Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 269352 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
 :)Tangrata_ мисията на душата е да събира познание и опитност, а на тялото да приюти душата! Ти какво мислиш относно мисията на душата?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
по принцип и аз мисля същото - да събира познание,

........... НО КАК ??

Определено не с четене на духовни книжки. Тялото, материята, емоциите, ума, всичко това са инструменти, които се ползват за горната цел.

За какво си се развълнувала толкова - душа, познание, уроци? Остави Света да се грижи за себе си. Ти просто си живей.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
 :)Да светът да се погрижи за ...Само, ако можеше да вържем огъня или водата? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Не знам за вас,но според мен истинската "бяла" светлина не е бяла,а съдържа в себе си всички,абсолютно всички други цветове.(Поне в часовете по физика така ни учеха,хахаха.).Единствения начин човек да види тази светлина е-той да я излъчва в една или друга степен.
За бременните-мисля,че да-обгърнати са с тази светлина непрекъснато,или по-точно детето,което ще се роди е един вид пазено(понеже не знам дали сте запознати,но докато се роди едно дете,то използва имунната система на майката,както и други неща).Макар че има и някои изключения,които са друго нещо,но все пак са изключения.
П.С.:Смисълът да сме тук и сега е наш собствен избор,който сме "забравили",че сме направили.Някои прави ли въобще разлика между знание и по-знание?! :)
Поздрави.Мир,Светлина и Любов.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
 :hi:Е,ти пък откри топлата вода..Разбира се,че бялото съдържа в себе си всички цветове.То всъщност е сборът  на цветовете
« Последна редакция: Декември 02, 2009, 22:58:45 pm от konstantin2007 »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Далеч съм от мисълта да открия каквото и да е. То отдавна вече е открито,от други преди нас...Просто ние не сме стигнали тяхното ниво на развитие.
П.С.:А ти осъзнаваш ли какво означава това,че "бялото" съдържа всички цветове в себе си. Така де,аджаба какъв е смисълът от това нещо?
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 00:23:16 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Не разбрах въпросът. Да осъзнавам какво? Фактът,че бялото съдържа равна част от всички цветове в спектъра? Какво"аджаба" и какъв смисъл на кое нещо? ???

За да не е само спам,искам да попитам тези които са наясно със сънищата:
Преди години много често ми се случваше в първите моменти при заспиването(или поне така мисля,че беше)сякаш започваше един луд световъртеж.Знам че всичко ми се въртеше и се виждах някак смалена стояща в "центъра"(не знам на какво)Просто сякаш ме грабваше шеметна въртележка и се отдалечавах с бясна скорост и в същото време се виждах все по-малка.Много пъти насила се събуждах за да го прекратя.
Сега съжалявам,че съм го спирала,защото вече не ми се случва.
Въпросът ми е:Възможно ли е да е било някаква фаза на отделяне от тялото и защо вече не става? 
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 00:24:33 am от Mirotvorec »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Не разбрах въпросът :o Да осъзнавам какво?Фактът,че бялото съдържа равна част от всички цветове в спектъра?Какво"аджаба" и какъв смисъл на кое нещо? ???
Konstantin2007,какво е "факт",всъщност? Защото преди време теориите на Нютон са били факт,а един "умствено-изостанал" оборва някои от тях?! А и това,че бялото съдържа равна част от всички цветове в спектъра-според тебе е без смислъл ли?!Та аз се питам,защо ги има тези цветове в белия цвят?
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 00:26:15 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Факт http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%BA%D1%82
На въпроса ти защо се съдържат цветовете в бялото..Ами със същият успех,можеш да се запиташ,защо изобщо има цветове?
 :hi:Успех в размишленията
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 00:28:30 am от konstantin2007 »

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Поначало има различни сънища- понякога са Послания от Светлите сили и по-лесно е, чрез съня да ни се кажат нещата за да се избегне намесата на разума, друг път са видения- в буквалност, дръг път са лоши неща. Когата сънят е лош сутринта се става и се отива в банята , пуска се водата и се слагат двете ръце под струята- казва се три пъти "Както изтича водата така да изтече лошото от съня ми. Бог да ме пази! Амин" до обяд да не се разказва.  Добре е също вечер да се молите на Ангелът си хранител да ви пази от лоши сили и влияния, а сутрин не забравяйте да му благодарите, както и да го помолите да бъде до вас и през деня, всеки си има ангел- хранител, но когата се обръщате към него те се радват и вие се отваряте за помощта им.
 Още вечер когато си лягате си напръсквайте леглото със смес от светена вода- от църквата се взема и с розова вода- от аптеката- Добре да имате и дафинов лист под леглото и секциите- той чисти отрицателната Енергия.Успех и сладки сънища!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
   Много разпален дебат се е заформил тук. За съжаление нямах възможност да се включа навреме. Имах коментар по доста от споделените мнения. Обаче мисля да пропусна почти безконечното цитиране и репликиране.
   eses,
   струва ми се, че остана неразбрана. Аз поне оставам с това впечатление. Ще спомена един-два принципа върху които се надявам всеки да поразмисли насаме.
   "Подобното привлича подобно." познат и като закон за привличането във финните пластове на мирозданието.
   "Върху каквото фокусираш вниманието си, това и ти се случва." "Каквото осъзнаваш, това и преживяваш."

