Автор Тема: Небесната конница!  (Прочетена 66345 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спорт-Здраве

  • Гост
Re: Небесната конница!
« Отговор #45 -: Юни 11, 2007, 20:59:35 pm »
В крайна сметка никой не разполага с нищо,което не може да се постави под съмнение.
...както казах.

Струва ми се логично,защоот за Вселенския разум няма ограничения.Ако е искал все пак някой да я намери,щял е да я разбие на парчета.Не да я потопи,за да я скрие напълно от сушата.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Небесната конница!
« Отговор #46 -: Юни 11, 2007, 22:01:29 pm »
Много по-логично изглежда тезата че Атлантида е разрушена от разумни същества с местожителство извън земята или самоунищожена от тези, които  са живели на нея. Най-малкото защото според моето възприемане "Вселенския разум" не се меси пряко в нищо. Някой може да действа или да си мисли че действа от негово име, но всички са посредници.Те може да са доста по висши, да са съизмерими с "богове" и т.н. но не са първоначалния създател. И понеже един път бях цитирал какво може да се прави с високо развита технология - с нея могат да "насочват" големи метеорити към различни планети с цел сблъсък. Това не означава обаче че "вселенския разум" е пратил бедствие въпреки умисъла на действието (щото винаги ще има и мнения че нищо не пречи да падне и на шано някой голям метеор). Ако се гледа през призмата на  "извънземните отношения"  нещата изглеждат доста по-логични. И историята на Земята (колкото и малки податки да има щото повечето е скрито) категорично говорят че тази история е силно повлияна от различни извънземни интереси.
Скоро ще преместя всички  мнения извън темата за конницата в секцията за Атлантида  :P

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Небесната конница!
« Отговор #47 -: Юни 11, 2007, 22:35:10 pm »

Скоро ще преместя всички  мнения извън темата за конницата в секцията за Атлантида  :P

Нека да оставим темата да си тече! Аз вярвам в подсъзнателните импулси и може би някак си идеята за Атлантида е свързана с небесната конница. Нека да направим това изключение - дори да е експериментално. Нека всеки пише каквото му дойде следвайки всеки импулс на мисълта си.

Ако пък много се оплескаме, ще я заключим, но нека за сега да си попишем, кой каквото се вдъхнови!  :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Небесната конница!
« Отговор #48 -: Юни 16, 2007, 00:54:39 am »
И какво? Всеки се уплаши от под-съзнанието си, а?!

Ако не бях го написала, сигурно всеки щеше да си "попише", ама не ми се искаше админа да разкъсва темата....

Явно не е било писано да открием...Ще чакаме Спас Мавров.  :)

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re: Небесната конница!
« Отговор #49 -: Юни 16, 2007, 00:58:18 am »
 :) Четеш ми мислите, Тина! Само при  споменаване на " подсъзнание ", някак си секна разгорещената дискусия ;)
« Последна редакция: Юни 16, 2007, 03:17:07 am от tan4e »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Небесната конница!
« Отговор #50 -: Юни 16, 2007, 03:03:52 am »
Предложение:
Като разширим съзнанието си ще обхванем подсъзнанието. Следва пресяване на плявата от зърното в подсъзнателните за сега области на съществата си. При този процес на разширение ще си спомним миналото (родова или генетична памет). Ето ви начин за изследване на факти и артефакти. Само има една слабост, процеса често се замърсява от развинтена фантазия и размечтаване :( . Т.е. за чистота на информацията е нужна непредубеденост а за привърженици на теории това е трудно.
Във форума има доста хора със сензитивни способности развити в различни степени. Ще е щастие ако някои се решат да проучат темата чрез себе си.
Потопите:
Според данните в Черно море е имало преди около 10 000 години (7 600 г.пр.н.е.). Интересното е, че японските подводни мегалити, според някои проучвания, по него време са били над водата. При големите цунами залели азиатския браг казват, че от водата за кратко са се появили древни храмове.
Това ме навежда на мисълта за масово покачване на водите преди приблизително 10 000 години. Ако е така, каква би била причината?
Пропадането на фирмамента или падането в световния океан на огромно небесно тяло? (За наличието на огромно тяло в земната мантия , ако не греша, пише Цилмер в "Грешки в историята на Земята")
Не знам дали да вярвам на гърците или египтяните. Първите по него време ги е нямало а за вторите не съм много сигурен. И до сега се спори по света за историята от така наречената писана история. Да не говорим за предписмената.
При положение, че атлантите са били много напреднали и са кръстосвали морета и океани (а защо не и небето ;)) много вероятно е да са имали и писменост. Дали, и къде е останало нещо от нея? И какво е описано?
На много места по света казват, че има следи вероятно от атланти. Преди години в Ямболска област открили 4 метрови каменни саркофази, неизследвани и до сега. Дали са атлантски?
Има и друго неудобство. Ако е истина твърдението на Тот, предадено чрез Друнвало, че при промяна на полюсите се разрушава магнитното поле на Земята и това води до заличаване на данните в информационното поле на планетата, то работата се смарангясва. ;) Трябва да се търси в други полета.
Изследователите на простстранството и времето може да кажат повече.

