Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 270241 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Цитат
Лично аз, по време на ОС съм скачала от високо и съм се размазвала на тротоара, удрял ме е ток, опитвала съм да мина през стени   и какво ли още не.

Токовият удар е класически пример за това, че си била издоена енергийно. Провери в записките си, какво е станало след токовия удар. 99% съм сигурна, че си се събудила, защото енергията, необходима за осъзнаване в сънуването е била изчерпана. 1% давам шанс на факта, че си продължила да сънуваш, но вече друг сън и то не толкова контролиран и осъзнат. А ако вярвам на чудеса, си продължила същия сън контролирано и осъзнато.

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Цитат
Правех нещо като "фазиране".Когато ме хванеха, мигах силно в съня си и се озовавах на друго място(съвсем нов екстериор в съня ми).После силно стисках очи отново и ги отварях в реалността и виждах тавана на стаята си.

Спорте, това, което наричаш "фазиране" е една много ценна техника в сънуването. Кастанеда определя овладяването й като преминаване на "Втората врата на сънуването". Тя се състои от  преминаването от един сън в друг. За да я овладееш в съвършенство, трябва да контролираш преминаването. Това ще рече сам да определяш в кой сън или коя сънна реалност да попаднеш. Как става? Като стиснеш очи визуализирай определено място и възнамери да попаднеш точно там. Повтаряй го до втръсване. С тази техника ще уплътниш още повече сънното ти тяло.
искренно ти желая успех!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Знаех си, че е нещо.
Работата е там обаче, че аз не бях осъзнат в съня си, никога не съм бил.Беше обикновен, ярък сън.И чак когота след второот стискане виждах стаята си, си давах сметка, че съм правел нещо контролирано, но не съм го осъзнавал.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Не се смея на никой за неговата истина, смешно ми е че те са си я причинили. И това което всъщност през цялото време повтарям ,е че истината ние я правим и че ако тя ни кара да се чувстваме зле,може да я променим.
Относно примера ти за фантомните болки,честно казано на неправилния човек даде това сравнение.Майка ми е с 2 ампутирани крака и много добре знам за какво става въпрос.Относно смеха на Спорта, ами това е неговата истина,нали,защо се възмущаваш,нали ти си голям  и зрял човек.
     Ако ти си изнасилена; или обрана; или пребита; това не са ли истини привнесени от вън и питам как ще ги промениш така, че да не се чустваш зле???
     Искренно съжалявам за майка ти! Поздрави я, че е отгледала такава умна дъщеря!
     Не се възмущавам от Спорта нито от някой друг! Просто се страхувам от бездуховноста която ни залива, а това е бъдещето нали?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Цитат
Лично аз, по време на ОС съм скачала от високо и съм се размазвала на тротоара, удрял ме е ток, опитвала съм да мина през стени   и какво ли още не.

Токовият удар е класически пример за това, че си била издоена енергийно. Провери в записките си, какво е станало след токовия удар. 99% съм сигурна, че си се събудила, защото енергията, необходима за осъзнаване в сънуването е била изчерпана. 1% давам шанс на факта, че си продължила да сънуваш, но вече друг сън и то не толкова контролиран и осъзнат. А ако вярвам на чудеса, си продължила същия сън контролирано и осъзнато.

Не знаех, че има статистическа извадака.
Колко човека познаваш, които по време на ОС са бръкнали умишлено в контакта?
Класически случай означава, действие с голяма честота и преки свидетелства за съответните последствия.

Избрах контакта като по -меко средство, пред съвета на Тензин Римпоче да се използва светкавица. Отчетох го като грешка, токът се оказа слаб и не успя да ме изпрати там, на където се бях запътила.

Ако наистина те интересува последствията мога да споделя: в резултат на токовия удар сякаш хиляди игли се забиха в пръстите на ръцете ми до лактите. През малките дупчиции бликна светлина, а аз само гледах удивена. Чувството на радост не ме напусна дори тогава, въпреки, че се опитвах да остана в шине за да не натоварвам момента с моите желания и очаквания.

Като коментар към този сън съм записала, че все още страдам от обусловеността на илюзорната действителност.

