Автор Тема: Сатанисти  (Прочетена 44003 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 77
Re:Сатанисти
« Отговор #75 -: Декември 16, 2010, 04:38:28 am »
Ако все още се водят усилени дебати - реални ли са Бог и Дявола, то все повече и повече набира влияние сред младите хора един кървав култ - Луциферианството/Сатанизма/.Въпреки че е строго забранено от закона по целият свят , това пагобно учение е пуснало корени повсеместно.В България , София активно осъществява дейност сатанистката църква Сребърна звезда.Много трудно човек може да присъства на техни "литургии" - всичко е строго секретно , а ритуалите се извършват всеки път на различно място -запустели параклиси,осквернени преди това олтари,гробища,пещери,мазето,тавани и пр.Един от най-видните му идеолози е Алистър Кроули (Aleister Crowley). Той е роден в 1875 г. в Шотландия в пуританско семейство. Първоначално бил последовател на Елифас Леви и други окултисти. Бил член на "Храма и окултния орден на Златната зора", но впоследствие го напуска и създава собствена организация - "Ордо темпъл ориентис". както сами разбирате от наименованията - масонска...Дотогава имало и други окултистки или спиритически организации, но Кроули бил първият, който открито се обявил за сатанист. Самовеличаел се като "Страшния звяр" и "666". Твърдял, че при странстванията си в Египет е установил контакт с духа Айуас или Айуаз, който става негов посредник и наставник в общението му с Лукавия. Проповядвал, че в последната битка Сатаната ще победи.Друг известен сатанист, на чието дело специално ще се спрем, е американецът от унгарски произход Антон Шандор Ла Вей (Anton Szandor LaVey, 1930 - 1997). Още в детството си той се интересувал от историите за вампири (от родната му Трансилвания), а като ученик - от окултизма.Роден на 11 април 1930 г. Баща му е протестантски пастор. Петнадесет годишен става втори обоист на Балетния симфоничен оркестър на Сан Франциско. Отделно още от дете свирил на пиано. Той не завършва образованието си - напуска училище преди да завърши последната си година. Едновременно с това напуска и дома си и се присъединява към цирка "Клайд Бийти" като чистач. В последствие в същия цирк той се издига до длъжността "асистент-дресьор", помагайки на звероукротителя Бийти. Тъй като Ла Вей свирил добре, той бил и органист в същия цирк.На 18 годишна възраст Ла Вей напуска цирка и се присъединява към карнавал, където заема длъжността "асистент на магьосник". Там изучава хипноза и окултизъм.Добрите му познания по философия и митология му позволявали да печели добре от тях. И той решава да легализира печалбите си, като за целта на 30 април 1966 г. - Валпургиевата нощ от старогерманския фолклорен календар, официално създава организацията си - Първа сатанинска църква (в Сан Франциско), а по-късно урежда административната страна и в крайна сметка църквата му става официално призната в САЩ. За членство внея се плащало определена сума. Свещените му книги били "Сатанинска библия" и "Сатанински ритуали". Друга по-известна организация е "Процесът" или още "Църква на страшния съд", основана в 1963 г. в Лондон от бившите сциентолози съпрузите Робърт Мур и Мери-Ан Маклийн. В 1967 г. излиза свещената книга на организацията им - "Истината", в която излагат философията си. Ето част от теорията им: "Христос проповядва да обичаш врага си. Сатаната е враг на Христос и Христос е враг на Сатаната, но чрез Любовта омразата е сразена... Чрез Любовта Христос и Сатаната разрушават омразата и се сливат в едно". По-късно "Процесът"се разпада на три течения - йеховити, луцифери и сатанисти, от които впоследствие ще се отделят и нови култове. Понастоящем организацията е в нелегалност. Твърди се, че неин член е и печално известният Чарлз Менсън, но връзките му с нея не са проучени.
В днешно време Менсън става вдъхновител на най-скандалния метъл-изпълнител, който си съставя артистичен псевдоним от неговото име и това на Мерилин Монро , а именно - Мерилин Менсън, особено нашумял с най-продавания си албим - "Антихриста - супер звезда" , като пунтиране на  рок-операта "Христос - супер звезда" .Към днешна дата  Мерилин Менсън е идол на младото поколение, който съвсем систематично  ги води към погибел.Но това разбира се не е чудно, тъй като Мерилин е активен сатанист от Първата църква на Сатаната , основана от ЛаВей... А и как иначе щеше да си сложи за име, името на един сатанист, заклал най-хладнокръвно бременна жена...
http://vbox7.com/play:c3fa2df3 - Сатанизъм част 1
http://vbox7.com/play:445d8b4c - Сатанизъм част 2
http://vbox7.com/play:ed4cd59c - Предаване ТЕМАТА НА НОВА ТВ за сатанистите и техните престъпления