Спомената бе вероятна намеса на неземни. Според мен, нашия създател има и няма общо с това.
Няма защото не той ги е пратил. И има, защото разни същности от край време се стремят да разкрият тайната му за създаване на стабилно, хармонично и самовъзпроизвеждащо се творение.
Според мен от този момент (8 000г пр.н..е.) започват намесите на други същности (съзнания) в земния план. Но има и податки, че за последно гиганти и "богове" са се намесвали около 12-11 в.пр.н.е. (Троянската война?!? цар Калоян е казал на латинците, че българите знаят за падането стените на Троя, повече от всички други народи?!?) Едната от офанзивите мисля е приключила малко след потопа в Черно море и податка за това е една "дупка" под водата в Средиземно море. Земен човек е приключил с последните агресивни самопоканили се гости стоварвайки им "метеоритче" върху последния обитаван от тях остров (повода е предизвикано от гостите земетресение с цел разрушаване преградата м/у Средиземно и Черно морета). Поне това показват някои медитации.
Дали времето ще покаже истината, само времето може да каже. ;)

Интересно е близкото звучене на Еднорог и Козирог. Все рогати, та се сетих за един лаф. FUN
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Небесната конница!
« Отговор #51 -: Юни 16, 2007, 05:21:48 am »
За Еднорога и Козирога бях чел някъде, че това са нива на развитие. Някаква книга беше, май беше на Петър Добрев - "Европа започва от България". Имаше някакви първи нива, после се ставаше Козирог и Козирога се превръща в Еднорог (но това се отнасяше за някакво по - "финно" развитие). Колкото до критяните за тях бях чел (кога ли ще се позова на собствен опит?), че те или тяхната цивилизация имали нещо много близко с траките (т.е. българите тука сме на едно мнение). Това последното го пишеше Кръстю Мутафчиев в първата книга от поредицата за Хомо Сапиенс, но съм чувал, че доста неща не са верни от там.
 И като заговорихте за влиянието на българите върху другите цивилизации, пуснете си някой китайски Кунг - Фу филм, който да представя епохата преди 1900 и забележете китайците с какви прически ходят. Кой им ги е дал, защо ги смятат за толкова важни и, защо не са давали на никой да им бара плитката?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re: Небесната конница!
« Отговор #52 -: Юни 16, 2007, 09:18:17 am »
ОЩЕ МАЛКО ОТ СПАС МАВРОВ :

