Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 269445 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
сега отговарям детайлно
« Последна редакция: Февруари 22, 2009, 23:16:10 pm от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
сега отговарям детайлно

Виж, тази информация е за теб самия. Ние задавайки тези въпроси бихме могли да те насочим в някаква посока, която да е правилната, НО, напълно възможно е тя да е грешна. И да те объркаме още повече. Затова ти казах да премислиш когато си по-спокоен и да записваш. Но тези неща ще ти послужат само на теб, с тях по-лесно ще си отговориш. Така че не бива да се влияеш и от това, което е писано чак толкова много.
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Всичко което ви хрумна като обяснение съм го проверил.
сънищата не се повтарят, няма повтарящ се елемент, поведението ми по време на тези сънища е същото както при други, тоест аз не разбирам със сигурност за това че този сън е от специалните (така да ги наричаме), освен когато идват сценарии в дадена ситуация и ме карат да бъда друг а не типичния аз, а понякога съм сигурен че съня е от специалните, но пък никога не идват сценарии от него в някаква ситуация, просто все едно го е нямало.
Никога не съм усещал чужда воля при взимане на решения освен при проява на късче от сън.
И нищо не ме терзае, потиска, гнети или внушава непонятни емоции, напротив решителен съм и подготвен винаги когато съм на важна среща или пред важно решение.
За настроението наистина ми е променливо, но в повечето случи съм в добро и дори да има неприятности, винаги приемам нещата философски с мисълта, че няма сладко без да се усети понякога горчивото.
Сънищата категорично са хаотични във времето и във връзката с място или личност която съм срещнал или бил.
И аз си мислих, че от мене си и все още не съм изключил този вариант, но напоследък нещо изглежда малко неотговорно от моя страна, да пренебрегвам всички усещания за този вид трафик на информация само и само да изглеждам в собствените си очи подобаващо, а именно като лекар ::)
и да приемам тези сънища като нормални покрай стреса и да не им обръщам внимание.  
Искам да ви кажа, че усещането хич не е неприятно, ако не бяха опасенията от неизвестното на това преживяване, имайки в предвид факта, че не съм срещнал друг с подобни сънища до сега.
Даже има моменти в които ми е приятно като си спомням начина на предаване на информацията, без език, без думи, телепатия но без инструмент или разговор с подсъзнанието без грам ехо.
Но определено има информация, защото усещам, че съм по тежък от преди с някакъв брои мисли, знание или споделен опит, които за съжаление нито помня нито знам какво е, освен в дадени ситуации и то даже тогава на разбирам защо правя даденото нещо, а просто знам, че това е резултат от еди си кои сън.
Мисля, че има много хора с подобни сънища, но не споделят или просто не им обръщат внимание.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Salito,

Отново мислих за твоя проблем след последния ти пост.

