Автор Тема: Небесната конница!  (Прочетена 65901 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Небесната конница!
« Отговор #165 -: Май 16, 2009, 21:42:44 pm »
“Музикалните коне” са обучени да препускат в “раван” при строго определен неравноделен такт.

Кой неравнодеен такт? Знае ли се? Имаме 3/4, 5/8, 7/8, 11/16... но и 7/8+5/8...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Небесната конница!
« Отговор #166 -: Май 16, 2009, 22:50:26 pm »
Определено съм скептичен, винаги когато се намеси в разказ "Учителя".

Надявам се последователите му осъзнават, че той може да е учител за тях (може и да не е), но пък със сигурност не е учител на останалите.

Освен това, със никой друг Учител, не съм виждал такова боготворене и идологизиране.

За конете и неравноделния такт го срещам за 1 път, но звучи възможно.

Но неравноделен такт би убил резонанса. Резонанс може да се получи само от ритмичен такт, където след всеки такт вибрацията се наслагва. Така че ако има неравноделен такт, най-вероятно резонанс няма.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Небесната конница!
« Отговор #167 -: Май 16, 2009, 23:12:53 pm »
Но неравноделен такт би убил резонанса. Резонанс може да се получи само от ритмичен такт, където след всеки такт вибрацията се наслагва. Така че ако има неравноделен такт, най-вероятно резонанс няма.

Има ОГРОМЕН резонанс Танграта! 7/8 + 5/8 има страхотен ефект върху тялото. Чакай да видя кои мелодии го имат...."Полегнала е Тодорка" например.

Мен по-скоро ме интересуваше дали е на 4-тите, 8-мите или 16-тите... По-горе или по-долу в спектъра. Трябва да е по-долу по силата на логиката, ама не знам.

По отношение на Петър Дънов, приеми горната случка като ФАКТ освидетелстуван от много и се абстрахирай от всичко друго. Когато фактите говорят....

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Небесната конница!
« Отговор #168 -: Май 16, 2009, 23:39:22 pm »
Фактите нямат отношение към духовния път на някого. Почти всеки учител може да се похвали (всъщност ако е истински, няма да се хвали, това го правят учениците му) с подобни случки. Истината се изразява в безмълвието, не в думите. Преживяването също. Духовните преживявания не могат да бъдат изразени с думи. Има една санскритска поговорка "Изкривяването е в корена на думите". Лично аз не виждам духовен смисъл в тази случка, която обсъждате. Но съм сигурен, че за някой друг ще има. Пътища много, само не го избивайте на фанатизъм.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Небесната конница!
« Отговор #169 -: Май 17, 2009, 06:37:50 am »
Абсолютно. Точно това ми беше мисълта в предния пост.

А доколкото до 7-те/8-ми ...

Мисля, Тина, че бъркаш понятието 'влияние' с понятието 'резонанс'. Определено мисля, че неравноделният ритъм е много особен, с особено влияние. Вкарва съзнанието в празнотата и тн.
НО!
Понятието 'резонанс' е нещо строго специфично. И няма нищо общо с понятието 'влияние'
Провери, моля, (в интернет, или учебник по физика) какво точно означава резонанс.

Резонанс и неравноделен ритъм са напълно противоизключващи се неща. Защото резонанса се получава с натрупване. И то именно натрупване на вибрация на равноделни периоди.
По този начин амплитудата (интензитета на вибрацията) се сумира.

При неравноделния ритъм няма сумиране, защото след всеки такт всичко се изчиства. Такава е основната специфика на неравноделния ритъм - няма последователен равномерен ритъм!


За Дънов ...
не оспорвам конете или случките. Може да са се случили. Но далеч за мен това не е достатъчно доказателство, че може да се доверява до безкрай на даден човек.
Има хора, които са направили много по-уникални и по-големи неща (бълари) и пак е възможно да са служители на не когото трябва.
Само принципите са важни! (не идолите)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Небесната конница!
« Отговор #170 -: Май 17, 2009, 08:26:35 am »
Миротворец, прощавай друже, ама това са пълни глупости.
В последно време доста често си позволяваш да оценяваш по този начин мнения на колеги, а това не е най-добрият начин да изразиш своето несъгласие. За едни е глупост, за други може да е повод да се замислят, да се "сетят" за нещо.  ;)