КОЗИРОГЪТ

Козирогът е символно животно. Един от дванайсетте знакови символа на зодиакалните съзвездия, през които преминава   видимият  път  на  Слънцето  за  една   година-Еклиптиката. Козирог е най-загадъчното съзвездие,за което може много да се говори, но е трудно да бъдем категорични в оценките. Характеристиките на това  съзвездие съответстват много добре на непредсказуемата природа на Козирога.
Като символ на едно от трите „рогати" животни в зодиака. Козирогът отговаря на третата степен на еволюцията на Духа и Душата на човека. Телецът води началото на насищането на страстите и отварянето на Третото око, Овенът като водач и баща е главен енергизатор на Душите, слезли в материята, а Козирогът извежда душите извън живота - в така нареченото Царство небесно. Като такъв той е противоположен на Рака, но като позиция, а не чрез противопоставяне. Съзвездие Рак е „Врата на Живота", през която душите от вселената навлизат вСлънчевата система, за да се прераждат. Затова го наричат още Майка на живота. Козирог, намиращ се на противоположната страна на Зодиакалния кръг (срещу Рак), има ролята да изведе вече еволюиралите души извън Слънчевата система и да ги върне в лоното на Отеца Небесен. Затова той се нарича още „Врата на Смъртта". През неговите енергийни структури могат да преминат само еволюиралите души.
Козирог е подчинен на енергиите на планетата Сатурн-баща на Живота в Слънчевата система и Място на развитието на Първото човечество. Изключителната му отговорност го прави суров и строг баща и съдник.
 Козирогът е като него - самотен, горд и величествен, събрал копита на някой остър зъбер, но готов всеки миг да изчезне между скалите.
Завитите на спирала рога на Овена дават символиката на началото на еволюцията, на енергията Кундалини. Отворените, но стърчащи като корона рога на Телеца символизират развитието до момента на отварянето на психотронното око. Завитите назад като сърпове, събрани близо един до друг два рога на Козирога символизират връзката между началото на енергията Кундалини -опашката и пълното й действие - рогата на главата.
България и целият български народ е под символа на това съзвездие и животно. Българите обаче са и Еднорози. В тайните на езотеричната астрология, както и в Тангризма, земната еволюцията на душите завършва в Козирог, но продължава на Небето. Освен на българите, Козирогът е знак на Индия и Испания. Тези три държави символизират трите нива на Козирог и душите под неговото ръководство.
Испания е така нареченото Първо ниво Макара (Крокодил). Това ниво дава прехода между страстите на Телеца и аскетизма на Козирога. Но все още душата е наполовина над водата, наполовина в нея. Водата в тайните на посветените символизира Астралната енергия или най-общо казано, страстите. Испания е много дълбоко потопена във водите на емоционалната си природа.
Индия. Тази загадъчна страна на смешението на расите носи двете степени в единство и хармония. Тук нееволюиралите души се къпят неуморно във водите на свещената Ганг и търпеливо изчакват да очистят кармичните си дългове, за да се отправят към високите нива на Тян Шън. Там те стават Козирози. Там има оскъдна храна, главно лишеи и мъх, но чиста вода и въздух. Това е душата Козирог - отшелникът, служителят.
Собственото развитие на Козирога също се дели на три основни момента: Козел, Муфлон и Козирог. Когато е Козел, това е душата, потопена дълбоко в страстите на собствената си природа. Тогава тя изживява всичките си лични съдби и набира сили да развие духовността си. Това може да се случи, но може и да не успее да се преобърне, да се пробуди духовният план - тогава душата пропада дълбоко в материалните удоволствия и става пленник на страстите си. В тази ситуация това е душа, носеща сатанинските белези на битието. Всички оргии и блудства в древността са илюстрирани със символа на Козела, Самият сатана има този вид. което означава, че душата е напълно регресирала.
Муфлонът разгъва началото на духовното си пробуждане, затова се отделя от ниските нива и отива високо в планината. Тук той постепенно преодолява страстите си и става Козирог.
Козирогът е символ на победилия материалното Дух. Това е напълно пробудена и отдадена на служение душа. Затова в Библията на евреите пише, че със жертвоприношението на козел се изкупват грехове. Мойсей не може да го обясни, защото това са дълбоки тайни на Хермополската школа. В Православието съществува и до днес израза „Козьол отпушчения". - жертва за грях. Този жертвен козел е отшелникът Козирог, когато служението е станало цел на душата му. Тук се корени заповедта на Мойсей към евреите да ядат само чифтокопитни животни, тоест да консумират енергиите на трите свещени животни, водещи Три основни етапа от еволюцията на душите. Затова и козелът е определен като жертвено животно за изкупване на грехове. Овенът е за благодарност и смирение, а Телецът за всесъжение и храна. Да изкупи чрез принасянето си в жертва грехове на хората може само небесното животно - Козирогът. Но преди да стане Еднорог, когато още е в материята. Българите са Еднорози, слезли да жертват себе си, за да помогнат  на хората, което ги прави „Козьол  отпушчения"
В символиката на Тангризма съществува и преданието за белият Козирог, чиято душа след смъртта си става Еднорог. Този бял козирог можем спокойно да назовем зъвръщащ се при Отеца Небесен служител и воин -българин.
България. Третото ниво на свещеният козел -Еднорогът. Еднорогът е митично, не земно животно. Съзвездие Еднорог е мястото на небесните воини на Отеца на вселената ни - Танг-Ра, който ги изпраща при сина си Амон-Ра, когато народите са готови да преминат на ниво Еднобожие и Държавност. Като Негови пратеници и служители, българите носят задължението да служат на земните хора, докато те еволюират.
Когато Козирогът застане на върха на недостъпната за други скала и впери очи в кристалния въздух над себе си, той призовава своя Небесен Отец да го прибере обратно. Тогава рогата му се завиват на спирала, тялото му се опъва като лък, стъпалата му сливат копитата си и той става Небесен кон. Завитите назад рога се отместват, застават на мястото на Третото око, което Телеца вече е отворил и се превръщат в страшно оръжие, с което конят поразява. Но това оръжие не е нищо друго, освен мисълта на воина, владеещ психичните вибрации на Космичните посветени. Това е самият воин на Словото. Този е конят на Танг-Ра, изсечен в Мадара - енергийният център на Бога в Балканския полуостров и Земята. Българите, небесните учители, наречени Балгури (БалТ-Ури, БурГ-Ури или КарГ-Ури), когато завършат мисията си на земята се завръщат на съзвездие Еднорог. Козирогът днес е символ на това дълбоко прикрито и в същото време явно за света служение. Според преданията на колобрите на Танг-Ра това време вече изтича .Неговият последен цикъл започнал  преди 2000 години ,когато най- високопоставеният Козирог хунито-българинът Иисус, наречен още по ранга си Христос, определи за евреите последния цикъл на преобръщението - „РИБИ".
Затова категорично можем да кажем, че Православието абсолютно правилно и идейно точно празнува Рождеството на Небесния Син на 25 януари, когато свършват по древната ни традиция четирите празнични дни на Българската Нова година - от 21 до 25 Докс (януари). Затова именно тогава е и празникът Коледа - започва месецът на Свинята. Животното, което бе превърнато впоследствие в жертвено заради пристрастието на канониците, но в идейната си подплата то е защото започва месецът на зодиакалния знак Свиня (Докс) - така се нарича първия месец в древния Български календар.
Човечеството никога не е оставало без поне един Бял Козирог.
Казаното до тук определя символиката на Козирога като изключително сакрална и забулена в мистичност.
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Небесната конница!
« Отговор #53 -: Юни 16, 2007, 15:06:01 pm »
Във форума има доста хора със сензитивни способности развити в различни степени.

