Автор Тема: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък  (Прочетена 12184 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Гледах Rainman (който не е да поправи грешката), та ме наведе на една мисъл, че мозъкът го използваме с около 6-10% от капацитетът му. Във филмът имаше няколко примера, но не знам доколко са верни (не съм много навътре в психичните заболявания ), например: разпилява се кутия клечки за зъби и за секунди каза точният брой: 246, броеше карти на Блек Джак :o  делеше 4-цифрени числа, коренуваше ...и т.н. Та възможно ли е човек да "отключи" тези центрове които са "закърнели" и докъде може да ни отведе това. При психично болните (някои) доста неща не разбират като нас, но има някои които пък ние да се скъсаме не можем да направим, разбира се има и доста други примери за способностите на човешкият мозък, като изговарянето на изречение на обратно и то на момента (било доста рядко срещано) ;)
Ето нещо интересно свързано с мозъка и паметта:

Според него паметта не е записващ процес, който вкарва информация някъде в мозъка, а пътуване в миналото, което нашия мозък прави непрекъснато.

http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=75
   
Та кажете и вие такива примери и теории :---
« Последна редакция: Декември 23, 2006, 01:32:21 am от Horus »

Eon

  • Гост
Re: Аутизъм,потенциалът на човешкият мозък
« Отговор #1 -: Декември 22, 2006, 09:24:15 am »
Аз пък съм чувал, че това е нормално, да се използват толкова процента, защото останалите проценти се използват, за пазене на равновесието, за очите, за ушите, за сърцето и т.н. за останалите функции на тялото.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Аутизъм,потенциалът на човешкият мозък
« Отговор #2 -: Декември 22, 2006, 10:49:05 am »
Аз пък съм чувал, че това е нормално, да се използват толкова процента, защото останалите проценти се използват, за пазене на равновесието, за очите, за ушите, за сърцето и т.н. за останалите функции на тялото.
Имай в предвид ,че все още не са изучени всички части на мозъка :-X

x-37

  • Гост
Re: Аутизъм,потенциалът на човешкият мозък
« Отговор #3 -: Декември 22, 2006, 22:29:51 pm »
Всъщност Айнщаин е използвал 7% от мозака си  ;)
Повечето хора ползват не повече от 5%, това включва мозъчната активност.. тоест напрактика останалите 95% не се използват за нищо, според мен не сме дорасли още за останалите проценти  :D
А за това, че мозъкът не бил изследван, ми се струва малка лъжа, ако се разбере на какво е способен мозъкът ни ще се объркат всички сегашни престави  ;)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък
« Отговор #4 -: Декември 23, 2006, 02:29:10 am »
Аз познавам такова дете - от няколко години и не мога да кажа, че е гении...Да - интересува се от много повече неща отколкото децата на неговата възраст, но....има големи проблеми в училище и не може да се интергира (приобщи) при което изпада в истерични кризи и трябва близките му да търчат и да го успокояват....

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък
« Отговор #5 -: Декември 23, 2006, 09:42:09 am »
Не мога да приема, че аутизмът е болест. Това за мен са хора, които живеят в два(най-малко) свята. Получават информация от друг свят, от друго измерение, дали паралелно на нашето или от съвсем друго ниво-не знам. Излиза, че те са първите лястовички на многоизмерността в едно физическо тяло. Трудно им е, защото не могат да преведат информацията от другия свят, да обяснят какво чувстват и виждат.
Чел съм, че се чувстват много добре, когато приказват на един добре обработен кристал(да напомня, че кристалите могат да съществуват и в други измерения). Значи за тях той е като преводач и то добър. Доста от хората, занимаващи се с деца-аутисти, носят такива кристали като медальони и детето намира достоен за себе си събеседник.
Същото би било вярно, ако вместо кристал му се предложи да контактува с делфин-също многоизмерно същество, говорили сме за тях. С него аутистът ще се чувства в свои води.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък
« Отговор #6 -: Декември 23, 2006, 12:26:44 pm »
Не мога да приема, че аутизмът е болест. Това за мен са хора, които живеят в два(най-малко) свята. Получават информация от друг свят, от друго измерение, дали паралелно на нашето или от съвсем друго ниво-не знам. Излиза, че те са първите лястовички на многоизмерността в едно физическо тяло. Трудно им е, защото не могат да преведат информацията от другия свят, да обяснят какво чувстват и виждат.


Да, много точно казано !!! Аутизмът изобщо не е болест, а по-скоро едно превключване между измеренията... Нещо много подобно на начина на комуникиране при делфините - директната телепатия.. Забелязвал съм, че хора, склонни към аутизъм са много по-директни в мненията си, по-искрено изразяват чувствата си, и като цяло се разбираш с тях на 'друго ниво'.
Наистина може би има някаква трудност при превода, но тя е по-скоро "за добро"...  :)
musica universalis

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък
« Отговор #7 -: Декември 23, 2006, 16:01:57 pm »
А как да се обяснят тези "нечовешки"  способности  :o

