Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 269427 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
......Благодаря ти,всичко казано е логично и приемливо,посещаван е психиатър,няма проблеми,и току-що писах на майката /далеч не е деспотична,налагаща се персона,напротив,умна интелигентна жена,държи се нормално с него;нито много мило,нито строго,/да подреди мислите си,да извлече квинтесенцията от това,което говорихме тук,и да проведе на първо време разговор с него,и ако сметне за обходимо-да промени и поведението си към него.Тя прие това,но въпросът й е за тия сънища,които често са кошмари,и още по-често-предсказващи,почти реални...
Не му трябва психиатър, а психотерапевт. Като казваш, че няма проблеми, физически проблеми ли имаш предвид (отклонения в ЕЕГ изследвания и др. под.)? Защото от психологическа гледна точка проблем определено има. Това не означава някаква ненормалност или болест, а просто периоди в които не може да владее напълно съзнанието си. На първо време трябва да се научи да преминава през тези състояния без да допуска те да му се отразят на мисленето и действията. Просто да се научи да запазва самообладание докато те отминат. Когато състоянията на агресивност или раздразнителност отминат, как се чувства в последствие? Какво е отношението му към начина по който е действал? Чувството за студ не е от липса на енергия, а по-скоро говори за прилив на енергия и то с висока вибрация. Усещането за студ приятно ли е, или неприятно? Като цяло си мисля, че става въпрос за свръхчувствителност, с която не успява да се справи.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Чувството за студ не е от липса на енергия, а по-скоро говори за прилив на енергия и то с висока вибрация. Усещането за студ приятно ли е, или неприятно? Като цяло си мисля, че става въпрос за свръхчувствителност, с която не успява да се справи.

Къде си го чел това? И какви са ти доводите? Този път не питам, за да се заяждам, защото въпросът при ме не отворен, просто на много места, които до сега са ми били надеждни източници, откривам това, което писах.По себе си забелязвам някои разминавания обаче и други неща за температурата и ми е любоитно да се аргументираш.(малко не е тамата за това, може и на лични).

Наиситна може да е свръхчувствителен и тепърва да се сблъсква с природата си.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Срещал съм го написано, но едва ли ще си спомня къде. В случая обаче говоря и от личен опит.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Срещал съм го написано, но едва ли ще си спомня къде. В случая обаче говоря и от личен опит.

Тъкмо мислех тая вечер да опиша първото си преживяване на "температурна независимост", или поне си мисля, че беше това.Само че се отказах, защото само от веднъж не може да се прави наблюдение и ще се опитам пак да се случи.

Възможно е и да си прав, защото съм чел конкретно за голям студ, например да носиш пуловер лятото + зимно яке примерно и пак да ти е некомфортно студено, въпреки, че е лято.Бяха включени два-три примера, темата беше за инедията.
Това е прекален студ и може да се е отнасяло за него, а не за студа като цяло, да не забравяме, че най-важното нещо в езотериката е нюанса на всяко нещо, защото той придава смисъла.При по-лек студ може и да е висока вибрация...

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
IRIS--След състоянията момчето е леко объркано,и осъжда поведението си,дори се чувства виновен.Не ми беше минавало през ум,че температурният удар може да е породен от по-висока вибрация,определено момчето е доста чувствително,дори се старае не всичко да споделя-сънувано,доловено,почувствано...Но много ти благодаря да прозрението,ще проведа още един разговор с него да си уточня тези неща.


Спорт-Здраве4 - Изживявайки подобни темп.разлики,имал ли си някакви подобни,като описаните в случая усложнения? Ако да-бих се радвал да споделиш!!!
         Определено ми помогнахте,момчета,нещата са далеч по-спокойни вече,благодарение на вашите съвети!!!  Благодаря,и Бог с нас!!!
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 20:11:16 pm от ipsilan »
Животът е сън,смъртта е събуждане...

