Автор Тема: Януари-Февруари - 2007: За състоянието на планетата и какво можем да направ  (Прочетена 45705 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Цитат
Каквото и да пиша, както и да го пиша, никога целта ми не е лоша и е само моя Kiss
Всъщност не е само твоя, защото има още хиляди като теб, изграждащи извънматрична мрежа  ;) Разбира се всеки по свой си начин, уникален сам за себе си, но в същото време свързан с всички останали.

Хиляди е силно казано, защото малцина успяват да преодолеят изкушенията на Егото, и прекаляват в отдаването на почит на това вътрешно задоволяване... ;) Но все пак днес подобни извисени хора не са малцинство - със силата и духа си - всяващи едновременно паника и възторг...
За 144-те хиляди: все още се стремим към такава бройка, но някак много умело са построили мрежите си "матричарите", и много изкусно улавят именно най-големите, и най-ценни риби "на показ"...

Докога ли...?
musica universalis

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Ако тези големи риби се оставят да бъдат подлъгани, то значи, че не са и ценни. Всъщност аз залагам на другите, невидими за обществото рибки, които без много шум  вършат  необходимото.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
До кога ли ?
Те не подлежат на промени и няма да спрат този процес и това е повече от очевидно, значи ние трябва да ги спрем, които сме израсли над егото, колкото и да сме малко.
Борбата е безмилостно жестока и неравна още повече, но си заслужава, защото така и така  нищо добро не ни чака.
За един свободен дух, робството е по-тежко и от смъртта, макар и за него окови да няма.

Има само един път и смело в борбата. Със сигурност не случайно сме се родили и живееем точно в тези времена, за да имаме този страхотен избор, който го нямаха тези преди нас и дори не го осъзнаваха това гадно положенийце.
Всеки трябва да си избере или удобничък жалък живот на лакей на рептили или борба, величие, безсмъртие  и победа на духа.
Тая работа като всяка друга насила не става, всеки да си избере, което го устройва.

Ние информираме, вие избирате.
Информацията все пак се налага, дори и да идва директно от драконите, защото има хора, които падат направо от небето и нямат и хабер за истинското положение на нещата. Пълни шемети.
За тях всичко е даденост непроменлива и толкоз. Както е казал и Исус, прости им Господи, те не знаят какво правят.
Заблудите и простотията плюс  неимоверната манипулация и психоконтрол, плюс всичките му там супер технология и биологии, създават само роби и нищо повече само с капацитет, колкото да си вършат работата и приличат на хора. :-*
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
 :-\Абе верно е, големата риба, винаги се оказва голям балък в последна сметка и най-страшно е, когато реши, че е голема наистина, егото и надвива и тя пльосва в бокала на Матрицата отново с пълна сила и вече никога не намира сили да изскочи от нея.

Колкото до малките рибета, те няма да свършат много работа, дори и много да работят по въпроса, дори и да станат много повече, докато другите не са готови да приемат истината и да се променят.

Поне според моите наблюдения лични, които са многогодишни и много центрирани, програмацията на хората винаги е взимала връх над човешките им качества и желания да бъдат човеци с главна буква.

Гледат те много умно, разбират те отлично, но само теоретично  и в един момент накрая, особено когато се касае за практика, изведнъж си стават управляеми и програмирани човечета, от дребни по-дребни, което винаги ме изумявало. В това отношение авинаги съм се чувствувала като директно паднала от Марс.
Надделява с пълна сила дракона у повечето, фигуративно казано и не съвсем.

Защо ?

Защото  баш майсторите рептили правят всичко възможно да развият точно рептилския мозък у човека с безбройните си тънки номера,  и той в последна сметка винаги взима връх у повечето хора и наадделява над неговата истинска човешка природа .
 
Мисля, че не е нужно да говориме тук за рептилската част на човешкия мозък, май имаше тука някъде развита тази тема, която смятам за изключително важна, за осъзнаването на хората, колко много и те вече са модифицирани в рептили.

Според мен, най-страшното е, че масите приемат нещата като даденост, неподлежаща на промени от тяхна страна поне и така както си е съвсем по рептилски се интересуват само за своето собствено спасение, готови да тъпчат и убиват всеки, който им се препречи по пътя към успеха и отдалечавайки се със светлинни години от ЧОВЕКА.