Все пак не е ли странно да видиш 50-60 коня наредени в една линия без никой(видимо) да ги е карал? Ще бъда във възторг, ако присъствам на такова зрелище, а в случая доста хора са го видяли. Не отричам, че конете за мен са едни прекрасни създания, имам някакво странно привличане към тях не само като към физически същества, а и като към още нещо, което за сега не мога да схвана.
За неравноделния такт и по какъв начин може да се свърже с движението на конете ще говоря с една моя позната, която има конна база близо до София. Занимава се с коне от доста време, обяздват ги, обучават ги и се надявам да ме светне по въпроса. Склонен съм да подкрепя Tangrata в разсъжденията му за резонанса и влиянието, но... Резонансът е повтаряне на даден ритъм - 1,2,3...1,2,3...1,2,3...
Неравноделният такт това ли е(наистина не знам, за мой срам  :() - 1,2,3...1,2,3...1,2,3...1,2,3,4 ? И пак - 1,2,3...1,2,3...1,2,3...1,2,3,4...
Имаме в случая две компоненти-1,2,3 и 1,2,3,4 и ако предположим, че всяка една се натрупва сама за себе си и в същото време са в определено съчетание една спрямо друга, то се получава наистина убийствен ефект, нещо по-вече от резонанс. 
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Небесната конница!
« Отговор #171 -: Май 17, 2009, 09:09:53 am »
Все пак не е ли странно да видиш 50-60 коня наредени в една линия без никой(видимо) да ги е карал? Ще бъда във възторг, ако присъствам на такова зрелище, а в случая доста хора са го видяли.

В цирка могат да накарат 50-60 тюлена да свирят мелодия, камо ли да наредят 50-60 коня в редица :)
И това, че някой разиграва циркаджийски номера, за да се покаже, колко е учител и какви невидими войни има в небето...моля ти се.
« Последна редакция: Май 17, 2009, 09:12:40 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Небесната конница!
« Отговор #172 -: Май 17, 2009, 09:59:13 am »
Мхм. Още повече,че освен конете трябва да синхронизираш и хората. А синхронизирането на няколкохиляди конника е доста трудна работа - да гинакраш да държат строй да. Да се бият заедно да. Но да накараш тях и конете им да подскачат в хорце е абсурдно. И абсолютно ненужно от военна гледна точка. Самата конница често е достатъчно само да се засили срещу врага за да се паникьоса той и да избяга. И ние сме гоправили и на нас са ни го правили
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Небесната конница!
« Отговор #173 -: Май 17, 2009, 11:56:57 am »
Няма цирк в случая, има реално подреждане на 50-60 коне в редица и не е ясно кой е извършил това, т.е. видим дресьор на коне липсва.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Небесната конница!
« Отговор #174 -: Май 17, 2009, 12:18:54 pm »
Няма цирк в случая, има реално подреждане на 50-60 коне в редица и не е ясно кой е извършил това...

Освен музикалният сигнал....
...но сега като се замисля, май си прав.Няма какво друго да е, освен души от външния космос да са завзели контрола над добичетата.Явната им мотивация да засвидетелстват подчинение е доста силен мотив.
« Последна редакция: Май 17, 2009, 12:22:22 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Небесната конница!
« Отговор #175 -: Май 17, 2009, 12:34:17 pm »
Вижте, опитът на тази идея да представи осезаемата физическа реалност като сблъсък на НАЦИОНАЛНОСТИ ОТ ПЪРВОСТЕПЕННО ЗНАЧЕНИЕ за преживяваното от всички ни битие просто не се понася от стомаха ми.
Може би просто такова ядене не е подходящо за моя организъм.

Може би пък наистина телесното въплъщение на душите да започва и да свършва с инфантилните игри на групи и култури и на някои наистина може да им е забавно да си мислят, че културните интереси на някакви извънземни завоеватели са по-проницателни от културните интереси на циганските групи...Но на мен лично не ми се занимава нито с интересите на хората, нито с интересите на извънземните, нито с интересите на някакви си неинкарнирани души, които толкова няма къде да прокопцат, та идват като добитък.

Просто ми се струва, че има някакви по-големи, по мащабни и по-дълбоки неща в осезаемата телесна действителност, отколкото мухите по гърба на коня.
« Последна редакция: Май 17, 2009, 12:35:52 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Небесната конница!
« Отговор #176 -: Май 17, 2009, 12:35:38 pm »
Благодаря Танграта / Миротворец!

Това за резонанса е много интересно! Значи Йерихонската стена е гътната с равноделни тактове! Не - неравноделния накрая засилва действието както пише Миротворец. Все едно залюляваш таран - 1,2,3 1,2,3 и "буташ" 1,2,3,4. Тарана губи силата си и пак трябва да се генерира..."изчистването" според Танграта. Ама че ИНТЕРЕСНО!

А защо трябва да отделяме влияние и резонанс?