В "Тантра на майката" са изброени единайсет типа преживявания, при които привидните реалности ограничават ума. Всяко едно от тях трябва да бъде опознато, изпробвано и преобразувано.

В практиката ОС няма място за страх, това е пътуване навътре, ограниченията са само тези, които съществуват в ума.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Просто се страхувам от бездуховноста която ни залива, а това е бъдещето нали?

Копираш себе си върху реалността около теб, като възприемаш себе си за вездесъща духовност.

Твоята духовност си отива и идва духовност, която отказваш да признаеш за съществена.Това ти пречи да я разбереш, защото все още не допускаш съществуването й.

Защото не можеш да я разпознаеш.

Защото ползваш неподходящи мисловни модели(с изеткъл срок спрямо времената).


П.П.
Да не говорим, че тук можеш да използваш и чиста логика - не може духовността да отсъства, защото това е нарушение на закона за дуалността в реалността.Размишлявайки, нарушаваш законите, в които ти самия вярваш.Какво ти говори това за начина ти на мислене? Мислене ли е, или заучен шаблон? Нищо не казвам - сам си отговори.


Само че този ми поуст отново ще го подминеш, ще го прочетеш, за да си информиран в напредъка на словесния ни спор и нищо повече.И най-накрая наистина ще ми писне да ти отговарям, когато питаш нещо, защото не полагаш ни най-малки усилия да разбереш това, което не разбираш.
А продължаваш да не разбираш и да искаш обяснения(от мен, от есес, или от който и да е).Еми пич, не става така - това повтарям на целия ти набор.
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 09:05:34 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен TruthSeekah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
сънувах един много странен сън ...
докато лежах в леглото си зад мен имаше човек който ми говореше за момче от мексико, показа ми снимка но главата му беше като на насекомо изплаших се и се обърнах към стената докато съм в леглото си след това видях златна глава на овен ... опитах се да се събудя но като се събудих бях като парализиран и имах чувство че някой ме е хванал през врата и стиска тестесите ми
5 минути неможех да помръдна
странно това ми се случи след като се опитвах да разбера повече за демоните и дали съществуват

тва просто кошмар ли е или нещо повече
(от сичките ми постове тук май имам нужда от психиатър)

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Преди да се изкажат компетентните по чудовища,духове и тн по врем на сън,да те успокоя че този сън както сам казваш е проекция на това което си търсил за демоните.Не се впускай в страховити сецнарии,ако не искаш пак да ги преживееш.Или иначе казано, избери с какво да захраниш ума си.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898

     Ако ти си изнасилена; или обрана; или пребита; това не са ли истини привнесени от вън и питам как ще ги промениш така, че да не се чустваш зле???
     Искренно съжалявам за майка ти! Поздрави я, че е отгледала такава умна дъщеря!
     Не се възмущавам от Спорта нито от някой друг! Просто се страхувам от бездуховноста която ни залива, а това е бъдещето нали?
Живота неминуемо ни поставя изпитания и ние трябва да изберем на къде да помем след тях.Ако на мен ми се случи нещо от това което си описал,ще страдам известно врем и след това ще трябва да направя избор.Има няколко варянта за които се сещам.Да намразя хората,да се самосъжалявам,да забравя,да приема и продължа напред. Може и да реша да започна да се боря срещу такива хора, но най лошото което мога да направя е да храня ума си с това което съм изживяла и да го изживявам постоянно. Затова и не разбирам ,набавянето на информация,храненето на ума с неща от които се страхувам,в случая някакви "чудовища". Ще променя начина на мислене и ще приема злочестата опитност която съм изживяла и ще се опитам да съхраня себе си.Няма датърся потвърждения колко изнасилвания,побоища и убийства стават,няма да търся нищо което да ме връща към това изживяване.Нещо което явно хората вярващи в чудовища правят.

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Цитат
Не знаех, че има статистическа извадака.
Колко човека познаваш, които по време на ОС са бръкнали умишлено в контакта?
Класически случай означава, действие с голяма честота и преки свидетелства за съответните последствия.

Избрах контакта като по -меко средство, пред съвета на Тензин Римпоче да се използва светкавица. Отчетох го като грешка, токът се оказа слаб и не успя да ме изпрати там, на където се бях запътила.

