Автор Тема: Всички сме потенциални донори на органи  (Прочетена 25373 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Взимат органите ни, ако приживе изрично не го забраним

Подготвя се забрана на болница “Света Екатерина” да осъществява бъбречни трансплантации чрез член в статута на лечебното заведение. Това заяви пред Дарик проф. Христо Куманов, новият директор на Агенцията по трансплантации, по повод информациите за незаконна трансплантация на бъбреци, осъществявана в болницата. До 10 дни ще бъдат подготвени текстове за промени в Закона за информираното съгласие при даряване на органи. Според тях органи ще могат да се присаждат винаги, освен ако няма изрична забрана на донора, направена приживе. Проф. Куманов информира, че предстои проектопромените да бъдат обсъдени на заседание на Министерски съвет. Нормалната законодателна реакция е този, който не желае след кончината си да даде органите си, да отиде при личния си лекар, заяви Куманов. По думите му съществуващият член 20 е върнал с десетки години закона и по този начин българите не могат да получават съответно лечение. Припомняме, според този член, действащ в момента - Всеки дееспособен български гражданин, както и чужденец, дългосрочно пребиваващ в Република България, има право приживе да изрази изрично писмено съгласие или несъгласие за вземане на органи, тъкани и клетки след смъртта си.

Source: news.bg => http://news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=170938

Всеки човек ще е подвижна банка за органи след приемането на този закон. Ловният сезон ще бъде откит съвсем скоро...

Поздрави и си пазете бъбреците (в прекият смисъл на думата).

Атила, бич божи
« Последна редакция: Януари 12, 2006, 02:58:47 am от Horus »
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Heinie

  • Гост
Отг: всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #1 -: Януари 10, 2006, 19:24:19 pm »
Сега докторите ще имат стимул да трепят пациентите. Не че досега не го правеха просто от некадърност/защото не си им платил. Бррррррррррррррррррр. При положение, че ми се следва медицина, от глад ли требе да умиргам???

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #2 -: Януари 10, 2006, 19:33:07 pm »
Що от глад...След като си толкова против донорството на органие поне си хапни от тях,тъй или иначе пари няма да получиш ;D
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

prestor

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2006, 21:06:22 pm »
Не виждам какво лошо има в този закон. Който не желае да дарява органи може да го заяви. Стига заявяването на това да не е свързано с ужасно много бюрокрация де. Помислете малко за хилядите хора които се нуждаят от органи...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2006, 21:17:35 pm »
Трансплантацията на органи за мен е грешка.

преминаващ

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2006, 23:24:43 pm »
Трансплантацията на органи за мен е грешка.
Защо?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2006, 23:39:07 pm »
Всички органи на едно човешко тяло имат енергетика, специфична за това тяло, а всяко тяло е уникално. Вмъкването на чужд орган би довело до някакъв дебаланс в общата енергийна структура.
Не мисли като човек!-Крион

преминаващ

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2006, 00:04:29 am »
Всички органи на едно човешко тяло имат енергетика, специфична за това тяло, а всяко тяло е уникално. Вмъкването на чужд орган би довело до някакъв дебаланс в общата енергийна структура.
Да, но за кратко - после или-или. Ако тялото-получател е с по-силна енергия, ще преодолее дисбаланса. Ако не е - резултатът ще е същия както ако няма трансплантация. Така, че човекът нищо не губи.
Аз съм за помагане с всички възможни средства... пък може и да не съм права... знам ли?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2006, 00:34:56 am »
Или-или...Това повече подхожда за очакване на изхода от някакъв експеримент и то май си е така.
Освен за енергийната несъвместимост се сещам и за още нещо-органът и тялото имат различна ДНК-структура във всички случаи.
А, бърборим си ние, ма тук някъде имаше един доктор, той ще каже  :D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2006, 00:52:44 am »
Ами замислете се малко...
Първо (но не на първо място) това, което каза Миро - няма човек, на който да са му трансплантирали орган на мъртъв човек и приемника да не чувства присъствието на донора в себе си... Взаимства някои негови черти, даже понякога има пряка връзка с умрелия... Защо? Ами защото всеки човек си има различна вибрация и тя е индивидуална, защото Твореца така го е замислил. Защо много често присаденият орган бива отхвърлен от приемника? Ще вземат да ви развиват материалистични теории с медицински термини, но истината е, че не съвпадат честотите и вибрациите, защото това НЕ Е ПРЕДВИДЕНО ДА БЪДЕ ТАКА!!!