   Какви ли още думи бих могъл да ползвам за да се разбере, че ние сами сътворяваме реалността си?
   Ние, сме около 2/3 нематериални. Както е некоректно да се преекспонира физическото, същото е и да се пренебрегва. Други преекспонират чувствата/емоциите. Трети са се забили в ума/мислите/егото/интелекта. "Ум, Дух и тяло" ... казват някои. Говорейки "астралното ми тяло ....", "етерното ми тяло.....", " мислите ми....", " чувствата ми са....." ние вкарваме разделение сами в себе си. Саморазкъсваме се. Вкарваме емоции, а най-силната и програмираща е страха. Тя те компресира/свива преди да те разкъса. После е ред на съмнението, което живее при липсата на знание/опит или вяра. А после някакви си същества били виновни? Ами когато се размирише, било на хубаво или на развалено, все ще се намери кой да се възползва.
   От мислите и чувствата, които излъчваме, зависят светогледа, постъпките и реакциите на ситуации и обекти. Ако не осъзнаем, че сме "3 в 1" то всякакви и реални и въображаеми същества и привидения ще ни тормозят. Реалните са съзнания а въображаемите са продукт на съзнания. И едните и другите са активни, но в различна степен.
   Да се върна отново на заключението от досегашния ми опит. В каквото вярваме и допускаме това и преживяваме. Случват ни се разбира се и неща извън системата ни от убеждения. Те са другата част от реалността. Колкото повече се оттърсим от предубеждения, очаквания, желания и страхове, толкова по точно ще възприемем обективната реалност. В противен случай, всяко едно от споменатите ще програмира съответните събития. Ще привлече към нас съответните фактори, които и ще преживеем.
   Едва-едва сме осъзнато във физическия/материалния пласт. Също едва-едва в мислите и чувствата си. Обаче и трите пласта са преплетени взаимно тук където сме. Люшкаме се ежеминутно от материалното, през чувствата и мислите. Обаче изключително рядко се самоосъзнаваме едновременно и в трите. В момента с тази тема опитваме да се осъзнаваме в пласта, който наричаме сънища. Това е поредното стъпало към самите нас. Към обединяването, т.е. осъзнаването ни като цялостни многомерни Аз. В сънищата ни присъстват всички знания, опит, чувства, емоции, желания, мечти, но и страхове. Умишлено отделям емоцията "страх", защото е най-деструктивна от всичко познато ми. Най-спъващата. В основата на всичко деструктивно е страха а той се поражда при липса на знание/опит. За придобиването на знание обаче е нужно обективно, без предубеждения, вярвания, желания и въображение да наблюдаваме света. Но за същества изтъкани от емоции, чувства и желания едва ли има по-трудно. Осъзнаването на сън е един от шансовете да преживеем всичко, да осъзнаем, че решенията взимаме ние. Обаче това няма как да стане докато не приемем и поемем отговорност за собствените си действия. Ние, а не който и да е друг, сме отговорни за случващото ни се. Нито някой има за самоцел да ни нарани(то е и невъзможно), нито Бог или Господ е тръгнал да ни наказва, когато си изгорим ръката(примерно). Просто сме се наврели в огъня, а според наблюденията той обикновено изгаря.
   Ако чрез безпристрастно наблюдение узнаем принципите върху които се гради тази реалност, ще остане само да ги приложим...ако това искаме.
   Нали знаете: "Незнанието не оправдава неспазването." Аз бих добавил, че го обяснява. :)
   Да бъдем като децата. Любопитни но не наивни. Наивни децата стават, когато започнат да вярват на описанията на света, които възрастните им дават.
   Повечето от нас, тук в темата, описаха съновните и извънтелесните си преживявания, като от "последна инстанция". Аз също го правя понякога, нали съм човек. И всеки е прав за своя си свят. В това си писане скицирах нещата, както са в моя. С което следва, че не абсолютизирам и не претендирам някой да приема или отхвърля каквото и да е. Просто споделяне. (а беше време когато воювах за да се наложа ;))

