Автор Тема: Геноцид над българите  (Прочетена 29673 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

prestor

  • Гост
Отг: Геноцид над българите
« Отговор #45 -: Януари 26, 2006, 22:49:25 pm »
Не мога да разбера само едно. Защо в българия човек който е заминал навън се счита за продажник. Познавам едно семейство което заминаха в чужбина на над 40 годишна възраст и то не поради това че не обичат родината си, а защото държавата ни не ни дава възможност да живеем нормално. По точно  тя ни отнема тази възможност. Според мен държавата не трябва да ни дава всичко от което се нуждаем наготово, както е сега. Тя трябва да ни дава възможност ако го искаме и се трудим да го постигнем. Твърдо против съм да работя здраво и една голяма част от парите ми да се отделят за хора, нежелаещи да се хванат на работа само защото минималната заплата е близка до социалната помощ.

ПС Любовта към родината и любовта към държавата са две напълно различаващи се понятия.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Геноцид над българите
« Отговор #46 -: Януари 26, 2006, 22:52:58 pm »
То кофтито е че и на Запад нещата последните 5 години доста се влошиха и с тези технологии Биг Брадъра им е в кърпа вързан на всички и много скоро поччи няма да има значение къде живееш - ВСЕ ЩЕ Е ЗЛЕ! Дано да променим курса

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Геноцид над българите
« Отговор #47 -: Януари 27, 2006, 20:10:22 pm »
Не мога да разбера само едно. Защо в българия човек който е заминал навън се счита за продажник. Познавам едно семейство което заминаха в чужбина на над 40 годишна възраст и то не поради това че не обичат родината си, а защото държавата ни не ни дава възможност да живеем нормално. По точно  тя ни отнема тази възможност. Според мен държавата не трябва да ни дава всичко от което се нуждаем наготово, както е сега. Тя трябва да ни дава възможност ако го искаме и се трудим да го постигнем. Твърдо против съм да работя здраво и една голяма част от парите ми да се отделят за хора, нежелаещи да се хванат на работа само защото минималната заплата е близка до социалната помощ.

ПС Любовта към родината и любовта към държавата са две напълно различаващи се понятия.

Аз си мисля, че има момент на по-скоро гняв, който се възприема като омраза. Гневливи са ония, които са накарани да излязат извън България и като се обърнат назад и като админа започнат да се ядосват, онези които ги чуят вкъщи си мислят, че то е от злоба. Такъв ефект се получи веднъж, когато едни българи в Лондон, по някаква причина казаха, че са обидени на Българската държава, или нещо от тоя род, с което раздразниха народа в БГ. Един вид, "Ние като сме още в БГ по-прости ли сме?". Хората от чужбина не си дават труда да канализират своя гняв в правилната посока и с това да не обиждат народа. Когато този цикъл се завърти, чужбинците ги посреща ответен гняв, които те разбират като ненавист и завист към техният успех.

Освен това смятам, че има част от БГ народопсихология, която отговаря за самонаказанието, което си налагаме, когато изпаднем в унение и депресия. Това особено избива, когато чужбинецат го дразни особено някакъв недостатък в България и затова започва да се гневи и задвижва горния цикъл.

В същото време, за т.нар. бай Ганьовщина, винаги може да се поспори, понеже колко са българите, които биха се тупали в гърдите и с гордост да кажат, че са Българи? Мисълта ми е, ако толкова всички вярват в бай Ганьо, то нека да търсим положителното в неговия персонаж! Но за това ще е нужно много внимателно изучаване на книгата, което е абсурд.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Геноцид над българите
« Отговор #48 -: Януари 27, 2006, 20:53:14 pm »
""Освен това смятам, че има част от БГ народопсихология, която отговаря за самонаказанието, което си налагаме, когато изпаднем в унение и депресия. Това особено избива, когато чужбинецат го дразни особено някакъв недостатък в България и затова започва да се гневи и задвижва горния цикъл. ""
То кофтито е че и на Запад нещата последните 5 години доста се влошиха и с тези технологии Биг Брадъра им е в кърпа вързан на всички и много скоро поччи няма да има значение къде живееш - ВСЕ ЩЕ Е ЗЛЕ! Дано да променим курса
- ужасно си прав, братко!!!


