Автор Тема: Всички сме потенциални донори на органи  (Прочетена 25324 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #45 -: Юни 05, 2006, 19:13:05 pm »
Аз пък съм за даряването на органите.
Представете си майка с 2 деца, която има нужда от бубреци ???? Да я оставим да умре заради енергийната вибрация?
Имах един учител по математика. Жена му беше дъновистка ( каквото и да значи това ), и не искаше да и присдят нещо ( вече не помня какво...) и го остави с 2 деца на по 4 и 6 години.....поради някакви си съображения! А можеха да и спасят живота. Скоро го видях този даскал...едвам го познах.

Хор, съгласен съм с теб донякъде, че става въпрос за различни енергии и вибрации, ама в крайна сметка нали сме братя и сестри? Плюс това, като даряваш кръв, целта е да спаси живот ( ако гледаме на идеята като чиста такава и се абстрахираме от корупция, бизнес и тн ). Идеята не е твойта кръв да тече във вените на някого, а да му се прелее друга кръв, да не умре, я на операционната маса, я някъде другаде...
После, рак на гърлото не означава че човека е лош и говори лоши неща. Не се хващам пак за сламката, просто имам приятел, дето го оперираха от рак на гърлото, и сега е с една дупка там. Вярно, че пуши като комин, ама да говори лоши неща...Имай предвид, че много често рак хващат хора дето не са пушили. Основна причина за рака е стресът !!!!
Гледах по Дискавъри, за една мадама дето имаше тумор 90 кг !!!!!, отстрани на хълбока. 14 часа май и траеше операцията, като през повечето време и преливаха кръв, щото почти всичката и кръв беше в оная гадост...Спасиха я. Показаха я след 2 години, прекрасна жена. А като я показаха с тумора, приличаше на солета, бледа и жълта....
Аз съм ЗА такива неща. Добрите хора трябва да живеят. Проблема е, че лекарите дават клетва, без да казват "ще спасявам добрите, лошите ще ги моря":)))))

Оберон

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #46 -: Юни 05, 2006, 19:56:33 pm »
Да, въпросът е прекалено сложен, за да се правя на авторитет. Когато се прави от състрадание е чудесно. Но когато някой просто на всяка цена иска да оживее и да остане в материята - това ще му навреди - обикновено такива операции дори не са успешни. Понякога човек просто трябва да приеме, че ТОЧНО ТАКА трябва да бъде. Иначе в следващият си живот пак ще си тъне в илюзията.

Цитат
Основна причина за рака е стресът!!!!

Основната причина за ракът са отрицателните мисли и целият шит, който изливат върху нас.

Цитат
Добрите хора трябва да живеят.

Не определяме ние кои са такива. Бог го прави.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #47 -: Юни 05, 2006, 20:28:41 pm »
Чудесен пример по темата от новините тази вечер: жена дарява три живота.
Бременна жена в 6-ия месец получава мозъчен кръвоизлив, карат я в болницата, израждат детето(в момента е с тегло 800г и казват, че ще оживее), но тя умира. Със съгласието на близките й двата бъбрека ги присаждат на две други жени, чакали по няколко години подходящ донор, но което е най-интересното-генетичната съвместимост на трите жени е близо 90%, при нормална-60%.
Ей на това му викам неслучайна случка.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #48 -: Юни 05, 2006, 21:31:54 pm »
Да.

Eon

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #49 -: Юни 06, 2006, 08:59:31 am »
Както казваше един от моите преподаватели:

"Случайности случайно не случават се!"

Oberon

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #50 -: Юни 06, 2006, 13:10:30 pm »
Отрицателни мисли е имало винаги, рак обаче има отскоро...

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #51 -: Юни 06, 2006, 16:31:06 pm »
А какво ще кажете за древните религии: Аз съм объркана.

Например египтяните са мумифицирали телата, а много други са ги балсамирали, за да ги запазят по-дълго, вярвайки, че те им служат в отдвъдния свят. Прото-българи и тракийци - част от скитските племена, са погребвали мъртвите си под подовете на техните жилища, за да ги защитават и да им помагат в отвъдния свят. Като допълнение тези религиозни вярвания са карали хората да погребват неща които биха служили на мъртвите в отвъдния свят.

Други религии (като резенкркойцерите) пък твърдят, че тленното тяло е пречка и трябва да се кремира (тоест направи на прах) за да се освободи духа.

Освен религията има и други неща за обсъждане - въпреки, че се крие - органите на различните раси и дори ЕТНИЧЕСКИ групи на са съвместими. Ако искате ще ви преведа материал на международната донорска организация в която постоянно има призиви за донация на органи от специфични расови и етнически групи в Америка и Великобритания. Същата статия беше използвана от Британската Националистическа партия да пита "Защо като всички сме генетично еднакви органите на англичаните не пасват на пакситанците и обратно и защо истината се крие от населението!"

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #52 -: Юни 10, 2006, 02:46:19 am »
Чшшш ей, къде ми понесе бъбрека бе ? Може да съм умрял, ама не си го давам :P

И аз съм ЗА даряването на органи стига да не са моите (:
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #53 -: Юни 10, 2006, 10:37:07 am »
Всички усилия трябва да се насочат към регенериране на болен орган или пък друга част о тялото. Присаждането на органи от други хора само ще ни вкара в една схема на продажност в която всяка част от тялото може да се купи на определена цена ! Ще има хора които ще бъдат убивани за да им се вземат органите. И за какво ? За да може някой да увеличи жалката си  илюзия за  живот с още няколко години .....

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #54 -: Юни 10, 2006, 13:43:01 pm »
Всички усилия трябва да се насочат към регенериране на болен орган или пък друга част о тялото. Присаждането на органи от други хора само ще ни вкара в една схема на продажност в която всяка част от тялото може да се купи на определена цена ! Ще има хора които ще бъдат убивани за да им се вземат органите. И за какво ? За да може някой да увеличи жалката си  илюзия за  живот с още няколко години .....

Аааа сега вече говорим на един език. Защо трябва орган от един човек да се присажда на друг като това крие много рискове (най-вече отхвърляне), вместо да се присаждат клонирани органи от същия човек (разбира не в стил "The island")
Тъп съм не ме слушайте.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27