Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 211605 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #645 -: Април 07, 2012, 18:34:10 pm »
О,моля те..познавам католици..идея си нямат кво е трето око,още по-малко пък контрол на паралелните светове..Освен ако не говориш за някакъв тесен кръг избрани католици..

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #646 -: Април 07, 2012, 18:41:04 pm »
Да!
 

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #647 -: Април 07, 2012, 19:07:48 pm »
Кой прави праведна религията човека или религията прави праведни човеците? Тия издънки от къде са http://www.svobodnoslovo.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%BE%D1%82-4-%D1%85%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D1%81%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B2%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%82/  , кой ги направи такива?
 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #648 -: Април 07, 2012, 19:12:24 pm »
Не смятам изучаването на правопис, граматика, математика, география, история и т.н. за излишно. Света е това което е днес точно защото изучаваме тези предмети. Преди 200 години в някой райони се е забранявало да се учиш да четеш и пишеш.
E, koй е казал, че е излишно ?
Само дето се вгражда в детската психика от краката към главата.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #649 -: Април 07, 2012, 19:31:31 pm »
Кой прави праведна религията човека или религията прави праведни човеците? Тия издънки от къде са http://www.svobodnoslovo.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%BE%D1%82-4-%D1%85%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D1%81%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B2%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%82/  , кой ги направи такива?
 
Взаимозаменяеми са олд4 ! Праведна религия с безправедни човеци не може да съществува.
Има и друго. Ако искаш да  унищожиш нещо най-лесният начин е да вкараш в "кухнята" точните хора, в точното време и те ще го свършат с медийни аплодисменти.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #650 -: Април 07, 2012, 20:41:52 pm »
Що е то праведен?
Според уикиречника праведен е този "Който се съобразява и строго спазва определени религиозни и морални норми според канона."
            Според  Константин  (цитирам  по  памет)  определението  е  -  Когато  започнеш  да  светиш  със  собствена  светлина,  тоест  да  не  отразяваш  чужда  такава!
 
Може би първите 2-3 години от обучението на детето трябва да обхващат именно развитието на неговото съзнание и себе,
 
П.П. И кво сте взели да обсъждате религиите, като всички сте атеисти, а и никога не сте ги изучавали? Що не вземете да обсъдите "оразованието" си ?
 
Сега ще ви издам и една тайна от католицизма. Там децата още от 12 години се посвещават в безсмъртието и развитието на човешката душа и в тайните на непорочното зачатие. Знаят защо са тук . По-късно им се разкриват и всички останали знания; отваряне на третото око и контрол върху порталите в паралелните светове: излизане извън тялото......и т.н.....

           Първите  години  детето  не  трябва  да  се  натоварва  с  нищо  абстрактно,  достатъчно  е  да  научим  малчуганите  на  няколко  упражнения - правилно  дишане,  правлна  стойка,  и  визуализация,   след  това  как  да  си  почиват  чрез  релаксация  и  да  мислят  позитивно!  От  това  което  изброих  какво  е  вредно  за  едно  дете  или  за  всеки  който  е  решил  да  тръгне  по  пътя  на  духовното,  какво  от  това  противоречи  на  някаква  религия? 
         Не,  не  противоречи,  но  всяка  институционална  религия  ще  подскочи  като  ужилена,  защо  ли? 
       
        Моля  те,  в  интерес  на  дискусията  да  уточним  понятията.  Какво  влагаш  в  понятието  атеист?
 
        Третият  абзац  много  ме  заинтересува,  би  ли  се  пояснил  с  факти??
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #651 -: Април 07, 2012, 20:55:48 pm »
E, koй е казал, че е излишно ?
Само дето се вгражда в детската психика от краката към главата.
Ами с такова впечатление останах от коментара ти.

Неактивен ge6aaaa3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #652 -: Април 08, 2012, 13:09:13 pm »
Точно заради този въпрос си оставам атеист...Няма начин да има 10 религии, отричащи се една друга, да са праведни!Религията е най-лесния начин да държиш простите хора под контрол.Пишеш си една книжка със заплахи, казваш, че това го е казал Бог и хоп всички ти играят по свирката.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #653 -: Април 08, 2012, 16:45:41 pm »
.........
П.П. И кво сте взели да обсъждате религиите, като всички сте атеисти, а и никога не сте ги изучавали? Що не вземете да обсъдите "оразованието" си ?
.................
Така, че когато отричаш нещо и го определяш като праведно или не, трябва да го познаваш из основи за да го отхвърлиш.
Това, че някой е атеист не знаех, че няма право да обсъжда различните религии. Или, че от същото това убеждение следва, че не познава религиите, за да ги сравнява и оценя.
Дали и колко са праведни не знам кой обективно може да се изкаже или достатъчно убедително и основателно, НО знам едно, че когато отхвърлям нещо имам причина. И тази причина са моите разбирания след като съм научила нещо, пък било и не из основи. Кой познава, която и да е религия из основи? Адептите?
Как някой ще ме убеди в какво да вярвам или да не вярвам? Атеизмът е отхвърляне на Бог и подчинението нему, а не отхвърляне на вярата в нещо, отхвърляне на религията. В този ред на мисли, атеизмът също е един вид религия. И нищо чудно това да е най-праведната религия всъщност.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #654 -: Април 10, 2012, 16:47:37 pm »

Моля  те,  в  интерес  на  дискусията  да  уточним  понятията.  Какво  влагаш  в  понятието  атеист?
....................