Наистина! КОЛКО НЕВЕРОЯТНО! С никого във форума не съм споделяла коя зодия съм, но ВАШИТЕ под-съзнания я намериха. Аз не само съм Козирог, но съм и Двоен-Козирог, защото асцендентния ми знак също е Козирог.

Колко невероятно - как се обърна темата към моята зодия! Благодаря - ще чета всичко най-внимателно!  :) :) :)




Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Небесната конница!
« Отговор #54 -: Юни 16, 2007, 15:12:12 pm »
Аз пък съм рак. Благодаря Танче именно това имах предвид, явно съм се объркал с автора, нищо чудно, че не го намерих в книгата :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Небесната конница!
« Отговор #55 -: Юни 16, 2007, 15:35:23 pm »
Джим Уорън:





http://www.jimwarren.com/index.html

Красота!!!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re: Небесната конница!
« Отговор #56 -: Юни 16, 2007, 15:40:09 pm »
Във форума има доста хора със сензитивни способности развити в различни степени.

Наистина! КОЛКО НЕВЕРОЯТНО! С никого във форума не съм споделяла коя зодия съм, но ВАШИТЕ под-съзнания я намериха. Аз не само съм Козирог, но съм и Двоен-Козирог, защото асцендентния ми знак също е Козирог.

Колко невероятно - как се обърна темата към моята зодия! Благодаря - ще чета всичко най-внимателно!  :) :) :)

Отговора е в твоето под- съзнание  :) Тина => Небесната конница => Българи -=> Козирог   :) Обичам Козирози  :-*
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Небесната конница!
« Отговор #57 -: Юни 16, 2007, 16:02:16 pm »
Аз пък съм рак.

Значи ти си във Вратата на живота, а аз съм във вратата на смъртта според Мавров.  ;)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Небесната конница!
« Отговор #58 -: Юни 16, 2007, 16:04:02 pm »
Отговора е в твоето под- съзнание  :) Тина => Небесната конница => Българи -=> Козирог   :) Обичам Козирози  :-*

Да де Танче, ама Козирози по цял свят, а пък мен ме преследват кошмари за Небесната конница и не мога "да включа".... :(

AiKiDoKa

  • Гост
Re: Небесната конница!
« Отговор #59 -: Юни 16, 2007, 20:00:15 pm »
Цитатът: "Душа - душа да не поробва и Дух - Духа да не подвежда!" е от "Колобър" ,отново на
Спас Мавров.В сайта на автора,всички негови книги са качени за свободно сваляне и четене.Сред задължителните е.Трудно се чете, но е хубава - препоръчвам я :) Това беше 1вата книга от този автор,която
прочетох, още преди 2 години.
Материалът за Козирога наистина е уникален.Все още съжалявам, че разбрах много късно за обявената преди година и половина среща с писателя във Велико Търново.Ако съдя по материалите,чиито автор е,Мавров наистина е
една Събудена вече душа.  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27