Автор Тема: Дракони в небето над Тибет  (Прочетена 15825 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Дракони в небето над Тибет
« -: Февруари 24, 2007, 20:44:04 pm »
Дракони в небето над Тибет

www.epochtimes-bg.com

Снимка на два обекта с форма на дракони, която бе заснета от самолет летящ над Хималаите в Тибет, предизвика огромен интерес, след като беше публикувана в китайски уебсайт. Човекът ,направил снимката е любител фотограф. На 22 юни 2004 г. той отишъл в района Амдо в Тибет, за да участва в церемонията във връзка с изграждане на железопътни линии от Чинхай до Шизан. След това взел самолет от Лхаса обратно към вътрешността на страната. Докато летял над Хималаите, случайно заснел тези два "дракона". Нарекъл обектите "тибетските дракони".

Ако се разгледа снимката, се вижда, че заснетите обекти наподобяват дракони: тялото изглежда покрито с люспи, по гърба има шипове и задната част постепенно става по-тънка. Макар снимката да обхваща само част от пейзажа, тя е достатъчна, за да могат обектите да се оприличат на два гигантски дракона, летящи в облаците.

Снимката, публикувана на различни уебсайтове като post .baidu .com и на някои форуми, привлече интереса на Интернет потребителите. Те коментираха: "Нищо чудно, че Китай е родината на дракона! Природата е наистина загадъчна и много силна, винаги може да произведе гледки отвъд хорските очаквания."; "Истина ли е това? Възможно ли е да има древна цивилизация, за която не знаем и която се е запазила в слабо населени райони?"; "Наистина изглеждат като драконите от приказките и се надявам да е вярно." Разбира се, повечето посетители в сайта изказваха надежда, че някой ще потвърди автентичността на драконите на снимката.

В китайските предания драконът е описан като рядко небесно създание. Митовете разказват, че той може да се крие и разкрива. Издига се в небесата с пролетния полъх на вятъра и се гмурка дълбоко във водата с есенния вятър. Може да предизвиква образуването на облаци и да носи дъжд. По-късно станал символ на императорската власт. Всички императори на предходните династии се само-определяли като дракони и имали принадлежности украсени с тези митични създания.

В културно отношение драконът представлява тотем на китайските предшественици. Почти всички народи в Китай имат митове и легенди с главен герой драконът, като например народите на драконовата лодка, танца на драконовия фенер за честване на празници и жертвоприношение към дракона за вятър и дъжд, за добра реколта.

Дали това създание наистина съществува, е все още неразрешена загадка. В предходните династии на Китай има много документи, които разказват как хора са видели вълшебния дракон. Най-изумителните случки са за "падащи дракони" - дракони, които падали на земята при особени обстоятелства и за това има много разкази. По-скорошна е историята в Манджурия през август 1944 г. В село Уейдзъ (на около 9,4 км северозападно от район Джаоюан, на южния бряг на река Мудан - старото име на част от река от Сонхуа, провинция Хейлонджан), в собствеността на семейство Чън, паднал черен дракон. Той бил полумъртъв. Свидетели разказват, че имал рог на главата, по тялото имал люспи и от него се носела миризма на риба, която привлякла мухите.

В документи, останали от предишни династии също се споменава за връзка между появата на този вид загадъчно същество, дракона, и прехода от една династия в друга, на земята. Появата на мистичния дракон над Тибет провокира нашето любопитство и въображение.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2007, 20:45:49 pm »
Дали това създание наистина съществува, е все още неразрешена загадка. В предходните династии на Китай има много документи, които разказват как хора са видели вълшебния дракон. Най-изумителните случки са за "падащи дракони" - дракони, които падали на земята при особени обстоятелства и за това има много разкази. По-скорошна е историята в Манджурия през август 1944 г. В село Уейдзъ (на около 9,4 км северозападно от район Джаоюан, на южния бряг на река Мудан - старото име на част от река от Сонхуа, провинция Хейлонджан), в собствеността на семейство Чън, паднал черен дракон. Той бил полумъртъв. Свидетели разказват, че имал рог на главата, по тялото имал люспи и от него се носела миризма на риба, която привлякла мухите.

Великоооо!!! Черен с рог! И това е потулено веднага! А трябва да се тръби по целия свят!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2007, 21:35:00 pm »
ако това долу е снимката...на мен ми прилича на облаци..надявам се че ще излезнат дракони наистина,ама....
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2007, 21:35:28 pm »
Намерих и другата снимка  при това с  голяма резолюция  ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #4 -: Февруари 24, 2007, 21:36:56 pm »
ако това долу е снимката...на мен ми прилича на облаци..надявам се че ще излезнат дракони наистина,ама....

