Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 210771 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ge6aaaa3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #660 -: Април 13, 2012, 11:52:21 am »

 
2. Липса на знания и път,  поради окастреност на сегашната ни система на образование и развитие. Липса на знания за религиите. Вместо да сложат  на децата предмет в  училище религия, където ще им се даде възможност да се запознаят  с тънкостите на религиите, вярата на хората и "извънземните", идващи от древността,  "МО - БГ " - ги е заменили с етика, морал и право и тем подобни, които в Германия се дават за изучаване само на деца чужденци.

 
И като въведат предмет религия в училище, то в коя от всички религии ще е?Нали се сещаш, че хора като мен, няма да търпят да им обясняват глупости?Още повече, защо един мюсюлманин, примерно, ще трябва да понася да му обясняват, че неговата религия е неправедна и че трябва или да приеме християнството, или да бъде изгорен на клада, зада се пречисти?Ако го въведат този предмет, само ще се увеличи агресията между етносите, ако това е целта на светото ви учение, добре. :negative:

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #661 -: Април 13, 2012, 12:27:51 pm »
Не е задължително, дори е желателно и препоръчително обучението в/на "религии" да не е в една религия. А във всички познати и възможни. Непоносимостта между етносите и въобще между хората, не са на база знанията, за различни култури, история и традиции в религиите, а неразбиране и нетолерантност към сакрални и необясними неща ...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #662 -: Април 13, 2012, 12:34:42 pm »
Има разлика м/у обучение в религия и вяра и изучаване на религията. По скоро не мисля, че е необходим отделен предмет. Това може да се включи в учебниците по история. И то всяка една религия. Това е достатъчно.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #663 -: Април 13, 2012, 12:43:26 pm »
Който иска да изучава религия, има си духовна семинария, в училищата няма място за такъв предмет!
 
П.С.Забележете, вероучение  ;) , ето една добра статия :
http://asthfghl.blog.bg/politika/2010/09/24/verouchenie.610385
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #664 -: Април 13, 2012, 13:06:31 pm »
Наистина добра статия Олд. Все имам спомен, че някъде в закона пишеше, че родителите са тези които взимат решение за детето относно религията и вярата на детето. Може да съм вярваща, но ако имам дете ще се противопоставя и няма да го пусна ако въведат този предмет.
Детето на моя приятелка в детската градина ги учат на медитация. Честно казано останах приятно изненадана.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #665 -: Април 13, 2012, 13:27:18 pm »
Има разлика м/у обучение в религия и вяра и изучаване на религията. По скоро не мисля, че е необходим отделен предмет. Това може да се включи в учебниците по история. И то всяка една религия. Това е достатъчно.

Точно.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #666 -: Април 13, 2012, 14:52:42 pm »
Точно заради този въпрос си оставам атеист...Няма начин да има 10 религии, отричащи се една друга, да са праведни!Религията е най-лесния начин да държиш простите хора под контрол.Пишеш си една книжка със заплахи, казваш, че това го е казал Бог и хоп всички ти играят по свирката.
Как има 10 пътя и още поне 5 начина(пеша, кола, велосипед, кораб, самолет), за да стигнеш до Италия, и все са си праведни? Тъй че понякога, колкото и да е странно, има 10 религии/пътя, и сигурно още толкова начина да се мине по тях, и всичките са си правЕдни. Но работата е там, че всеки, който е избрал да се движи с кола по един определен маршрут, някак си отказва да приеме, че има и друг начин за придвижване, друг път, както, и времето за "пристигане" е различно, за всички! А пък, ако някой ходи пеша, и някой е с кола-чувства се едва ли не длъжен да качи "пешеходеца" в колата си, и ако той откаже, започна една "разправия". По-комичното, което също се случва е, когато пък даден пешеходец, започва да убеждава някой да слезе от колата си и да продължи пеша, защото така е най-"праведно". Колкото до космическото-че то си е написано в началото на Библията, когато е обяснено как е създаден човека, ама кой да чете, по-лесно е да търсим други "пътища" и после да събаряме "велосипедистите", примерно забравяйки, че всеки има право да избере, който си път, поиска, колкото, и трудно за приемане, да е.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #667 -: Април 13, 2012, 17:57:45 pm »
            Бих  добавил,  че  пътищата  са  толкова,  колкото  са  и  хората!  Между  Бог  и  Човека  никога  не  е имало  посредник  и  никога  няма  да  има!!!!  Защото  когато  се  приберем  в  дома  си  от  училище  не  можем  да  се  оправдаваме  с  факта,  че  сме  следвали  каноните  (догмите)  на  дадена  религия,  а  и  никой  не  те  пита  каква  религия  си  изповядал - оставаш  насаме  със  съвеста  си  и  майка  плаче!  Не  знам  дали  ме  разбирате,  щото  и  аз  самият  не  го  разбирам  напълно  това  как  собствената  ти  съвест  ще  се  превърне  в  нещо  толкова  безпощадно..........     
« Последна редакция: Април 14, 2012, 11:22:57 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #668 -: Април 13, 2012, 17:58:00 pm »
Митко, виж сега много са малко доказателствата,че българите са имали бог който се казва Тангра . По скоро богът при българите или Тангра е символизирал Вселената и същото така е   представен като невидима безкрайна енергия, съществува във всяка една частица материята,а не както е при повечето народи брадат старец(или сам или с още няколко помощника) който гледа страшно. Иначе за честта с Ватикана и приемането на християнството съм напълно съгласен.  ;)
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #669 -: Април 13, 2012, 18:22:20 pm »
От дълго време в България и по Света се налага заблудата, че древните българи са индийци, миндийци......тюрки, а Тангра – тюркски бог. Оказва се обаче, че тюрките и монголите са възприели култа към Тангра от нашите прадеди под името ТЕНГРИ ХАН, което са разбирали като “Бог на Синьото Небе”. Това значение е доказателство, че за нашите прадеди Тангра е бил преди всичко Небесният Отец. ПОНЯТИЕТО ТАНГРА означава философско ТРИЕДИНСТВО - ТАН ( вселена ) + НАК ( човек ) + РА (бог), чрез името ТАНГРА , се изразява ЕДИНСТВО +
 ХАРМОНИЯ В СВЕТА. Тен гриан означава огнено слънце на староирландски. Това е едно от доказателствата, че Тенгри е име на европейски бог. Мисля, че ч/з шумерско посредничество теонима е предаден на други народи.