Достигнах до следните заключения.
За да разбереш, за какво иде реч, препрочети отново "Хакери на съзнанието" в онази част, в която главният герой е сам в Тайгата и описва ефектите от упражнението му върху така нареченото наблюдение върху извършваните действия. Ако помниш, упражнението се състоеше в това ДА НАБЛЮДАВАШ ВСЯКО СВОЕ ДЕЙСТВИЕ БЕЗ МИСЛИ, КРИТИКА, ОЦЕНКА И КОНТРОЛ. Целта на упражнението е да се съсредоточиш върху действието и изхвърлиш всякакви мисли. В "Хакерите..." е описано, че ефектите върху съзнанието, с това сложно и просто упражнение, се появяват след няколко месечно практикуване. Ефектите се изразяват в един невероятен изблик на интуиция и взрив на знаене за всичко свързано с обекта на съсредоточаване, т.е. НА БУКВАЛНО ПОЛУЧАВАНЕ НА ВСЯКАКВИ ЗНАНИЯ СВЪРЗАНИ С ОБЕКТА, ВЪРХУ КОЙТО СЕ СЪСРЕДОТОЧАВА ПОГЛЕДЪТ, СЛУХА, ВНИМАНИЕТО! В една от книгите си за този интуитивен начин за получаване на знания пише и П. Успенски, като прекрасно описва същото взривно получаване на интуитивна и ПЪЛНА информация за обекта на внимание. В същината си това е прекрасен метод за изучаване на Вселената! Пряк, непосредствен, лишен от илюзиите, които неизменно се получават при пречупване на информацията през човешките органолептични органи. Т.е. този начин на получаване на информация се отнася ЗА ИСТИНСКАТА СЪЩНОСТ НА ОБЕКТИТЕ ТАКИВА, КАКВИТО СА, за което е мечтаел Емануел Кант, а именно да види нещата такива, каквито са! Интересното е, че толкова огромно количество информация трудно се понася от днешната масова настройка на съзнанието на всеки от нас и затова трудно се възприема, асимилира, и може би поради тази причина, човешкото съзнание не работи с такива методи за изучаване на природата. Между впрочем, за подобен тип Свръхсъзнание пише и Кастанеда.
При теб нещата малко приличат на описаните ефекти. Т.е. на началните фази на Свръхсъзнание! Честно да ти кажа, завиждам ти! Отделен е въпроса, че ти явно не си запознат с това, как аджеба, може и трябва да се прояви Свръхсъзнанието, уплашен си поради незнанието и затова си в паника. Но както е казал Дон Хуан, човек трябва да бъде ВОИН НА ЗНАНИЕТО! Разликата при теб е съня. Но да си кажа честно, за първи път прочитам за проява на такъв тип Свръхсъзнание, когато в основата е имало упражнения свързани със съня, т.е. сънните илюзии /макар че всичко е илюзия и илюзиите в съня са толкова действителни, колкото и сдействителността, в която живеем - но тук вече става дума за съвсем други неща/ да са фактор за ИНТУИТИВНО ПОЛУЧАВАНЕ НА ИНФОРМАЦИЯ ОТ АКАШОВИТЕ ЗАПИСИ! В същината си, ако прочетеш Монро и някои други езотерици, ще видиш, че сънищата са едни от НАЙ-МОЩНИТЕ МЕТОДИ ЗА ВЪЗПРИЕМАНЕ НА АКАШОВИ ЗАПИСИ И АКАШОВА ИНФОРМАЦИЯ В СЪЗНАНИЕТО НИ! Така че внимателно прочети "Хакерите на съзнанието", където са внесени много неща в една обща връзка и ще разбереш, за какво говоря. Но като четеш разсъждавай върху текста! Предполагам, че не си чел други езотерични книги, където са описани възможностите на човешкото съзнание за състоянието Свръхсънание и, ако е така, трудно ще можеш да разсъждаваш върху материала на книгата и да направиш необходимите логически заключения, което е жалко! Затова те призовавам да четеш МНОГО езотерична литература!
Някои твои твърдения  от последният ти пост ме наведоха на горните мисли и те са:
Цитат
Никога не съм усещал чужда воля при взимане на решения освен при проява на късче от сън.

