Автор Тема: Човешкото тяло като приемник и предавател  (Прочетена 30013 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Относно: Човешкото тяло като приемник и пр
« Отговор #15 -: Април 27, 2008, 22:58:19 pm »
      Някой ползва ли си талисмани за защита, особено той да си е почувствал, че даденото бижу, играчка или какъвто и да е друг предмет, който ползва като талисман е точно за него? Въпроса ми е формулиран малко объркано, но сега не се сещам как по друг начин да го напиша.

И накрая на отговорите.... :) - аз лично смятам, че талисман е само "нещо" което се прави от хора които те обичат - независимо какво е - иконка, картичка, подарък, плюшено мече...щом те обича този човек, това е изключително силен талисман, но ако е направен комерсиално от "професионалисти"....ЗАБРАВИ за защита!

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Човешкото тяло като приемник и предавател
« Отговор #16 -: Април 28, 2008, 00:43:22 am »
      Тина, става въпрос за част от енергията. Останалата си е там, където трябва и си продължава с дейностите, които има да върши. Даже смятам, че няма повече прераждания на земята в този отрязък от времето, ще има чак във времето и пространството на следващата Земя. Може би не Сте се срещала досега с човек имащ такъв досег с близък човек, както е в моя случай.
      Отделно пък след преминаването на баба ми, след време имах увереност, че се е преродила и даже имам догадки в коя личност е, но затова нещо не съм споменавала пред роднини.
      А пък преди няколко месеца наш възрастен познат извърши прехода и после в сън имаше послание от него, че е на прекрасно място, което беше предадено на жена му. И досега е чудя защо точно аз го сънувах.
      А енергийната ми защита не е от около физическото ниво, не приемайте това като хвалба, от доста по-високо ниво е. По рождение съм вречена на Бога, това е по думи на хора, които са били първите, които са чули това от майка ми и по-късно са ми го разказвали. Аз тогава още не съм била даже родена, когато съм наричана. А аз съм далече от всякакви влияния и опити за влияние от страна и на официални религии и на секти. Следвам си моят личен път, на лично изстрадана за мен истина, по който вървя следвайки личните си усещания.
      Имам  и други преживявания, но може би не са за писане, доста са чудати и трудно биха се възприели.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Човешкото тяло като приемник и предавател
« Отговор #17 -: Април 28, 2008, 00:56:25 am »
      Не се доверявайте 100 процента на книгите, това са гледните точки и преживявания на авторите, които са ги написали. Винаги търсете своята си гледна точка, идваща от сърцето, от вътрешната ви пустота, а не от ума или егото ви. Това е труден урок за всички ни. Аз не зная кога ли ще мога да го усвоя колкото се може по-добре. Както и ми куца урока по търпение, дано някога да успея да го усвоя и да си взема изпита по него.
      Трудно е да се усвои да води Гласа на сърцето, а не логиката. Дясното и лявото мозъчно полукълба, битката за контрол между тях, а би трябвало да бъдат в равновесие -средният път!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Относно: Човешкото тяло като приемник и предавател
« Отговор #18 -: Април 28, 2008, 08:45:56 am »
Цитат
И накрая на отговорите....  - аз лично смятам, че талисман е само "нещо" което се прави от хора които те обичат - независимо какво е - иконка, картичка, подарък, плюшено мече...щом те обича този човек, това е изключително силен талисман, но ако е направен комерсиално от "професионалисти"....ЗАБРАВИ за защита!

"Радвам" се, че темата пое в такава посока!
Съгласна съм, Тина, с по-горното, с единственото условие, че да обичаш човека на когото даряваш талисман, или нещо силно заредено, мисля, не е достатъчно. Изхождам от  собствения си горчив опит, подправен с много болка.

Случи се така, че подарих най-скъпото си "нещо" (скъпо, поради историята, която има), на човек на който много държах, с единствената мисъл – да му бъде подкрепа в трудни моменти, така, както неизменно бе моя в продължение на десетилетия.
"Нещото" бе миниатюрна  дървена иконка – на пръв поглед съвсем обикновена, с която се намерихме на един далечен остров. От този момент, никога повече не се разделихме-следваше ме през морета и океани; последните 7 години  мълчаливо присъстваше на бюрото ми, до мига, в който реших да я споделя, с този мил за мен човек.
По принцип не се привързвам към такива нещица, но връзката ми именно с тази иконка, си бе доста мистериозна.