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Сатанисти
« Отговор #76 -: Декември 17, 2010, 09:28:56 am »
Малко не става ясно какво точно цели зададената тема, но да предположим, че ще е добре да си поговорим за Сатанизъма.... и Мерилин Менсън.
Надявам се, че никой не е писал все още по темата не от страх, а защото не са ясни въпроси или проблеми, по които да се дискутира.
Признавам, че и аз дълго време като чуех Сатана, Луцифер, сатанизъм, Дявол си представях единствено и само някакви ужасяващи и смразяващи картини с огън болка и страховити изроди, които могат само нещо лошо да ти направят....
Но Сатанизма не е това. Сатаната е интересен образ (в някой религии Бог)който е бил натоварен с неприятната част от изкупването на човешките безумия.
Относно престъпници и други луди (вкл. М.Менсън(а))които съществуват и печелят благодарение страха и предразсъдъците на хората- е въпрос на избор и призвание. Не е могъл да стане лекар, станал е клоун, който вдига шум.
Стигаме до основанията нещо подобно да съществува и да се създава. Дали ще е секта, която да пее госпъли или организацийка с име като сатанисти е въпрос на гледна точка... защото не е доказано кой е всъщност добрия и кой лошия.
Това разбира се не оправдава престъпленията, които се извършват в това име. И е естествено да бъдат преследвани от закона престъпниците... но самото учение да се заклеймява без по някакъв начин да е доказано, че проповядва и насочва или дори вменява и обладава някакво зло е повече от несериозно.
(Вампирите нямат общо със сатанизма си мисля. Като визирам Сатана.- пак отбелязвам почетете повече за Сатана, а не за филмчетата и кукления театър на разни нещастни илюзионисти)
Мисля, че ще е справедливо да се създаде една организация на лошите герои...- като се почне от Кумчо Вълчо и се свърши с Джокера от Батман.
« Последна редакция: Декември 17, 2010, 09:33:53 am от cassio »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Сатанисти
« Отговор #77 -: Декември 31, 2010, 15:39:05 pm »
Тоя тип Румен го познавам лично, аптекар е наистина, лично за мен, мисля че и той не е наясно със себе си и с теориите си. По-скоро е имитатор и се въодушевява от външната страна - емблемки, символчета и др. такива. Иначе като човек е притеснителен, чувствителен. Чак ме изненада с тия дивотии.

Ето защо такива хора просто не трябва да се допускат до определена информация. Омръзна ми да го говоря и ето тука в тази тема е перфектния пример. Хора недостигнали определено ниво на съзнание просто не трябва да се допускат до определени знания и информация. С работата върху АЗЪТ се постига и знанието и информацията. Все едно да дадеш на 6 годишното си дете зареден калашник да си играе с него. Пълна безотговорност. Напълно споделям мнението, че всеки има право да мисли и да вярва каквото си иска но също така никой няма право да заробва други заради собствената си слепота. Говорейки за Луцифер, той съм сигурен, че го обяснява с превода на името от латински, което значи ---този, който носи светлина---, но нито знае кой е този, нито какво е Светлината. На тези от вас, които го познават препоръчвам да му зададат следните въпроси и ако може да коментират отговорите тук >

1. Кой и КАКВО е този дето носи Светлината? - да обясни и да даде определение.

2. Какво е Светлината? - да обясни и да даде определение.

3. Какво е Съзнанието? - да обясни и да даде определение.

4. Не кой, а КАКВО е човека? - да обясни и да даде определение.

5. Къде се съдържа този, който носи Светлината, къде се намира? - да обясни и да даде определение.

6. От какво ниво на Съзнание прави той своите изводи? - да обясни и да даде определение.

7. Какво е добро и какво е зло? - да обясни и да даде определение.

8. ДО КОГА доброто и злото имат значение като такива определения? - да обясни и да даде определение.

