Автор Тема: За силата на котката  (Прочетена 48905 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За силата на котката
« Отговор #75 -: Декември 15, 2009, 12:47:23 pm »
 :)Да Tangrata присъединявам се къммнението ти и бих добавила, че когато едно същество, бяга от света, светът също бяга от него. Ако не се отворим за болката как ще я превъзмонем?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Интуиция

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re:За силата на котката
« Отговор #76 -: Декември 17, 2009, 03:19:10 am »
Aldonea, колко си права :hi: Само че, не вярвам, че всичко е болка. За мен СТРАХЪТ е най-лошия "учител". Децата не се страхуват,  родителите са тези, които им го внушават. По котешката тема - една вечер, в едно село, едно коте ми влезе в колата - направо се сгуши в краката ми... Толкова сигурно, че нищо лошо няма да му се случи :o...
Е, оставих го там - беше до едно заведение и нямаше да е гладно и жадно ;)

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:За силата на котката
« Отговор #77 -: Декември 17, 2009, 16:17:35 pm »
Скъпа, Интуиция, често Бог ни праща човек или животно за да не се чувстваме сами, така всъщност Бог ти е пратил своята подкрепа- радвам се и за теб и за котето!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За силата на котката
« Отговор #78 -: Януари 06, 2010, 13:50:05 pm »
Aldonea, колко си права :hi: Само че, не вярвам, че всичко е болка. За мен СТРАХЪТ е най-лошия "учител". Децата не се страхуват,  родителите са тези, които им го внушават. По котешката тема - една вечер, в едно село, едно коте ми влезе в колата - направо се сгуши в краката ми... Толкова сигурно, че нищо лошо няма да му се случи :o...
Е, оставих го там - беше до едно заведение и нямаше да е гладно и жадно ;)
  :) Любовта и привързаността на коте или всяко друго животно за мен е своеобразна благословия. А относно страхът да той не само не може да ни научи на нищо, а и ни спъва в пътя на познанието и е най силната отрова за живота на планетата.  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Max

  • Гост
Re:За силата на котката
« Отговор #79 -: Януари 06, 2010, 21:40:07 pm »
В рунета бях срещнал история за котка спасителка.
Ето я накратко, забравил съм подробностите.
По време на II С.В. котката на едно семейство помогнала за оцеляването му, като всеки ден крадяла риба от магазина и я носела в къщата недокосната.


И смътно си спомням още една история от списание "Космос".
Лабораторният котарак Вася умрял от любов, когато неговата любима издъхнала след  научен опит с електроди в мозъка.

« Последна редакция: Януари 06, 2010, 22:43:20 pm от Raven »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За силата на котката
« Отговор #80 -: Януари 08, 2010, 21:28:19 pm »
И смътно си спомням още една история от списание "Космос".
Лабораторният котарак Вася умрял от любов, когато неговата любима издъхнала след  научен опит с електроди в мозъка.
   :) В двора си отглеждам семейство МОНОГАМНИ котки.Освен, че не допускат чужди котки и се грижат по неповторим начин тя за него и той за нея.Заедно отглеждат малките си , а много често мъжкият се държи и приласкава малките като майка. Има какво да научим за взаимоотношенията,нежността,всеотдайността от тях.
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:За силата на котката
« Отговор #81 -: Януари 09, 2010, 10:42:24 am »
Права си Алдония, често си мисля, че са по-добрите от нас хората.В нашия двор на блока някой подхвърли малко коте, ние редовно ги храним, но един от мъжките ни котараци го приласка и се грижеше с много Любов за него

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За силата на котката
« Отговор #82 -: Януари 14, 2010, 10:42:50 am »
Права си Алдония, често си мисля, че са по-добрите от нас хората.В нашия двор на блока някой подхвърли малко коте, ние редовно ги храним, но един от мъжките ни котараци го приласка и се грижеше с много Любов за него
   :) Мъдри същества са казали, че растенията и животните(за кучета и особенно за котките съм сигурна)трансформират негативните енергии в позитивни.Като енергиите с ниска честота(така наречените негативни)са добра енергийна храна за тях. И така ни съдействат в живота.  :hi: 
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:За силата на котката
« Отговор #83 -: Януари 14, 2010, 12:52:46 pm »
Един добър разказ за котките, мъркането и още нещо...