1984 4ever?
musica universalis

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Геноцид над българите
« Отговор #49 -: Ноември 25, 2009, 13:14:21 pm »
Те затова вкараха циганите тук. За да ни изтребят. След 10 години (ако има свят) ще сме 50 на 50, ако не и повече в тяхна полза. Ще се говори цигански - бахти...
Щото нас искат да ни затрият като нация.


ТАКА Е!!!

Циганите се използват като живо оръжие за геноцида срещу Българите.
От началото на "промяната" това е очеизваден факт. Толерират се техните престъпления към нас, чрез отказ от "нашата правосъдна система" да наказва престъпленията им. Примери безброй.
Друг очеизваден факт е, че се поощрява тяхното размножаване от "нашите правителства" до сега, чрез детски помощи. За Бългаските деца няма такива в много случаи, но за циганските винаги се намират.
Според мен това е една от многото конспирации, чиято целенасоченост е прочистването на територията на България от Българи.


Цитирам Георги Ламбуров от Карлово:

"Непосредствено след 10 Ноември 1989 сестра в Карловското родилно ми разказа следното:

При поредното раждане едва спасили от смърт една циганка. Казали и че ако пак забременее, вероятно ще умре. Дали и рецепта и хапчета против забременяване. Циганката обещала че ще ги взема. Добре

Но след една година отново идва на преглед бременна. Припомнили и обещанието

- Какво да правя другарко, като мъжете ни карат постоянно да раждаме. Не можем да се спасим от тях
- Заради какво ви карат да раждате постоянно ?
- Заповядано е на всяка цена да станем повече от вас
- Кой го е заповядал това ?
- Не мога да кажа кой, щото ще ме заколят."

----
Цитат на Анонимен от NET. пространството:

".... Едно време,през 1985 год., бях свидетел на един много интерестен разговор в 11-та поликлиника в София, между лекар хирург-гинеколог и циганка, видимо доста малоумна и също толкова бременна ...Какво ще правиш бе, пак ли ще го раждаш ...?! Ти, себе си неможеш да гледаш, а си тръгнала да раждаш още... Кой ще ги гледа ма ?! ....Ти името на първото си дете помниш ли ...?! ”. Циганката отговори: ”Не...” . Лекарят, видял се в чудо, се обърна към слисаните хора наоколо и каза : ... ” Вижте я бе, погледнете я - болна е , а ражда за 17-ти път ! ” ... А пък , циганката (уж малоумна), ама отговори: ”... Шъ раждами я, шъ раждами ... дотогавъ, докату за всеки българин има пу един циганин с нож да гу заколи ...! ”  ... Те така я разбират интеграцията в БГ обществото циганите ..."

« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 13:19:08 pm от Гален »

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Геноцид над българите
« Отговор #50 -: Ноември 25, 2009, 14:21:56 pm »
Точно по тази причина ако всяко българско семейство роди по 3 деца няма да ни затрият ,ама вие само с коментарите си стоите и до там...ама не е проблем, нали там където 2, там са и 3 ,доколкото виждам всеки говори, а нищо не прави ,а правенето е ДА ПРАВИШ ДЕЦА, НЕ МНОГО, А 3 ,и я кажете всички тук в тази дискусия колко от вас имат 3 деца или пак ще се оправдаваме с правителството и държавата.И кой ще ви народи децата, ами никой и ако сега българската нация загива, то е понеже много се приказва, а нищо не се прави, защото ние тук спорим, а не спорим пред парламента нали , и защото уж се доверихме на Бойко, а той ни закопа още по дълбоко ,какво стана с обещанията му да спонсорира тези 300 000-400 000 хиляди бездетни. И какво ако сега поискаме да протестираме да дадат пари на бездетните, за да си направят дечица, новата кметица ще каже-не, не може да протестирате, защото уронвате престижа на властта и сега започвам да се замислям дали наистина не трябва да сме президентска република.

