Автор Тема: Небесната конница!  (Прочетена 66216 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спорт-Здраве

  • Гост
Re: Небесната конница!
« Отговор #30 -: Юни 11, 2007, 10:29:11 am »
Хендъл,приеми за миг,че самата столица на Атлантида е била на остров в центъра на сладководното езеро,сегашно "Черно море".Това имах предвид като казах,че потопът започва именно от тук  ;)  Приеми за миг,в стремежа си да обхванеш всички възможни гледни точки с цел достигане на обективност,че българите като най-издръжливи на психическо влияние и най-способни сред воините на замята са били избрания народ да защитава най-ценното знание на Атлантида както и Вселенския портал  ;) 

Ако си склонен да разгледаш горното като възможна версия,то сглоби го с идеята,че българите са изтласкани от невиждано напредналата технология на неземни същества,сравнявани днес с гущери.Намерили убежище в планината Балкан,където били недосегаеми за техните машини.След като тези същества се добрали да Вселенската порта,най-висшите сили на Атлантида решили да унищожат своето знание и своята цивилизация,преди съществата да се възползват от него.Пратили своите най-посветени на друга планета,малка част от знанието поверили на българите и им заръчали след като потопа унищожи всичко,да посеят семето на познанието отново на Земята.Както и станало.


А относно египет...Идеята за единствен бог,на слънцето, - Атон,е дадена от една фараонска съпруга,идваща от Азия,принадлежаща на конен народ  ;) 

Ето малко от википедията:
Атон ("слънчев диск", "тялото на Ра") е древноегипетски бог, свързван с първия монотеистичен култ в човешката история. Особено е бил почитан от фараона - реформатор Ехнатон и съпругата му Нефертити, които го провъзгласяват за върховно божество,въпреки несъгласието на другите жреци по време на египетската 18 династия. Смята се, че това е прототипът на трите основни монотеистични религии: юдаизъм, християнство и ислям. Атон се е изобразявал като слънчев диск с лъчи. След смъртта на Ехнатон прекомерното почитание на Атон се отменя и този фараон е бил смятан за еретик.Атон е бог на слънцето,чиито лъчи завършвали с разтворени длани.


Нефертити е царица на Древен Египет от XVІІІ-та династия, съпруга на египетския фараон Аменхотеп ІV (по-късно Ехнатон) и вероятно мащеха на фараона Тутанкамон. В превод името й означава „идващата красота“.

Нефертити става известна с бюста си, сега съхраняван в Берлинския музей.

Името на Нефертити означава „Красавицата, която идва от там“. Тя е принцеса-чужденка от Азиатска държава, омъжена първоначално за Аменхотеп III, баща на Аменхотеп IV-Ехнатон. Бракът й с бащата бил краткотраен поради смъртта му. Тя, заедно с Аменхотеп IV, основава Града на слънцето.

Името на азиатската принцеса било Тадохепа, дъщеря на царя на Митани. Тя била поискана от Аменхотеп III за втора съпруга (първата му съпруга била Тайе). Нефертити ражда само дъщери (5 на брой). Една от тези дъщери (Анахсенамон) по-късно става съпруга на своя полубрат Тутанкамон.

Според някои източници след смъртта на Аменхотеп ІV, Нефертити приема името Сменхкара и управлява еднолично като фараон, след което предава престола на деветгодишния Тутанкамон.
« Последна редакция: Юни 11, 2007, 10:50:25 am от Спорт-Здраве »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Небесната конница!
« Отговор #31 -: Юни 11, 2007, 12:41:28 pm »
Само не разбурам, защо трябва да си измисляме теории, за да се изкараме по-велики от останалите...
Сонхис си го е казал човека: "В далечната част на АТЛАНТИЧЕСКИЯ океан." Това да не би да е Черно море:))?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Спорт-Здраве

  • Гост
Re: Небесната конница!
« Отговор #32 -: Юни 11, 2007, 13:23:51 pm »
Какво значи да си велик? Това е едно понятие,свързано с гледна точка.А само човекът има нужда от гледни точки,защото съществото му не е способно да вижда нещата такива,каквито са.

А и данеби някой да има доверие на този Сонхис? Доверието е също понятие,свързано с гледна точка и присъщо май само на човека.

Не мога да ти кажа по какви пътища знам,че това е така.Не мога и да ти кажа по какви пътища знам,че не лъжа.Мога само да кажа това,което смятам за правилно.