Аз съм по-склонна даа оправдавам рептилите, защото така са се родили, но не и безбройните маси от хора, които се оставят без никаква съпротива да ги правяк преко сила рептили и всякакви там дракони и то какви по жестоки и от истински. :-*
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Аз съществуването на нашите национални герои го разбирам не като зацикляне и очакване да дойдат пак такива от небето, а по-скоро като възможност и при необходимост и аз да стана като тях, както и всички останали като мен.

Аз съм убедена, че всеки човек може да стане личност, ако има възможността да осъзнае силата и възможностите си, както и желанието за духовно развитие и еволюция.

Матрицата е тази, която кара хората да зациклят на идеи, които само нея устройват и фактически да използват само една милимунда от истинските си човешки ресурси и огромни потенциални възможности. Матрицата е ограничителя и капан за души.

У всеки от нас дреме един Левски и чака само да се събуди и скокне да се бори с враговете. :-*
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Да, книгата в голямата си част е основана на действителни събития и факти, ако изключим накои фактологични неточности загатнати от Geo'. Като обем работата по направата е огромна и не е извършена от сам човек(и нечовеци). Но градивните тези, теории и учения не се фокусират а само се опират, отблъскват от тъмното и деструктивното. Надявам се, че това ще бъде сторено в следващата ти книга. Пожелавам ти чрез нея да осветиш позитивния Път. (Източниците ти ще ти предадат когато му дойде времето). Стига сме давали сили на деструкцията чрез фокуса си. Може мисълта ти да е по-дълбока от моята и да не съм я схванал в пълнота, но от поднесеното като съдържание и метод не съм удовлетворен.
По повод горното негативно изказване, попитах 3-ма независими контактьори дали книгата ми наистина е навредила на някого. Отговора беше единодушен: "Не! Ако би могла да вреди, то нямаше да бъде допусната изобщо да се издаде и ти това много добре го знаеш."

Следва ли, че допуснатите до издаване книги не вредят?
Яавно това се отнася само за тази.
Да прегледаме ли главата за контактьорите.... ?
Казаха, че книгата е много високо ниво и е експеримент от друго измерение. Била ми е спускана информация подсъзнателно, която после съм пренесъл на листа, като мое дело. Казаха също така, че само 25% от хората, докоснали се до нея, ще я прочетат и ще разберат информацията вътре.
25% , та това е само 1/4 разбиращи?!? Защо ли все похвали се чуват? Къде е мнението на разбралите?
Книгата е експеримент? Следва, че те от онова измерение си правят експеримент с нас(теб), като с бели мишки ли? Заобикаляйки съзнанието ти са пускали инфо на подсъзнанието....та това е метода на програмирането?!? Това би ми стигнало за да не повярвам на контактьорите, ако съм уверен в сътвореното от мен. Те, по заобиколен път са ти казали "Програмиран си човече." а може и сами да не са се усетили. :(
Книгата е ПРАВЕНА с огромна любов и надежда, и е РАЗДАВАНА С ОЩЕ ПО-ГОЛЯМА ЛЮБОВ И НАДЕЖДА ОТ САМОТО Й ПИСАНЕ!!! Защото почти съм я раздал, спечелените пари са никакви, но възвращаемостта, която получавам от хората като енергия не може да се опише с думи!
Това е много точно. Според мен книгата е ПРАВЕНА, а рожбите не се правят. Бих се радвал ако е сътворена с Любов и знание, а не с надежда....но всичко по реда си.
Възвръщаемост, като енергия от хората......ех ех ех, дано не е това целта. :( Типично егрегориално. Не ли?
Тъй че друже - не - не навредих с това, което направих. За това спрете да злобеете и завиждате всички от групата :)
Не си ти, преценящия вредата. Дори и пострадалите рядко имат виждане за причините. Отстрани се вижда по-добре.
Той е причината-подтик за тази публикация с уверението, че се познаваме отдавна и че сме Финални Инкарнации в последния етап на Играта.
За мен теорията за крайните инкарнации е древна смешка, но ако греша, ти като евентуална такава би следвало да ползваш думите много по-точно от мен, и с много по-голямо уважение.
Щеше да знаеш, че Любовта няма степени, тя Е.
Щеше да ме назовеш с истинското ми име. (По инфо от теб сме се срещали с теб там, отвъд с П.К)
Щеше и да знаеш, че не съм способен на злоба и завист. За това си постижение съм благодарен на теб и много от съфорумците. (Твоите източници не те ли информираха? няма как, те не възприеха поведение без злоба, завист, одумване и безпардонност)
Съжалявам, че не успях да те предпазя от капана на преекспонираното духовно его. Стигна до там, че сам да хвалиш книгата си ( "си" ако ти е спусната ). Верно, че ползваш думи на други хора. Така си преценил, така да бъде. (не ми се обяснява конкретно от какво си правя този извод, приеми го като поредната глупост от сивия или тъмния...как ли ме наричаш сега;))
Ти, както и всички хора, сте свободни личности.
Мнозина са забравили, че хората са единствените реално съществуващи едновремено във всички измерения, което е причината "любимците"  никога, без личното ни съгласие да не могат да ни завладеят.
Спомни си!
Спомнете си!!!
"Художника ползвайки множество цветове скрива Чистата Бяла Основа.".... от кого ли беше?
.....
Както сте забелязали от доста време съм неактивен.
Предпочетох вместо да правя вятър с думите си (и да дразня авторитети и любимци), да градя с мисли, дела и още нещо. (Така поне ще има с какво да оправдават злобата си)
Опитайте поне за месец без нет, форум,TV и GSM (ако това ви сочи сърцето), ходете пеш или карайте колело.... почти като ново раждане е.
Припомнете си, какво Ви е реално необходимо за да бъдете щастливи.
Защото, както казва Мечо Пух: "Всичко в повече е повече." ;)
P.S.
2012 година ще е крайна за крайните инкарнации.  А аз съм едва в началото си .... почти. ;)
Не го ли разбрахте?
...
Нищо лично! Само принципно мнение, с болка от разминаването с Любими хора....
Чао...до след....(нямам идея кога)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
ЖОРО ВЕЛЕВ,

