Автор Тема: Човешкото тяло като приемник и предавател  (Прочетена 29990 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Това е вярно, но не всеки знае, че е господар на себе си. И не зависи ли това господство над себе си от еволюцията на съзнанието. Ако съзнанието е еволюирало само до емоционално ниво, то ще възприема подобни елементални образи с емоционалното си тяло и няма да може обективно да ги оценява , а ще прави това с емоциите.Т.е умът му ще е строго ограничен от емоции, няма да е обективен. Според мен всичко зависи от еволюцията на съзнанието. Едно високо еволюирало съзнание , не би могло да бъде заблудено, защото на неговото измерение няма холограми и не може да има синтетични елементални форми. Докато един емоционален тип съзнание не би могло да направи разлика. Или иначе казано измамните духове, могат да заблудят само този, който може да ги види. До тук няма нищо страшно. Но след това те може да разкажат за преживяванията си на други хора. Тогава  нееволюирали съзнания, могат да се доверят на други нееволюирали съзнания и да приемат, това, което те им казват за чиста монета. Опасно! Според мен. :)А, съм убедена, че това, че не сме елементали или духове не ни прави по-незначителни, напротив! Трябва да се радваме, че не сме, защото най-често такива елементали и духове са дискарнирани мъртви, които явно имат определени проблеми при преминаване в по-високи нива. Така, че , да, ние сме дори  по-високо от тях в еволюцията на съзнанието. И така си изпълняваме задачата като създания на Твореца.  ;) :)

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Така е,но според мен винаги има начин да те измамят :)) Това е вярно за тази наша реалност,но кой знае как стоят нещата в другите реалности,там естествено лъжата и измамата биха имали други методи и биха представлявали нещо съвсем различно,но подобни неща пак би имало :)
А и според мен ние(като велемощни същества) сме си самодъстатъчни така,както Творецът си е самодостатъчен.Тоест,както добре беше казано в някоя от темите тук,дяволите и ангелите,които виждаме,са тъкмо нас - проекции на нас самите,които все още не са ни известни(ниско ниво на самоосъзнаване) и затова са закодирани зад заблудна матрица-метафора.
Ако погледнем нещата от този ъгъл - първо ни трябва силата да си заповядаме(или познатата ни "воля"),и ако след това се подчиним на заповедта си(или познатото ни "себелюбие"),то ние автоматически ще заповядваме на своите дяволи и ангели :)

И всяко същество,което потърси контакт с нас и не представлява наша проекция,би следвало да буди съмнение именно защото всяко същество е самодостатъчно.
Ако на такова същество му бъде заповядвано,то в един момент ще спре да изпълнява и естествено ще разкрие своята природа - че не е нас :)
Това исках да кажа...
« Последна редакция: Май 04, 2008, 18:49:59 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Да, бе мисля, че те разбрах   :) прав си, мисълта ми е кой има тая воля, за която говориш? Цаката е тъкмо в тази воля. Тя разделя това да си господар на себе си, от това Емоциите да са ти господар.  Ма ние не я щем тая воля, защото много обичаме да се самозадоволяваме с емоциите си и с фантазиите си.  ;D Те са като кокала за кучето. И затова повечето хора остават в емоционалния стадий на развитие на съзнанието.
« Последна редакция: Май 04, 2008, 20:06:38 pm от July »

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Е,аз имам по-друго виждане за емоциите,но това е за друга тема :P

А волята е много проста - не е някаква божествена,медитаторска,велика и проникновена...това е простата воля да не ядеш кетчупа,след като прочетеш съдържанието.Но също така е и волята да разбиеш мутрата на някого,защото така го чувстваш отвътре - тоест волята да отхвърлиш всяка задръжка и всяко ограничение на проявата на съществото ти в света.
Тази воля е експлозивна,трябва да й се даде шанс само веднъж и тя ще расте сама.Себелюбието,което е задължително за всеки,идва веднага след като има достатъчно воля за него.
« Последна редакция: Май 04, 2008, 20:44:12 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Breath

  • Гост
Да, бе мисля, че те разбрах   :) прав си, мисълта ми е кой има тая воля, за която говориш? Цаката е тъкмо в тази воля. Тя разделя това да си господар на себе си, от това Емоциите да са ти господар.  Ма ние не я щем тая воля, защото много обичаме да се самозадоволяваме с емоциите си и с фантазиите си.  ;D Те са като кокала за кучето. И затова повечето хора остават в емоционалния стадий на развитие на съзнанието.