П.П.А къде е бил Сонхис като го е казал? Познавал ли е Атлантическия океан? Къде е бил Атлантическият океан тогава? С право ли наричаме сегашния Атлантически океан Атлантически? След като някой каже нещо,защо е толкова важно за нас да отсъдим вярно ли е или не?  :)

П.П.1.А и като се замисля,кой гарантира,че тоя Сонхис не го е казал метафорично? А дали няма нещо за Атлантическия океан и другите водни басеини,което само Сонхис е знаел? В крайна сметка и аз да внимавам какво говоря,да не ми се чуди някой след 10 000години  ;D
« Последна редакция: Юни 11, 2007, 13:34:54 pm от Спорт-Здраве »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Небесната конница!
« Отговор #33 -: Юни 11, 2007, 14:04:02 pm »
Забелязал съм, че напоследък тук се появяват хора, които имат някаква тайна информация, но никога не казват откъде, защо и как. Само ни втълпяват, че това е така, и като дойде момента, ще разберем. леко царска работа:)

Сонхис е познавал Атлантика, както и останалите морета и океани. Океана тогава си е бил, където и сега, също като Луната, Алфа Кентавър, Бета Триъгълник, и Гама Касиопея.

Аз вече няма какво да кажа:)))
Да си призная, вярвам на Сонхис. Избора си е мой:) Не вярвам, че българите са пазители на знанието на Атлантите, просто защото Атлантида никак не е била в Черно море:)

In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Спорт-Здраве

  • Гост
Re: Небесната конница!
« Отговор #34 -: Юни 11, 2007, 14:13:30 pm »
Българите са пазители на част от цялостното земно знание и на цялото човешко знание.В това число влиза наследство от Атлантите.

Никой на никого не казва в какво да вярва или да вярва ли въобще.Тук е форум,хората пишат мнения за любопитните.Аз също пиша мнения и съм любопитен  :) Втълпяването в крайна сметка не го прави този,от който излизат сведения,а този,който ги приема по некритичен начин  :)
« Последна редакция: Юни 11, 2007, 14:14:14 pm от Спорт-Здраве »

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re: Небесната конница!
« Отговор #35 -: Юни 11, 2007, 14:40:03 pm »
Сега ще ви кажа как е според мен и никого не ангажирам с моето мнение.

Преди няколко десетки хиляди години е имало глобален катаклизъм. Това е било близко преминаващ метеорит, който е бил не много  по-малък от Земята. В следствие на това близко разминаване, гравитацията на този метеорит е променил физиономията на цялата земя. Получило се е нещо такова, че цялата вода на земята се е събрала на едно място за определен момент повляно от гравитацията на това преминаващо небесно тяло. Преди този катаклизъм ако Атлантида е била някъде, то след него може да е навсякъде т.е. разпръсната из цялата земя. Тогава са се отделили и континентите. За това може да се намерят артефакти и тук, може да се намерят и в Австралия примерно. Практически тя може да е навякъде. Именно този катаклизъм създава митът за Фаетон и огнената колесница, това е било небесното тяло което се възпламенило преминавайки през земната атмосфера. Това е наклнило земната ос и така са се появили потопи, ледникови периоди а по-късно и сеозоните. Според легендата Атлантида е била топла   24/7  ;D ;D . В култури, които би трябвало да нямат нищо общо по между си  присъства легендата за Ной. Разбирасе в Южна Америка се казва по друг начин  :P :P
It' oil stupid.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Небесната конница!
« Отговор #36 -: Юни 11, 2007, 14:58:11 pm »
Ще си позволя да те поправя:)))

1. Континентите не са се раделили преди няколко десетки хиляди години, а много преди това:)
2. Когато небесното тяло мине, то създава гравитационния ефект, за който говориш, обаче след това се случва данданията. Не може всичката вода да отиде на едно място. Поради "ефекта на скачения съд", доста голяма маса вода се премества, но не цялата. След това, когато тръгне да се връща, се получава разплискване, и се създават цунами. Именно те са в основата на Потопа, защото са били чудовищни и убийствени. Не се знае колко пъти затихващата вълна е обиколила Земята, но е било доста дълго.
3. Легендата за фаетон идва от другаде, а именно от мита, че "Слънцето падна". В други теми съм го разказвал подробно, намери :)))

Хендъл тхе Дварф:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Спорт-Здраве

  • Гост
Re: Небесната конница!
« Отговор #37 -: Юни 11, 2007, 15:13:09 pm »
Тоест атлантите,съществата с изключително за Земята знание,да се осланят на природните "случайности",без да предприемат действие?  :-X  Безсъзнателността като фактор в съдбините на цяла една планета според мен е смешна концепция.Кога модерният човек ще си спомни,че безсъзнателността е изключително рядко срещано във Вселената явление и ще се откаже от представата за своята слабост и единствена принадлежност на воля и съзнание?