БЪДЕЩЕТО НА ИСТИНСКАТА КОТКА
Тери Пратчет


    Ако сте готови да приемете теорията на Шрьодингер, то тогава всичко е цветя и рози — всъщност вероятно последният човек на Земята ще надникне от бункера и ще открие котка, която клечи и търпеливо чака някой да отвори хладилника.
   Всъщност теориите не важат. Истинските котки оцеляват. Превърнали са оцеляването в изящно изкуство. Кое друго животно го хранят не защото е полезно или защото варди къщата, или пее, а защото, когато най-сетне се нахрани, добива доволен вид? И мърка. Мъркането е много важно. В мъркането е смисълът. Мъркането си струва и Страшилищата под леглото, и смрадта от време на време, и воя в четири сутринта. Други същества са наблегнали на големите зъби, дългите крака и прекалено щракащите мозъци, докато котките са се задоволили само със звук, който съобщава на света, че са щастливи. В голямото еволюционно надбягване мъркането е трябвало да бъде чифт циментови маратонки; вместо това то отредило на котките участ доста по-добра от очакваната, като имаме предвид доста нещастния летопис на отношенията на Човечеството с по-малките си братя. Котките са се научили да еволюират в свят, измислен принципно от природата, но на практика — от хората, при което са станали страшно добри в това. Мъркането означава: „Направи ме щастлив, и аз ще те направя щастлив.“ На рекламната индустрия й бяха нужни векове наред, за да загрее тази измамна истина, но когато най-после я загря, тя успя да продаде ужасно много Кукли-зелки.
На Истинските котки трябва да им признаете превъзходството.
Ако не го признаете, те само ще изчакат да ви видят гърба и сами ще си го вземат.
   Но е хубаво да мислим, че бъдещето няма да се окаже толкова лошо, колкото хората предсказват, т.е. ако то случайно даже съществува, то сред куполите и тръбите на някоя орбитална колония, след стотици години, динамични хора с упорити брадички, хора, които знаят как да копаят руда на астероидите и тям подобни, пак ще стърчат пред биомодулите си и ще блъскат по пластмасова чинийка с лъжица.
И ще крещят „Зит!“ или „Уип!“, ако имат малко акъл в главата.
 

И такааа... Защо мъркат котките?


В хода на еволюцията мъркането вероятно е осигурявало някакво предимство на котките от гледна точка на естествения подбор. Повечето животни от семейство котки издават подобни звуци. Макар да допускаме, че мъркането е израз на удоволствие или средство за комуникация на котката с нейните малки, причина за него могат да бъдат разгадани въз основа на по-стресовите моменти в живота й.  Котките ''предат'', когато са под напрежение или когато се възстановяват от травма. Така,че не винаги мъркането означава, че котката е щастлива или доволна.
Обикновената домашна котка мърка с честота между 22 и 44 херца. Специалистите установили, че тези вибрации спомагат за бързото възстановяване на котешките клетки.
Изводите били направени въз основа на факта, че всички котки мъркат непрекъснато, когато получат някаква травма. Така те регенерират увредените тъкани успешно, твърдят учените от Института за изследване на фауната в американския щат Северна Каролина.
 
Мъркането било полезно не само за мяукащите любимци. То лекувало и костната тъкан на човека. Затова хората, които имат писани вкъщи, оздравяват по-бързо.

 Диапазонът на котешкото мъркане е разположен между 22 и 44 Нz. А човешкото ухо може да улавя звуци от 20 до 20000Нz. Учените предполагат, че котешкото мъркане задейства някакъв съживяващ механизъм, подобен на действието на ултразвука. Професор Клинт Рубин установил, че въздействието на звука в диапазона 20 – 50 Нz укрепва костите и засилва растежа с 20 %. Той направил експеримент като, като всеки ден оставял кафез с малки пиленца за 20 минути в помещение с котка. Тези пиленца се развивали по – бързо и костите им били доста по – здрави в сравнение с онези, които не се били срещали с котката.

Котката успешно повлиява и остеопорозата. Американският доктор Дейвид Парди, който изучава нарушенията в обмяната на веществата и костните заболявания, напомня, че скелетът на човека се нуждае от постоянно хранене и стимулиране. В противен случай той започва да губи калции и отслабва. Този учен смята , че котешкото мъркане е естествен начин за укрепване на нашите кости. Освен това да се съставят подходящи физически упражнения за възрастни хора, страдащи от остеопороза е доста сложно. Ако имаме такива проблеми много по – лесно е да си вземем котка у дома.

 
Още от най – стари времена хората знаят, че котките имат лечебни свойства. Неслучайно съвременните учени наблюдават с голям интерес и старателно изследват специалните умения на тези загадъчни същества. Ето как тези домашни лекари могат да ни помогнат да се чувстваме добре. Ако вземем на коленете си котка и започнем да я галим, ще забравим, че ни е мъчило досадно главоболие през целия ден. А това ще се случи, защото домашната лечителка има способността да нормализира кръвното налягане, което причинява болките в главата. Тя е способна да отнема от нас ненужната енергия и по този начин кара кръвоносните ни съдове да се свиват или разширяват според това дали имаме ниско или високо кръвно налягане.


Най – добре поглъща отрицателната енергия черната котка. След нея се нарежда огненорижавата. А писаната с пясъчножълт цвят може да ни тонизира. Сивата неутрализира емоционалните ни изблици и гневните ни избухвания и ни успокоява. А за най – лечебна се смята бялата котка. Неслучайно в Англия където анималотерапията е много добре развита, бяла котка може да се купи от всяка специализирана в тази област аптека като своеобразно лекарство. Мъркането на котето влияе благотворно за заздравяване на раните и укрепване на костната система.