Ох, отдъхнах си, вече си мислех, че хората като теб напълно са изчезнали, сега ми е по-леко, направо осъм щастлива, че те има.

Снайперът ти е настроен много точно, поздрави.

Бъди жив и здрав

В тая навалица и един да тръгне след теб, пак ще е добре:-*


http://enkade.blogspot.com/
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Както и да е, ще се опитам да не звуча превзето и помпозно в стил Матрицата V, въпреки че неизбежно доста хора ще ме обявят за някакъв си... Това изобщо не ме касае и вълнува между другото, а само ще ми помогне да отсея нещо, което се опитвам отдавна.

Стигна до там, че сам да хвалиш книгата си ( "си" ако ти е спусната ).

;D ;D ;D

Съжалявам, че не успях да те предпазя от капана на преекспонираното духовно его.

А ти успя ли да опазиш себе си и хората, които те обичаХА? :D

Предпочетох вместо да правя вятър с думите си (и да дразня авторитети и любимци), да градя с мисли, дела и още нещо. (Така поне ще има с какво да оправдават злобата си)

Аха, странно звучи от теб :) И двамата знаем защо :)

Защото, както казва Мечо Пух: "Всичко в повече е повече." ;)

Удобно, но истинската фраза на Мечо Пух е: "Колкото повече, толкова повече" :) Нищо че това може би е мотото на съществата служещи на себе си :)

Чао...до след....(нямам идея кога)

До следващият път, когато информаторите ти ти кажат, че е писано по твой адрес - хи хи хи :)

Ок Жоро Велев - всеки по Пътя си без лоши чувства разбира се :) И поздрави на всички :)
« Последна редакция: Юни 10, 2007, 12:23:54 pm от H. »

milenski

  • Гост
По въпроса за вредата от дадена информация и в частност книгата, която обсъждаме тук, искам да кажа нещо, което май не отчитаме.
Човешкият ум е устроен така, че поема отвън само информация, за която вече е готов. Като готов всъщност е в минало свършено време, т.е. направено е вече вътре. Едва когато си извървял пътя си вътрешно, можеш да видиш нещото и извън себе си - в случая в книга, статия, случка, човек или каквото и да било друго. В този смисъл информацията отвън не може да навреди, защото ти вече си я имал вътре, достигнал си я и си я знаел. Отвън идва само катализаторът, това, което отключва самото осмисляне на знаенето. Ако един човек си търси повод да драматизира навън процесите вътре в себе си, спокойно може да го намери навсякъде и да го използва, а после да хвърли вината върху някакви външни фактори и много удобно за самия себе си да се освободи от отговорността. Същото това нежелание да поемем отговорност сами за себе си дори е причината да искаме някой да ни даде наготово учение, което да следваме като коне с капаци. Защо ни е да се мъчим да мислим, след като някой вече го е направил вместо нас? Пък после той ще е "виновен". Само дето това изобщо не ни топли, ама кой ли се задълбочава дотам, че да ги мисли тия работи...