 Поздрави ARRI  :hi: !
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #670 -: Април 13, 2012, 18:23:30 pm »
щото  и  аз  самият  не  го  разбирам  напълно  това  как  собствената  ти  съвест  ще  се  превърне  в  нещо  толкова  безпощадно..........     
...разбирам и то много добре.. :(

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #671 -: Април 13, 2012, 19:52:07 pm »
И аз, за жалост...Или пък не е за жалост, а за щастие? За щастие е, защото, ако я усещаш /съвестта си/ още оттук, а не чак от отвъд, то имаш шанс да коригираш  /или поне да се опиташ да коригираш/ част от постъпките си, които предизвикват реакцията на съвестта ти срещу теб в момента...
Остава въпроса с различаването на съвестта от внедрените програми за малоценност и вина....
« Последна редакция: Април 14, 2012, 11:24:16 am от Mirotvorec »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #672 -: Април 13, 2012, 20:19:16 pm »
 :( ..Тук по един или друг начин я..приспивам..заглушавам я..Но"горе",не знам как ще стане,при положение,че това е всичко което остава от нас..една гола съвест..И като знам,тук какво си причинявам понякога,направо не ми се мисли за"горе"..Картинката със страшният съд ми се струва за предпочитане,отколкото да бъда предоставена сама на себе си..
« Последна редакция: Април 13, 2012, 20:21:03 pm от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #673 -: Април 13, 2012, 20:51:48 pm »
Остава въпроса с различаването на съвестта от внедрените програми за малоценност и вина....
          Лесно е!  Съвеста  само  задава  въпроси,  отговорите  не  я  интересуват,  те  касаят  теб.   Ако  един  отговор  е  правилен  то  той  ти  носи  спокойствие  и  удоволетвореност,  даже  и  да  си  сгрешила  (тоест  имаме  поука)  Ако  отговора  е  грешен  (тоест  обслужва  инкарнационното  Его)  следва  нов  въпрос  и  тук  правиш  твоят  избор  -  престанеш  ли  да  отговаряш,  обаче  знай,  тръгнала  си  по  пътя  на  Егото,  а  то  винаги  действа  чрез  програми  (шаблони)
           Програмата   изисква  действие  и  не  задава  въпроси.   
« Последна редакция: Април 13, 2012, 21:41:14 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #674 -: Април 13, 2012, 21:51:20 pm »
Не е задължително, дори е желателно и препоръчително обучението в/на "религии" да не е в една религия. А във всички познати и възможни. Непоносимостта между етносите и въобще между хората, не са на база знанията, за различни култури, история и традиции в религиите, а неразбиране и нетолерантност към сакрални и необясними неща ...

Именно!Точно за това говорех, като се почне с  религиите на маите  и  се стигне до днешното християнство и ислям.
 Непознаването на сакралните знания и изясняването им, води до етническа непоносимост !
 Много точно казано!
 
 
 
 
 
 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27