Бъди сигурен, че това твое усещане е интуитивно, а интуицията никога не лъже, товати го казвам от собстве опит.
Цитат
И нищо не ме терзае, потиска, гнети или внушава непонятни емоции, напротив решителен съм и подготвен винаги когато съм на важна среща или пред важно решение.
Виждаш ли, как си го казваш. Просто си в паника, защото си в неизвестност, това ти създава комплекс на пребиваване в непозната обстановка, а оттам и дискомфорт!
Цитат
сънищата не се повтарят, няма повтарящ се елемент, поведението ми по време на тези сънища е същото както при други, тоест аз не разбирам със сигурност за това че този сън е от специалните (така да ги наричаме), освен когато идват сценарии в дадена ситуация и ме карат да бъда друг а не типичния аз, а понякога съм сигурен че съня е от специалните, но пък никога не идват сценарии от него в някаква ситуация, просто все едно го е нямало.
.......................
Сънищата категорично са хаотични във времето и във връзката с място или личност която съм срещнал или бил.
След като не се променя поведението ти, значи НАИСТИНА нямаш проблем с чужда воля, която ти налага свои решения.
Изключително важно е да отговориш на следния въпрос. Решенията, които си мислиш, че са ти чужди, мислиш, че са продукт на чужда воля, ВОДЯТ ЛИ ДО НЕГАТИВИ ВЪОБЩЕ, водят ли до неприятни, нежелателни, отрицателни последици за теб или околните? Ако не водят, ТОВА ЗНАЧИ, ЧЕ РЕШЕНИЯТА, КОИТО МИСЛИШ, ЧЕ СА ТИ НАЛОЖЕНИ ОТВЪН, ВСЪЩНОСТ СА ВЪЗМОЖНО НАЙ-ВЕРНИТЕ РЕШЕНИЯ, КОИТО ПОДСЪЗНАНИЕТО, ИНТУИЦИЯТА, ПРОВИДЕНИЕТО ИСТИНСКОТО ТИ АЗ, ТВОЯТ ВИСШ АЗ /наречи го както искаш/ вземат ВМЕСТО ТВОЕТО ЗАСПАЛО /а то не е ли такова на всички ни?/ СЪЗНАНИЕ!!! Тъй че не виждам нужда да се безпокоиш, яко няма неприятни последици за теб и околните от тези СТРАННИ РЕШЕНИЯ!
Цитат
И аз си мислих, че от мене си и все още не съм изключил този вариант...
Виждаш ли как сам си знаеш? ;)
Цитат
...и да приемам тези сънища като нормални покрай стреса и да не им обръщам внимание.

Ами те са си нормални според мен. Просто си станал по чувствителен към сънищата, благодарение на устрема ти да придобиеш будност по време на сънуване. Забелязваш ли как отговорът сам ти се натрапва. ПРОМЕНЕТОТО СЪСТОЯНИЕ НА СЪЗНАНИЕТО ТИ СЕ ПРОЯВЯВА ИМЕННО ЧРЕЗ СЪНИЩА, а не чрез някакъв друг психически похват и това е ИМЕННО ЗАЩОТО СИ НАПРАВИЛ СЪЗНАНИЕТО СИ НАПРЕГНАТО И СЪСРЕДОТОЧЕНО ТОЧНО КЪМ НЕГОВМАТА СТРАНА, КОЯТО СЕ ИЗРАЗЯВА ЧРЕЗ СЪНИЩАТА!
Цитат
Искам да ви кажа, че усещането хич не е неприятно, ако не бяха опасенията от неизвестното на това преживяване, имайки в предвид факта, че не съм срещнал друг с подобни сънища до сега.
Ми как ще е неприятно? Знаеш ли, още от дете съм имал интуитивни преживявания, без да включвам дежа ву. При мен често нещата, в детството, се осъзнаваха интуитивно и получената информация беше винаги вярна. И сега е така, когато имам интуитивни преживявания. Друг е въпроса, че ти може би никога не си съзнавал тези преживявания до момента
Цитат
...имайки в предвид факта, че не съм срещнал друг с подобни сънища до сега.
, когато си започнал да правиш упражненията за будност по време на сън, а сега имаш вече изострена чувствителност. Тъкмо поради неизвестносттта на преживяването ти си в паника. Ами и аз щях да съм в паника, ако ДИРЕКТНО в къщи кацне НЛО, въпреки, че съм снимал с фотоапарата си НЛО на няколко километра от къщи, а майка ми е виждала от къщата ни такова няколко месеца след като снимах. С една дума, четем за непознати и невидяни от нас неща, надяваме се да ги "дегустираме" и осъзнаем, но когато това стане НЕ ВЯРВАМЕ И СМЕ В ПАНИКА! Това е нормален съзнателен процес при възприемане на непознатото и новото, един вид защитна реакция пред опасността!
Цитат
Даже има моменти в които ми е приятно като си спомням начина на предаване на информацията, без език, без думи, телепатия но без инструмент или разговор с подсъзнанието без грам ехо.