        Третият  абзац  много  ме  заинтересува,  би  ли  се  пояснил  с  факти??

 
Eто какво мисля по този въпрос:
 
Човек, отхвърлящ  Бог ( свръхестественното и изграждащите го йерархии), поради следните причини, опоменати по долу, може да наречем " атеист "

1. Липса на лични доказателства, преживявания и допир  с отвъдното.
 
2. Липса на знания и път,  поради окастреност на сегашната ни система на образование и развитие. Липса на знания за религиите. Вместо да сложат  на децата предмет в  училище религия, където ще им се даде възможност да се запознаят  с тънкостите на религиите, вярата на хората и "извънземните", идващи от древността,  "МО - БГ " - ги е заменили с етика, морал и право и тем подобни, които в Германия се дават за изучаване само на деца чужденци.

3. Липса на научни доказателства за съществуването на Бог . Типичен пример ще ти дам със заслепеността на  SoturinTie  в темата  "Има ли бог доказтелства или не ", спомняш си предполагам.

4. Отказване във вярата в бог, поради лично нещастие / нещастен случай, смърт на близък, катастрофа,  несправедливост с гладуващите в Африка  (пълна глупост),  ......и т.н./

5. Отказване от Бог, поради чувство за възвишеност и достойнство, че не можеш да се подчиняваш и спазваш Вселенските закони  на същество, което не познаваш лично и не ти е предоставило привилегията да го опознаеш.
 
6. Лични преживявания от свръхестествено естество, съпроводени от тайнствени знания, превърнали индивида в алкохолизирана и депресирана личност, напълно отричаща Бог.
 
7. Въпроси от типа :   "Защо на  някой хора им се дава това знание, а на други не..." ?
 
Митко мога да изброявам до утре причините за "атеизма", но няма смисъл. Ако искаш ти го продължи.
.................................................................. :writer:
 
 
 
П.П.
По трети абзац, въпросът го засегнах в темата за  "Ирационалното и ние човеците"...Ставаше въпрос за същите деца, които тук описах. Там нещата са много окултни и нека за сега ги оставим настрани.

 

 

 

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #655 -: Април 10, 2012, 17:41:21 pm »
       Аз  не  вярвам  в  съществуването  на  Бог,  аз  знам,  че  има  Бог,  но  не  приемам  нито  една  от  институционалните  релитии,  смятам  ги  за  работещи  в  полза  на  тъмните.  Е  атеист  ли  съм?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #656 -: Април 10, 2012, 18:29:51 pm »
Ха....и к'во е Бог, ....след като знаеш, че не съществува!
И на кого  служат твоите  въображаеми учители?
Как разбираш дали са от тъмните и светлите, след като нямаш определение какво е  "БОГ" и чакаш отговор  от "посредници учители" ..... Астрални непрокопсани души, които се опитват да екзестират и евоюлират чрез теб в прераждания... :yes:

Сигурен ли си,  че твоите учители не изпълняват мисия на тъмните, за да те оставят завинаги, прераждащ се подвластен атеист на същите. Щот ако спреш да се прераждаш ще объркаш божественните им планове .
 

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #657 -: Април 10, 2012, 19:57:51 pm »
       Аз  не  вярвам  в  съществуването  на  Бог,  аз  знам,  че  има  Бог,  но  не  приемам  нито  една  от  институционалните  релитии,  смятам  ги  за  работещи  в  полза  на  тъмните.  Е  атеист  ли  съм?
       Чети  внимателно!!  Аз  знам,  че  има  Бог.  На  кого  служат  духовните  ми  наставници?  Помагат  ми  в  трудни  моменти,  и  ми  дават  отговори  на  въпросите  които  ме  вълнуват. 
      Това  правят  и  твоите,  но  това,  че  не  ги  чуваш  е  твой  проблем,  а  не  техен.  Чул  ли  си  за  ангели  хранители??
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен pepsun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #658 -: Април 12, 2012, 18:50:36 pm »
Аз не вярвам в нито една от съществуващите религии,те са с цел да поробят и объркат всички нас обикновените хора.Вярвам в космическото съзнание ,мъдрост или любов  и че всеки от нас го има в себе си ,но е забравил или е накаран да забрави. Знам ,че всеки може да се свърже с единството само ако се отключи за него.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #659 -: Април 12, 2012, 20:09:48 pm »
         Задачата  на  светата  инквизация  е  била  именно  тази  -  да  забравим!
         Едно  от  уславията  да  ни  приемат  в  "братското  семейство"  на  хрестиянството  е  да  предадем  на  Ватикана  всичко  което  е  било  свято  във  вярата  към  Тангра  заедно  със  знанията  си  за  света.  Там  някъде  в  подземията  може  би  още  съществуват  въпросните  сандъци  с  българската  история  и  знания.
« Последна редакция: Април 12, 2012, 20:52:42 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27