Автор Тема: Всички сме потенциални донори на органи  (Прочетена 25323 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

coroviev

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #30 -: Февруари 23, 2006, 14:29:13 pm »
   E, такава наглост си е направо за съд!Значи и парите си делкат, аз на тебе клиенти,ти на мен процент!

   Дано не ви се случва, но да знаете:Кръв се възстановява само заради принципа.Да се пълни кръвната банка.И то по желание.Ако няма кръв от определена група(което е съмнително) и си доведеш донор те са длъжни да изследват кръвната група  и да вземат кръвта.Освен това, когато се вземе кръв,тя минава през изследвания за СПИН,хепатит Б и Ц, сифилис и т.н.Това означава,че кръвта на пиратската напитка от поста на Viryska,първо трябва да се изследва за всички тези болести, а не отива директно в кръвната банка.

  Системата в момента позволява наличието на корупция , не се оставяйте!Вдигайте скандали и си търсете правата!
  И на мен ми се случи да попадна на корупция.Жена ми направи проблем(тя също е доктор),викаме бърза помощ,но казвам, че съм колега и изпратиха кола.В спешното пропуснахме да кажем ,че сме колеги и дежурния си поиска 20лв. за упойка,като твърди,че толкова струва.Бяхме приготвили 50лв., да дадем от сърце,но щом 20 е повече от 50,О.К.
  Заслужаваше си да му видиш лицето,когато накрая разбра,че сме колеги.Даже плати държавната такса(3лв.) от джоба си.

prestor

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #31 -: Февруари 23, 2006, 20:58:58 pm »
Подобно нещо се случи и с един мой приятел който трябваше да влиза в болница. Казваха му, че със седмици няма легло да го настанят. Накрая си плати 50лв. и го приеха. От пациентите в болницата разбрал, че през цялото това време е имало поне по 2-3 легла свободни.

viryska

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #32 -: Февруари 24, 2006, 10:38:56 am »
Предпочитаме частните клиники,там си плащаш и ти дават фактура за това.
Малкият син го родих в частна клиника,
12 часа след раждането пожелах бебето да е при мен за да мога да го кърмя,
когато аз преценя,разбирайте...когато той пожелае.
С големият син се опитах да приложа същата тактика,но в държавната болница,
където се роди той,ми казаха да не се правя на специалистка и да си трая :(

Не рекламирам частното,само споделям своите впечатления :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #33 -: Февруари 24, 2006, 22:05:09 pm »
Здравната ни система е супер кошмар. Затова бъдете здрави енергийно и не се пробивайте, за да сте здрави и физически :)

viryska

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #34 -: Февруари 25, 2006, 11:27:11 am »
Прав си Horus,ако хората последват съвета ти,
няма да има потенциални донори и нуждаещи се от органи :)

virtual

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #35 -: Февруари 26, 2006, 02:25:04 am »
В пакистан това е процъвтаващ бизнес а където са парите там сме и ние >:( УЖАС

viryska

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #36 -: Март 02, 2006, 12:14:20 pm »
И не само в Пакистан,виртуале......навсякъде е така.
Живеем в условията на капитализъм и липса на морал,това е положението :(

prestor

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #37 -: Март 02, 2006, 23:13:36 pm »
Проблемът е че това не е и дори капитализъм... А за липсата на морал си напълно правя. Търговията с човешки живот е много леко казано аморална. Но проеблемът не стои само в търговията с органи...

coroviev

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #38 -: Март 11, 2006, 16:07:48 pm »
 :P :P :P

viryska

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #39 -: Март 11, 2006, 19:30:17 pm »
coroviev,
тва е върхът направо :P :Pмили спомени

coroviev

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #40 -: Март 11, 2006, 19:36:34 pm »
  Чак "мили".... ::)

viryska

  • Гост
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #41 -: Март 11, 2006, 19:40:33 pm »
Ирония де ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #42 -: Март 16, 2006, 15:59:38 pm »
Донорските органи могат да променят личността на човека
actualno.com
Човек, на когото е направено присаждане на жизнено важни органи, може да придобие черти от характера на донора. Според професора по психология и медицина в университета в щата Аризона Хари Шварц при поне 10 % от хората, на които са били трансплантирани сърце, бели дробове, бъбреци или черен дроб, се наблюдават странни промени в психиката.

На науката са известни случаи, в които след операцията пациентът напълно променя предпочитанията си към храните и дори начина на живот, а също така проявява нови таланти, които е получил от донора. Според Шварц вътрешните органи на човека имат своя собствена биохимична памет и енергетика. Трансплантирани в новия организъм, те отделят в кръвта ферменти, които могат да доведат до промени на психосоматичните рефлекси, а те не се поддават на контрол от главния мозък.

В края на 90-те години професор Шварц формулира друга своя нашумяла теория – за особените форми на съществуване на човешкото съзнание след смъртта.


Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #43 -: Май 27, 2006, 23:02:18 pm »
Ама да не се окаже, че има закон, с който всеки има право да ни го сложи отзад, освен ако изрично не сме го забранили а ? Я кажете някви закони, че не се знае утре къде и по какъв повод може да ме заболи.

ПП. Алиен по случай горния пост искам да те поздравя - за пръв път съм съгласен с това, което си написал и знам, че е истина ;) Не казвам, че не вярвам на другите ти постове само тия за извънземните ме съмняват :P ... другите още не съм ги чел  :P
« Последна редакция: Май 27, 2006, 23:06:51 pm от Sikozu® »
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Всички сме потенциални донори на органи
« Отговор #44 -: Май 29, 2006, 11:18:36 am »
и още нещо ... вие ако не знаете от години има банки за сперма които подбира от генофонда ни и повечето "клинети" идват от Израел ... защо ли ?!?!?

кръводаряването също е доста гнусен бизнес. Добре че има закони иначе до сега щяха да бъдат "източени" мангалите ... бе не знам дали съжелявам за това ама както и да е.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27