Автор Тема: Изгореното знание  (Прочетена 12438 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Изгореното знание
« Отговор #15 -: Март 31, 2008, 14:23:46 pm »
Хехе, каква интересна тема съм пропуснал с моите редки влизания в езотериките.
Трият се нещата:)
А не беше ли точно Крион казал, че това е свързано с магнитните сили и мрежи и ако за момент магнитните полета изчезнат, човек, ще забрави всичките си спомени?

Тези разсъждения на Крион са пряко следствие от объркването, което наложи компютърната ера. Човек се опитва да обхване цялата информация и да смае света с разсъждения, но не успява. Предвид непознаването на механизмите на запаметяване при човека и машините, се допускат груби грешки.  :D ;)
« Последна редакция: Март 31, 2008, 14:31:26 pm от Trandev »

stiver

  • Гост
Относно: Изгореното знание
« Отговор #16 -: Март 31, 2008, 14:56:38 pm »
Тези разсъждения на Крион са пряко следствие от объркването, което наложи компютърната ера. Човек се опитва да обхване цялата информация и да смае света с разсъждения, но не успява. Предвид непознаването на механизмите на запаметяване при човека и машините, се допускат груби грешки.  :D ;)
Добре де, пояснете малко повече на мен, невежата, за механизмите на запеметяване при хората. Езотеричната гледна точка ми е що-годе ясна, но вие какво имате предвид? Това намеци за холографската вселена ли са, има ли нещо общо с фракталите и изобщо за какво говорите? Та нали напоследък дори и за ДНК се говори, че е не само комбинация от молекули, но че са носители на някакъв вид енергийни кодове, без разчитането на които генетиката ще продължава да си тича по пясък. А мозъка? Как той съхранява информация според вашите възгледи? :-\
« Последна редакция: Март 31, 2008, 15:09:29 pm от stiver »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Изгореното знание
« Отговор #17 -: Март 31, 2008, 18:19:40 pm »
Не знам какво пише в други теми за Акашите, но това, което знам аз е : 

Акашките библиотеки или както също ги наричат Акашките записки , са един вид  Космическа, Вселенска “библиотека”.  Кавичките са за това, че библиотеката не е физиечска и не се намира никъде като място. Тези знания  са съхранени в Подсъзнанието на Универсалния ум.  Това е перманентен каталог на всичко, което някога е помисляно, казано и станало във  Вселената. Така, че Fly Dragon е прав като казва, вътре в теб е Акаша. Онзи, който може да навлиза в подсъзнанието си,  на негово разположение е тази безмерна информация. Той може да достигне и  да черпи от това точно Универсално знание.

Така,че, наистина Акашките “бибилитеки” или Универсалното Космическо знание са вътре в нас на ментално ниво и всеки може да достигне до тях.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Изгореното знание
« Отговор #18 -: Март 31, 2008, 20:04:16 pm »
Хехе, каква интересна тема съм пропуснал с моите редки влизания в езотериките.
........................................

Тези разсъждения на Крион са пряко следствие от объркването, което наложи компютърната ера. Човек се опитва да обхване цялата информация и да смае света с разсъждения, но не успява. Предвид непознаването на механизмите на запаметяване при човека и машините, се допускат груби грешки.  :D ;)
Трандев, всички знаем, че си на ти с физиката, но... това не те прави експерт по човешката памет. Не знам жив невролог или психолог, или даже езотерист, които да могат да кажат как се осъществява запаметяването при човека, с какви методики се отлага информация в паметта, как се осъществява самият процес и т.н, защото никой жив човек на Земята не знае къде е седалището на човешката памет, дали е в мозъка или е в биполето на индивида /за Акашовите записи не споменавам, щото те са последствие на индивидуалните памети на всеки един човешки индивид, които се прибавят към паметите от всички останали организми на планетата Земя и Самата Земя/, или мозъкът е само транспортен механизъм, който предава информацията на биополето, а то на духа ни; след смъртта на тялото пък следват Акашовите записи. Абе въобще терра инкогнита... :o :o :o