Благодаря за вниманието.
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 17:13:44 pm от Mirotvorec »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Геноцид над българите
« Отговор #51 -: Ноември 25, 2009, 15:34:42 pm »
А бе ти чуваш ли се какво говориш?
Що ще ми даваш наклон на ...., колко деца да имам?
Аз говоря, че циганина се използва за геноцид над българите чрез БЕЗНАКАЗАНИ УБИЙСТВА, ти ми говориш да съм се плодял повече. Що не кажеш направо:"Правете повече деца, за да имат циганите повече материал за обработка..."
Геноцида се извършва на различни нива deznam. Чрез целенасочена политика на "българските правителства", Българите да емигрират от родината, а тези, които останат им съдират кожите чрез финансови интервенции... За разлика от деградиралото племе-цигани, Българинът мисли с горната си глава, а не с долната..., като става въпрос за такива неща.
Те се били плодяли като мишки, дай и ние безрасъдно да се плодим. Не ни слагай на едно с тях...!

Ако много ти е интересно, колко деца имам-двечки са. Дядо Боже нещо не дава повече, с тези спонтанни абортИ... :D

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Геноцид над българите
« Отговор #52 -: Ноември 25, 2009, 16:40:46 pm »
КЪДЕ СЪМ ПИСЪЛ АЗ ДА СЕ ПЛОДИМ БЕЗРАСЪДНО? ЗА ХОРАТА КОИТО ТЪРСЯТ КОНФЛИКТ ЩЕ ОБЯСНЯ 3 А НЕ 2 ДЕЦА ТОГАВА МИ КАЗВАЙ ,ЧЕ ТИ НЕ СИ ВИНОВЕН ЗА СМЪРТА НА НАШАТА НАЦИЯ, НЕ СЪМ КАЗАЛ ДА СИ НАПРАВИШ 15 ДЕЦА А 3 ЗАЩОТО КОЕФИЦИЕНТА ЗА ОЦЕЛЯВАНТЕТО Е 2,11 И ТИ СИ ПРИМЕР ЗА ТОВА "ЗАЩО АЗ ДА ИМАМ ПОВЕЧе деца от къде на къде ти ще ми казваш",ами ти си го доказваш защо идваш да шротестираш в тоя форум и оплакваш нацията като дори неискаш да имаш деца ,айде понеже ти си по умен другите да правят деца а аз ще гледам ,ами така мислят повечето и после се правят на големите националисти а имат по едно ,дай боже 2 деца.ПОГЛЕДНИ ИРЛАНДИЯ!!!!

И колега прав си има геноцид и искат да ни избият,но това се управлява от горните кръгове а това дали ще си имаме деца от нас зависи.Те горе са едни и същи просто няма да позволят да управляват други.


И айде сега по темата циганите са милион турците са милион ,2,5 млн пенсионери,и ако включим и помаците които са си наши ама турците гледам бая ги натискат то колко останахме?

И в един момомент българина ще изтрещи и ще се започне нещо подобно>>http://www.factor-bs.com/news-4953.html

В Словакия изолираха РОМИ с СТЕНА http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2595291



След 10 г. България става циганска държава

Между 20 и 30% е т.нар. "излишно население" у нас, което води "паразитен" начин на живот
Социолози: Не говорим за демографска криза, а за катастрофа
Според доц. Михаил Мирчев тепърва ще ставаме свидетели на културна и цивилизационна промяна в етническата карта на България.

