Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209615 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #705 -: Октомври 06, 2012, 09:14:52 am »
Бог, който и каквото и да е той не е идол. Той е висша свръх СИЛА. Неможеш да вярваш в себе си без да вярваш в Бог, без значение как ще бъде наречен.  Религия и вяра са две различни неща.
    Разбира  се,  вярата  е  нещо  съкровенно  идващо  отвътре,  докато  религията  е  нещо  външно  показно! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #706 -: Октомври 06, 2012, 16:38:49 pm »
Имам един въпрос, понеже не съм много наясно? Всяка една религия за която знам, те кара да отдаваш енергията и потенциала си на нещо извън теб - дали чрез молитва, дали върху икона, дали чрез ритуал и т.н.

Има ли религия, за цялото съществуване на човечеството, която те подканя да се молиш сам на себе си, за да си помогнеш, а не да се молиш на някой друг? Съществува ли такава религия?
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #707 -: Октомври 06, 2012, 16:50:04 pm »
Ами то целта на религиите е точно хората да си отдават потенциала и да влязат в стадото. На мен ако реша да се моля (не че има смисъл повечето пъти) не ми трябва ни църква ни икона. То всъщност религията си вид егрегор направо.


Има ли религия, за цялото съществуване на човечеството, която те подканя да се молиш сам на себе си, за да си помогнеш, а не да се молиш на някой друг? Съществува ли такава религия?
Ами едва ли точно може да се нарече религия, а по скоро философски учения. Имаше някаква такава философия източна, но не се сещам точно. Но медитацията примерно може да се приеме за нещо такова. Иначе зависи и от начина на медитация примерно. Има стотици техники.

Неактивен tribalizm

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #708 -: Октомври 10, 2012, 16:37:59 pm »
Майор Чадуик: Ще се опитам да се освободя от тялото.
Махариши: Човек сваля дрехите си и остава само той, свободен от тях. Но Себето е безпределно и не е ограничено от тялото. Как може То да се освободи от тялото? Къде ще го остави? Където и да е тялото, то все още Му принадлежи.
Майор Чадуик се закикоти.
Махариши: Върховната истина е толкова проста. Тя не е нищо повече от това да бъдеш в изначалното си чисто състояние. Това е всичко, което е нужно да се каже.
И все пак, учудващо е, че за да се предаде тази проста Истина е трябвало да възникнат толкова много религии, вероизповедания, методи и спорове между тях и т.н.! О, колко жалко! Колко жалко!
Майор Чадуик: Но хората не се задоволяват с простотата. Те предпочитат сложността.
Махариши: Така е. Понеже те искат нещо претрупано, атрактивно и загадъчно, са се появили толкова много религии, всяка от които изключително сложна, като всяко вероизповедание в отделните религии си има свои привърженици и противници.
Например, обикновеният християнин няма да бъде удовлетворен, докато не му се каже, че Бог е някъде далеч в Небесата, недостижим от нас без помощ. Единствено Христос го е познал и единствено Христос може да ни води. Почитай Христос и бъди спасен. Ако му се каже простата истина – „Божието Царство е в теб” – той няма да е удовлетворен и ще вложи сложни и далечни значения в едно такова изказване. Единствено зрелите умове могат да схванат простата Истина в цялата й голота. ~ Разговори с Шри Рамана Махариши, Разговор 96
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 16:41:29 pm от tribalizm »

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #709 -: Октомври 11, 2012, 00:39:50 am »
...

Именно. Какво представлява човешката еволюция:
Пътят от примитивното през сложното към простото. :) ...това даже ще си го сложа като подпис.