Gil ти и индианеца докато го видиш минаха 3 дена  :P

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #5 -: Февруари 24, 2007, 21:45:09 pm »
Аз продължавам да твърдя че няма индианец там...а и тука има само странно набраздени облаци,даже май имаше подобни в темата за чем-треилз
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2007, 21:46:27 pm »
Гил ти сериозно ли не го виждаш ве :)  Ако искаш да ти го заградя    :P :P :P :P :P

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #7 -: Февруари 24, 2007, 22:27:13 pm »
Абе мяркам люспестото тяло/тела, издължено, да прилича на змийско, ама някак си....не съм много сигурен. Иначе е адски любопитно, още повече че според легендата ставали невидими и не можело да се видят в облаците.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2007, 23:13:58 pm »
Ми и аз виждам само странни облаци.Но ако се потърси достатъчно задълбочено под вола и драконче може да излезе. И по скоро прилича на оня белия дзвер от "Приказка безкрай", отколкото на дракон. Макар че то там в Тибет всичко става.
[/U

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #9 -: Февруари 25, 2007, 00:27:41 am »
Доста странно бих казал, но определено се вижда нещо, дали е дракон, облаци или фотошоп не мога да кажа. Може няколко тибетски монаха да са решили да си направят мисъл форма и да шашкат хорта а по самолетите. Ще е хубаво ако някой го огради, защото аз виждам някакво издължено нещо, ама нито виждам глава за да ми заприлича на дракон, нито опашка, по - скоро на змия.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #10 -: Февруари 25, 2007, 00:35:31 am »
Абе оставете глупавата снимка, не се хващайте за дреболии!

Вижте цялата картинка на нещата, не бъдете слепци! В Китай явно има масови съобщения за дракони дори и до ден днешен! Какво значи тук някаква си снимка (:P) на фона на цялата история?! Дори в Родопите Жоро Велев разправяше, че доскоро се наблюдавал някакъв дракон. Защо това не се коментира, а се коментира снимка някаква си?

Защо това не се коментира:

Дали това създание наистина съществува, е все още неразрешена загадка. В предходните династии на Китай има много документи, които разказват как хора са видели вълшебния дракон. Най-изумителните случки са за "падащи дракони" - дракони, които падали на земята при особени обстоятелства и за това има много разкази. По-скорошна е историята в Манджурия през август 1944 г. В село Уейдзъ (на около 9,4 км северозападно от район Джаоюан, на южния бряг на река Мудан - старото име на част от река от Сонхуа, провинция Хейлонджан), в собствеността на семейство Чън, паднал черен дракон. Той бил полумъртъв. Свидетели разказват, че имал рог на главата, по тялото имал люспи и от него се носела миризма на риба, която привлякла мухите.

Защо ???
« Последна редакция: Февруари 25, 2007, 00:47:47 am от Horus »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #11 -: Февруари 25, 2007, 03:39:54 am »
При толкоз много народни приказки с хали и дракони, ясно е че е имало такова животно. А дали още ги има не знаем.

Но това от снимките и на мене ми заприлича на облаци, и по-скоро на диря от самолет.

Бтв незнам китайците що ги рисуват драконите дълги и тънки като гъсеници. Според мене са по тумбести.  ;D ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #12 -: Февруари 25, 2007, 10:15:29 am »
Хм, и на мен не ми прилича на дракон, но може да греша. Не отричам съществуването на драконите - приказките, легендите са ми достатъчни, а и това за 44г. направо ме шашна, но на тази снимка виждам по-скоро нещо като диря от някакъв въд импулсен двигател. Даже се вижда набирането на височина, не знам.  :-\
Все тая, мислих си и друго, ако там засичат дракони преди смените на династиите дали няма да стане нещо в управлението на Китай скоро?  ??? Но тука вече стана много мистично. От друга страна факта, че императори и царе по целият свят са се опитвали да се свържат с разни богове или дракони, но все гущероподобни вече въобще не ни очудва вярвам. Какъв е проблемът династиите да са си династи поставени от рептилоидите, та нали са все едни и същи кръвни линии. Дори днес да няма династии има възпроизвеждащ се партиен елит (в Китай). Положението и при нас е същото, макар уж да сме в демокрация ни управляват все същите партийни фамилии и това лесно се вижда. Интересно колко змиий или по нашенски - лами имаме в нашите държавни и финансови структури.

Неактивен ronnin426850

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • I am immortal, I have inside me blood of kings...
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #13 -: Февруари 25, 2007, 10:43:11 am »
Абе оставете глупавата снимка, не се хващайте за дреболии!

Вижте цялата картинка на нещата, не бъдете слепци! В Китай явно има масови съобщения за дракони дори и до ден днешен! Какво значи тук някаква си снимка (:P) на фона на цялата история?!

Аз пък имам истинска снимка на извънземно, ама що да ви я показвам, какво значи някаква си снимка на нещо, което нкой не е виждал(като... ами да, като дракон например) на фона на цялата история? :P :P

Това на снимката не е следа от двигател, понеже е прекалено ниско, на такава височина следите се разпръскват много бързо. Освен това далеч не са толкова плътни. Освен това двете линии се събират. Какво е това, събиращи се двигатели?
« Последна редакция: Февруари 25, 2007, 10:47:17 am от ronnin426850 »

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #14 -: Февруари 25, 2007, 11:17:33 am »
Е само изказах предположение де, иначе и на мен ми приличат на люспи, втората - долният обект въобще не ми прилича на следа, а направо на гръб. Да не говорим, че определено мяса на змиорка това чудо, ако не ми бяха казали, че е в небето, а във водата веднага щях да го определя като змьорка. А това, че е двоно и се събира - ами може да е един, ама двуглав.  ;) Те нали и такава разновидност имат.
Айде дай сега и снимката на извънземното, не вярвай, че нямат значение снимките. За хора като Хорус, които вярват достатъчно на себе си, на вътрешните си възприятия нямат значение, но съм сигурен, че за отбора "ръка да пипне око да види" ще е много полезна. Обаче очаквай страшни критики и анализи от тяхна страна.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27