Автор Тема: За Егото  (Прочетена 174421 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #495 -: Юни 03, 2010, 19:09:44 pm »
........................................
Нека да преключим по този въпрос , по добре ми отговори на този
Цитат
А сега по темата , един въпрос.В кой индивид така нареченото его е в по голямо "количество" , в женският или в мъжкият ?

Аз казвам че в женския индивид  ;D
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #496 -: Юни 03, 2010, 19:12:13 pm »
Ха ха...и аз така казвам  :)
Само, че разликите са не само количествени, а и качествени между мъжкото и женското его.
Мога ли да кажа какво казва дон Хуан по този въпрос?  :)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #497 -: Юни 03, 2010, 19:22:41 pm »
Ха ха...и аз така казвам  :)
Само, че разликите са не само количествени, а и качествени между мъжкото и женското его.
Мога ли да кажа какво казва дон Хуан по този въпрос?  :)
Стига ми и това което ти ми каза  ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:За Егото
« Отговор #498 -: Юни 03, 2010, 20:21:49 pm »
Ха ха...и аз така казвам  :)
Само, че разликите са не само количествени, а и качествени между мъжкото и женското его.
Мога ли да кажа какво казва дон Хуан по този въпрос?  :)

Попринцип не мисля че някои може да те спре! Няма може и не може :) Но така или иначе си изявила желание да ни кажеш.. направо казвай :)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #499 -: Юни 03, 2010, 20:34:28 pm »
Че не може да ме спре не може, ама нали не трябвало да казваш нещо без да те питат....та за това рекох да попитам дали някой се интересува  :)
Та дон Хуан обяснява, че жените са с нещо като врзки в света на неорганичните същества (а този свят доста наподобява света на егото, лично аз мисля, че става въпрос за едно и също).
Той казва, че всички знания, които човек научава във вид на мисли идват от този свят.
И че този свят е женски и не търси (преследва) жени, а мъже.
Жените могат да си влизат и излизат (евентуално), но за мъжете е опасно.
Ако влязат могат и да не излязат.
Е това казва.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:За Егото
« Отговор #500 -: Юни 03, 2010, 22:26:06 pm »
Не знам какво казва Дон Хуан, но съм съгласен, че в жените егото е в много по-голямо количество от колкото в мъжете.С това надявам се, че не засягам  женското съсловие (което уважавам) в сайта.Но не казвам, че е и лошо.А и те гледат на живота и от по-други ъгли, по-разкрепостено и по-емоционално.
Четох част от Кастанеда и признавам и аз, че има доста интересни наблюдения и уникални заключения, но си остава като едно изолирано явление.Може би защото няма ясни и недвусмислени доказателства за твърденията му, а само абстрактни умозаключения. Но въпреки това има и доста логика в твърденията му.Много от тях звучат като научни хипотези.Понякога си мисля, че говори по свой си начин за нещо като матрицата ;)


« Последна редакция: Юни 03, 2010, 22:27:07 pm от marhs »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За Егото
« Отговор #501 -: Юни 03, 2010, 22:44:34 pm »
На Дон Жуан най-вероятно част от нещата са истина и част лъжа. Но иди оправи кое какво е. Просто според мен човека се е толкова охахал да пуши гъби, треви и всякакви други плодове и зеленчуци, че не прави разлика между истина и реалност.

А вие оправихте дефиницията за егото и сега преминахте на бистрене къде е повече.
Ами зависи какво включваме под пакета 'его'. При жените има повече егоцентризъм, а при мъжете има повече егоизъм (интровертен и екстровертен).
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #502 -: Юни 04, 2010, 09:01:40 am »
А вие оправихте дефиницията за егото и сега преминахте на бистрене къде е повече.
Ами зависи какво включваме под пакета 'его'. При жените има повече егоцентризъм, а при мъжете има повече егоизъм (интровертен и екстровертен).
Tangra, ами на някой им е ясно за какво става дума и почват вече да го измерват количествено.А като чета поста ти, изобщо не изоставаш  ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #503 -: Юни 04, 2010, 11:01:27 am »
Аз обърнах внимание на КАЧЕСТВЕНАТА разлика и ето, че най-сетне с Танграта сме на едно мнение (по въпроса за егото, не за дон Хуан)!
Заставам твръдо зад това, което той каза!
Радвам се при това, че го каза ТОЙ, а не Аз!
Най-сетне някой да обърне внимание на разликата между егоИЗЪМ и егоЦЕНТРИЗЪМ.
Много съществена разлика.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #504 -: Юни 04, 2010, 11:33:58 am »
Ееее.... най накрая , изписахме сума постове а истината била в 5-6 думички  ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #505 -: Юни 04, 2010, 11:54:03 am »
Ама моля ти се old4...не се съмнявай, че след толкоз страници писане по темата пак ще дойде някой и ще зададе сладичкият въпрос "що е то его?"  ;D  ;D  ;D

И всичко ще започне отново.  ???