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
OK,приятната новина е, че онова чуждото не го кара да прави някакви извратени неща...за момента, а става само по-агресивен. Макар, че и тук има много неизяснени неща - вижда ли детето насилие, чува ли команди в главата си да наранява. Какво ще рече да се държи странно - гледа ли като хипнотизиран, стои ли вдървен.
Доколкото разбирам, ти и майката се интересувате повече от сънищата му. Тогава следва друг въпрос. С изключение на последния сън за земетресението, колко често е имал пророчески сънища.
За твое и майката успокоение, мога да кажа, че малко преди терористичната атака в Ню Йорк от 11 септемвери, много американци са имали сънища свързани с нападение, война, кръвопролития. Това се установява впоследствие и се обяснява с т. нар. колективно подсъзнание.
Попитайте детето дали е било насън отведено от непознати и му е правен медицински преглед, преглед на тялото от странни същества. Въобще как изглежда този непознат, чужд, който го кара да прави лоши неща. Това с цел да се установи дали не е бил отвличан от извънземни или е под влияние на същества от долния астрал. За медицинската страна на въпроса не коментирам, защото разбирам, че по този въпрос сте предприели доста и сте му направили обстойни прегледи


Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Ще дам и аз своята лепта към този разговор, като ще подкрепя  Iris за предположението свръхчувствителност. Ще кажа даже-изключително висока свръхчувствителност. Още по-вече, че момчето е в период на наместване на хормоните  ;) , което още по-вече утежнява състоянието на тялото му. Подложен е на двойно въздействие-и отвън и отвътре.
Подкрепям Iris и по въпроса за чувството за студ, особено характерно със студено и влажно чело-това се получава в момент на екстрено приемане на чиста високочестотна енергия. И миналата година, а и тази това доста често се случваше и познайте защо през лятото(след края на май по-точно)-защото ако е през зимата хептен ще се почувстват като ледени висулки доста хора.
Мисля, че няма повод за безпокойство, ще му мине на момчето, но хубаво е с него да се приказва винаги, когато може. Не бива да се насажда в него идеята, че му има нещо, че нещо не му е в ред. Добре е околните да се държат така, все едно нищо особено не се случва. Трудна работа е това, пределно ми е ясно, но нали не случайно са му родители.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Ее, по поведението към момчето има да се изговори много, аз лично бих му обяснил в пълнота колко е различен от другите и как и защо всеки е различен.Според мен да се правят околните, че няма нищо, би го подтиснало или накарало да се стеснява, защото очевидно нещо има.Но тая тема е съвсем друга и не става дума за това сега :)


Хмм, аз пък съм чел точно обратното на повече от едно място - че студ(в смисъла на темературен дискомфорт) се предизвиква от недобро протичане на жизнената енергия по съответните канали и меридиани.
От друга страна, изградил съм практиката си на същите тези източници, и винаги ме спохожда студ след това.Изстива ми челото, ръцете, краката...всичко.

Веднъж обаче стана нещо много интересно.
Правя упражненията си по гащи, защото всичко пречи.Правя ги на отворен джам и течение, защото имам нужда от въздушен полъх от време на време, спомага за мисловната ми нагласа.
В скорошните студени вечери в София(вечерта беше 6 градуса, преди около седмица и нещо) пак ги правих, гол, на отворено и течение, към 2-3 през нощта.

Отначало ми беше студено, като ги почнах, се стоплих.Отдадох това на физическата активност, логично.Като ги свърших следваха 5-10 минути на медитация, зависи колко ми отнеме мисловното упражнение, което правя.През това време съм прав, неподвижен и гол.
Помислих, че е доста топла вечер, като свърших.Понечих да си обуя чехлите...бяха невероятно студени, просто не се обуваха(бях бос, те са кожени).Сякаш бяха парчета лед.Пипнах бюрото - ледено.Имах чувството, че е топла лятна вечер, затова пипнах себе си - бях леден.Кожата по корема ми беше ледена, ръцете ми бяха ледени, стъпалата ми също...само че не го усещах така.