Минахме през примитивното и в момента сме в пика на сложното. След 2012 според мен ще започнем да преминаваме към простото.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен xнещо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #710 -: Октомври 12, 2012, 15:22:36 pm »
Религията за мен е нищо повече от една дума която може да се замести с хиляди други.
Религията е форма вътре в съзнанието. Такива са философията,езотериката ,ученията,лаифстаила, и т. н .Всички те са форми на разбирания и стимулират индивидуалните правила по които играем.Всичко това е отражение на самите нас,на нашето разбиране за света.
В този ред на мисли фанатизма които е в основата на всички проблеми,е все още наша религия.....
Затова според мен е и появата на парадокса с реалността ,която е една ,но за съжаление всеки я тълкува(не осъзнава) различно.От там идват и инстинктите да правим неща  които не разбираме.
 Фанатизма е сакатото тяло на вярата.А вярата според мен е единствения избор който някога сме имали.Вярата е абсолютния избор с който общуваме в реалността .Подсъзнателно ние   трансформираме целия си опит и знание във верчески убеждения.Причината заради която се конфронтираме е такава,ние сме прекалено убедени при положение че истината е една.
 Каква ли според вас е причината да не се разбират хората.
 Най праведна за мен е религията която разкрива тайнството на вярата.
Защото там се крие ключа за по светлите ни разбирания.
 Вярата като състояние на съзнание.Където нулите и единиците сме самите ние .Многоизмерната ни реалност според мен работи така.
Е  това според мен е цялото библейско тайнство.Засега
 Окултизма борави с тези червейни дупки(канали),молитвите и те са там заедно с намеренията.
 :---  :drinks: :--- :drinks:
Ако пътуваме към източника,е най яко да сме творци на собствения си път. :hi:

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #711 -: Октомври 12, 2012, 23:30:38 pm »
Имам един въпрос, понеже не съм много наясно? Всяка една религия за която знам, те кара да отдаваш енергията и потенциала си на нещо извън теб - дали чрез молитва, дали върху икона, дали чрез ритуал и т.н.

Има ли религия, за цялото съществуване на човечеството, която те подканя да се молиш сам на себе си, за да си помогнеш, а не да се молиш на някой друг? Съществува ли такава религия?