Ами тя интуицията винаги идва така, без думи, без език, телепатия и инструмент и разговор с подсъзнанието /ако вожеш да усетиш това нещо като подсъзнанието; забележка - то никога не се усеща, защото как можеш да усетиш ума си, освен когато се разграничаваш от останалия свят.
Цитат
Но определено има информация, защото усещам, че съм по тежък от преди с някакъв брои мисли, знание или споделен опит, които за съжаление нито помня нито знам какво е, освен в дадени ситуации и то даже тогава на разбирам защо правя даденото нещо, а просто знам, че това е резултат от еди си кои сън.
Естествено, че си по тежък от преди със знание и опит, което е главната същност на интуицията. И както казах преди, сам си го казваш, ЧЕ ЗНАЕШ, ЧЕ ВСИЧКО Е РЕЗУЛТАТ ОН СЪН или по-точно резултат от заниманията ти с упражнения за ума и съзнанието, но даже не си го признаваш, защото НЕ ЗНАЕШ, за какво става дума! Хе-хе-хе...
Цитат
Мисля, че има много хора с подобни сънища, но не споделят или просто не им обръщат внимание.
Не е точно така. Останалите хора просто имат нужната теоретична база за разсъждения и затова не се паникьосват, не мислят, че имат проблем, заболяване и т.н. ТЕ ПРОСТО ЗНАЯТ, ЧЕ СЪЗНАНИЕТО ИМ Е ЗАПОЧНАЛО РАЗВИТИЕТО СИ ПО ДУХОВЕН ПЪТ!!! А между впрочем, всички езотерици и древни философи са твърдели, че пътят на философия, на мъдростта, на духовното развитие е много по-труден от този на материалното, фиическото и тленното! Може би наистина си стъпил на пътя, където трябва много воля, търпение, целеустременост, ПОЗНАВАНЕ НА ОПАСНОСТИТЕ И ПРЕПЯТСТВИЯТА ПО ПЪТЯ, постоянство и знаенето, че ако стъпиш на този път, НЯМА ВРЪЩАНЕ НАЗАД, т.е. материалното за теб ще загуби стойност!

И за да завърша, мисля, че е добре да има повече такива хора като теб преди 2012, защото те ще на нужни така, както и сега!!! Просто не познаваш чудесата на човешкото съзнание и затова те е страх. Твоята реакция на уплаха е просто защитна реакция пред непознатото! В последният си пост ти просто ОПИСВАШ НЕЩАТА КАТО ОТ НЯКОЕ РЪКОВОДСТВО ПО ЕЗОТЕРИЧНА ПРАКТИКА, но не знаеш това... хе-хе-хе! Ако не беше написал последният си пост щях да продължа да мисля, че просто имаш наистина психоатака! Явно не е така, но нека се изкажат по-компетентни от мен. Направи си една консултация с Еленко Ангелов, няма да ти е от излишък и ИМАЙ ВПРЕДВИД, ЧЕ ТОЙ Е ПСИХОЛОГ, КОЙТО ДЪЛГО ВРЕМЕ СЕ Е ЗАНИМАВАЛ С ПСИХОАТАКИ, но имай напредвид моите мисли, които описах току що! Специално този човек ще ти помогне много, защото е добър специалист.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
SMSI-H, първо искам да ти благодаря за усилията и времето, които си отделил за моят случай и второ, искам да ти кажа, че много логично ми звучи твоето мнение, но някак прекалено хубаво, за да е истина. Мислиш ли, че тези опити, които съм правил да се осъзнавам на сън са дали резултат? Между другото няколко пъти съм стигал до момент в съня, че успявам да се видя и веднага се събуждам, първия път мигновено и следващите пъти малко след осъзнаването и последният път, успях да се излъжа и останах в съня може би три-четири секунди, но нищо не можах да запомня или да разгледам и след това чаках следващия сън, който би трябвало на него да съм още по адекватен, но уви! Така и не дойде този сън вече повече от 6 месеца, напротив дори не мога сега да се осъзная на сън нито за миг.
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 08:05:52 am от Mirotvorec »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Ми да, ти имаш типичната за всеки психологична нагласа. Много хубаво не е на хубаво; твърде е лошо, за да е истина; твърде хубаво, за да е истина! Номерът е, че когато такъв човек се окаже пред лицето на истината не може да я приеме за такава поради ограничената си ценностна система.
Определено мисля, че твоите упражнения са дали резултат! Когато бях хлапе, се занимавах с автотренинг. И знаеш ли, за какво време ми се подобри паметта и започнах да уча уроците направо училище? За някакви си триседмични занимания по половин час дневно!!! А да ти кажа ли, колко пъти съм се будил нощно време с ОСЪЗНАВАНЕТО, ЧЕ ЛЕТЯ ЗА НЯКАКЪВ КРАТЪК МОМЕНТ...
В сегашния ти пост доверяваш, че си постигнал някакви начални добри резултати. Защо не каза това в началото?