За миг  не бях допускала, че това  може да ни донесе толкова мъка. Двойно на мен, поради факта, че  иконката (тя бе много силно заредена) не бе приета-човека сподели, че не я заслужава-нараних любимо същество и същевременно "изгубих"  нещо, което ми бе тъй скъпо, защото бе част от мен самата, и което явно няма да изпълни мисията си.   

Понякога много Тъгувам за нея. Не знам каква е съдбата й. Помолих да я оставят в малък параклис с надеждата да донесе радост на този  който я намери,  както се случи някога с мен.

Цитат
Някой ползва ли си талисмани за защита, особено той да си е почувствал, че даденото бижу, играчка или какъвто и да е друг предмет, който ползва като талисман е точно за него?
   

Трудно човек се среща с истинските неща. Затова тези срещи са редки, но знаменателни.

И така, мили хора, внимавайте на кого какво дарявате, защото вместо радост, дара ви може да причини страдания.

Изглежда това е най-доброто, което можете да направите:

Цитат
Затова моите талисмани,които наистина усещам,си ги правя сам за себе си.Това е най-сигурният начин  Плетени гривни с вплетен минерал в тях,мартеници,или просто камъни и подобни неща.

- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Човешкото тяло като приемник и предавател
« Отговор #19 -: Април 28, 2008, 12:24:02 pm »
Добре ще бъде, ако си върнеш иконката, защото тя си е само за теб  ;)

И още нещо мога да кажа-няма безплатен талисман, винаги се заплаща по един или друг начин, затова подаряването на такъв не е никак добра идея. Любовта към някого не е най-важната причина да му се подари нещо по-специално, а с безпристранна мъдрост да се прецени дали той има нужда именно от нещо такова.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Nessa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Относно: Човешкото тяло като приемник и предавател
« Отговор #20 -: Април 30, 2008, 22:13:08 pm »

Аз затова се въздържах да препоръчам кристали за махалото, защото те са ЖИВИ същества и реагират ЗАЕДНО С НАС на енергиите - тоест могат и да се съпротивляват, могат и да приемат, а могат и да ГРЕШАТ! Това не пречи да се продават пендалуми с кристали като най-мощно средство за контакт.

Интересно но аз усещам точно така нещата - кристалите ги чувствам като живи същества, които много добре усещат моите вибрации в момента и може би ги поглъщат. Не го чувствам към всички камъни. Наскоро се сдобих с един - харесах го много в един магазин - парче необработен розов кварц. Когато го занесох вкъщи установих,че идеално се побира в шепата ми. Когато съм разтроена и държа камъка се успокоявам. Сякаш поглъща негативните ми емоции. И изпитвам силна привързаност към него  :-\ Странна работа.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Човешкото тяло като приемник и предавател
« Отговор #21 -: Април 30, 2008, 22:44:32 pm »
Добре, а да не направим ли едно завойче към по-далечни (безконтактни) приемания и предавания - като например влиянието на аурата, на емоционалната, на менталната и на божествените енергии?

Неактивен inside11

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Ще направя малък завой от поетата насока на темата,но четейки в началото за симптомите "пламнали уши и бузи" се сетих,че от доста време търся отговор на въпроса кое ги кара моите (уши и бузи)ни в клин,ни в ръкав да изгарят...
Прела съм,че в този момент някаква енергия е насочена към мен,но как се разбира положителна ли е,или не,и всъщност така ли е наистина?И ако да,как можем да се предпазим/защитим в такъв момент?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Тази вечер от около 22ч. моето лице също "гори"  :P  Да добавя също така и дланите и нагоре ръцете почти до рамото. Смятам, че това е момент, в който приемаме необходима за нас енергия и няма нужда да се защитаваме, а да се настроим за нейното правилно възприемане.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
И аз дълги години се опитвах да намеря отговор, докато Баба ми не ми "напомни": "Помисли кой може да е и ще спрат да ти пламтят бузите, ушите, ръцете...." :) Вярно, че бях го забравила - тя ми го е казвала като малка!