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Изгореното знание
« Отговор #19 -: Март 31, 2008, 21:10:51 pm »
Не знам жив невролог или психолог, или даже езотерист, които да могат да кажат как се осъществява запаметяването при човека, с какви методики се отлага информация в паметта, как се осъществява самият процес и т.н, защото никой жив човек на Земята не знае къде е седалището на човешката памет, дали е в мозъка или е в биполето на индивида /за Акашовите записи не споменавам, щото те са последствие на индивидуалните памети на всеки един човешки индивид, които се прибавят към паметите от всички останали организми на планетата Земя и Самата Земя/, или мозъкът е само транспортен механизъм, който предава информацията на биополето, а то на духа ни; след смъртта на тялото пък следват Акашовите записи. Абе въобще терра инкогнита... :o :o :o
Я явно съм пропуснал собствената си смърт...както и всеки психолог и невролог на планетата...явно голям геноцид е било.
 Механизма на запаметяването е прост - образуват се множество невронни вериги ( които между другото често имат общ елемент - оттам и идеята за холографския модел на паметта) Но това е механизмът на хардуерно ниво. На софтуерно механизмът е доста сложен и ме мързи да го описвам. З заинтересованите как става номера - "Психология на познанието" на Людмила Андреева, но и всяка книжка по когнитивна психология би свършила работа.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Изгореното знание
« Отговор #20 -: Март 31, 2008, 21:55:57 pm »
Gil-Galadh,
Преди двадесетина години по старите научнопопулярни вестници и списания имаше няколко странни факти описани в медицината. Става дума за това, че при фатални хирургични намеси на някои хора са им отстранени големи части от главнияте мозък. Дори единият от случаите, които си спомням е от Автралия, при който липсвал почти деветдесет процента от главният мозък, но човекът след операцията не само, че дошъл в съзнание, но се възстановил и започнал да изпълнява елементарните човешки нужди. След няколко месеца започнал да изговаря и първите си думи. Неq не се учил да говори както се учат малките деца, просто започнал да си спомня говоренето.
Gil-Galadh,
Искам да ти задам и един въпрос. Какво ще ни кажеш за паметта на органите и отделно за паметта на обикновената телесна клетка? Как ще ни обясниш, защо когато на едно биологично същество му се отреже /ако си виждал какво прави една кокошка, като й отсекат главата, или едно козле или агне - аз съм виждал/главата тялото продължава някои от функциите си - нали тялото е отделено от главата и няма връзка с главата, и рефлективно с паметта /тук намеквам, че паметта по някакъв начин е разпръсната в цялото органично тяло, а не само в главата. Даже в миналото имаше публикации за паметта на гръбначният мозък. А знаеш ли какви неща има написани за гилотинираните хора от времето на Френската революция/? Не че искам да контрирам поста ти за паметта, просто мисля, че нещата с човешката памет не са никак ясни, защото невролозите и психолозите винаги ще си твърдят, колко добре познават човешката памет, така както физиците мислят че познават тайните на мирозданието, а археолозите и историците тайните на миналото. Според мен се познава само механиката на паметта и то не напълно. Никой не е посочил къде точно се намира седалището на паметта и под каква форма паметта се съхранява, това е най-важното. Миналата година мисля, че също имаше публикации по въпроса, къде все пак се намира складът на паметта.
« Последна редакция: Март 31, 2008, 22:18:23 pm от SMSI-H »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Изгореното знание
« Отговор #21 -: Март 31, 2008, 22:20:10 pm »
Гил-Галад.
Нещо не откривам информация, че тоя "кафез на Фарадей" може да ограничава магнитното поле на Земята. Всъщност, май напротив, той действа именно заради това поле.
Че изолира всякакви полета е доста смело твърдение, което предполага, че всички полета са известни. По-скоро някои полета са известни, но особено не са известни силите, които ги пораждат.

Заедно с Трандев се изкавате някак си с идеята за авторитетност, но ми се струва да претендирате такова познаване на неща, за каквото определено науката не претендира.