Заинтересувай се от темите описващи НАМЕРЕНИЕТО! Прочети Вадим Зеланд и отчасти "Хакерите...", за да разбереш, какво значи силата на Намерението. Ако не го направиш няма да успееш, ЗАЩОТО ТВОЕТО ЖЕЛАНИЕ ДА ПОСТИГНЕШ РЕЗУЛТАТИ ТИ ПРЕЧИ! Всяко едно психично упражнение трябва да бъде естествено, без напрегнатост и основано единствено на НАМЕРЕНИЕТО, ПОДКРЕПЕНО С ВЯРА, но с единственото условие да ИЗХВЪРЛИШ ЖЕЛАНИЕТО ОТ СЪРЦЕТО СИ! Желанието акумулира жизнена енергия за постигане на намерението и всички усилия отиват в грешната посока на мислене за постигане на желанието, вместо в намерението. Намерението е нещо просто, да възнамериш нещо /ей така, просто с крайчеца на съзнанието си; без много много да му мислиш/, но да бъдеш АБСОЛЮТНО СИГУРЕН В ТОВА, ЧЕ ЩЕ ИМА РЕЗУЛТАТ /т.е. ДА ВЯРВАШ ИСТИНСКИ/. След това можеш само да си спомняш за намерението от време на време, като го подкрепяш с вяра, но да не желаеш. Единственото условие е да си определеиш краен срок, когато намерението ти ще се изпълни. Не го ли направиш, всичко губи смисъл.
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 08:06:22 am от Mirotvorec »

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Бях в нещо като дворче. Имаше трева по земята, бяла дървена ограда с вход и един кафез със сламена покривка. В кафеза имаше пиленца. Чух нещо като изквичаване от кафеза и знаех че едното пиленце си е заминало. Отидох до него и в ъгъла под сламата се беше свила една пепелянка. Отдръпнах се няколко крачки назад, но тя светкавично се изстреля към мен. Опитах се да я хвана и да я махна след като ме ухапа, но тя се изплъзваше и като че ли левитираше около мен и ме хапеше навсякъде. След това ми е мъгливо, но си помислих че трябва да отида в болницата. Когато се опомних бях пак на същото място. Един доктор ми каза, че за щастие съм отишъл на време за антидота. Започнах да оглеждам тялото си и навсякъде имах червени рани от ухапвания. Бяха повече отколкото пъти си спомнях да ме е хапала змията.
Беше си доста ужасяващ сън. Много ми въздейства точно момента на хапането, което е добре донякъде, защото от известно време сънувам много рядко. Винаги съм сънувал полуосъзнато, но откакто сънищата намаляха вече нямам контрол над тях.

Неактивен Elena

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Привет на всички! :)
На скоро ви открих, което ме прави радостна.Търсещ човек съм,скромно напреднал в духовното си развитие.
По темата , понякога имам ужасяващо реални сънища в двата полюса на емоциите.
Ще ви разкажа един от тях.

