Автор Тема: Дракони в небето над Тибет  (Прочетена 15888 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #15 -: Февруари 25, 2007, 11:54:20 am »
DreamCatcher, ronnin426850 няма никаква снимка, просто се опитва да иронизира и смята, че това е още интересно :P Без да вникне и той в цялата история. Въпроса е, че според мен Кухата Земя е пълна с дракони, а по планините може да се намери тяхната диря. За себе си съм убеден, че Дяволското гърло е един такъв вход на змей.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #16 -: Февруари 25, 2007, 12:19:04 pm »
Тази пещера е просто една голяма дупка според мен. И защо си мислите че ако има дракони те задължително ще живеят в пещери? Тц Тц Тц Много фентъзи четете.
[/U

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #17 -: Февруари 25, 2007, 12:34:34 pm »
Ами Габаро, не съм прочел една фентъзи книжка, ама съм изял с парцалите много народни песни и приказки (бях в паралелка по български и литература) и ще ти кажа, че ламите там присъстват често и обикновено живеят в пещери и рядко се показват. Носят им моми от време на време, от страх ли, от какво.
Естествено, че живеят в пещерите, гущерите къде се врът бе Габаро - под камъните на хладно, защото са студенокръвни и ако много се застоят на слънце ще се изпекат (не могат да се охлаждат - приемат темп. на външната среда). Излизат на слънце на проет да се постоплят, а зимата се завират на топло под земята май. Та същото и с драконите (ламите).

Хорус, чудно ми е само каква ли е връзката между драконите и познатите ни рептили. Родствена ли е и дали са произлезли едни от други.
Искам да подчертая, че според мен в народните песни, когато се споменава за ламя обикновено се има предвид познатите ни рептили - те имат нужда от крехки жертви, девойки и деца, та да се хранят от страха им. За това в песните тъкмо такива девойки са заминавали.

Габаро, разбери, че във фолклора няма нищо измислено и излишно - това са твърдения на нашите учени с капаци на очите. Древните не са имали чак такова въобръжение каквото се опитват да им препишат. Каквото са виждали това са си разказвали, за да не се забрави, това са рисували по стените, за да не се забрави. Така е, митовете са истини, но просто са на база на интелекта на тогавашните хора. Иначе, ако сега домъкнем някой от онова време и му покажем картинка на рептилоид той ще каже ламя, сто процента. Същото е и с африканците, ама те ще го нарекат с друго име, на островите (Англия) ще го нарекат дракон, китайците друго, но то си са все те. Самият факт, че подобни описания са възникнали в различни краища на света трябва да те навежда, че в дъното има нещо общо, което вероятно е истина.
Но пък изборът си е твой.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #18 -: Февруари 25, 2007, 13:02:07 pm »
Хорус, чудно ми е само каква ли е връзката между драконите и познатите ни рептили. Родствена ли е и дали са произлезли едни от други.
Искам да подчертая, че според мен в народните песни, когато се споменава за ламя обикновено се има предвид познатите ни рептили - те имат нужда от крехки жертви, девойки и деца, та да се хранят от страха им. За това в песните тъкмо такива девойки са заминавали.

Драконите и така наречения клас flying serpents са по-висши от рептилиите - да те имат еднакъв ген, но летящите дракони, стоят по-високо в йерархията от обикновените рептилии на два крака да кажем. Всички видове рептилии си искат кръв и жертвоприношения. Това присъства в митовете навсякъде и се припокрива с информацията от днешни времена на 100% :)

Неактивен ronnin426850

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • I am immortal, I have inside me blood of kings...
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #19 -: Февруари 25, 2007, 14:27:33 pm »
Въпроса е, че според мен Кухата Земя е пълна с дракони, а по планините може да се намери тяхната диря.

Аз съм напълно съгласен. До преди 1-2 години бях най- големия дракономан на тоя свят и съм просто сигурен, че драконите са съществували. Освен това вярвам, че щом са съществували, значи са съумели да оцелеят и до днес. Понеже според много легенди(да не кажа "всички") драконите са силни, умни и доста дълголетни. Което автоматически означава, че нямат естествени врагове. Или изкуствени. Драконът ако поиска може да стане машина на унищожението, по- мощна от почти- всичко познато ни. Драконовият огън топи скали. Според някои учени драконовият огън се получава от смесицата на екстракти от подезичните жлези на драконите, която смес се възпламенява и при не особено високи температури. Именно на химичния й състав се дължи способността да разгражда... всичко. А за това, че се крият в пещерите- на мен ми звучи правдоподобно.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #20 -: Февруари 25, 2007, 14:32:00 pm »
Ами Габаро, не съм прочел една фентъзи книжка, ама съм изял с парцалите много народни песни и приказки (бях в паралелка по български и литература) и ще ти кажа, че ламите там присъстват често и обикновено живеят в пещери и рядко се показват. Носят им моми от време на време, от страх ли, от какво.
Естествено, че живеят в пещерите, гущерите къде се врът бе Габаро - под камъните на хладно, защото са студенокръвни и ако много се застоят на слънце ще се изпекат (не могат да се охлаждат - приемат темп. на външната среда). Излизат на слънце на проет да се постоплят, а зимата се завират на топло под земята май. Та същото и с драконите (ламите).