Катаклизмът,според мен,е нарочно предизвикан не от нещо случайно преминаващо отвън,а от нещо неслучайно в самото сърце на земните събития.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Небесната конница!
« Отговор #38 -: Юни 11, 2007, 15:26:24 pm »
напротив, не е безсъзнателен избор, а съвсем съзнателен избор да се осланяш на това, което вселената ти носи, каквото и да е то. не трябва да се забравя, че по времето на атлантида нейните обитатели са били с изцяло женски тип съзнание и не са се борили срещу потока. катаклизмите, метеоритите, кометите също имат своето място във вселенския план, а не са някакви хаотични процеси или израз на случайност.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Небесната конница!
« Отговор #39 -: Юни 11, 2007, 15:51:59 pm »
Все си мисля, че дори и Атлантите, като носители на големи знания, не бига могли да променят траекторията на огромно тяло, преминаващо край Земята.
А и кой, освен Твореца, би могъл да спре глобален катаклизъм??
Никак не съм съгласен с Едгар Кейси, че Атлантите били съгрешили, и видиш ли, боговете ги наказали.....Но това си е мое виждане. Едно знам със сигурност - Атлантите са обикаляли със своите плавателни съдове цялото земно кълбо и са го картографирали хиляди години преди да има Шумер дори. Но за разни кристали и фирмаменти, дълбоко се съмнявам :)
Не се съмнявам обаче в тяхната духовна и магическа мощ.

Хендъл
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Спорт-Здраве

  • Гост
Re: Небесната конница!
« Отговор #40 -: Юни 11, 2007, 16:24:54 pm »
напротив, не е безсъзнателен избор, а съвсем съзнателен избор да се осланяш на това, което вселената ти носи, каквото и да е то. не трябва да се забравя, че по времето на атлантида нейните обитатели са били с изцяло женски тип съзнание и не са се борили срещу потока. катаклизмите, метеоритите, кометите също имат своето място във вселенския план, а не са някакви хаотични процеси или израз на случайност.


Аз казвам същото,БялЕздач,но може би не се изразих правилно.Нужно е да се знае защо,а не как,се е случило така според вселенския план.

Все пак темата е за Небесната конница.
« Последна редакция: Юни 11, 2007, 16:26:09 pm от Спорт-Здраве »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Небесната конница!
« Отговор #41 -: Юни 11, 2007, 17:50:12 pm »
Добре де - аз мисля, че те са знаели, че ще има природна катастрофа причинена от съзнание в съзнателната вселена. И според мен историята за Ной идва от там - подготовката за катастрофата. Също легендата за Тот или Хермес.

Не малко историци и археолози поддържат тезата, че Атлантида е била в Черно или Средиземно море. Всеки лагер си има по доста членове. Така че не трябва да се отхвърля една хипотеза за сметка на друга докато не се открие истината един ден.....

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Небесната конница!
« Отговор #42 -: Юни 11, 2007, 18:35:42 pm »
Поддържат я, защото Платон се е смятал за вселенския аторитет през Средновековието. Тогава са търсели Атлантида ( не тогава де, в по-наши дни ) в централния Атлантик. След това са откирити останките на минойската цивилизация от един гръцки археолог, който леко отбелязва, че явно Платон е имал предвид минойците, разказвайки за Атлантида. И оттам се почва....едни казват в Средиземно море е, други реват че е в централния Атлантик.

Не знам кои са тия многото историци и  археоози, които твърдят, че е в Черно море. Изброй ми 3-ма поне:)))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Спорт-Здраве

  • Гост
Re: Небесната конница!
« Отговор #43 -: Юни 11, 2007, 19:27:22 pm »
Атлантида е разрушена от Вселенския разум именно,за да не бъде открита.Позоваването на древни източници не е твърде разумно,защото всеки мъдрец може би осъзнава причината за нейното разрушение и пазене в тайна.Някой има ли гарант,че древните сведения за нея нямат за цел да заблудят търсещия я?

В крайна сметка никой не разполага с нищо,което не може да се постави под съмнение.Затова нека всеки търси в своя посока,която сметтне за правилна.Ще се покрие по-голям мащаб от сведения.

Eon

  • Гост
Re: Небесната конница!
« Отговор #44 -: Юни 11, 2007, 20:53:39 pm »
Атлантида е разрушена от Вселенския разум именно,за да не бъде открита.
Дай ми някакви доказателства за да подкрепиш думите си.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27