Автор Тема: Къде отива душата след смъртта  (Прочетена 52035 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #75 -: Февруари 01, 2010, 14:00:47 pm »
И още нещо..Душата се учи където и да се намира,не само на земята..Цялото битие е едно голямо училище..

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #76 -: Февруари 01, 2010, 20:57:12 pm »
При БОГ! :flag_of_truce:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #77 -: Февруари 02, 2010, 11:14:27 am »
 :flag_of_truce: Едва ли отива при Бог.Поне не веднага след смъртта.Бая хляб трябва да изяде една душа за да се завърне при Създателя.
« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 19:55:56 pm от Mirotvorec »

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #78 -: Февруари 02, 2010, 12:24:57 pm »
Бог е относително понятие... ако питаш мен всичко е част от бог в крайна сметка не говорим за личност.
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 164
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #79 -: Февруари 02, 2010, 13:01:11 pm »
 А какво пречи, ако както казваш всичко е част от Бог Той да е Личност или Няколко?
« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 19:56:20 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #80 -: Февруари 02, 2010, 14:22:56 pm »
Бог е относително понятие... ако питаш мен всичко е част от бог в крайна сметка не говорим за личност.
Мисля,че това,че Бог(пише се с главна буква)не е личност,е ясно за всички,но мерси за пояснението все пак..
Бог Е всичко което Е,и всичко което не Е,както и всичко което някога Ще бъде!Говорейки за завръщане при Него,визирах мястото от което идват душите.Самата душа на Бог(образно казано)

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #81 -: Февруари 06, 2010, 15:21:17 pm »
До; B.Boy.

Хей Бой, смятам че трябва да прочетеш малко повече литература  относно тематиките в този готин фором. Готиното е че си нов и се интересуваш от тези тематики. Още един събуден, Добре дошъл.
Относно това което питаш ще намериш в литературата за Буда.

Относно закони, да има, всичко е закони!
« Последна редакция: Февруари 06, 2010, 15:23:34 pm от SiriusAngel »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #82 -: Февруари 06, 2010, 16:31:58 pm »
И още нещо..Душата се учи където и да се намира,не само на земята..Цялото битие е едно голямо училище..


Абсолютно съм съгласна!

Бог не е личност а енергия, съзнание което създава всичко!
Относно Нас ние сме реално Дух който е част от Божествената енергия. Нашите тела са просто дрехата която обитава ме. Мисля че това всеки го знае. Най важното е нашето съзнание да го разбере, тогава смятам че ние може да имаме контрол върху живота си. Видимо и не видимо.

Относно опит преди смърта не знам дали мога да характеризирам препадъкът като част от него?Но съм имала един път в живота си това блаженство.Нямаше абсолютно никакъв проблем при излизането на духът ми от тялото.Усетих че ще припадна в автобуса но се срамувах да помоля хората да ми направият място за да седна, защото бях млада и просто чаках да падна на пода.Бях невероятно спокойна и наблюдавах просто хората около мен как испаднаха в паника и се оптваха да ме събудят.Видях тялото си от горе,усетих лекота без никакъв страх или напрежение, чувството беше невероятно блаженство. Без претиснение или каквото и друго чувство да било. Още тогава си спомням че ако времето ми беше дошло щях да напусна този свят с невероятна лекота.  
Никога не съм испитвала страх от смъртта, и дори е нещо съвсем обикновенно за мен и когато и да стане не бих се претиснявала изобщо! Казвам го не като безодговорен човек, напротив с пълна одговорност. Всичко е въпрос на време тук и сега и винаги където и да било. Незнам как ще ви прозвучи но аз чувствам живота си като нещо което вече съм го минавала и преди и нищо не ме изненадва вече.

Когато чета относно Душите ни след като изоставим физическото тяло тук и отидем там където сме били и от където идваме смятм че ще бъдем по спокойни и винаги казвам какъвто е бил животът ти който сте живяли такава ще бъде и смърта ви. В зависимост колко сте се превързали към физическото или материалното тук? Това е въпросът дали ще ви бъде трудно да изоставите този свят и хора близки и познати?
Някой питаше във форомът далил има ад?
Смятм че няма АД. Четох го вече в две книги коренно различни като афтори и години. Склонна съм да вярвам на обяснението им.
Въпросът е до колко сте приели вината или негативната енергия дълбоко в себе си във вашият живот тук. Ако се самообвинявате много и чувства те невероиатно голяма вина за някого или нещо което сте направили или сте наранили или сте може ли да промените ситуацията и вие се чувства те  виновни и одговорни тогава точно вие наказвате себе си.
Когато умрете вие ще носите тази вина и ще накажете себе си тоест душата си като се оедините сами докато всичко премине. Тогава е въпрос как ще разбере те вината си и какво решение ще предприемете. Защото може да изберете да останете в междинното ниво междy пространственно или кактп се казва нито на земята нито на небето.

 
За това аз следвам не самонаказанието и самообвинението е решението а мира и първопричината или това да разберете грешката си сами и да можете да я промените с времето като нов шанс който ще трябва да дойде един ден пак. Според мен най голямото самобичуване,е болката която идва от вашето собствено самообвинението. Това е една невероятна човешка грешка.
« Последна редакция: Февруари 06, 2010, 16:39:24 pm от SiriusAngel »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #83 -: Февруари 06, 2010, 20:17:19 pm »
     
И още нещо..Душата се учи където и да се намира,не само на земята..Цялото битие е едно голямо училище..

Бог не е личност а енергия, съзнание което създава всичко!
 
    А  що  е  то  съзнание?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #84 -: Февруари 07, 2010, 05:37:20 am »

Сътворяващо знание.

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #85 -: Февруари 08, 2010, 08:49:43 am »
Аз вярвам че БОГ е енергия. Енергията е вид иформация. "Все више Съзнание"
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #86 -: Февруари 09, 2010, 13:02:19 pm »
а може ли бог да е времето, а пространството да е нещо като разновидност

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #87 -: Февруари 09, 2010, 16:04:13 pm »
 :o Ти пък,що го сгъчка само в тези две понятия?Той Е Всичко!
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 19:05:56 pm от Mirotvorec »

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #88 -: Февруари 09, 2010, 16:41:46 pm »
Преди всичко Бог е онази невидима сила, която направлява живота ни.

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Къде отива душата след смъртта
« Отговор #89 -: Февруари 09, 2010, 19:17:53 pm »
ами тези две понятия са всичко, останалите неща са просто разновидности

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27