Автор Тема: Откъде произлиза човекът?  (Прочетена 108490 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #75 -: Август 05, 2010, 16:52:44 pm »
Това,че извънземни са ни създали не го вярвам :negative:.Ако аз съм извънземен и искам да създам същества,които да ми служат-ще ги направя серийно производство,еднакви.За какво ми са различни?И колко извънземни съдружника ще са ми необходими за изработката им?Или това ще се прави от извънземни ученици по извънземно трудово обучение? ::)Ако се създава нещо изкуствено-то ще има заложена програма,която да изпълнява.Как си представяте изкуствено да се добави в човека щипка любов,2супени лъжици талант и т.н.?

А я обясни от един Адам и една Ева, как са се пръкнали толкова различни човеци ;).
Аз не вярвам в приказката за Адам и Ева! :blum1:
Опитай!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #76 -: Август 05, 2010, 18:17:29 pm »
Очевидно някой не е посещавал часовете по биология в началното училище.
Попитах още преди съвсем сериозно, петлите и кокошките и те ли произлизат от различни звездни системи? А другите мъжки и женски растения и животни?

http://en.wikipedia.org/wiki/Sex

Evolution of sex

Цитат
Sexual reproduction first appeared about a billion years ago, evolved within ancestral single-celled eukaryotes.[13] The reason for the initial evolution of sex, and the reason(s) it has survived to the present, are still matters of debate. Some of the many plausible theories include: that sex creates variation among offspring, sex helps in the spread of advantageous traits, and that sex helps in the removal of disadvantageous traits.

Sexual reproduction is a process specific to eukaryotes, organisms whose cells contain a nucleus and mitochondria. In addition to animals, plants, and fungi, other eukaryotes (e.g. the malaria parasite) also engage in sexual reproduction. Some bacteria use conjugation to transfer genetic material between bacteria; while not the same as sexual reproduction, this also results in the mixture of genetic traits.

Цитат
In the majority of species with sex specialization organisms are either male (producing only male gametes) or female (producing only female gametes).

Цитат
Nongenetic
For many species sex is not determined by inherited traits, but instead by environmental factors experienced during development or later in life. Many reptiles have temperature-dependent sex determination: the temperature embryos experience during their development determines the sex of the organism. In some turtles, for example, males are produced at lower incubation temperatures than females; this difference in critical temperatures can be as little as 1–2°C.

Many fish change sex over the course of their lifespan, a phenomenon called sequential hermaphroditism. In clownfish, smaller fish are male, and the dominant and largest fish in a group becomes female. In many wrasses the opposite is true—most fish are initially female and become male when they reach a certain size. Sequential hermaphrodites may produce both types of gametes over the course of their lifetime, but at any given point they are either female or male.

Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #77 -: Август 05, 2010, 18:29:27 pm »
      Плод  на  еволюция!  Тя  е  наместника  на  Бога  тук  на  земята!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #78 -: Август 05, 2010, 19:32:55 pm »
     Плод  на  еволюция!  Тя  е  наместника  на  Бога  тук  на  земята!

Е тогава защо се оплюва товарищ Дарвин?
Цитат
А я обясни от един Адам и една Ева, как са се пръкнали толкова различни човеци ;).
Расата от Орион е родителят на първия мъжки индивид, когото познаваме като библейския Адам, но той е второто човешко същество след Гея, която по-късно в притчите става Ева (живот). Първото потомство на първата човешка двойка, сътворена „по образ и подобие Божие“ било от близнаци. За да се избегнат кръвосмешенията и израждането на потомството, звездните родители от Сириус А и Сириус Б и от Орион създали още 6 женски и 6 мъжки същества – ядрото на новата земна раса. Първичните човешки двойки станали 7. Заселени са в Африка, когато континентът е бил свързан с Азия. Това са родоначалниците на човечеството
Ще те помоля да споделиш откъде идват тези данни?
Търсиш,четеш и намираш :)

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #79 -: Август 06, 2010, 00:15:23 am »
Търсиш,четеш и намираш :)

Ами да ти кажа че тези глупости са писани във всяка втора книжка с цена 3-4 лв. и трябва напълно да съм загубил ума си за да им вярвам.
Всеки сам избира в какво да вярва :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #80 -: Август 06, 2010, 00:50:29 am »
Някой умен писател фантаст (дали беше Азимов или Артър Кларк?) беше казал:
"Предпочитам невъзможното, което убеждава, пред възможното, което звучи неубедително."