А за конете: не знам, но повечето животни ни "улавят" телепатично. Знаем, че мисловната енергия е...е добре - ЕНЕРГИЯ! Има също свирки които ние не чуваме, но животните чуват. Измислени са ако не се лъжа за военните германски овчарки.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Небесната конница!
« Отговор #177 -: Май 17, 2009, 12:58:24 pm »
Има неосезаеми форми в осезаемата физическа реалност! Ще ви пиша какво ми дойде до главата, че се чудя да се смея ли  ;D или да плача. :'(

Сградата в която работя е строена през 16-ти век. Много странни работи ставаха там - например един ден ни спря водата. Бяхме 6 в сградата и стаята в която беше централния кран ни беше пред погледите през цялото време. Никой не беше влизал там, когато спря водата, но някой физически беше завъртял крана. Мистерия! Или лампите изгасваха и светкаха. Или се чуваха странни почуквания. Накрая като доведох и кучето си то умря от страх на 3 места и просто не искаше да премине по пода - сякаш имаше невидима бариера. Все още се държах за здравия си разум, но когато една клиентка извика "О вие имате дух тука - ето го минава край мен!"...го загубих.  :o

Сега съм се замислила дълбоко и чета статии за хора дето спасяват души в капана между физическия и другия свят и не съм сигурна какво да правя...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Небесната конница!
« Отговор #178 -: Май 17, 2009, 20:00:57 pm »
Тина, Тина,
прочети пак какво съм написал. Не може да смесваме резонанс и влияние не по моя прищявка, а защото това са съвсем различни понятия. Резонанс е конкретно явление. Получава се, когато 2 тела имат синхронизирана вибрация. Частен случай (и най-често срещан), когато едното от телата предава вибрацията си на другото и 2-то започва да вибрира заради 1-то.
Сега, по-съществената част:
Резонанса (акустичния) е възможен само ако телата вибрират или с еднаква честота, като плюс това периодите на издигане и спущане на синусоидата на вълната съвпадат. (на хартия би било много по-лесно обяснението)
Ако обаче съвпадат, но с обратен интензитет, т.е. когато едната вълна се вдига, а другата се спуща, то те ще се елиминират взаимно и звука ще заглъхне.
(за целта трябва да си представяш звука, като вибрация, и като нарисувана синусоида във времето - нагоре-надолу)

Когато има пълно съвпадение на синусоидите на 2те вълни - техните амплитуди се сумират.
На картинка би било много по-ясно изразено.
Резултата е вълна със същата честота като предходните, но с 2на амплитуда.
След това има допълнителен ефект на резонанса, където горе долу се повтаря всичко до тук, но вече с новите вълни, където тази амплитуда продължава да расте.

Освен това е възможен също и резонанс на вълни с не еднаква дължина(честота), но пък с кратна такава.
(Важно е през цялото време да си представяш синусоидата на вълната, иначе обясненията нямат смисъл)
Също са важни пиковите моменти - където амплитудата е най-висока или ниска, и съответно вибрацията най-силна, изместването на тялото най-голямо (и където стават счупвания на чаши, мостове и тн.)
Та когато имаме нееднакви вълни, но с кратна дължина, да кажем едната е с 3пъти по-голяма честота от другата, тогава ако съвпада поне една от амплитудите, ще имаме съвпадение в 1/3 та от амплитудите на по-честотната, и във всички амплитуди на по-спокойната вълна
(сигурно из нета има картинки на всичко това)

Тогава пак има резонанс.

Но най-важното от всичко:
за да могат да съвпадат амплитудите и за да се натрупват, те трябва да се случват на равни времеви периоди. Т.е. вълните или трябва да са равни или кратни една на друга.
Иначе няма натрупване. Трябва да има едновременност на амплитудите за да има резонанс. Иначе просто няма.
Тази едновременност единствено е възможна ако тактовета на музиката се повтарят във равномерна структура - 8 /8ми, например. Само така, ако думкаш на всяко 1 има шанс да влезе в ритъма на вълната.
Вибрацията на една звукова вълна е РАВНОМЕРНА. (синусоида във времето)
А резонанса, това е ефект, произлизащ от вибрацията(на вълната).
(ще се потретя, но на рисунка наистина изглежда очевидно, жалко че не мога да чертая в случая)


Сега, ако се чудиш от къде си го измислям всичко това :P, първо, когато ни обясняваха резонанса в училище ми беше много интересно; второ, като по-млад ходих няколко години на уроци по китара, т.е. поне на теория знам ноти, тактове, продължителности; трето, доста поназнайвам математика и то точно в комбиниране на обекти (щот съм със силно дясно полукълбо). За неравноделните тактове и тяхното влияние също съм чувал нещичко, защото навремето тренирах Българско БИ.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Небесната конница!
« Отговор #179 -: Май 17, 2009, 21:17:59 pm »
Разбрах - благодаря!  :-*

А какво е Българско Би?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27