Автор Тема: Изгореното знание  (Прочетена 12415 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Изгореното знание
« -: Март 20, 2008, 13:45:48 pm »
През 1954 г. младият монах Диего де Ланда, преизпълнен с християнско усърдие пристига в новозавладяно Мексико.
В един от храмовете на маите намерили огромна библиотека с древни ръкописи. По негова заповед един цял ден войниците изнасяля книги и ръкописи на площада. С фалка в ръка и религиозен плам, де Ланда заявява най-после "Тези книги не съдържаха нищо друго освен суеверия и измислици на дявола. Ние ги изгорихме всичките".

Случило се така, че по време на някой си управник на инките избухнала голяма епидемия. Допитването до оракула им казало, че "Трябва да се забрани писмеността".
Тогава по заповед на управника всички писмени паметници били унищожени, а писмеността забранена. Много години след това, един жрец се решил да изнамери азбука. В резултат на което бил изгорен жив.

В библиотеките на Картаген се съхранявали не по-малко от 500 000 тома. Римляните изгорили всичко, останало само едно единствено съчинение, което било преведено на латински език.

Сирийският цар Антиох Епифан изгорил книгите на евреите. А през 272 г.пр.н.е. запламтели кладите в Рим. По заповед на император Август били изгорени всички книги по астрономия и астрология.

Смятаната за най-голяма библиотека в древността - Аленсандрийската, според някои е наброявала до 900 000 тома. На няколко пъти от римляни, християни и мюсюлмани е била разграбвана и унощожавана, дорде и от нея нищо не останало.

Пепел не останала и от пергамската библиотека, която наброявала 200 000 свитъка. Само легенди са останали за библиотеките на Пта в Мемфис, за книгохранилищата на Хеопс или в йерусалимският храм.
По същият начин само спомени са останали за огромните библиотеки на Велики Преслав, Търново или Константинопол, унищожени от османците.
Дори в краят на 19 век, фанариоти-гъркомани унищожават много стари български книги.

Легендарната библиотека в Ниневия може би е преживяла най-леката съдба от всички изброени дотук. В резултат на пожар били унощожени голяма част от глинените плочки, но все пак останали около 20 000 екземпляра.

Бих добавил и поразиите извършени от Китай в Тибет, където унищожават древни книги.

Вероятно части от цялото това богатсво се съхранява тук или там и до ден днешен. Но за това не знаем много. Само предположения.
« Последна редакция: Март 20, 2008, 13:53:51 pm от Ashaman »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Изгореното знание
« Отговор #1 -: Март 20, 2008, 17:42:54 pm »
Ами библиотеката в Търново, която е горяла не знам колко време?...

Все си мисля обаче, че най-ценните неща са изнасяни от тайните общества и сега са по частни библиотеки. След това всичко е било запалвано чак... Все пак историята се пише от победителите и това че пише: "Изгорихме еди-какво си", няма особено голяма тежест за мен...

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Изгореното знание
« Отговор #2 -: Март 24, 2008, 18:20:58 pm »
Най-важната библиотека - тази на вътрешното ви усещане, е недостъпна за пожари. Единствено може да стане жертва на липсата на дързновение у вас самите.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Изгореното знание
« Отговор #3 -: Март 25, 2008, 18:48:38 pm »
Да. Затова дет се вика - направо от Акаша :P Там няма мърдане 8)

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Относно: Изгореното знание
« Отговор #4 -: Март 25, 2008, 20:14:20 pm »
Да. Затова дет се вика - направо от Акаша :P Там няма мърдане 8)
Хор, дай някъкво подробно инфо за този Акаш, ако имаш де. ??? :)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Изгореното знание
« Отговор #5 -: Март 25, 2008, 20:48:42 pm »



Цитат
вътрешното ви усещане


Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Относно: Изгореното знание
« Отговор #6 -: Март 25, 2008, 21:19:49 pm »
Fly, дай пример, нищо не ми говори това "вътрешното ви усещане"

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Изгореното знание
« Отговор #7 -: Март 26, 2008, 00:05:43 am »
Има тема в раздела за Акаша. Въпреки че аз споделям че Акаша е Висшият Аз, а не самостоятелно съществуващо място :)

Psyla

  • Гост
Относно: Изгореното знание
« Отговор #8 -: Март 26, 2008, 00:29:18 am »
Акаша е информация. всеки атом е информация, сборът от информация е информация, информацията може да е всичко, некаде...???
а човек може да чете информация.
но изгореното знание можеше поне малко да посочи на  съвременните хора това което сме изгубили, това на което сме способни. разбира се ако всичко се беше запазило все пак нямаше да жовеем както в момента.
със сигурност някой, някаде си има ръкописи,плочки,книги,кристали и т.н. от всички тези места които са били погубени от глупост.
           
                 където глупоста е утвърдена,
                   там разумът е безумие.

Неактивен Зурастър

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Относно: Изгореното знание
« Отговор #9 -: Март 27, 2008, 22:18:40 pm »
100 % вярно  :D Амиии Акашевата летопис както някои я наричан там можем да научим всичко което се е случвало в миналото :) Там няма лъжи, измами и корупция има само истина и истина ... но да стигнеш до това ниво на развитие не е лесно ...  :-\ :-\
Searching to the bottom of my Soul ... Seeking the truth ... All of it ... A New Era is coming     a

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Изгореното знание
« Отговор #10 -: Март 27, 2008, 23:05:19 pm »
Някъде пишеше за Акашовата летопис, че преди не помня колко милиона години е станало нещо и е била изтрита. Мисля, че Блаватска го пише.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Изгореното знание
« Отговор #11 -: Март 28, 2008, 18:22:47 pm »
:-*
o
Дрън-дрън! :-* Никой не може да изтрие :-* Истината... Можеш временно :-* да свидетелстваш за лъжа, :-* съзнателно или :-* несъзнателно, но Истината си стои :-* винаги, неизменна.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Psyla

  • Гост
Относно: Изгореното знание
« Отговор #12 -: Март 30, 2008, 14:36:26 pm »
и аз мисля, че не може да бъде изтрита.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Изгореното знание
« Отговор #13 -: Март 30, 2008, 20:36:32 pm »
Трият се нещата:)
А не беше ли точно Крион казал, че това е свързано с магнитните сили и мрежи и ако за момент магнитните полета изчезнат, човек, ще забрави всичките си спомени?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Изгореното знание
« Отговор #14 -: Март 31, 2008, 10:05:30 am »
Toя път съм съгласен с мението на Флай. За експеримент...флезте в някой фарадеев кафез и хев фън....той е напълно изолиран от всякакви полета
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27