Няма нищо лошо в това да изживееш/преживееш емоциите си. Не е нужно да се отказваме от тях и те да бъдат подтискани. Колкото по-бързо ги изкараме на повърхността и ги преживеем и се освободим от тези, които не са ни нужни, толкова по-бързо ще продължим напред. Не всичко е воля и възпитание. Понякога е необходимо да се отдадеш на емоцията за да разбереш смисъла на това, което преживяваш. Подтискаш ли я, следващото й появяване ще бъде в най-неподходящия момент. Лично мнение и май пак леко встрани от темата на Tina  :)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Няма нищо лошо в това да изживееш/преживееш емоциите си. Не е нужно да се отказваме от тях и те да бъдат подтискани. Колкото по-бързо ги изкараме на повърхността и ги преживеем и се освободим от тези, които не са ни нужни, толкова по-бързо ще продължим напред. Не всичко е воля и възпитание. Понякога е необходимо да се отдадеш на емоцията за да разбереш смисъла на това, което преживяваш. Подтискаш ли я, следващото й появяване ще бъде в най-неподходящия момент. Лично мнение и май пак леко встрани от темата на Tina  :)
Да, много точно казано. Но емоциите които не са ни нужни всъщност трябва да  трансформираме в техния положителен полюс, отговарящата им положителна емоция. Така отрицателните емоции ще си отидат естествено.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Кой говори за подтискане на емоцията? Не и аз.  Щом я подтискаш,значи, че я имаш. Аз говорех, за волята да си господар на емоцията, а не тя на теб. Т.е. да я усетиш, изследваш и да не и позволяваш да те управлява и да не се идентифицираш с нея. Това ми беше думата. Не препоръчвам подтискане, ако така е прозвучало. ;)Не смятам, че емоциите са встрани от темата, емоциите излъчват енергии. Положителни или отрицателни. При всички случаи егоистични.  А човек излъчва емоции. Т.е. тялото на човека е предавател и приемник на емоции. Просто още едно мнение.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Аз малко се забърках в обясненията за заповядването и подтискането на емоциите.... ??? Ще обясните ли?

Нека да дам пример - ако някой е изпитал нещо подобно да сподели:

Аз усещам емоционалната енергия доста близо до жив човек - в много редки случай на 100-тина 200 километра да кажем - при силна болка. В същото време съм изпитвала силна неопределима емоционална енергия, която съм изхвърляла, защото вярвам, че е на точно такива същества и духове. Неопределима е когато нямам ИДЕЯТА или образа на носителя. как можем да се настроим?

След това идват мисловните, които са още по-страшни защото преодоляват по-големи разстояния. Като пример мога да дам най-елементарното желание да се вдигне телефона и да се обадим на някого...и се оказва, че този човек е мислил за нас точно в тоя момент и е искал да говори с нас. Как можем да доразвием това до телепатия?

Пропускам за сега усещанията в директния обхват на физическата аура...

Но ми е интересно ако някой е чувствал божествени енергии и как. Също - другия край на спектъра - мъртвите, ниско-честотни.  :-\

« Последна редакция: Май 05, 2008, 00:38:41 am от Tina »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Според мен в излъчването на енергии, няма нищо странно. Ние сме инструменти за приемане и предаване на вълни. В човешкия си живот (независимо, колко животи) имаме  5 тела и с всяко едно от тях предаваме и приемаме, съответната за нивото на съзнание на определеното тяло информация, и в зависимост от това,  на каква степен на развиетие е нашето съзнание. Предването на мисли от разстояние е едно такова качество. Ти си помисляш за приятел и в мислълта си пожелаваш да му звъннеш. От раждането на мисълта до самия акт времето е нищо. Просто секунди. Но както знаем от квантовата физика, на субатомичните частици им се въздейства с мисъл; например, можеш да регистрираш болка в цвете ако някой си помисли, да го откъсне. Да, но цветето няма мозък, е да но има съзнание. Всяка материя има съзнание! От минерала, до човека. ( Как минерала, сложна кристална фигура, без мозък, се саморепродуцира в изключително сложни форми? Именно защото има съзнание. ) И твоето съснание предава на съзнанието на материята на цветето, че има опсност да го откъснеш и с фин иснтрумент (крескограф), това може да се установи. По същия начин можеш да въздействаш на твой приятел, като за части от секундата му предадеш твоите мисли, за това съзнанието му се е “сетило” за теб и едва ли не “очаква” да му се обадиш. Дори и мислите са съставени от субатомични частици. Всичко е живо и на всичко можем да въздействаме и всичко може да ни въздейства, как , колко, зависи само от нивото на нашето съзнание и нивото на онези на които предаваме тези енергии. Така, че ,  според мен, ти си тази, която е предала мислите си на приятеля, не той се е сетил за теб пръв.  И това става за секунди, защото така пътува мисълта. Моментално. Ако пък усещаш от разстояние 100-200км, че някой го боли, то той ти е предал своите мисли, че го боли и така ти си получила информацията. Т.е. някой предава, друг – приема . И предаването винаги предхожда приемането. Независимо, че  е толкова моментално, че изглежда едновременно и приятелят ти от другата страна си въобразява, че е мислил точно за теб. Той е мислил точно за теб, защото ти вече си му предала твоите мисли... Това е просто моето обяснение.  :) ;)