Някъде в мрачното средновековие....Подземието на някакъв замък. Каменни стени без прозорци и врати. По средата на мръсния под някъде от дълбините гори огън. Въздухът е парещ , изгарящ дробовете и влажен.
Аз приличам на машинка от фантастичен филм или нещо като огромен винт облякан с лъскава ламарина. Мога да летя. Имам много трудна мисия! Трябва да спася съпруга ми от сигурна смърт! Той е измъчван жестоко от две същества приличащи едновременно на животни и хора/отвратителна гледка/
Те го внасят в помещението целият изгорен,почти няма кожа. Спомням си глезените му,почти овъглени! Лежи върху метална носилка,но е жив. Поглежда ме като обречена и примирена жертва,безсилна да промени обстоятелствата и телепатично получавам послание от него " Недей! Няма смисъл"
Искат да го хвърлят в огъня .
Ужасна болка почувствах! Избръмчах и излетях към тавана на помещението,там "седеше" височайша особа от лошите.
Говорим само телепатично, т. е. искам да крещя , а не чувам гласа си. Моля го ,убеждавам го,боря се със всички сили да спася мъжа си, но той е несломим!
Тогава , миг преди всичко да свърши трагично , съществото ме пита " Защо трябва да живее?"
" Защото го обичам" ,казвам аз .
Кошмарът свърши до тук. Останах с усещането ,за неуспешен и невъзможен изход от ситуацията. Чувствах се сломена .
По важното е,че сякаш това вече го бях преживяла. Сякаш просто изплува един древен кошмарен спомен.

Не съм толкова романтична в реалността, нито толкова отдадена в преносния смисъл на думата. Но в съня ми имах друга същност, която също беше моя.

По втората част на темата - опитности извън тялото, ще разкажа нещо което ми се случи преди около 5 години, но на яве.

Един горещ летен ден,се връщах от път. Бях много разочарована от живота си ,чувствах се несправедливо наказана от съдбата по конкретен повод и съответно много газгневена на Бог. Водех вътре в себе си един въображаем диалог с Него и изливах гневните си мисли,заричах се ,че няма да стъпя повече в църква.
В онези дни вярвах, че там мога да Го открия само.
По пътя в колата се случи нещо дребно, но странно.На нивото на челото, сякаш отвътре "прочетох"- "Ще ви спрат полицаи." Странното бе, че това послание беше абсолютно категорично и аз го казах на глас с ясното съзнание, че ще се случи,а казвайки го не изпитвах никакви емоции(сякаш си казвах името).
Спряха ни , разбира се и разбира се мъжът ми беше превишил скоростта.

Какво мислите,че беше първото нещо ,което направих ,когато се прибрах?
Отидох да запаля свещ! Да кажем,че е било от гузна съвест, иначе не мога да обясня , като как след всичките ми отричания и въображаеми обвинения хвърлени срещу Него, се озовах там .
И от тук нататък започва интересното! В църквата нямаше никого. Запътих се към иконата на Св. Богородица,защото все още бях сърдита на божественото от мъжки пол, но незнайно защо краката ме отведоха пред иконата на Исус.
Наистина волята ми беше изключена,вършех нещо без грам критичност и в пълна противоположност на намеренията ми от преди минути.
 Свеща гореше,а аз притворих очи като за молитва,но нещо стана...
Пред "погледа" на затворените ми очи "видях" как от целия ми гръден кош нещо се издува и расте , после се спуква и изчезва и ...аз се озовах в друга реалност.
Това което преживях е най-красивият спомен в живота ми до сега! Мога да го "опиша" с една единствена дума ЛЮБОВ!
Думи не могат да нарисуват как и въздуха около теб те обича и земята , и светлината и всяко нещо , което те заобикаля.
Там бях малко момиченце с боси крачета, вървях потънала в щастие и сълзи.
После пред мен се изправи един исполин. Огромен , може би около 4 метров, облечен в дълга роба с цвят на лешник и бял пояс около кръста.
Оплаквах му се, изплаках цялата си мъка, но този път без гняв в душата и без думи...
Не зная как и защо , но "Там" говорех и чувах без сетивата си.
Той само ме благослови с длан и думи, после ме изпроводи по същия път обратно.