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69

  Супер го каза :)   По отношение на книгата имам удоволствието да я притежавам  :) Нещата са стойностни, освен това може да се полза информацията вътре като "сламка" или "трамплин" за осветяване на други области... Както погледнем на книгата, така и ще я обективираме. В този контекст ми харесва сентенцията на Херметизма - "Каквото отгоре, такова и отдолу" .

 Желая на автора скоро да има възможността да направи продължение.  ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
За да разбереш основата от която подхождам по този начин към книгата ти, проследи следните неща:

1. Бъди безгрешен в словото си
2. Не приемай нищо лично
3. Не прави предположения
4. Винаги прави най-доброто на което си способен

(често забравям третото :()
Мисля, че това са правила предадени от толтеките....

Прегледай по-дълбоко познатите ти филми:

1. Великата тайна на водата
2. Какво си мислим, че знаем
3. Тайната

Надявам се да ти стане ясно. Ако не, то е дълго за описание и може да е само на 4 очи.

Основния проблем сред мнозинството хора е, че не прилагат вече наученото валидно познание.
Аз поне се стремя
« Последна редакция: Юни 13, 2007, 00:16:21 am от H. »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
1. Бъди безгрешен в словото си
2. Не приемай нищо лично
3. Не прави предположения
4. Винаги прави най-доброто на което си способен

По т. 3: Не предполагай - в смисъл - не приемай предположеното за действително.

Цитираното е от "Четирите споразумения" на Мигел Руис и си е наистина част от толтекското знание.
Добър съвет!  ;)

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Знам, че може би отговорът ми идва доста късно, но исках да благодаря за прекрасната статия. Това за припокриването на информацията, която човек може  да срещне  е абсолютно вярно. Доста от казаните в нея неща съм чел и в други източници. А най-любопитното е, че в деня, в който попаднах на статията точно  се питах и размишлявах кои ли са моите егрегори и доколко силни са :)? В този дух съветът за листа и химикалката и честното им приемане и преосмисляне сякаш ми дойде наготово. ;) Още веднъж благодаря! :)
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Знам, че моят отговор идва още по-късно, но...чак сега прочетох книгата.

В нея има два съвета: Да  се уединиш за 15 минути в размисъл. И другият: Да кажеш , сега, на момента какво мислиш. Понеже така, както съм си подредила живота,  аз  живея в постоянно уединение и размисъл , ще се възползвам от втория съвет за сега.

Не разбирам, честно да си призная, критиците на този труд.  Къде става въпрос за няакаква претенция, че да питаме автора: “Ма ти това преживял ли си го лично?” Как се преживява осъзнаването? То не става като упражнение по гимнастика, а постепенно, минават години, ти четеш, отсяваш, едно помниш, друго забравяш, трето  иснтинктът оставя  в теб като искра. Да те подсеща, да не заспиваш. Какво има да се обяснява личен опит тук!  Навярно личният опит е целият му досегашен живот. Той просто бие камбаната за спящите. Макар да съм песимист, че ще ги събуди. Не се буди мечка през зимата.

Не случайно авторът е използвал непретенциозно излагане на факти. Не си е позволил да твърди, че това, което пише е плод само и единствено на неговия ум. Станал един ден и казал:” Еврика!” и почнал да пише. Трудът му е лишен от фалшивата, лепкава емоционалност, с която много автори  примамват техните почитатели като мухи на  мед.  “Ах, той пише толкова човешки и  с толкова топлина!” .. аз ще продължа това изречение: “....че аз съм готов да  му повярвам сляпо, като овца,само заради емоцията, без да ме интересува, дали той ми предлага  истински факти  или измизлици. И аз му ставам сляп последовател “ - Хоп и ето ми  го егрегорчетоооо...И в този дух съм съгласна с казаното за Езотеричното его. Много, ама много народ страда от  него, толкова, че напълно са се самозабравили... преписват вече написаното, сеят думи като госпели и  вселенски закони и са блаженно невежи каква вреда причиняват на онези, които ги четат и следват.
Хареса ми и аналогът между “ ТРЯБВА” и “ ИСКАМ”... Колко от нас осъзнават, че никога не правят това, което искат , а това, което трябва? Съгласна съм и с тезата за довършването на тази нация – тя вече е в ЕС, нали? Европейското а, после и Световното семейство... каква идилия.
Не ли? А всъщност е Световната мелница за затриване на идентичност и промиване на мозъци.   Те ( щото аз не спадам към тях) гледат “Биг брадър” и се радват, че гледатс сеир. Ама , як сеир, ти казвам! Само дето не съзнават, че те самите  живеят в “The Biggest Big brother”. Съгласна и  с образванието като един фарс. Също с мнението за Екстрасенсите.  Безплатното е принципа! Ако някой  ви кара да извадите пари от джоба си, даже и да е скромното “кой каквото иска и може да остави” той не е никакъв сенс , камо ли Екстра.