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
В човешкия си живот (независимо, колко животи) имаме  5 тела и с всяко едно от тях предаваме и приемаме, съответната за нивото на съзнание на определеното тяло информация, и в зависимост от това,  на каква степен на развиетие е нашето съзнание.

Доколкото знам телата са 7- физическо, етерно, астрално, ментално, духовно, космическо и нирванично.
« Последна редакция: Май 05, 2008, 10:11:13 am от Тук и сега »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Разделения могат да се правят по много признаци. В действителност всички тела представляват едно цяло, а разделенията са условни.

Разделение може да се направи на три - основното такова е дух, душа, тяло;
В агни йога - огнено, финно и физическо.

После може да имаме разделение на седем включващо висша триада - атма, будхи, манас и четири низши тела - физическо (стхула шарира), конкретен ум (кама манас), емоционално(астрално, кама) и етерно (линга шарира) - това е общо взето теософското разделение и е подобно на това на розенкройцерите.

Друго разделение на седем е на Джуал Кхул - физическо, емоционално, ментално, будхи, атма, анупадака (монадата) и ади (това е свързано с Логоса, с Бог, от който всички монади са част). Всъщност Дж. Кхул свежда седемте тела дадени от Блаватска до пет и добавя още две.

Петър Дънов казва, че телата в действителност са 12, като за момента хората са запознати само със седем (физическо, етерно, емоционално (понякога използва за него думата духовно), умствено, причинно (каузално), будхично (Христовия принцип) и атмично (Божествено).

В индия има и разделение на пет: анамая-коша, пранамая-коша, маномая-коша, виджняна коша, анандамая-коша.

Общо взето във всички случаи става въпрос за едно и също.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
И? Как да знаем кое от телата предава или приема? Нещо специфично за всяко от 5-те, 7-те или 12-те тела?

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Всички тела предават и приемат. Предават си вътрешна информация едно на друго и предават и приемат информация от/към други хора и въобще живото-форми. Както казах , може да влияеш на растения, минерали, животни. Затова хората , които си имат талисмани, неволно ги зареждат с енергии, не винаги полезни! За това мисля Миротворец беше прав да не се дава собствен талисман на друг човек.

Аз знам, че телата са 8, но тези, които касаят живота в човешко съществуване са 5. Физическо, етерично, емоционално, ментално, каузално. От там нататък са Тяло на Единност, Духовно( което има 2- низше и визше), Божествено,Монадично (отново две -низше и визше) Космическо ( което е най-низшето от възможните Космически.

Въпросът е, че в човешкия живот, колкото и прераждания да отнеме, ще прогресираме най-вроятно най-много до Духовното 5-то.(Тогава се говори за просветлен човек )

Всеки етап на развитие на съзнанието се характеризира със съответните характеристики на телата. 