Когато се "върнах" свеща догаряше ,а аз бях потънала в сълзи и ридаех с глас,защо не знам и до днес .

Не зная колко време е продължило това, защото там нямаше време, съдех само по догарящата свещ.

Всичко което ми се случваше дни след това ,беше чудо за мен. Сдобряваха се пред нас наши приятели след дълги семейни скандали те се целуваха.
Поздравяваха ме хора , които преди това ми се сърдиха.
По ръцете ми кацаха скакалци и пеперуди, когато минавах през парка.
А в душата ми имаше хармония!

Както казах вече, това беше отдавна.
После разбира се, всичко си тръгна постарому и оттогава съм в търсене....

Беше ми приятно да споделя с вас! :)


Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Интересни преживявания. Всички имаме да търсиме толкова много по своя си личен път...

Неактивен петраки

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Здравейте. Понеже темата е и за опитностите извън тялото я вижте на какво уникално нещо попаднах
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=3&t=121

Явно човекът знае и може. Снимките са невероятни и по-голям нагледен факт от това как се излиза извън тялото -здраве му кажи. 
« Последна редакция: Май 07, 2009, 22:43:24 pm от H. »

Неактивен ketix

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 84
Цитат
Най-мощният начин за психическа защита, който познавам, е да излъчвам от себе си бяла светлина във всички посоки, максимално интензивно, максимално надлече, по всяко време.
Аз бих предложил тази светлина да не бъде напълно бяла, а да се приложи тънък златист нюанс. Аметисовото (между виолетово и розово) също върши могъща работа. Също, бих предложил светлината да не бъде разпръсквана берзазборно в дълбините около нас, а да се концентрира като обгръщаща ни сфера около нас или като пирамида, или... Въпрос на лично предпочитание, стил и увереност - строги и универсални правила по принцип не съществуват.

И все пак, понеже темата е за сънищата...
Чудесен и действащ способ за защита на сънуването е да култивирате намерението си преди да си легнете и във времето, когато все още сте в съзнание, но се готвите да заспите. Някои езотерици препоръчват мислено да очертаете около леглото си диамантено светли стени, или златна сфера, или каквото, което като "саркофаг" да прибере в себе си тялото ви и да го съхранява недостъпно за враждебни сили, докато спите. Също, можете да концентрирате намерението си в сходни посоки: желаете да получите хармониен, целебен и необезпокояван сън, да надмогнете враждебните сили, да се срещнете със своите духовни братя, да достигнете възвишените светове, да се учите, да се молите, да работите; желаете да се върнете на Земята готови за следващите изпитания във вашата еволюция... Тук е дадено примерно. Важно е да го съставите по вашата си мярка, съобразено с вашите вярвания, предпочитания и страхове. Тогава то ще бъде наистина могъщо, особено ако бъдете постоянни, дисциплинирани и не пропускате да го прилагате всяка вечер преди заспиване. Постепенно съзнанието свиква с този модус и става все по-лесно да го концентрирате в желаната посока, защото то придобива определен рефлекс и при заспиване автоматично си пуска защитите, а те от своя страна, тренирани и развивани, стават все по-мощни. Не е излишно да призовавате и своите защитници - тайни животни-тотеми, ангели-пазители, Бог - каквото си имате ;)
А когато отново се събудите, за да бъде цикълът логически завършен и да придобие цялост, трябва да възпитате навик веднага да се насочвате към получените от вас сънища, да ги изследвате, да благодарите за полученото и да поемате съзнателно предизвикателствата на започващия ден. По таен начин вие сте били изминалата нощ във висшите светове и там сте се подготвяли за онова, което днес ще се случи. Някои сънувачи държат тетрадка с молив до възглавницата си и щом се събудят, веднага грабват молива, за да запишат сънищата си. Минута след това 90% и повече от съновиденията ще бъдат забравени и заради това придобиването на този навик е ключово. След това безценно спуснатата информация ще може да бъде възстановена и тълкувана, и получените послания няма да бъдат прахосани, както става с повечето немистично настроени хора... Това показва и истинността на намерението ни, и мотивира висшите светове по-сериозно да ни въвеждат в своите тайни.