Прегледай форумите за сънуване и ще намериш достатъчно информация. Основно инфо има в кастанедските руски форуми.
Учудвам се на решението ти да бъркаш в контакта, за да стигнеш до определено място. Достатъчно е намерението ти и визуализацията на мястото. Със силата на намерението може и сама да правиш светкавици, ако толкова искаш. Успех!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
    ESES,
    Исках да кажа, че има и неща привнесени отвън и не всичко е плод на ума ни.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Тялото не е затвор. То е най-добрият ти приятел.

Обичай се, обичай и тялото си. За какво ви е това отричане? Постигате ли нещо съществено с това?

Ако си пилот от формула1 нима няма да обичаш колата си?
Ако си конник, нима няма да обичаш и уважаваш коня си?! Нима няма двамата да градите заедно чудеса!?


Все едно някой инвалид да твърди, че инвалидната количка е затворът му. А точно тя му помага да се движи. Извода е: неблагодарност и неосъзнаване на собствената отговорност.

С тялото могат да се постигат много и невероятни неща. Чрез изучаването на възможностите на тялото изучаваме и нашите лични и душевни възможности.
  :) Да, но смятам,че душата може значително повече от тялото(ПРОСТО РАЗЛИЧНИ МИСИИ).  И не отричам , че е здраво и красиво тялото, което се обитава от здрава и красива душа! Или ти не си съгласен с това?:hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Хмм, зависи какво се разбира под "различни мисии".

Душата може и да има мисия, но едва ли и тялото има такава. Освен може би, да служи.


За здравото и красиво тяло и душата, да, в повечето случаи е така. И все пак би трябвало да има и изключения. Например, когато душата трябва да получи някой конкретен урок. Например ако загубиш ръката си, това не означава по принцип, че не заслужаваш ръка, а просто в конкретния случай така е станало.

Друг пример: Ако се разболееш от някоя тежка болест за период от година, не означава непременно, че по принцип душата ти е такава, а просто, че минаваш през такъв период.
Тоя период може да е година, десет години, а може и да е една седмица. Може и да е 100 живота.
Има и друг момент. Може да не е въпрос на урок, може просто ти самия да не си поискал нещо, което смяташ за излишно. Например ако си решил да ставаш монах през тоя живот, може да не си доизкусуряваш докрай физическата красота на лицето (освен ако не искаш да се тестваш с изкушения).

В живота се срещат най-различни примери. Срещат се хора със слабо тяло и силен дух, със слабо тяло и слаб дух, със силно и силен и тн и тн.
Кои са в превес, не знам. Всеки може да се помъчи да прецени.

Връзката на която трябва да се обърне внимание по-скоро е обратна.
Тялото може да се тълкува като инструмент за изразяване. То е като тетрадка, в която пише ученикът. То е като болида, който кара спортния състезател.

Това, което ние бихме могли да направим - да развием възможностите на тялото до максимум, за да видим докъде стига волята ни, и да я развием; да пречистим в пътя душата си и да я развием.
С получената енергия и сила някой ден може да се сдобием и с още по-добро тяло. Но за целта трябва да покажем, че имаме нужда от него, че сме се помъчили.
Ако на някой му бъде даден заем, например 10 000, а той ползва само 1% от него (100), тогава изобщо разумно ли е в друг случай да му се отпусне 10 пъти по-голям заем? Абсурдно е. Ще му бъде отпуснат пак същия заем, и ще се гледа какво ще направи с него.
Но ако някой напъне възможностите си на 20,30,40, 50%, тогава той показва, че е човек който е тръгнал да търси и да се развива. Съвсем спокойно следващия път ще му бъде отпуснато и 10 пъти повече потенциал.
Повечето хора развиват дори не 1% а дори по-малко от 0.01% от възможностите си.
Някои не могат да направят и 1 лицева опора, а други правят по 5000. А всичко е въпрос на практика, воля и дисциплина.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
      Тангра,
      Много сполучлив пример, (с кредита) само ще добавя че той важи и за духовното розвитие!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Точно и аз за това говорех.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27