултата. При това отнасяй се към това упражнение спокойно: получи ли се – добре, ако ли не – майната му. Подобно безразличие се явява един от ключовете за успеха. Защото, когато ти активно желаеш нещо, твоето желание предизвиква противодействие от страна на реала. А когато си безразличен, всичко се получава. Тук има една тънкост – бидейки безразличен към резултата, ти освен това, трябва да знаеш, че той ще го бъде(ще се случи). Това е едно безусловно знание за това, че твоята поръчка ще се изпълни.
стр 208


Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #33 -: Октомври 24, 2008, 15:03:08 pm »
aviana, наистина странно мнение. Защо ти се струва манипулативна книгата? Какво и какви са тези неща, дето са използвани, и които и ти използваш.
Наистина ще ми е любопитно повече гледни точки за книгата.
Не разбрах и къде автора се показва интелигентен и начетен и говори не на място.
Можеш ли да дадеш пример?

п.с. а до коя част си стигнала ?

Може просто книжката да не е точно за теб, и затова да имаш такива чувства. Когато нещо не е за някого, то веднага намира начин да се дръпне в страни.

Не манипултивна по принцип с цел(сега ще ви промием мозъците),а по принцип в самата книга.хм....как да го обяня :-\

Например за Кастанеда от самото начало забелязах нещо:
"-Спомняш ли си Кастанеда какво казваше,да прав е обаче,правим така и така."
Или"Кастанеда казваше и ние сме съгласни с него,но използваме друг подход"(едва ли не тяхният подход е по-добър)не чак толкова натрапено,но ми прави впечатление.

Аз имам подхода когато говоря за неща,които хората не разбират и са скептични да ги обяснявам с житейски примери"-нали ти се е случвало да....еми така е и с това и е нормално и тнт."
Тук е същото,но обясненията за меко казано завъртяни и объкващи(не отричам,че има истина в тях),но обясненията на моменти ми се струват мааалко по-различни от това,което е искал да обясни.

Книгата не е лоша,но подобни неща ми правят впечатление и се изнервям на моменти докато чета и ми разваля удоволствието от това да науча нещо от книгата.
Ако се сетя по-подробно ще обясня,че сега обяснението ми е примерно само. ;) :)
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #34 -: Октомври 24, 2008, 17:07:14 pm »
Жоро, най-вероятно е така. Един пресен пример от вчера. Карам аз с едно гадже в колата по магистрала и в далечината отстрани един голям мост. Показвам и го и и викам "Виж какъв хубав мост". И 2та умирахме от нетърпение да се приберем, особено тя. След 5 мин. трябваше да сме в къщи. Въпреки това тя на всяка минута питаше колко остава. По едно време гледам ГПС-са, и показва някъде към 20 км. Брех. Пускам да видя маршрута, гледам червеничката линия отива точно до тоя мост, който бяхме гледали, минава го , и се връща обратно. Оказа се, че бяхме влезли в една отбивка за тоя мост по погрешка и вече нямаше връщане назад. Освен това беше пълно с коли и се движехме мнооого бавно. Та минахме си моста, завъртяхме един огромен кръг от другата страна и минахме по него обратно. И вместо след 5мин бяхме в къщи след около 45 ...  ;D
.. Така, че внимавай какво си помисляш ..

Та ето още един елемент в добавка на изброените от Жоро - ако просто си радостен от някое творение, и то смирено радостен. (Аз бях казал "Виж, какъв хубав мост. И точка!")

aviana, прекалено си критична. Охлаби малко натоварването, това е просто книжка все пак, романче. Не е озаглавено "Наръчник на ентусиаста магьосник". Нито пък Дон Хуан е някакъв идол и единствен капацитет. Много правилно в книжката споменават да си нямаш прекалено много идоли, а да следваш себе си. Забелязахте ли за медитацията, как предложи предмета да не е направен от човек а от природата, защото е пак същото. Фокусираш ли се върху вибрацията на друг, ти приемаш шаблон (да градиш себе си) от него, а не винаги е за препоръчване. Не се знае той на какво ниво е, и какви са му недостатъците.

едит:
Жоро, прочети "Илюзии" на Ричард Бах. Мисля има я в Спиралата, и изобщо някъде със сигурност я има онлайн.
Там, се говори точно така, както говориш и ти. (ако не си я чел, де) Имах момент от живота, тая книжка ми беше любима. Сигурно съм я препрочел 30-40 пъти  ;D
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 17:13:56 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #35 -: Октомври 24, 2008, 17:21:16 pm »

Може просто книжката да не е точно за теб, и затова да имаш такива чувства. Когато нещо не е за някого, то веднага намира начин да се дръпне в страни.

ти го каза с точност ама 100% :D :D ;)

Наистина книгата ме дърпа в страни,но не само искам да я довърша(на края съм),но и определени думи ми правят впечатление,които ми обясняват едно или друго или ще ми се изясни след време,но като цяло чувството ми е"не е за мен"

За това и ми се създават такива чувства,а това,което е важното за мен са определени мисли на автора. ;)
Т.е тя си е полезна и за мен,но по друг начин
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #36 -: Октомври 24, 2008, 18:42:48 pm »
Аз съм така с книгите на Кастанеда. Още не съм ги чел, а много хора са ми ги препоръчвали. Знам обаче в общи линии за какво се отнасят. Може и да съм прочел една, почти цяла, но коя беше не помня. Даже някой беше казал, че трябва да се четат точно в определен ред, иначе не може. Да, ама го забравих тоя ред, и така стоя си, без да ги чета.  ;D

Не знам дали е, щото много затъпявам, но напоследък много рядко чета книги. Горе долу 1-2 за около 5г. Абе не обичам да си пълня главата със щяло и нещяло. Което трябва, ще си дойде.  ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #37 -: Октомври 28, 2008, 06:03:24 am »
Някой попадал ли е на книгата, преведена на английски? Гледам из нета само на руски я има?
Може би още не е преведена?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #38 -: Октомври 31, 2008, 01:07:16 am »
Защо все на английски? Или на руски?
Препоръчителни сайтове за ел.книги-на английски или руски(във форума) и често се говори и цитира на английски!(в теми пак от форума!)