мога да кажа, че по-горе написаното е  вярно, всеки може да си оформи детайлите сам. никой няма да си даде точната схема за защита, защото ако мисълта му бъде повторена точно, защитата ще се неутрализира. много е трудно да се повтори нечия друга мисъл по абсолютен начин.
« Последна редакция: Май 11, 2009, 23:55:52 pm от ketix »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Относно опитностите извън тялото ви съветвам да прочетете нещо от Монро например "Пътуване извън тялото".
Ако изградите силна и плътна аура няма да имате нужда от психическа защита, а това се постига посредством медитиране!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен nana_cool

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
 Здравейте. От скоро чета във форума и за момента не че чувствам готова да пиша по други теми, тъй като ми е пределно ясно, че съм все още лаик. Преди няколко дена обаче имах един от най-красивите и най-физическо осезаемите сънища, който бих желала да споделя с вас и ако е възможно да ми кажете вие как го разбирате и чувствате.
Сънувам, че съм в къща и празнуваме нещо. Мисля че беше рожден ден. След това се оказвам на улицата на малък град. До мен са детето ми, майка ми, сестра ми, приятеля ми и друга личност която не разпознах. Асфалта на улицата пред нас е чист, а къщичките отсреща са като от картичка. Всичко е много чисто, като след пролетен дъжд. Всички поглеждаме към небето. Нощ е, много ясна, но почти не се забелязват звезди. От небето на огромни талази слиза енергия. На потоци. Жълто-бяла на цвят и изключително плътна. Тази енергия започва да ни "удря", такова беше усещането. Аз прегръщам детето си и гледам към небето и искам още и още от тази енергия, която ме изтощава изключително много, но ми носи спокойствие и радост. Още в съня започнах да се чувствам много изморена, едва можех да се помръдна. Вълните ту ни облъчваха, ту спираха. Обърнах се и видях на улицата машини да разрушават други машини. Не ме беше страх от тях, знаех че е на добро. Тогава чух някой да казва "Гледайте червеното". Погледнах пак към небето и се събудих. Събудих се и топли вълни обливаха цялото ми тяло.Имах чувството че изгарям и най-важното чувствах се абсолютно "изцедена" физически. После цял ден се чувставах така. Моят приятел спа малко по до късно него ден, но като се събуди първото което каза, е че се чувства много изморен и не знае защо. Не беше горещо (имам предвид температурата в къщи), не бях дори потна за да си го обясня с това. Ще ми е приятно да прочета някой коментар. Благодаря!  :-*

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Сънувала си това, което в действителност се случва от около една седмица-подложени сме на невероятни като количество и сила енергийни потоци. Мога да потвърдя всяка една твоя дума!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Здравейте. Понеже темата е и за опитностите извън тялото я вижте на какво уникално нещо попаднах
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=3&t=121

Явно човекът знае и може. Снимките са невероятни и по-голям нагледен факт от това как се излиза извън тялото -здраве му кажи. 
Не знам дали ти си същия човек "който знае и може". Може би си правиш самореклама.

Във всеки случай тези снимки нищо не показват.
Тук в нашия форум имаше тема с много подобни снимки. Много хора ги коментираха, и общото заключение, включително и на експерти е, че тия сфери са оптически дефекти при цифровите фотоапарати.
А това за стреличката пронизваща сферата, мисъл-формите и боищата с демоните са само ала-бала.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27