В тази връзка,
 sedere, frynji и всички други слепи почитатели на рептилска литература, изобщо не сте убедителни!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Bibl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #81 -: Август 06, 2010, 00:54:13 am »
Те и глупостите със звездни разстояния, размери и възраст ги има и в книжките за без пари, на тях защо се вярва ?
Една колежка питаше тия дни дали религията е наука, но като гледам май "науката" се е превърнала в религия...

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #82 -: Август 06, 2010, 00:54:55 am »
Не обеждавам никой :)споделям мнение!

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #83 -: Август 06, 2010, 01:22:21 am »
Tangrata_ Добре ако ми кажеш от къде са произлезли пирамидите как се построени в Египет и не само там:
Например: Шумерите
Древен Вавилон
Хетите
Асирийците
Персийската империя
Парти и Сасаниди
Арабският халифат
Цивилизацията в долината на Инд
Индия при династията Маурия
Древен Египет
Африканските цивилизации
Минойски Крит
Микена
Етруските
Класическа Гърция
Епохата на елинизма
Древен Рим
Китай при ранните династии
Китай при династията Цин
Китай при династията Хан
Ранна Япония
Кхмерите
Северноамериканските
цивилизации
Народът от Андите
Олмеките
Маите


Тези и други цивилизации изведнъж започват строителство и то в такъв мащаб, че днешните инженери не могат да го постигнат, а те хората преди хиляди години го правят. Как става това ?
Съвпадение ли е, че пирамидите съответстват на Орион ?
Защо са тези обелиски навсякъде по света и статуи  представляващи Орион и Сириус ? Ако това не е тяхна територия и не я бележат.
« Последна редакция: Август 06, 2010, 01:48:15 am от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #84 -: Август 06, 2010, 03:56:16 am »
Ами Сириус е най-ярката звезда на небосклона, след Слънцето. Как искаш да не я боготворят? Ако не нея, тогава коя? Някоя по-неярка?

И като са си пострили пирамидите в симетрия какво от това? Нали и без това Сириус заема централно място в Египетската митология (защото казахме е най-ярка)
Нормално е да съвпаднат пирамидите с нея.

Бтв за да се направи това съвпадение със звездите, единствено значение има последната 3та пирамда. Която най-късно е строена. Учените са абсолютно сигурни, че тая най-млада пирамида е построена еди кога си, от фараон незнам кой си. Влез някъде в гугъла и прочети.

Сириус също така е и много близо до Слънцето. Към 8 св. години. Нищо работа. Нормално е да се вихри въображението. Не е като да кажеш, че са дошли РА, Анубис и компанията му от съседната галактика.

Просто не всеки може да чатне, че е абсурдно да има живот там. Не само че звездната система се е оформила преди 240млн години, ами в началото са били 2 бели звезди. Преди около 120млн години, т.е. точно наполовина от сегашната възраст на системата, едната бяла звезда си изразходва горивото, колапсира до червен гигант, и после до бяло джудже. Като при процеса губи ПОЛОВИНАТА си маса и спира всички ядрени реакции.
И ако има планети какво става с тях? Двойката звезди, са загубили изведнъж 1/10 от общата си маса.
От една страна това ще накара планетите (ако има такива) да се разлетят напред-назад. Дори и да има някоя късмет и да запази някаква нова орбита, и да не се стовари върху Слънцето, то люшкането ще предизвика такива катаклизми, че ще убие и микробите на тая планета (ако има такива).

Само 1-2 градуса наклон или съвсеем леко изтегляне на орбитата могат да предизвикат катаклизми, като ледникови епохи, вулкани, цунамита, и изобщо пълен разгром.
А тук говорим за 10% промяна в масата на 2те звезди. Просто всички планети (ако има такива), ще тръгнат изведнъж "на север" под лек ъгъл(щото в космоса има и север, ако не знаете, да ви кажа) И ще им стане мноооого тудено.