Не мисля, че може да се молиш на себе си, може да се окуражаваш и нещо подобно, но ти трябва котва към която да се закрепиш. Човек, обикновен и недоктринер обикновено се моли на Бог, в най-трудните си моменти, защото това е последната му надежда.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #712 -: Октомври 12, 2012, 23:39:39 pm »
То бива бива ама такава дивотия не бях виждал, а бе как може да питаш коя религия е най праведна бе, ти сляп ли си, глух ли си, кьорав ли си, божеееееее а най интересното е че има хора дето се вързват, ужас къде са модераторите?
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #713 -: Октомври 12, 2012, 23:41:53 pm »
Е ти си явно бивш модератор, който иска да докаже нещо си, но си тъп трол в крайна сметка.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #714 -: Октомври 12, 2012, 23:45:46 pm »
Е ти си явно много умен и ентелегентен нетрол, щом не си разбрал кой до сега е бил модератор, администратор и обикновен драскач като теб.
Видяхте малко свобода със себеподобните си и решихте да цвъкате където, както и по колкото можете. Е това ако не е тролщина, остава да е мозъчна диария.
Лошо няма, само че си серете на главите :) Щото както гледам, никой вече не ви бърше продукта от преработената мисловна дейност.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #715 -: Октомври 13, 2012, 19:52:54 pm »
Молейки се, човек се свързва именно с тази частица от Себето си, която наричаме висш Аз, така се извисяваме, добиваме концентрация и неутралитет спрямо това, което в даден момент ни терзае. Не се молим на себе си, но всеки от нас има част от Бога, която може да събуди чрез молитва. Взаимосвързани сме, зависи на кое въздействие се оставим. Някой избира пасивността. Друг е по-деен, дори до ярост, в крайна сметка неутралитета дарява вътрешен мир, така лесно отсяваме нужното от плявата, а това  е постижимо чрез молитва.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #716 -: Октомври 13, 2012, 23:36:32 pm »
Молейки се, човек се свързва именно с тази частица от Себето си, която наричаме висш Аз, така се извисяваме, добиваме концентрация и неутралитет спрямо това, което в даден момент ни терзае. Не се молим на себе си, но всеки от нас има част от Бога, която може да събуди чрез молитва. Взаимосвързани сме, зависи на кое въздействие се оставим. Някой избира пасивността. Друг е по-деен, дори до ярост, в крайна сметка неутралитета дарява вътрешен мир, така лесно отсяваме нужното от плявата, а това  е постижимо чрез молитва.
Частицата е разбиране на гностиците. Те са страшно компрометирани заради това което са вършели. . За тях има просто една божия частица в човек, която няма никакво отношение към индивида, тя е интактна и е просто като следствие, която няма връзка с възприятията или разума на човека.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #717 -: Октомври 13, 2012, 23:47:51 pm »
аааа! Ще се разправяме за гностиците и това, в което ги обвиняваш... по-лошото е, че така както го пишеш, все едно те с нещо манипулират знанието на човек, а е малко различно и аз за това доста ще поспоря!!!! Имай уважение. Ако не разбираш гностиците,просто не ги намесвай. Давай със собствени аргументи ... срещу техни  :nea:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #718 -: Октомври 14, 2012, 10:13:59 am »
За тях има просто една божия частица в човек, която няма никакво отношение към индивида, тя е интактна и е просто като следствие, която няма връзка с възприятията или разума на човека.
  Думата 'частица' сама по себе си е компромитирана, когато говорим за Живот.
Зачитайки днес темите във Форума, тази сутрин, попаднах на безкрайно интересната тема "Пространство и светлина - хипотеза" от раздел "Наука", зачетох се в коментара на x_name41, поколебах се дали да оставя коментар, но доколкото в случая споделям мнението му не го направих, бе ненужно. Сега в тази тема би било хубаво, относно понятието 'частица' да се вземе предвид темата за вихровите полета, за които се загатва в гореспоменатата тема "Пространство и светлина - хипотеза" и 'спора с гностиците' ще придобие друг облик, доколкото чрез енергийно вихрово движение, всяка 'частица' (за мен мини вихър) от нас е в непосредствено общение с всяка друга и с околните, макар и на различни нива. Когато говоря за 'частица Божествена' - имам предвид, синхронизиране с именно тази наша част, която обичайно не ползваме, не поради липсата и, а поради незадвижването и, т.е латнтното и състояние (т.е не регистрираме вихри извън обичайно 'видимите'- осезаемите, според нивото на задвижване-развитие). Чрез опита ни (избора, който осъществяваме.. свободната ни воля) причиняваме вибрации, махалото отива в една или друга посока, което наричаме"добро" и "зло", но с опита се научаваме да придобиваме неутралитет (центриране) - именно поради завихряне на енергията в нас (скоростта, колкото е по-голяма, по-малко е и отклонението в едната или др. посока)  и синхронизирането и с 'олколното', с което сме непосредствено и постоянно свързани. Този неутралитет е Божествената частица, за която говоря.
  В този смисъл, неутралитета действително няма връзка с възприятията и с разума, но едва след като бъде постигнат. Така че и гностиците са прави, по своему, в зависимост доколко задълбочено изследваш писаното от тях. Защото ако не бяха  в 'Евангелие на Мира' на есеите, нямаше да се отдели толкова внимание на физическото очищение, за да се покаже именно, че отровите в нас, в следствие на каквото сме поели пораждат и съответното отравяне на душата. От друга страна, всеки има спообността да се автонастройва, по силата на 'Божествената' частица в себе си и да въздейства на възприятията си, дори при болест, така щото 'злото' да не се прояви като 'зло', болестта или неразположението да бъдат преодолени. Именно чрез молитвата постигаме тази концентрация, и умиротворение, на всички нива. На Изток чрез медитация, а има най-разни форми, техники все свързани с очищение и съсредоточаване. Неутралитет, посредством който добиваме яснота.

Неактивен Judith

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #719 -: Декември 04, 2012, 19:27:32 pm »
Дел, значи излиза че, намеренията за да бъдат реализирани, трябва да бъдат отправени като молитва(8Hz) към Себеси.
Това ли е най- праведната религия?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27