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък
« Отговор #8 -: Декември 23, 2006, 16:22:49 pm »
Според мен е активиран допълнителен потенциал от ДНК-то. Предполагам, че аутизмът изисква малко по-вече от една двойна спирала, а ако приемем за вярно твърдението, че индивидът приема информация и от други светове, то това е задължително. Съответно "нечовешките"  способности за него са нещо нормално.
Не мисли като човек!-Крион

milenski

  • Гост
Re: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък
« Отговор #9 -: Декември 23, 2006, 16:35:23 pm »
Преди време гледах едно предаване, посветено на аутизма. Там развенчаха мита, създаден с филма "Рейнман", че аутизмът е съпроводен с някакви изключителни умствени способности. Напротив, едно от нещата, които казаха, беше, че хората с аутизъм много често страдат и от забавено умствено развитие, което в огромна степен се дължи на самия характер на болестта, а именно неспособност за нормална и адекватна комуникация.
Според определението, което намерих в сайта на асоциация "Аутизъм", "аутизмът представлява пожизнено разстройство на развитието на мозъчните функции, което не позволява на индивида да възприема адекватно това, което вижда, чува и усеща. Индивидите с аутизъм срещат изключително големи затруднения при усвояването на речеви и социални умения, както и при взаимоотношенията си с останалите хора. Аутизмът ги лишава от най-важната страна на човешкия интелект - способността да организира знанията си и да използват натрупания опит, което ги възпрепятства да се ориентират в обкръжаващата среда и да се присособяват към нея." http://www.autism-bg.hit.bg/

Сега като се поразрових, обаче, намерих нещо друго интересно:
Цитат
Има две теории, които свързват ваксините и аутизма. Според първата теория ваксината за заушки и рубеола може да причинят вътрешни проблеми, които да доведат до появата на аутизъм. Според втората теория живачният консервант, който се съдържа в някои  ваксините /тимеросал/, може  да се свърже с аутизма.
http://www.fema-bg.com/index.php?m=895&lang=1

А иначе е абсолютно вярно, че използваме нищожно малка част от мозъчния си капацитет и този проблем се задълбочава все повече. В голяма степен това се дължи на факта, че технологиите все повече ни отучват от способността да мислим самостоятелно и мозъците ни стават все по-мързеливи. Другата причина е дългосрочната програма за всеобщо затъпяване на човечеството с цел превръщането му в робска  маса, подчинена на интересите на една шепа управляващи от върха на "пирамидата с окото"  :(

stiver

  • Гост
Re: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък
« Отговор #10 -: Декември 23, 2006, 17:11:57 pm »
Не знам дали ви е известно това, че през последните 10 години аутизмът се превърна в епидемия в САЩ - случаите са се увеличили 10 пъти. Само през последната година увеличението е 230%. Като основна причина се предполага да са противогрипните ваксини, както и ваксините против заушка и рубеола, които съдържат огромни количества меркурий.
Синът на моя близка приятелка е аутист и трябва да кажа, че моите впечатления са, че твърдението аутистите да живеят в "по-висше" измерение показва по-скоро непознаване същността и на аутизма, и на измеренията.
Изключителните умствени способности се срещат само сред около 1% от аутистите и не е характерен за тях. Такова извънредно състояние се нарича Савантизъм (Savant autism). Прототипът на Рейнман е Ким Пийк, който не е аутист, а има тежко мозъчно заболяване. Хората с подобни извънредни способности на мозъка са едва около 100-150 в света.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък
« Отговор #11 -: Декември 23, 2006, 17:35:38 pm »
Такова извънредно състояние се нарича Савантизъм (Savant autism). Прототипът на Рейнман е Ким Пийк, който не е аутист, а има тежко мозъчно заболяване. Хората с подобни извънредни способности на мозъка са едва около 100-150 в света.
Можеш ли да кажеш нещо повече за Ким Пийк ,какви способности е имал ... като каза меркурий си имал в предвид живак (2)  ;)
« Последна редакция: Декември 23, 2006, 17:39:05 pm от hakama »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък
« Отговор #12 -: Декември 23, 2006, 18:14:32 pm »
Според мен на общо основание могат да се отхвърлят много от психичните болести, тъй като те имат в основата си неразбирането, което се среща при контакт... Но, както Съзнанието еволюира, така ще еволюират и представите ни за нормално/ненормално...Все пак, да не забравяме, че през 18 век са лекували меланхолията като болестно състояние, а сега кой й обръща някакво внимание ... ?
musica universalis

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък
« Отговор #13 -: Декември 23, 2006, 18:21:59 pm »
Синът на моя близка приятелка е аутист и трябва да кажа, че моите впечатления са, че твърдението аутистите да живеят в "по-висше" измерение показва по-скоро непознаване същността и на аутизма, и на измеренията.

Дай доказателство за твърдението си, защото така седи като голо мнение...

 :) :) :)
musica universalis

stiver

  • Гост
Re: Аутизъмът - потенциала на човешкият мозък
« Отговор #14 -: Декември 23, 2006, 19:00:09 pm »
Можеш ли да кажеш нещо повече за Ким Пийк ,какви способности е имал ... като каза меркурий си имал в предвид живак (2)  ;)

Ето, в уикипедията можеш да прочетеш за него.http://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Peek Надявам се че си толкова добре с английския, колкото с химията. Никога не съм била добра по химия :-(  Ако имаш нужда от превод, кажи, ще се постарая да помогна, но сега ще се опитам да спретна един отговор на ultrafutur, защото там ще е малко по-сложно   :) :) :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27