 :o
П.с. А м/у другото темата отиде в съвсем друга насока.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Изгореното знание
« Отговор #22 -: Март 31, 2008, 22:42:11 pm »
Статичното магнитно поле си минава спокойно...но рязко изменение в магнитното поле се блокира. За това и рязка промяна на магнитното поле на Земята ще бъде изолирана от фарадеевия кафез...както и всяко друго не-статично магнитно поле. Като прибавим и че на господата астронавти не им  е изтрита паметта следва че ... моментно спиране на магнитното поле на Земята няма да се усети особено силно
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Изгореното знание
« Отговор #23 -: Март 31, 2008, 22:53:10 pm »
Вярно е че доста се отклонихме от темата, но съгласете се с мен, че когато се  развива дадена теза, колкото и да е тя креативна дори и малкото количество глупост би я направило за посмешище от неверниците. Надявам се разбирате.
Когато изчезне земното магнитно поле ще изчезне цялото човешко знание, товасъм съгласен, толкова смърт и дивотия ще навлезе, че и звездните рейнджъри ще видят зор. Тъмни векове и мощна слънчева радиация. Хората живеят в пещери с най-разнообразни мутации. Страхотия. Познанието в сегашната му форма ще изчезне може би завинаги.Направо 2012 година!
« Последна редакция: Април 01, 2008, 08:29:46 am от Trandev »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Изгореното знание
« Отговор #24 -: Март 31, 2008, 23:05:51 pm »
Статичното магнитно поле си минава спокойно...но рязко изменение в магнитното поле се блокира. За това и рязка промяна на магнитното поле на Земята ще бъде изолирана от фарадеевия кафез...както и всяко друго не-статично магнитно поле. Като прибавим и че на господата астронавти не им  е изтрита паметта следва че ... моментно спиране на магнитното поле на Земята няма да се усети особено силно
Не бих твърдял, че им липсва магнетизъм. Но дали магнетизма има отношение към паметта, това е едно предположение. При това не може да се каже, че зад тези сили не действат други. Магнетизма, може да е само външно проявление. Лично за мен има отношение. Двата основни начина за запаметяване на иформация, които е измислил човека са чрез магнетизъм и светлина.

Същностите на законите са тотално непознати. И затова, когато ведическото знание твърди че прана е нещо реално, и без нея човек бе ни живял и два мига, съм склонен да му вярвам, защото с нищо не ми е известно да е компрометирано по някакъв начин, освен от хора, които си мислят, че много разбират.

Psyla

  • Гост
Относно: Изгореното знание
« Отговор #25 -: Април 01, 2008, 14:52:10 pm »
въпросът е, къде се трие тази информация. може би само личностната база данни се трие.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Изгореното знание
« Отговор #26 -: Април 07, 2008, 22:54:15 pm »
Цитат
Тези знания  са съхранени в Подсъзнанието на Универсалния ум.  Това е перманентен каталог на всичко, което някога е помисляно, казано и станало във  Вселената.

Юли, защо мислиш че Подсъзнанието на Универсалния ум са нещо отделно от Вселената? По-скоро тези знания СА самата Вселена.

Капиш  ;)

Неактивен irgnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Изгореното знание
« Отговор #27 -: Юли 31, 2008, 20:29:54 pm »
За триенето на Акашиевите записи, не си спомням точно, но мисля че Блаватска беше казала че тези записи се трият при обръщането на полюсите.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Изгореното знание
« Отговор #28 -: Юли 31, 2008, 21:53:29 pm »
Има и едно ниво "М", в което се пазят цялостни записи поне на Галактиката ни, ако не и на нашата Вселена, сегашната, в която човечеството преминава   цикъла си на развитие. Така че във Вселената винаги има записи на нашите животи и достигнатите ни нива на развитие. Нищо не се губи, нали е такъв принципът на Творящата енергия. Целият опит на всички съществували някога Вселени е записан. Това в Библията се нарича Книгите на Живота.
« Последна редакция: Юли 31, 2008, 21:55:45 pm от хадзапи »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Относно: Изгореното знание
« Отговор #29 -: Август 26, 2008, 10:55:09 am »
Има и едно ниво "М", в което се пазят цялостни записи поне на Галактиката ни, ако не и на нашата Вселена, сегашната, в която човечеството преминава   цикъла си на развитие. Така че във Вселената винаги има записи на нашите животи и достигнатите ни нива на развитие. Нищо не се губи, нали е такъв принципът на Творящата енергия. Целият опит на всички съществували някога Вселени е записан. Това в Библията се нарича Книгите на Живота.
Мисля, че тези записи са по някакъв начин записани в тъканта на вселената и не са локализирани на точно определено място.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27