Автор Тема: Какво е ЕГОЛОГИЯ  (Прочетена 25750 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

firma

  • Гост
Какво е ЕГОЛОГИЯ
« -: Януари 25, 2006, 10:06:26 am »
Много нашумя в последно време тази лечебна наука на г-н Захариев.Някой има ли информация в какво се състои тя?Нямам никаква информация за това и почти нищо не знам.Странно ми е само че на много хора е помогнал.В какво се състои това лечение.От петна по тялото и знаеш болестта ??? ??? ???

Heinie

  • Гост
Отг: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #1 -: Януари 25, 2006, 10:20:36 am »
Аз съм го гледал веднъж-дваж. Щом го видях, веднага си помислих, че прилича на гъсок и досега не съм си променил мнението. Предаването му е "само за запознати с науката егология", но за да се запознаеш, трябва да си купиш книгите му - демек, да му напълниш гушата. Цялата "наука", доклкото разбрах от гледане, се върти около Синдрома на Емоционалния Срив - СЕС, който се проявява като червени петна по скалпа, под косата. Когато отидеш при него и му платиш сеанса и заредена снимка на дланта му, която да докоснеш и после да окачиш в дома си, наистина помоагал - има доста хора, излекували се, докато са ходили при него.. Проблема е, че като слушах как хората разказват, че са идвали по 30-40 пъти си представих колко пари са потрошили за тоя - извинявай, дори да има нещо истинно в "науката" му, очевидно той не е никакъв лечител, щом за 30 сеанса не може да оправи хората, а и пари иска, списание издава и предаване с импулсен телефон води.
« Последна редакция: Януари 26, 2006, 16:12:38 pm от Horus »

firma

  • Гост
Отг: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #2 -: Януари 25, 2006, 10:33:38 am »
Това, което писа малко знаех.Странно че много хора му вярват и го боготворят.Тази тема е пуснах за да може да се коментират всички БГ феномени.Най-голямата простотия от даниела ефремова:минералната вода е вредна,все едно да пиеш потта и урината си.Много хора за подлъгани.Това са слугите на антихриста.Навлязохме в белезите на "краят на дните" ;D

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Отг: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #3 -: Януари 25, 2006, 11:03:05 am »
Ето сайта, на който можеш да прочетеш малко повече по въпроса:
http://esotherica.freecom-int.com/index-bg-0.htm

Аз лично нямам много категорична позиция по въпроса - има някаква вероятност наистина да помага, но има и някои неща, които будят съмнение, поне у мен.
Гледал много негови предавания в самото начало (Края на 90-те, или там някъде, не помня) и някакси ми прави впечатление, че част от симптомите, които описва като "Синдром на емоционалния срив", са силно проявени у самия него. Доста е заядлив и изсипва доста негативна енергия върху голяма част от зрителите. Хубаво, приемам, че част от обаждащите се наистина са конфликтни (То си е 100% така), но нали уж тъкмо това е синдромът на емоционалния срив - е, той как така тогава не проявява никакво разбиране към тях - нещо, към което постоянно призовава? Сега вече може и да не е така, защото не бих се учудил, ако предаването е минало изцяло на подставени обаждания (И, разбира се, подставени може да са и повечето, ако не 100% от заснеманите, уж доволни хора - също като тези по рекламите тип "WS(C) телешоп").
А и някакси противоречиво изглежда твърдението, че това е наука, а същевременно никой друг освен него не може да се занимава с нея (Не, че той го твърди, но факт е, че наистина няма друг, който да твърди, че може да "лекува" синдрома на емоционалния срив и да е негов последовател).

Дъвиан

  • Гост
Отг: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #4 -: Януари 25, 2006, 11:23:59 am »
Преди няколко години имах една позната, която имала белег по рождение на крака! И когато отишла при него, той го премахнал! А на нейна роднина и помогнал много, като я излекувал от някаква болест, за която лекарите нямали лек!

coroviev

  • Гост
Отг: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #5 -: Януари 25, 2006, 13:38:41 pm »
Цитат
има доста хора, излекували се, докато са ходили при него.. Проблема е, че като слушах как хората разказват, че са идвали по 30-40 пъти си представих колко пари са потрошили за тоя - извинявай
Плацебо ефекта е най-доброто лекарство.Трябва само да повярваш силно.Виждал ли си как бъбречна криза минава от "Аналгин",много е впечатляващо,трябва само да си много убедителен в приказките.

firma

  • Гост
Отг: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #6 -: Януари 25, 2006, 14:20:17 pm »
........една глава на звяра заздравя и хората му се поклониха и тръгнаха след него

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #7 -: Януари 25, 2006, 14:25:14 pm »
То повечето лекарства в аптеките на този плацебо принцип бачкат и голяма част от хората наистина оздравяват като вземат "хапчето". Иначе реално повечето по-скоро вреда носят.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #8 -: Януари 25, 2006, 14:28:09 pm »
Аз пия само билки от природата. Затова внимавайте със здравето, че да не се стига до разни болници, екстрасенси, лечители и еголози!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #9 -: Януари 25, 2006, 20:32:28 pm »
........една глава на звяра заздравя и хората му се поклониха и тръгнаха след него

ако може и да добавиш ония цитат дето казва че ще се появят много лъжливи месии и лечители и ще се получи мойто мнение за тоя пич
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

coroviev

  • Гост
Отг: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #10 -: Януари 25, 2006, 20:36:40 pm »
Цитат
много лъжливи месии и лечители
То за лечителите е вярно, откакто направиха здравната каса,най античоешката институция в България.

viryska

  • Гост
Отг: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #11 -: Януари 26, 2006, 11:38:07 am »
Хич не искам и да го знам този господин ЕдиКой Си,мамят простите хора използвайки телевизията.Отвратително е и много нечестно.Да не говорим,че страдащите и болните отварят душите си пред такива използвачи,а те искат достъп само и единствено до джобовете им. >:(

Дъвиан

  • Гост
Re: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #12 -: Ноември 04, 2006, 10:49:15 am »
Върви ли още това предаване за егологията, някой знае ли? Между другото аз често забелязвам у хората червени петна на тила, такива за каквито говори Захариев.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #13 -: Ноември 04, 2006, 12:01:52 pm »
Виж програмата на Мсат.
Не мисли като човек!-Крион

Дъвиан

  • Гост
Re: Какво е ЕГОЛОГИЯ
« Отговор #14 -: Ноември 04, 2006, 12:02:59 pm »
Нямам такава, но иначе си много любезен. :-*

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27