След десетина години България ще стане циганска нация, ако сегашните тенденции на възпроизводство на българите, турците и ромите у нас се запазят.
Това показват резултатите от 10-годишно социологическо и демографско проучване на структурата на населението у нас на тема "Семейството. Бракът. Раждаемостта. Възпроизводството на населението. Демографската ситуация и перспективите".
Данните бяха представени от шефа на АССА-М доц. Михаил Мирчев.
Резултатите от проучването послужиха като основа за дискусията, организирана от фондация "Агапе"-България, която се занимава с подпомагане на запазването на българското семейство като институция. Неин председател е американецът Скот Гил, който има шест деца.
Тенденциите, които съществуват от десетина години в българското общество ще доведат до демографска катастрофа, при която етническата и цивилизационна карта на България ще се промени коренно, беше един от основните изводи на доц. Мирчев. Според него няколко са факторите, които водят до тотална промяна в ценностната система на хората у нас и по този начин съдействат за налагането на нови модели на живот и поведение, различни от традиционните.
Бумът на раждаемостта при циганите, който доц. Мирчев сравни с "демографската бомба" преди няколко години в Косово от една страна, и фактът, че българките все по-рядко искат да раждат са основните причини съотношението между основните етноси у нас да се променя много бързо. "Вече не можем да говорим само за демографска криза, движим се към катастрофа", коментира той.
Българите като етнос постепенно се стопяват, сочат данните от 10-годишното изследване. При тях ръстът на раждаемостта е отрицателен * минус 8,1 на 1000.
Представителите на турския етнос се множат два пъти по-бързо * при тях прирастът е 2,7 на 1000, а при циганите * цели четири пъти * 19,4 на 1000. Съотношението е 1:2:4 * българи-турци-роми, тоест на едно родено българче се падат по четири ромчета.
Друг момент е, че имиграцията и навлизащите в страната етнически групи не балансират съотношението а отново го променят във вреда на българското население. Те внасят различна култура, която също променя "визитката" на нашата държава.
Бумът в броя на ромското население ще доведе до промяна в културния модел на България, смята социологът. Това е така, тъй като поне 40-50% от тази група нямат навика да се трудят, по принцип не спазват закона и разчитат на социални помощи, за да живеят.
Положителният прираст при ромите и отрицателната раждаемост при българите ще има и други последици * нарастваща неграмотност на населението като цяло. За това допринася и фактът, че високообразованите българи в по-голямата си част напускат страната веднага след завършване на обучението и тръгват към чужбина, тъй като тук нямат възможности за реализация. Между тези, които остават и които формират група с по-висок социален и икономически статус пък и т.нар. "сиви зони" * групи от население, което е изтласкано в гетата и е на дъното на социалната таблица се поражда напрежение. "Такъв тип напрежение между другото беше и една от причините за метежите във Франция в последния месец", коментира Мирчев.
У нас между 20 и 30% е т.нар. "излишно население", което води "паразитен" начин на живот в микрообщества, които дърпат държавата назад, смятат още социолозите. Част от тези хора "изсмукват" социалните ресурси на държавата, тъй като не разчитат да печелят от труда си, а живеят основно на социални помощи.

ПРОГНОЗА
Вече не можем да говорим само за демографска криза, движим се към катастрофа, чиито последици могат да бъдат фатални. Ще смени културният модел на страната.
АГРЕСИЯ
Трудният преход и мизерията оформят "сиви зони", изтласкани в дъното на обществото, които в един момент може да "избухнат" по подобие на метежите във Франция.
ПОСЛЕДИЦИ
Над една пета от населението у нас няма достъп до качествени медицински грижи, обслужване и лекарства, поради липсата на сигурност се отказва от поколение.
ЦЕННОСТИ
В следващите няколко години сключените бракове в България ще намалеят наполовина. Така се сменя традиционният ценностен модел на семейството, наложен от векове.
-----------------------------------------------------------------------
Потенциалните майки бягат масово в чужбина

Българките раждат все по-малко деца, а много от тях бягат в чужбина, за да осигурят по-добро бъдеще на потомството си.