Хубаво е, че има образовани хора, ама нашият език е български все пак!!!
И аз уча езици и аз разбирам, ама все пак....??????

« Последна редакция: Октомври 31, 2008, 08:28:41 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #39 -: Октомври 31, 2008, 02:21:02 am »
гаджето не чатка нито бг, нито руски, а и се похвалих каква яка книга съм прочел.  Търсих из нета но на англ нищо не намерих. Освен някаква дата за издаване - август 2009  :(
Иначе наистина няма причина да чета на английски, при положение че оригинала си е на руски.

Чета 2та част на руски, но върви малко бавно, а речника, който се налага да ползвам отвреме на време (полиглот 7) е голямо дърво.
Нямам нищо против да я прочета на бг, но за сега никой не я е превел.  :P
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #40 -: Ноември 02, 2008, 03:30:49 am »
Знам,че понякога не намираме това,което искаме на нашият роден език и трябва да използваме познанията си или речници(мерси за полиглот 7 в момента я инсталирам ;) :D)Но ми направи впечатление,че се цитира на аглийски или в темата" Линкове с много добри e-books"почти всички линкове са с книги на английски и поста ми беше моментно възмущение.Аз трябва да използвам речници например понеже ме изтощават ел.книгите(къде отидоха добрите стари книги,които ги държиш в ръце?),а какво остава хем да чета от компютъра хем да превеждам(още по-голямо изтощаване).И за това така написах.
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #41 -: Ноември 02, 2008, 20:41:11 pm »
В края на книгата даже се дава сайт не съм сигурна за връзка или нещо друго...? Сега го разучавам този сайт. Някой знае ли какъв е точно? Че след края на книгата май излиза, че книгата си е баш като наръчник.
« Последна редакция: Ноември 02, 2008, 21:26:36 pm от Eon »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #42 -: Ноември 22, 2008, 05:15:14 am »
...
Жоро, прочети "Илюзии" на Ричард Бах. Мисля има я в Спиралата, и изобщо някъде със сигурност я има онлайн.
Там, се говори точно така, както говориш и ти. (ако не си я чел, де)
...
   Реших да я погледна преди малко за да видя, как така некой говори като мен.  ;)
   "Попрелистих" ... т.е. скролнах на посоки и виж на какво попаднах:
   
   Захванеш ли се да доказваш,
   че нещо ти пречи,
   бъди сигурен, че
   то наистина започва
   да ти пречи.


   Ама как подхожда на форума и света. А?

   Ще взема да я прочета и аз ... но едвали 30-40 пъти  :-\


   По въпроса за защитите.
   Според досегашния ми опит зависи от нивото на осъзнатост. Но онази, която и на сън и на яве е валидна. Иначе всеки може с думи да имитира осъзнатост (човек има доста лукави съставки). Въпроса е в знанието придобито от преживявания, наричано от мен познание. Другото знание, получено от книги или предадено дори от Учител, е само потенциално валидно.

   

Т.е., ако някой от сайта се занимава с такива неща(всичко, свързано с езотеризма и има достатъчно развита енергия),ако аз имам осъзнат сън и се опитам да вляза в съня на даденият човек от сайта в момента на действието ще се събудя най-малкото с главоболие и тнт. заради самозащитата му).

    Някой от сайта .... някои... :)
   aviana, какви спомени събуди в мен ...
   Преди време споделих в лична кореспонденция с някои съфорумци за един такъв опит спрямо моята заблудена особа.  ;) Три поредни бързи опита:
   1. върколак;
   2. франкенщайновски простотии с деца;
   3. престрелка за финал

   Явно не са знаели, че в моя свят аз определям правилата. В отговор на 1. и 2. едва ли го е боляла глава. Но за престрелката имаше контакт. Не съм агресивен но сигурно е имал дисфункции. При този контакт разбрах, че е човек от форума.
   От тогава не се е налагало да взимам осъзнати мерки срещу въздействия от хора. Или съм им безинтересен или енергетиката ми е достатъчна.  ;) За съзнания от друг тип обаче осъзнатия отговор често е нужен.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #43 -: Ноември 22, 2008, 18:34:17 pm »
Брех, ти наистина ме притесняваш.
Ами ако някой от форума посещава и мен, а аз дори не зная дали е така. Повечето сънища дори не си ги помня.
Може и да мога да противодействам, може и да не мога, работата е, че не знам. А дали има хора замесени, също не знам.  :D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #44 -: Ноември 22, 2008, 22:36:41 pm »
Хм...говорих, че по принцип не можеш да влезеш в съня на човек, който има силна развита защита(в процеса на развитие на потенциалът се развива такава)и при опита да влезеш ти става лошо, но поста на Жоро Велев ме обърква малко(или той не е имал толкова силна защита)не знам.

Но напоследък имах 2 сблъсака със самозащита на хора само защото МИСЛЯ за тях, при едната беше чувство за страх, а при другата като мисля за нея и за ситуациите с нея започвах да се задушавам и да заеквам притеснено като говоря(когато мислиш или говориш пращаш енергията си към този човек и той се пази-така ми обясниха и че е несъзнателно)и в случая е в будно състояние (става въпрос за 2 мнооого силни жени)и в съня е така. И тези ситуации ме убеждават в твърдението ми(поне аз така си мисля, де да знам, имам много да уча).  :D ;) ;)
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 09:27:20 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27