1.Примитивният стадий: ( около60% от човечеството)Това са хора, които живеят на примитивното човешко ниво. Те са почти неспоссобни на високи емоции, като любов и състрадание. Те ще "обичат” някого, само ако имат полза от него. Те ще се оженят/омъжат за да имат редовен секс и за да има кой да им готви и чисти или да се грижи за тях. Те са с реактивни реакции и биха повярвали на всичко, което им се каже, защото им липсва търсене на причината и резона.
2.Около 25% от хората са на Цивилизованото ниво на развитие на съзнанието, което е характеризирано със смесица от положителни и отрицателни емоции. Те се идентифицират предимно с техните емоции и чувства. Търсенето на причина започва да се развива, но е винаги оцветено от емоциите.  У тези хора менталното тяло използва шаблона на  емоционалното тяло на своето развитие. Близкото преплитане на двете тела ментално и емоционално замъглява границата между емоция и мисъл, което прави трудно такава личност да взима рационални решения.  Когато техните емоции са неактивни, те се  чувстяат празни и безлични. Техните емоции автоматично отговарят на  външен стимул , така, че тяхното щастие зависи от добър социален живот, секс, купуване, клюки, алкохол, музика и т.н Такива хора обикновено тръгват накъдето и другите са тръгнали. Мислят както медията им казва или както общественото мнение налага. Емоционалното мислене е двойствено :(любов /омраза), така, че техните вярвания са също бели и черни и повечето мисли са осъдителни.От примитивното “мен” те са израстнали до: мен  вече включва семейството и приятелите. Това са  обикновено честни, трудолюбиви, любезни ,семейно ориентирани мъже или жени.
3.Развитият етап. Около 14% от човечеството попада в това число. Високи емоции и развиващ се интелект. Развитите хора все още имат емоции, но развивашият се интелект е приоритет. Техните ментални тела са все още преплетени с емоционалните, но интелектът започва да придобива контол над емоциите. Развитият интелект настоява за чувство на справедливост и обективност на техните емоции, което  им позволява да израстнат над  егоистичното и субективно мислене. Това са обикновено учени, хора на изкуството, философи ит.н.
4.Хуманистичният етап: По-малко от 1 на 1000 спада в тази категория, която се характеризира с висок интелект и състрадателност ( не емоционалност).  Развитите вярвания, мнения и стандарти са вече различни от медиите и общоприетите. Те не вървят с общественото мнение. Хуманистичните хора виждат “през” емоционалните илюзии и ментални фикции, които оцветяват възприятието на други хора за реалността. Те са осъзнали незначителнсотта на материализма, славата и богатството. Рационални и невзимащи една или друга страна мисли са възможни, защото тяхното ментално тяло започва да се асоциира с каузалното тяло, което увеличава, рецептивността до интуиция и вдъхновение.Постепенно те надрастват егоистичната природа и се научават да се отдръпнат и да позволят на каузална (по-визша идеа) да плува край тях ,а те да я наблюдават и анализират. Обикновено висшите въпроси , като смисълът на съществувание стават основният фокус и цел в техния живот
5.Просветленият етап. По-малко от 1 на 1 милион спадат към тази категория, затова няма да пиша подробно за него. Общо взето нас ни касаят най вече първите 4 практически.

Имам преведени материали както за 5-те тела, така и за етапите на еволюцията на съзнание в тези тела, а и за атомната структура във всяко тяло, но е сложно и предпочитам да ги подредя прегледно, освен това има и много таблици, които сега превеждам, а те са още по-трудни. Има материали и за нивата отвъд човешките 5 тела. Ако има интерес, като ги завърша, ще ги публикувам.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
И? Как да знаем кое от телата предава или приема? Нещо специфично за всяко от 5-те, 7-те или 12-те тела?
Приемаме чрез сетивата. Те са седем. Шестото е интуицията, а седмото е синтезиращо останалите шест. Тези седем сетива имат своите еквиваленти във всяко тяло. По голямата част от контактьорите, а и повечето ясновидци и др. под. са развили някое от своите астрални сетива. Това с каква същност ще се свърже човек зависи от неговото съзнание. Един емоционално уравновесен човек ще се свърже със същности от нисшия астрал, няма как да е по друг начин. Силно вярващата или религиозната личност обикновено се свързват с мисъл-форми (егрегори) представящи идеята в която вярват. Такава личност получава послания, които не са лоши по своето съдържание, защото егрегорът е плод на обичта и отдадеността на нейните последователи. Но тези послания в повечето случаи представляват просто общи приказки и призиви и не носят почти нищо наистина стойностно. Единствено контактът осъществен на причинно (каузално)или по-високо равнище може да се смята за сигурен. Това е нивото на Висшето "Аз". Според повечето автори то се намира над нивото на ума (според други автори е най-висшата част от нивото на ума и аз споделям това мнение). Каузалното/причинното тяло може да се разглежда и като най-ниската част от това което наричаме човешка душа. За да се осъществи контакт на причинно равнище може да се предположи, че човек трябва да се е отъждествил с Висшето си "Аз", т.е. с душата си.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Нещо специфично за всяко от 5-те, 7-те или 12-те тела?

За 7-те тела можеш да видиш в книгата "Трансформация на седемте тела" на Ошо-има я в спиралата.
http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=%CE
« Последна редакция: Май 05, 2008, 18:19:48 pm от Тук и сега »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27