   И за финал един съвет.
   Ако харесвате преживяванията си, продължавайте смело в същия дух със същите методи.
   Ако не, то огледайте се и изберете друга версия на най-добрата визия която бихте искали да ви се случи. Или както мен напоследък, бъдете предимно безпристрастни и отстранени наблюдатели на Света. И не на последно, не ме вземайте изобщо на сериозно. :hi:
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Най- смешно е когато някой е толкова страстно безпристрастен. Научихме толкова терминология прочетохме толкова книги, а забравихме да говорим човешки и да помогнем на човека да си обясни ежедневните неща- да има лоши сънища и това е поради натрупани страхове и умора, затова е добре да се пие чаша с вода и лъжичка захар преди сън- това сваля адреналина и намалява стреса.
Има прекрасни сънища и те ни зареждат - благодарете за този сън. Има специални сънища- те се потвърждават след време- запишете си ги - забравят се,  а са важни подробностите. Не търсете винаги тълкувание- по- важно е с какво чувство се събуждате- ако е лошо- идете в банята и си кажете 3пъти- както изтича водата така да се махне лошото от съня ми и нека тече водата- до обяд не разказвайте.(знам, че се повтарям- няма значение).

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Здравейте.Ще се опитам накратко да изкажа моето мнение по въпроса.И така сънищата биват два вида:
  1. Собствени- това са сънищата с които контактуваме с "информационния канал" който е достъпен за всеки с над определени вибрации.Който е с по-ниски сънува.По този начин черпи информацията която му е нужна за нещо.Тези сънища се разпознават по това че ги разбираме и ни е ясно какво сме сънували и помним съня си.
  2. Чужди-това са сънищата които са ни внушени от неморални хора. За да вземат съгласието ни за нещо, което те желаят да ни сторят в по късен етап от живота ни. Или по време на самия сън.Тези хора ги наричам злобили или злодеи.Това са хората които владеят техниките на магиите или енергийните въздействия.И те са си отворили фирми и който ни поръча  са готови срещу някой лев да си "свършат работата". А това че работят като наемни убийци не им пука.Тези сънища не ги помним ясно а само смътно. Самите сънища са хем "уж" безобидни, хем протичат по начин на който ние не можем да се противопоставим в самия сън.Съвета ми е ако на сутринта имате смътен спомен че сте сънували нещо такова, то когато се разсъните не се съгласявайте с такива сънища. Но повода ви трябва да е че не сте го разбрали.При енергийните нападения има един проблем че не могат да се повтарят в кратък период от време, т.е. между две еднакви енергийни въздействия трябва да мине определено време. Та това е накратко за сънищата.
  Не се заблуждавайте при смътните сънища използват за визуализация хора, които познавате за да се доверите и за да дадете съгласието си за това което искат да ви сторят.НИЩО НЕ МОЖЕ ДА ВИ СЕ СЛУЧИ АКО НЕ Е С ВАШЕ СЪГЛАСИЕ.СВОБОДНАТА НИ ВОЛЯ Е НЕНАРУШИМА КОГАТО СЕ ОПИТВАМЕ ДА СПАЗВАМЕ ЗАКОНИТЕ(ПРАВИЛАТА) НА ВСЕЛЕНАТА ,ЖИВОТА И НАШАТА МАЙКА ЗЕМЯ.Когато не могат да ви вземат съгласието, единствения начин който им остава е да ви атакуват директно. Което в последно време е голям проблем за тях(защото всеки сам си носи отговорността за деянията),  те стават все по явни и по явни. И рязко им намаля броя на хората които правят енергийни атаки срещу заплащане. Истината се оказа непреодолимо препятствие за тях.Защото истината задейства законите(правилата) на Вселената,Живота и нашата Майка Земя, но трябва да сме на добро ниво откъмто морал и развитие на знания и умения.
  Надявам се да съм ви помогнал да си изясните нещата, или да погледнете на тях от друга гледна точка. Живи и здрави.
:hi:
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 20:01:00 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Astronomer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Сънят беше кратък и се състоеше в следното: помня, че имах семинар (мисля по наказателно право), и по едно време ми стана топло и отидох да отворя прозореца. Докато ходех, виждах как времето се заоблачава и за един кратък миг (няколко секунди), започна да духа силен вятър и като че ли започна нещо като ураган, което започна да ме издига нагоре, нагоре и нагоре, просто чувствах как се издигам нагоре. Кой ме е вдигал, това не мога да кажа.
Имате ли някакви интерпретации на този сън, защото аз не мога да си го обясня. Поне не мога да дам смислено обяснение. Благодаря предварително.

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
 :)

Според мен сънят ти не е нищо особенно, всички сме летели в сънищата си особенно като деца.
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 18:56:14 pm от H. »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27