Малко е странно - ако дясната ми ръка си виси във въздуха, чувствам, че е задушна лятна вечер.Ако пипна дясната си ръка с лявата, лявата ще усети дясната студена, и дясната ще усети лявата студена.Пусна ли ги - и двете усещат задушна лятна вечер.
Допрях ръка до тялото си - тялото ми е студено, ръката ми е студена.Раздалечавам ги - усещат топла лятна вечер.

Сякаш мозъкът ми не можеше да регистрира студа на въздуха от вън, от който всеки предмет беше изстинал.Аз в действителност целия бях студен, но не усещах крайниците си студени...сякаш кожата ми не беше моя.Усещах пръстите си студени, само ако ги свиех в юмрук.

Само веднъж съм имал подобно изживяване.Не зная колко продължи, защото легнах да спя веднага след това.Нищо особено в сънищата.


Затова, при това преживяване, при моята информация, че студ е липса на енергия и при вашата, че студ е енергия с висока вибрация...въпросът ми е повече от отворен и съм любопитен за логичното обяснение...
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 21:01:02 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Срещал съм го написано, но едва ли ще си спомня къде. В случая обаче говоря и от личен опит.

Вероятно в книгата на Спас Мавров: "СВРЪХСЕТИВНОСТ, Третото око, Ясновидството, Епилепсията"
Там е описано нещо такова

Неактивен Elena

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
 Привет, ipsilan!

По повод тези описания:
Но другото,което ме притеснява,е че изпада в някакъв...колапс,пребледнява,отпуска се,пада на земята и за около минута-две,не е адекватен.Това се случва от около година,ставало е 2-3 пъти досега.Според медицината-всичко е наред,малко след колапса кръвното се мери-50/100,нормално,и твърди,че е добре.Предпоследния път е било посред лято-седял на пейка в училищния двор,адска жега,но в един момент на него му станало ужасно студено,както казва-..."Въздухът сякаш беше леден"-и пак припаднал за около минута.И последния път-също...станало много студено.
Симптомите изключително наподобяват ортостатичен колапс. Попитай момчето преди да се случат дали:
-дълго време е стоял прав
-е бил гладен
-изпитал е страх или друга силна емоция

 После, кръвно 50/100, не е нормално, а ниско :). Мерено ли е, да речем, в продължение на три поредни дни?
Възможно е да е чиста хипотония(перманентно ниско кръвно налягане)
Аз самата имам над 6-7 такива колапси по тази причина. Винаги протичат така както ги описваш ти и Спорт-Здраве4
П.П.
Когато провеждах сухо гладуване припаднах веднъж и също си спомням, че заедно с причерняването, ми изтръпна цялото лице и усетих студ по челото, като от студен вятър, или студена вълна.

С това допълнение ,че студа го усещам по цялото лице и гърдите, както и дланите на ръцете и винаги е съпроводено от студено изпотяване.
Чисто физиологично, това е реакция на  нервната система поради намаления обем приток на кръв в мозъка. Понякога е съпроводено и с позиви или направо повръщане поради повишената активност на n.vagus.
След "събуждането", винаги се чувствам прекрасно, на всичкото отгоре се усмихвам и недоумявам какви са тези угрижени лица покрай мен...до момента в който осъзная , че пак съм "отлетяла". :)
По повод другите притеснения за сънищата и усещането за раздвоение, не мога да бъда особено полезна, теориите ми не са от значение, тъй като тук има далеч по-знаещи хора.

Наскоро се срещнах с един, нека го нарека нестандартен православен свещеник, който прави няколко пъти седмично, нещо като молитвени сеанси на групи хора по различни поводи и страдания.
По време на молитвите, някои от присъстващите имаха странни реакции, според запознати било нормално.
Аз лично присъствах само веднъж, но от контактите ми с хората там научих, че на много от тях е помогнал.
Ако се интересуваш и от тази алтернатива за помощ, ще ти предоставя координати на лс.
Успех желая!