Ако въпросния господин има познания, би трябвало да ви отговори в много малък интервал от време на конкретните въпроси. Буквално така > върпос/мисъл/отговор

При разговор с такива хора не ги оставяйте да ви развиват теми, искайте точен и ясен отговор на въпросите, които задавате. Много лесно се забелязва в разговор, кой говори заучени неща и кой говори от опит, този който говори от опит е правилния човек. Несигурния в себе си несъзнателно ще отклони въпроса към разтягане на ластици, щом го забележите напомнете му го съвсем учтиво. Забележете и запомнете жестовете му и изобщо езика на тялото му. Ако познавате човешките реакции ще видите много от това, което той знае или не само наблюдавайки го как, какво говори и как се държи докато говори. Един просветен в каквото и да е човек, никога няма да изпита НУЖДА да повлече и други със себе си. Когато говорите с такъв човек карайте го да ви разясни точно и ясно МОТИВИТЕ, ПРИЧИНИТЕ довели го до този начин на мислене, там най-лесно ще видите дали събеседника ви говори Истината или не. Връщайте го с точни въпроси към ЕСЕНЦИЯТА, причините и самото начало, нека видим дали ще е способен да ги дефинира.

Ако някой успее да проведе този разговор с него, моля коментирайте тук на форума. Ще стане доста комично и бая ще се посмеем, гарантирам ви го  ;)

С нетърпение очаквам някакъв отговор! Поздрави!
« Последна редакция: Декември 31, 2010, 15:46:46 pm от Rosenkreuz »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Сатанисти
« Отговор #78 -: Февруари 01, 2011, 08:42:16 am »
Аз съм атеист, но като човек който е чел книгите на Антон ЛаВей (основател на Църквата на Сатаната)и като човек заинтересован в тази "религия", мога да кажа че " теистския " сатанизъм е нещо напълно налудничево. Религия която произлиза от християнството и действително прави точно обратното на Бог и го мрази, е просто нещо много глупаво, от друга страна ЛаВейския сатанизъм (в който Марилин Менсън вярва) казва че няма Бог и Сатана и ти си свой собствен Бог, без да спазваш нинкакви правила, винаги когато не вредиш на околните. Първия вид е нещо много зле-усмислено, а вторият вид, макар че има правилни ценности, е направен да взима парите на хората. Аз харесвам символиката и всички тези работи но мисля че тази религия е създадена само за контрол.
" Trust no one."

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re:Сатанисти
« Отговор #79 -: Април 07, 2011, 03:13:32 am »
Ето още малко чист сатанизъм но в картинки.






...Infernal Works...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Сатанисти
« Отговор #80 -: Април 07, 2011, 10:12:39 am »
Ъм не че нещо, ама обърнатия кръст на папския престол не се брои.
Тва дето новоизлюпените тийнейджъри сатанистчета, а и много хора в конспи-средите не знаят е,че този кръст всъщност е символ на св. Петър.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Сатанисти
« Отговор #81 -: Април 07, 2011, 12:29:39 pm »
Самият Свети Петър ли е въвел този символ, той го е показал и обяснил на хората, или някой му го е приписал като "негов"?

Неактивен Belus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Сатанисти
« Отговор #82 -: Април 17, 2011, 00:21:12 am »
Както Иисус не е въвел, показал и обяснил латинския кръст, така мисля че и св. Петър не е въвел този символ.
« Последна редакция: Април 17, 2011, 09:53:40 am от Mirotvorec »

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Сатанисти
« Отговор #83 -: Април 17, 2011, 13:43:25 pm »
Ъм не че нещо, ама обърнатия кръст на папския престол не се брои.
Тва дето новоизлюпените тийнейджъри сатанистчета, а и много хора в конспи-средите не знаят е,че този кръст всъщност е символ на св. Петър.

Тейстичния сатанизъм се простира много преди тийнейджърите сатанистчета и хората в конси-средите. Това че св.Петър са го пазпънали на обратно не означава че той създал или въвел символа, и освен това, този кръст може да представлява повече от един смисъл. Същата работа като със свастиката.
« Последна редакция: Април 17, 2011, 14:00:55 pm от Edge of Sanity »
" Trust no one."

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re:Сатанисти
« Отговор #84 -: Април 17, 2011, 17:29:33 pm »
Интересно ми е защо църквата не прикрива връзката си със сатанистите?
TRUE OR DEATH

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Сатанисти
« Отговор #85 -: Април 17, 2011, 17:54:12 pm »
Интересно ми е защо църквата не прикрива връзката си със сатанистите?

Защото  смятат, че сме прости. Овце, говеда  - каквото си избереш.
Ама бъркат.