 Още - пълната манипулация за всичко, което може да се сетим; и в това авторът е прав. Създават “правилните” модели на поведение и отричат “неправилните” а е точно обратното. Внушават ти, че едно нещо е такова и ти вярваш.  Или по-скоро, като овца се доверяваш. Затова следвам принципа в латинската поговорка : Credo quia absurdum.  Вярвам в нещо точно защото звучи абсурдно. Някой може да ми каже: Ма т’ва е абсурд. Ами, нищо, нека съм тъпа... Мисленето с “ако”, пък винаги ми е напомняло за просташкия виц: “Ако баща му на бай Toшo имаше презерватив..” Ако, ако...Споделям също НЕанализирането и от там некритикуването на хората. Едно време исках да оправям света и критикувах “лошите хора”. Сега съм толерантна към  тях щото знам защо са каквито са, не са лоши, просто са слаби, без дух.

Знам, че всичкото това, синтезирано в книгата е необходимо да бъде разбрано масово, но съм ужасна циничка, че е възможно. По-скоро масите ме плашат.С риск да стана банална с латинските сентенции..... :) Belua multorum es capitum! Казва Хораций. Тълпата е многоглав звяр. Затова си мисля, че по-вроятно ще растем на индивидуално ниво. Всеки сам ще разбира първо себе си и от там, ще почне да разбира Космоса. Нали и Иисус ни казва, че всичко каквото ни трябва, ние вече го имаме. 

Скоро гледах филм за градините на Киото и страшно ми хареса цялата атмосфера в града. Тези манстирски дворове с каменните градини са за мен връх на умението да се каже толкова много с няколко камъка и купчина пясък. Няма цветенца, няма шарки, няма нищо, което да гъделичка, забавлява и отвлича ума. Убедена съм, че на такова място усещането е просто неописуемо. Дори водещият на програмата, беше помолил да го пуснат преди да почнат да пускат туристи, за да може максимално да почувства тишината и чрез него и ние.  Незабравимо! Това за 15 камък е апотеоз на всичко, за което си говорим в тия форуми. То е толкова вярно, колкото, че утре  слънцето ще изгрее. Който ти каже, че знае всичко, той не знае нищо!

 Е, привет към автора за смелостта, и нали знаеш, критика винаги ще има, не бива да те дразни, притеснява, афектира или натъжава. Приемай я, както сам съветваш, с радост, както се приема тежък живот. Винаги на нещо те учи.   

 Сега, ще последвам първия съвет и ще поседна на дивана с книжка и ще си пусна... предполагам става ясно,  не “Бял мерцедес ме преследва” (нещо не ми вибрира в честотата)  , а  “Gelida manina” непосредсвено следвана от  “Soave fanciulla”  от Bohemi   на  Пучини. 

Н. не се отказвай!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Наистина благодаря за хубавите думи! :-*

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
13 Отговора
9392 Прегледи
Последна публикация Януари 01, 2007, 00:54:20 am
от Albinoni
7 Отговора
5437 Прегледи
Последна публикация Февруари 07, 2007, 16:39:44 pm
от H.
0 Отговора
8841 Прегледи
Последна публикация Януари 05, 2007, 02:12:22 am
от H.
0 Отговора
10795 Прегледи
Последна публикация Февруари 25, 2007, 19:55:03 pm
от H.
MUFON UFO Journal (1967-2007)

Започната от H. « 1 2 » НЛО

18 Отговора
26803 Прегледи
Последна публикация Май 28, 2009, 21:04:50 pm
от stiver

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27