Отделно от това 2те Звезди променят изцяло формата на въртене, скоростта на въртене, разстоянието една от друга. И изобщо мамата си ..ло.

И всички тия драми стават преди 120млн години.

за Седере,
Добре де, Седере, кажи ти, кой ги е построил тия пирамиди?
Не може ли да дойде от Чулак или пък Пегасис галактиката, ами трябва да е непременно от Сириус? (дам, и аз съм гледал старгейт)

Те и глупостите със звездни разстояния, размери и възраст ги има и в книжките за без пари, на тях защо се вярва ?
Една колежка питаше тия дни дали религията е наука, но като гледам май "науката" се е превърнала в религия...
Кажи по-конкретно кое е глупост и ще гледам да ти го обясня. Само гледай да не е прекалено сложно. Щото нито мога, нито пък имам желание да ти доказвам цялата астрономия от А до Я. Хората си имат телескопи, компютри, години за губене, мозъци за ползване. Не е проста работа. Както да пишеш рептилски книжки.
Аз като казвам кое е глупост, споменавам кое точно, и после се аргументирам. А ти така само блабла.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #85 -: Август 06, 2010, 13:52:46 pm »
Аз питам за Орион ти ми говориш за Сириус. Звездите на снимката които съвападат с пирамидите са трите сини звезди – Алнитак, Алнилам и Минтака, които образуват пояса на Орион. Те са разположени приблизително на 1500 светлинни години.
Пирамидите са построени заради съюза между ASA-RRR и SSS. Ето един пример който и преди съм го забелязвал но не ми е ставало ясно, но след книгата ми стана ясно, а и е отеснено в анализите към края на книгата. Изида и Озирис как се изписват на египетски йероглифи като два трона единият с лъв, другия с змия. Два трона един до друг. Съюза между двете империи.
Прирамидите съвпадат с съзвездието Орион съобразно позицията му от преди 10 000 години. Египтолозите смятат, че двете камери, които са, че по голямата е на краля, а по-малката  на кралицата. Да ама не стигнали са до този извод, защото са смятали, че живеем в мъжко ориентирано общество, но това не е така. Мъжът става почетен заради Мардук (Ра), но и той почита кралицата. Така голямата камера е ориентирана към Орион, а малката към Сириус. ;)
Колкото и да не ви се иска сме създадени заради нуждата им на тези две цивилизации в мините  от работна ръка. Първия човек е бил негърът за това и му е вложено издържливост в ДНК-то му. Другите раси произлизат по-натам някои пак от тези две империи други от други.
« Последна редакция: Август 06, 2010, 14:05:58 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #86 -: Август 06, 2010, 13:59:41 pm »
Пирамидите са построени заради съюза между ASA-RRR и SSS.


Ейййй, ако не беше книгата за Робърт Морнинг, какво ли доказателствто щеше да измислиш...

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #87 -: Август 06, 2010, 14:07:23 pm »
Тези доказателства ми направиха впечатление от преди книгата, но тя ми помогна да ги навържа добре. :) Пък самите имена ги ползвам от книгата за тях не мога да кажа дали са така.
« Последна редакция: Август 06, 2010, 14:13:00 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #88 -: Август 06, 2010, 14:19:24 pm »
sedere колкото и да не ти се иска това е лъжа.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #89 -: Август 06, 2010, 14:54:50 pm »
Аз съм достигнал до този извод чрез собствено изследване така да кажа. Книгата ми помогна просто да си навържа нещата които съм открил, но и дава много други, които не ги знам. За сведение на Танграта, старгейт до преди месец и нещо не знаех, че съществува самото име не ми говореше нищо. А от фантастичните филми съм гледал Междузвездни войни и то не всички части. Нито Фарскейп нито сериала "V"
нито който и да е друг. Започнал съм от една енциклопедия в 5-ти клас да си вадя тези заключения. По късно 2007 година края като си взех компютър започнах още по подробно да търся. Книгата на Робърт ми е и първата от такъв тип взимана от мене някога.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27