Фертилният контингент, тоест жените, които са потенциални бъдещи майки, намаляват катастрофално, сочат данните от изследването на демографския статус на населението у нас. Според доц. Мирчев жените в детеродна възраст на 15-34 години масово бягат в чужбина, където раждат децата си, тъй като у нас нямат никаква сигурност.
Друга причина българките да се пазят от раждане е фактът, че 20-30% от населението няма достъп до качествени медицински грижи. По тази причина жените не само се пазят от забременяване, но и не искат да отглеждат деца, на които не могат да осигурят лекарски контрол. Само за 2004 г. например 200 000 деца са родени в чужбина. "При това положение може да се говори за паническа емиграция сред младите български майки", коментира Мирчев.
Населението на България застарява, това се знае, но трябва да си дадем сметка, че за последните 15 години младите хора са намалели двойно, каза още социологът. Тенденцията ще се запази и в следващите две десетилетия.
За ниското ниво на раждаемост "вина" носи и фактът, че за последните десетина години броят на хомосексуалните българи и скочил два пъти, като жените са по-активни в това отношение.
Други фактори, които влияят на раждаемостта, са и проституцията, алкохолизмът и наркоманиите. Те също унищожават фертилния контингент.
------------------------------------------------------------
Две трети от ромчетата са неграмотни

Липсата на средства кара родителите да не дават децата на училище.Ромчетата масово не ходят на училище.

Над две трети от ромските деца на възраст 15-19 години са неграмотни. 64% от тях изобщо не завършват основно образование и така автоматично се вливат в девиантните групи на обществото, изтикани на социалното дъно.
При децата от турския етнос процентът е 24 на сто, а при българчетата - 9%. Една от причините според социолозите е липсата на финансови възможности децата да ходят на училище, а в по-малките градове и села - закритите училища. "Когато най-близкото школо е на 40-50 километра от дома на детето, много родители решават, че е невъзможно и ненужно то да пътува, за да учи", коментира доц. Мирчев.
Така още една от функциите на семейството - като опора за бъдещото развитие на децата, е нарушена. А когато и училището не може да изпълнява тази роля, на децата не им остава нищо друго, освен да разчитат на "улицата" и телевизионния екран, пълен с насилие, да ги подготви за живота.
-------------------------------------------------------------------
Браковете намалели наполовина

Все повече българи предпочитат съжителството, без да са се разписали в гражданското.

В момента процентът на сключените бракове е два пъти по-малък, отколкото при предишното поколение. Ако нашите родители са се женили в 90% от случаите, когато двама млади се обичат, сега все повече българи предпочитат съвместното съжителство без брак. Това обаче води до отказ от създаване на деца, тъй като липсва сигурността. Оттам пък се повишава броят на самотните майки и бащи, които гледат сами децата си.
Тенденцията е през следващите 10-20 години само половината от хората у нас да имат устойчиво семейство. Според психотерапевти, една от причините бракът като институция у нас да е в криза, е и фактът, че все повече жени трябва да поемат "мъжки" роли, за да оцелеят в обществото.

Източник: в. Монитор
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 17:12:16 pm от deznam »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Геноцид над българите
« Отговор #53 -: Ноември 25, 2009, 17:30:13 pm »
deznam, я дай малко по-кротко, не рипай като декоративно петле, ами се опитай да осмислиш нещата. Решението на всички проблеми е в правилната политика, а лошото е, че нямаме правилните политици. Стигат ни и по две деца, стига да можем да поемем отговорността за тяхното възпитание, но и това вече не могат поне 60% от хората.
А ти колко деца имаш?   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Геноцид над българите
« Отговор #54 -: Ноември 25, 2009, 17:42:37 pm »
Ами на мен тепърва ми предстоят деца, е както виждаш някой рипна преди мен, ама хайде....
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 17:46:55 pm от Mirotvorec »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Геноцид над българите
« Отговор #55 -: Ноември 25, 2009, 20:00:35 pm »
Аз съм майка на едно дете,което носи моето име.Не получавам и кьорав лев,като самотен родител защото съм ЕТ и се самоосигурявам.Това,че осигурителният ми праг е минималният,не ги интересува.Цял живот си плащам данъци,осигуровки и изобщо давам всеки лев,който мащехата България ми е поискала,но сега когато имам пълното право да поискам подкрепа от родната си държава...Ядец.Нямам право на никакви помощи,а в същото време няма мангал,който да не взима такива.:lol: :lol: :lol:
И това ако не е геноцид,здраве му кажи..