Габаро, разбери, че във фолклора няма нищо измислено и излишно - това са твърдения на нашите учени с капаци на очите. Древните не са имали чак такова въобръжение каквото се опитват да им препишат. Каквото са виждали това са си разказвали, за да не се забрави, това са рисували по стените, за да не се забрави. Така е, митовете са истини, но просто са на база на интелекта на тогавашните хора. Иначе, ако сега домъкнем някой от онова време и му покажем картинка на рептилоид той ще каже ламя, сто процента. Същото е и с африканците, ама те ще го нарекат с друго име, на островите (Англия) ще го нарекат дракон, китайците друго, но то си са все те. Самият факт, че подобни описания са възникнали в различни краища на света трябва да те навежда, че в дъното има нещо общо, което вероятно е истина.
Но пък изборът си е твой.
Аз не отричам съществуването на драконите, а напълно съм съгласен с теб, че щом присъстват в фолклора на толкова народи действително има нещо вярно. Освен това не е задължително да са студенокръвни - бълват огън, поне някои. Тук някои ще кажат че това може да е резултат от химична реакция която се осъществява извън тялото им, но във фолклора и в някои легенди се споменава че при досег с кожата(бронята) на ламята(дракона) докосналия я бива изгорен или белязан в резултат от вътрешния огън на дракона. Така че не е задължително да живеят в пещери и освен това хората свързват пещерите с зверове защото са тъмни и доста често там живеят мечки. Доколко е вярно, това вече е друг въпрос. Все пак това е просто една моя хипотеза. Аз лично за себе си не свързвам змейовете с рептилоиди.
И освен това нямам нищо против фентъзито, даже аз лично съм голям фен.
@Horus А в този клас flying serpents попадат ли и Wyverns,Chimarea и други такива?
[/U

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #21 -: Февруари 25, 2007, 14:35:43 pm »
Препоръчвам следната книга на феновете. В нея всичко е казано. Качил съм я в "Книги".

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #22 -: Февруари 25, 2007, 14:37:27 pm »
Иначе, ето една интересна снимка :)

Както и бебето-дракон, за което така и не стана ясно фалшиво ли е, не е ли.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #23 -: Февруари 26, 2007, 02:11:21 am »
Аз бях чел, че човека, който го е намерил първоначално казал, че го е намерил в гаража си докато разчиствал. Било останало от дядо му. После обаче признал, че е фалшификат, но въпроса тука е сам ли си е признал или са му "помогнали". Представете си какво ще е да видите истински дракон.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #24 -: Февруари 26, 2007, 19:29:35 pm »
Тея снимки направо са върха!  :o
Не бях чувал за това драконче. Не ми изглежда на фалшиво, но пък очите лъжат. А и наистина някой може да го е накарал човекът да ни излъже, че лъже!  ;)
Май трябва и в този случай да попитаме себе си, а не очите си!

anna

  • Гост
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #25 -: Февруари 26, 2007, 23:47:05 pm »
Представете си какво ще е да видите истински дракон.
  ИСТИНСКИ  или  дракон- хибрид? Те  не  са  ли  хибриди  на  други  животни?

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #26 -: Февруари 26, 2007, 23:54:13 pm »
Не съм виждал и не знам. Но, ако се случи непременно ще споделя какви са.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #27 -: Февруари 26, 2007, 23:56:47 pm »
Не ти трябва да виждаш, да не те опяваме в народни песни после!  :o Това в кръга на шегата, ама не се знае точно до къде е шега.
Срещи с дракони само в пълно снаражени е - ризница, шлем, меч и много послушен кон!  ;D
Е може и нещо по-модерно, ама ще трябва да е тежка артилерия явно, щото ако съдим по снимката бая дебели люспи имат!  ;D

Oberon

  • Гост
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #28 -: Февруари 27, 2007, 10:18:58 am »
Само дето легендите за драконите, може би имат друго нещо за основа, а не задължително Дракон като такъв.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Дракони в небето над Тибет
« Отговор #29 -: Февруари 27, 2007, 12:34:03 pm »
Само дето легендите за драконите, може би имат друго нещо за основа, а не задължително Дракон като такъв.

Obe, прекалено много са и присъстват и възникват независимо в много различни култури по света, че да е нещо друго :)

Наскоро направиха и документален филм за драконите. В колибка го има :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27