Извода (според мен): Като спре енергията и контакта на определено име - този човек мисли за нас или има нужда от нас и трябва да му се обадим и да разберем защо. (чувала съм, че най-лесно ставало с пендалума - махалото, ама съм се справяла досега с мислене - "Кой може да е?"  ;))

Езотерично обяснение: Мисловната и емоционалната им енергия влиза в нашата енргийна система - аурата и тя стартира процеси в тялото, които да ни "позвънят" и да ни накарат да вдигнем "психичния телефон"....

« Последна редакция: Май 02, 2008, 01:28:34 am от Tina »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
А ако този(това), което "мисли" за нас в такъв момент е на духовно ниво?   ;)
Мисля, че ще бъде грешка, ако се ограничим като приемници само в рамките на нашата материална действителност.  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
А ако този(това), което "мисли" за нас в такъв момент е на духовно ниво?   ;)
Мисля, че ще бъде грешка, ако се ограничим като приемници само в рамките на нашата материална действителност.  :P

А не - аз нямах впредвид само тази енергия - нашите антенки приемат и от невидимия и от видимия свят. Няма значение откъде е "обаждането". Аз съм убедена, че ние реагираме. Точно затова искам да си поговорим....

Има разбира се и негативни и даже доста опасни контакти.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Има разбира се и негативни и даже доста опасни контакти.

Един от тези знаци и мигове в живота, но....малко след като написах горното попаднах да мисли на Петър Дънов, че нас ни обграждат низши духове, които привличаме със собствените си слабости - духове на алчността, на злословието, на алкохолизма, на лъжата...

Те се събирали край човека, който ги манифестира е се хранели с тяхната "подобна" енергия и единствения начин да се избегнат такива контакти е да се елиминират недостатъците! Петър Дънов дори предупреждава, че те не само ще изсмучат човека енергийно, но могат и да го убият!

Добро попадение! Не мислите ли?
« Последна редакция: Май 03, 2008, 23:31:49 pm от Tina »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Именно това се казва и в текста, който съм публикувал(Истината за Бог - Интимност с Бог)Елементални същества и дискарнирани духове на умрели, могат да общуват с хора, и са много опасни за него, защото не винаги са доброжелателни или имат обективна информация. Но, което е още по-опасно, че човек и сам може да си създаде такива синтетични/фалшиви създания/божества. Тези същества наистина се хранят с енергията на техните създатели и така нарастват все повече. Те не предлагат обективна информация, тъй като отразяват само мислите и вярванията на техния човешки създател. Но това е все пак достатъчно за хората да вярват, че те си имат работа с високо духовни развити създания или Бог. Тези създания могат всъщност да бъдат много по-опасни елементалите, защото винаги потвърждават 100% вярванията на техния създател. Така, че, как бихме могли да се ориентираме с какво контактуваме и дали "то" ни предава обективна информация или е плод на нашата фантазия, след като може ние самите да сме 100% заблудени, че контактуваме с истински висш дух?  ???

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Човешкото тяло като приемник и пр
« Отговор #29 -: Май 04, 2008, 16:29:02 pm »
Според мен ако човек се отнася към всичко, което вижда, както се отнася господар към нещо друго, духове не биха могли да го измамят.
В крайна сметка това си е нашата холограма - ще рече, че всичко, което има отношение към нас е наша собствена заблуда(това вече беше дискутирано в една от темите). А ако случайно се случи да дискириминираме  ;D собствения си Висш Аз, то ние така и така сме господари на себе си, така че той не би се показал като заблуждаващ дух. Човек не само трябва да може да заповядва на себе си, но и да се подчинява на себе си, нали така? ;)

А и докога ще се отнасяме към външните(образно казано) неща за нас като към някакви чисти и по-висши създания? Ние самите представляваме нещо достатъчно висше, за да не се отнасяме към останалите същности като към някакви премогъщи и добри сили! Ние сме най-малкото равни с тях, данеби ние да не сме също част от Твореца?

Измамните духове могат да заблудят човека само ако той чака от тях съвет или прочие, или по някакъв некосвен начин им дава вратичка за това. Когато се отнасяме като господари към собствената си холограма, само тогава ние можем да имаме чисти отношения с нея. Приятелство може да има само между господари, както са казали хората ;)
« Последна редакция: Май 04, 2008, 22:16:20 pm от Mirotvorec »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27