Как ни въздейства мъркането на котките?

Според изследване на екип от английски учени, публикувано в сп. Current Biology, манипулацията на хората се извършва по време на мъркането - звуци, които хората традиционно възприемат като приятни.
Наблюденията са показали, че честотата на някои звуци, които котките включват в мъркането, съвпада с честотата на бебешкия плач, когато децата са гладни. По този начин човекът получава подсъзнателни импулси, които го подтикват да нахрани домашния си любимец. "Интересно е, че звукът се маскира в мъркане, което се възприема от нас като приятно", подчертава доктор Карен МакКомб от Центъра за изследване на звуковите комуникации между млекопитаещите при Университета на Съсекс.
"Подсъзнателно то предизвиква и чувство на тревога. Забелязахме, че това действа както на мъжете, така и на жените, но мъжете по-трудно възприемат детския плач, следователно и сигнала". Въпреки това обемът на сигнала, към който хората са "много чувствителни", се увеличава, когато котката иска да яде, сочат още данните от експеримента.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:За силата на котката
« Отговор #84 -: Януари 16, 2010, 12:20:05 pm »
БЛАГОДАРЯ ЗА ПРЕКРАСНИЯ МАТЕРИАЛ! Той обаче би трябвало да се доразработи, защото котета мъркат различно и дори една котка разговаря чрез различното мъркане- тя ни отговаря на наши въпроси- т.е. котките разбират човешкия език, но ние хората не разбираме техния- уви!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За силата на котката
« Отговор #85 -: Май 31, 2010, 21:23:09 pm »
БЛАГОДАРЯ ЗА ПРЕКРАСНИЯ МАТЕРИАЛ! Той обаче би трябвало да се доразработи, защото котета мъркат различно и дори една котка разговаря чрез различното мъркане- тя ни отговаря на наши въпроси- т.е. котките разбират човешкия език, но ние хората не разбираме техния- уви!
   :)Да съгласна съм, че мяукащите ни любимци си имат свой начин да разбират езика ни(особенно интонацията) и на свой ред с обичта ни към тях ние също се научаваме да разбираме техният език на мъркане и особенно мяукането.Защото мъркането е свойство  което прилича на човешкото хъркане с тази разлика, че котката мърка в началната фаза от съня, а хората хъркат когато са в същинската фаза от съня.Но знам ,че всеки мяукащ любимец успява да се отблагодари за любовта на стопанина си.  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:За силата на котката
« Отговор #86 -: Юни 01, 2010, 02:53:07 am »
Моят Илийчо../Преименуван от глуха бабичка,недоразбрала от дъщеря ми,че името му е Ричо,тя го дочула като Илийчо,и така си отиде,Илийката.../-е роден и израсъл в къщи,красив,бял като облак,ангорец,пич и половина,с паспорт и имунизация,/наложи се да му "срежем кабелите",че ставаше агресивен в "ония" мъжки периоди,а какъвто е грамаден,става и опасен,да ми прости,момчето,а и достатъчно деца направи,/,та малката ми дъщеря имаше проблеми с трета сливица,но без Илия не можеше да заспива-гушва го,по протежение на вратлето си,и след година, доказано с медицински преглед- никакъв проблем с тая сливица,която години наред мъчи детето,въпреки махането й,тя пак се появяваше,затруднено дишане,хъркане нощем и т.н...Отдавам го на Илийката,не съм се замислял по какъв начин,не е важно, но честно казано,както не обичах животни в къщи, така днес не мога да си представя да вляза в къщи,и той да не ме посрещне с въпрос,и да вдигне муцунка за целувка...Почти разговаряме, дотолкова сме свикнали един с друг! И вече 9г. обожавам си моя Илия! Вероятно ми е благодарен,както казва Алдонея, не сме говорили, но аз съм му признателен, а колко смях и радост е предизвикал с поведението си...
« Последна редакция: Юни 01, 2010, 03:05:12 am от ipsilan »
Животът е сън,смъртта е събуждане...

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:За силата на котката
« Отговор #87 -: Юни 12, 2010, 17:16:08 pm »
Котките търсят негативните сектори в къщата и лягат там. Възстановяват се, когато си почиват точно на геопатегенните зони. Видите ли котката да си почива често някъде, избягвайте това място. Друга дарба на котките е, че те усещат хората с негативна енергия. Защитават дома отвътре. Те предпазват дома и от насочени умишлено негативни енергии към този дом (черна магия).   

Неактивен TruthSeekah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re:За силата на котката
« Отговор #88 -: Юни 19, 2010, 09:38:11 am »
след дълго занимаване с демонология проклятия и сигили вчера намерих мъртва котка пред вратата си ?!@#$

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:За силата на котката
« Отговор #89 -: Юни 19, 2010, 15:36:38 pm »
след дълго занимаване с демонология проклятия и сигили вчера намерих мъртва котка пред вратата си ?!@#$

Да си посягал ти или някой близък на котка скоро. Посегателството над котка се наказва от богинята Басет понякога жестоко.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27