Второто (и първо по важност) е, че това е кармично грешно... Всъщност ако направим разрез (хехехе, нали за медицина си говорим :P) на случая ще видим и произхода му - вечният стремеж на човека материалист да бъде безсмъртен физически, което винаги го е отдалечавало от безсмъртната му душа. Някой е болен от рак на гърлото например, защото е лош човек и непрекъснато говори неприлично. От лошите вибрации на словото заболява. Е, трябва ли да му се присажда гърло??? (е добре де, тъп е примера, важното е да схванем цялостната идея...). Това е вмешателство в кармата и то - вмешателство без покритие!!! След като си бил такъв откъде накъде ще се правиш на Бог и ще искаш да продължиш материалистическото съществуване! Да не говорим, че има някои дето им присаждат бял дроб например и те продължават да пушат и след 2 месеца им трябва нов! На какво прилича това! По принцип който има тежко заболяване, за да се стигне до трансплантация - то е кармично! И това е урок, през който трябва да се премине. За жалост повечето хора нямат и елементарни езотерични познания (не искат и да чуят), живеят налудничев живот, да не говорим колко огромен е процента на атеистите. Никакъв страх от Бога при това... На фона на всичко това те казват "Защо на мене Господи?!" Ами замислете се малко защо! Защото преди не е било по-добре, та сега имаш това изпитание, че белким нещо ти светне и разбереш за какво става дума! Но не - търсят си ново сърце...
Знаете ли че има хора, които се излекуват само защото са променили живота и мирогледа си? Лекарите защо нямат обяснение?!
Вместо личностна субективна промяна обаче се предпочита да се търси донор или още по-зле - да се отиде на врачка-лечител...

Не съм лош - това е истината.
Както във всичко има и изключения разбира се :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2006, 08:08:18 am »
Аз също съм против трансплантациите даже от акциите по кръводаряване  (въпреки силно хуманното им звучене) ме побиват тръпки - незнам защо! Единствено ако получиш прободна рана или от куршум - тогава донякъде е оправдано , но пак ми се струва гадно защото това е чужда кръв!

prestor

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #11 -: Февруари 11, 2006, 09:09:24 am »
Като заговорихме за раковите заболявания, какво е виновен болният, който е разболян заради боклуците, които се изхвърлят  във въздуха и радиацията?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #12 -: Февруари 11, 2006, 09:14:58 am »
Като заговорихме за раковите заболявания, какво е виновен болният, който е разболян заради боклуците, които се изхвърлят  във въздуха и радиацията?

Виж затова си прав! Въпреки всичко тези които имат тежка карма са много по-възприемчиви към всякакви заболявания отколкото тези с по-лека карма. Това обаче не означава че няма и други фактори, които вредят на здравето като тези, които ти посочи и които са част от плана за намаляване на населението, а и финансова изгода ( от правене на лекарства) от някои тайни общества.

преминаващ

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #13 -: Февруари 11, 2006, 09:47:48 am »
Да не говорим, че има някои дето им присаждат бял дроб например и те продължават да пушат и след 2 месеца им трябва нов! На какво прилича това!
.......
Не съм лош - това е истината.
Както във всичко има и изключения разбира се :)
Така е, има изключения. :) Ами тези, които са спрели да пушат? Значи понякога има резултат от даването на втори шанс.
Пък за тези, които си карат по сторому - язък за дроба. >:(  (.... примерно).

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #14 -: Февруари 11, 2006, 11:03:59 am »
Като заговорихме за раковите заболявания, какво е виновен болният, който е разболян заради боклуците, които се изхвърлят  във въздуха и радиацията?
Защо "виновен"? Още преди инкарнирането му е заложена вероятността да се разболее и това е с негово съгласие. Просто е преценил, че това ще бъде неговият път за усвояване на някакъв урок. Ако не е така, то всички трябваше да се разболяваме от всички възможни болести.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27