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Привет,Elena!!!
 Дали се случват посочените от теб неща,преди припадъка? Не,нито едно от тях,последния път е бил в къщи,пред компа,става да посрещне майка си,която се връща от работа,и в коридора...
Вероятно има вина и хипотонията,и пак казвам;тяхното,а и моето притеснение не е толкова медицинския и пуберския проблем,а пророческите сънища.Стигнахме до извода,че момчето е свръхчувствително,но дали едното има връзка с другото?Ще съм ти благодарен за споменатия нестандартен свещеник,а те да си решат как да постъпят.
 А,от любопитство,присъствала си на тези молитвени сеанси,имаха ли въздействие върху теб?
 Благодаря за реакцията!!!
               




Животът е сън,смъртта е събуждане...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Не,нито едно от тях,последния път е бил в къщи,пред компа,става да посрещне майка си,която се връща от работа,и в коридора...

Хахаха, класика. Точно така пирпаднах и аз (но с това уточнение, че загубих съзнание за две секунди - отворих очи веднага, след като ударих земята и не съм се "събуждал" като Elena). Бях на работа, не бях ял и пил от два дена и седях на едно кресло.Звънна ми станцията за проверка на желаещ да влезе през заден вход, станах и се сринах след 5-6 крачки.

При рязко ставане + стес се получава това.Натиска се звънец, той е потънал в играта, става рязко, сърцето не може да реагира толкова бързо на правата стойка - колапс.
Това ми се е случвало много пъти, но вече клякам.Например когато на нощна смяна медитирам и станцията ми изведнъж звънне, понеже съзнанието ми е в особена фаза, скачам изведнъж и тръгвам...усещам причерняване и изтръпване на устните и веднага клякам (снижавам главата по-близо до сърцето) и разминава.Изправям се бавно и всичко е ок.
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 14:01:34 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Elena

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
А,от любопитство,присъствала си на тези молитвени сеанси,имаха ли въздействие върху теб?
 

Ако кажа твърде осезателно, няма да съм честна.
Но да, имаха благотворен ефект върху мен.  :)
По-интересното е , че имаше такъв и върху близки хора, чиито дрехи, вместо те, присъстваха там.
За протокола-не съм пристрастена към Православната религия, участието ми в този отворен форум го показва. :)

...и пак казвам;тяхното,а и моето притеснение не е толкова медицинския и пуберския проблем,а пророческите сънища.Стигнахме до извода,че момчето е свръхчувствително,но дали едното има връзка с другото?
               
Мисля,че няма връзка.



« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 14:12:58 pm от Elena »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Не,нито едно от тях,последния път е бил в къщи,пред компа,става да посрещне майка си,която се връща от работа,и в коридора...
Хахаха, класика.
Това наистина е класика и е съвсем нормално за всеки, който изживява някаква дълбока трансформация. Има дни, когато просто си казвам - "без резки движения, момче!"  ;)

...и пак казвам;тяхното,а и моето притеснение не е толкова медицинския и пуберския проблем,а пророческите сънища.Стигнахме до извода,че момчето е свръхчувствително,но дали едното има връзка с другото?
               
Мисля,че няма връзка.
Аз пък мисля, че има връзка, защото не може човек да има пророчески сънища без да е свръхчувствителен.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Sasho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
А ipsilan, да знаеш как детето е реагирало на сирените от първи? Този случай според мен има чисто психологически характер. Детето е в пубертет, а и при малко по чувствителна психика се получават подобни проблеми. Би трябвало да утихне след време.
Тези пророчески сънища, според мен нямат нищо обшо с колапсите и проблемите на детето.
Най- добре да излизат повече на разходки в планината с майката, или няколко дена в някоя хижа.  :)
Но едно нещо немога да си обясня- всички тия пристъпи на агресия и ръмжене и подобни, може наистина да има някаква чужда намеса или просто от самия себе си- Това което ти си приниш, никой не може да ти го направи (или нещо подобно беше)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27