Неактивен goldeneagle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
  • no world order
Re:Геноцид над българите
« Отговор #56 -: Ноември 25, 2009, 20:16:33 pm »
Това е част от плана за завземане на българия от чифутите.Те  използват мангалите ( които не се броят от тях си за Българи също и помаците), наливат им се финанси, дават им се права да издевателстват над нас, за да си кажем ние които сме млади : абе какво става тука, неграмотния мангал или помак, който не знае български е в Парламента или е собственик на 100 фирми и т.н. живее както си иска в "разкош". А аз цял живот живея според правилата уча, плащам данъци ,спазвам законите и живея на ръба на отцеляването, и идва момента в който си казваш, я да си събера багажчето и да паля с 200 в някоя нормална държава, където ще бъда пълноправен гражданин.ТОВА Е ЦЕЛТА МЛАДИТЕ ДА СЕ РАЗКАРАМЕ ОТ ТУК, А ПО-ВЪЗРАСТНИТЕ ДА УМРАТ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ЗДРАВНАТА РЕФОРМА !!!

А когато планът е изпълнен и нас вече ни няма, те много лесно ще се разплатят с верните им слуги от "малцинствата" според законите на най-зловещата книга наречена Талмуда !!!
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 21:30:27 pm от Mirotvorec »

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Геноцид над българите
« Отговор #57 -: Ноември 25, 2009, 20:34:34 pm »
Аз съм майка на едно дете,което носи моето име.Не получавам и кьорав лев,като самотен родител защото съм ЕТ и се самоосигурявам.Това,че осигурителният ми праг е минималният,не ги интересува.Цял живот си плащам данъци,осигуровки и изобщо давам всеки лев,който мащехата България ми е поискала,но сега когато имам пълното право да поискам подкрепа от родната си държава...Ядец.Нямам право на никакви помощи,а в същото време няма мангал,който да не взима такива.:lol: :lol: :lol:
И това ако не е геноцид,здраве му кажи..

Е България си е нашата майчица където и да отидем ,но не и мащеха ,за това което става са виновни политиците но и те не са толкова виновни колкото нашия си народ,я погледнете назапад ХОРАТА СИ ИСКАТ ПРОМЯНАТА ,а ние какво стоим и чакаме като котето дето ,чака да му дадът нещо а я му дадът я не, като стане народът политикът ще седне ,ами и ще се моли.
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Геноцид над българите
« Отговор #58 -: Ноември 25, 2009, 20:51:34 pm »
Тая майчица я харизвам с кеф на тоя дето я иска.Мен лично,майчицата ,ме остави в животозастрашаваща ситуация в чужбина да се оправям както мога,с отговора,че те са с ограничени правомощия и не могат да се погрижат за мен нито да ми помогнат по никакъв начин.Не ми се влиза в подробности,за историята,но държавата ми се отказа от мен,и ме изостави в най-трудният момент от живота ми.Добре,че си ми беше писано да живея...Тъжната истина е,че на държавата не и пука за народа.
И съжалявам,че се върнах тук.Ще направя всичко възможно детето ми да расте в друга държава,чийто приоритет не се състои в това да изтреби собственият си етнос.
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 22:20:08 pm от konstantin2007 »

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Геноцид над българите
« Отговор #59 -: Ноември 25, 2009, 21:02:42 pm »
И все пак не България е виновна за положението в което си,а политиците....... :hi:
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27