Неактивен white rose

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
  • Вечна е борбата между Доброто и Злото!
Re:Сатанисти
« Отговор #86 -: Май 05, 2011, 22:06:00 pm »
Здравейте!Нова съм.Днес се регистрирах.Явно от много по-отдавна има сатанисти във Велико Търново.През 2007г. имах връзка с много привлекателен мъж.Истински чародеец.Отначало всичко беше нормално,но след 3-4седмици започна да ми говори странни неща:"Аз съм 13-ят дявол и имам много братя и сестри като мен." и много подобни "глупости".Аз не му вярвах.Мислех,че това е вид черен хумор и започнах да му се подигравам.Веднъж много се ядоса и ми каза:"Ти се подигра на дявола!Ще плачеш!Ще плачеш!Ще плачеш!" и на това не обърнах особено внимание.Той ми казваше:"С теб съм само защото имаш хубава душа.","роден съм точно в полунощ 24 срещу 25 август-Вартоломеевата нощ.Знаеш ли какво е станало тогава?" Точно няколко часа преди да настъпи рождения му ден той ми каза да си извадя всички дрехи и той избра какво да облека за да излезем-червен потник-единствената ми червена дреха и едни дънки.Тогава нямах и представа в какво се забърквам и какво ми готви той.Отидохме в близкото заведение и по пътя той ми каза,да се подготвя за безсънна нощ,за да отпразнуваме рождения му ден.Забравих да спомена,че дни преди това той няколко пъти ми каза:"Нали знаеш,че на рожденик не се отказва." Тогава си спомням,че се притесних да не иска някакъв скъп подарък... И така,отидохме в заведението и седнахме на единствената свободна маса.В началото бяхме сами и той пожела да отпразнуваме рождения му ден във Търново.Влязоха 2 жени и поискаха да седнат на нашата маса,ако е удобно.И така-музика,танци и той пожела да танцува с възрастната дама.Аз изревнувах ужасно,направо щях да направя скандал в заведението,защото той настояваше да танцува с непознатата жена.Накрая се ядоса хвана ме за ръката и ме измъкна от заведението.Прибрахме се в квартирата ми и тогава ми причини най-големия стрес в живота. Счупи стъклото на прозореца с ръка и целия под плувна в кръвта от раната му. За кратко припадна,аз изпаднах в небивал шок и не можах да реагирам адекватно на ситуацията.С треперещи ръце го превързах и той като се посъвзе ме успокои някак и успяхме да поспим. Последва едноседмична раздяла и после пак се събрахме.Няколко пъти искаше да ме води в Търново,но поради различни причини това все не ставаше.Една вечер дойде късно при мен,оправда закъснението с братовчедка си,че била болна и трябвало да я заведе в болницата.Извади половинлитрово шише (от мин. вода)с вино много тъмно и силно.Каза,че е негово производство и двамата пихме от него. На сутринта ме погледна някак странно и попита"Усети ли нещо нощеска?",аз казах "не" и той се усмихна,без да каже нищо.Изпрати ме до работа и си казахме "чао" и това беше,повече не дойде,телефона му беше изключен и така всичко приключи.Тогава дори не подозирах в каква кошмарна ситуация съм попаднала. След няколко месеца започнах да усещам странни неща и постепенно всички органи ми се разцентроваха. Месеци след неочакваната раздяла ми изпрати няколко СМС-а с букви наредени хаотично-не образуваха думи.Три дни след това започна най-ужасното и отвратително състояние...Минах през всички видове лекари,алтернативно лечение...Ако не бяха спасителите,които ми поддържат живота,отдавна щях да съм мъртва.Под въздействието на сатанински същества съм.Не ги виждам,не мога да обясня как безплътни същества могат да въздействат върху физическо тяло,но е факт.Нарочно разказах историята си с някои подробности,за да бъда разбрана правилно. От личен опит разбрах,че сатанистите не са никак безобидни,както мислят много хора.
Здравето е безценно!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826

Неактивен Dominanta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Сатанисти
« Отговор #88 -: Октомври 23, 2011, 11:46:22 am »
white rose Как си? Оправи ли се? Едва сега зачетох темата... Значи моя съвет е да си направиш пълно прочистване на кръвта, след това да пиеш някакъв диуретик известно време и всеки ден да пиеш по 1 глътка светена вода. Надявам се да си добре.  :empathy3:

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Сатанисти
« Отговор #89 -: Октомври 23, 2011, 14:02:38 pm »
Ето и самото интервю http://novatv.bg/news/view/2011/10/22/22310/Отец-екзорсист:-Има-много-демони-в-парламента/ , на мен лично ми се стори противоречиво.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27