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:За Егото
« Отговор #506 -: Юни 05, 2010, 08:49:38 am »

Най-сетне някой да обърне внимание на разликата между егоИЗЪМ и егоЦЕНТРИЗЪМ.
Много съществена разлика.

 :) Aлибаба, много назад още ти бе казано, че бъркаш понятията, че има разлика между егоцентризъм и егоизъм.  :)

Тук и виж отговор 414 на Танграта.
« Последна редакция: Юни 05, 2010, 09:17:12 am от Invisible World »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #507 -: Юни 05, 2010, 10:53:10 am »
Аз предпочитам да разглеждаме примери от живота.
Понятията масово се бъркат и това е целта та ЕГО-то да остане скрито от съзнанието, т.е. да продължава да си плете мрежите.

Ето едни пример - да речем една двойка мъж и жена. Жената иска да ходи по магазините с НЕГО, обаче ТОЙ мрази да ходи по магазини, иска да гледа формула1 по телевизията.
Жената пуска в ход всички примамки, глези се, опитва се да го накара да тръгне с нея и т.н. Ако мъжът твърдо откаже и каже "щом ти се ходи отивай, аз ще си гледам формула 1 И ТОЧКА!" жената ще се нацупи и ще го обвини, че е ЕГОИСТ. Че не му пука за нея, че мисли само за себе си...и пр. и пр. и пр.
В живота погрешно с думата егоист или егоизъм някои хора се опитват да изманипулират други. В живота погрешно с егоист се нарича човек който добре отстоява себе си.
Майката казва на малкото си дете на площадката - дай си играчката на другото дете (което най-безцеремонно е дошло и иска да му я отмъкне), не БЪДИ ТАКЪВ ЕГОИСТ!
От там тръгва това. Вместо да научи детето си да отстоява територията си по правилен начин (а така ще научи и другото дете да си знае мястото), майката нарича това отстояване на територията егоизъм и така не само че обърква своето дете, но създава и един бъдещ ...агресор (човек, който не зачита чуждите граници и ги нарушава).
Ето как с егоизъм започва да се нарича едно нормално поведение, инстинктивно заложено у животните и у човека.
Това исках да кажа по въпроса за егоизма.какво пише по учебниците е едно, но какво се върти в живота е друго и точно то е важното според мен, а не някакви учебникарски дефиниции. Щото детето няма да отиде до библиотеката да направи справка и да види аджеба какво влага майка ми в тая дума и права ли е тя.
То ще възприеме директно нещата защото има пълно доверие на майка си.
И майка му няма да отиде до библиотеката за справка, защото...за кова да се затормозява да мисли за такива неща...ще отиде само ако е ЛУДА като мене. ;D  ;D  ;D

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:За Егото
« Отговор #508 -: Юни 05, 2010, 11:13:41 am »
Има една масова заблуда на противниците на науката, която упорито изповядват и доброволно й се подчиняват. За какво говоря - учените не пишат на база "мисля си",а  проверяват и доказват! Така, както Фройд е изследвал психиката на хората, включително и себе си и пише на базата на собствен опит, отделно и проучване. Защо неговият опит да е съмнителен и недостоверен, а твоя да е истински? Всяка крайност е вредна. Не е нужно нито да робуваш на науката, но не и да я отхвърляш обезателно.
« Последна редакция: Юни 05, 2010, 11:14:51 am от Invisible World »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #509 -: Юни 05, 2010, 11:22:39 am »
Учените може и да открили страхотни неща, но те стоят по учебниците като сухи дефиниции. Хората в живота не се ползват от тях.
Трябва ВРЪЗКА с живота, с житейските ситуации.
Трябва първо тази майка да разбере, че бърка та чак тогава евентуално да се поинтересува за това, което учените са открили.

Иначе едните си откривателстват някъде там...
Другите си грешат някъде тук...
И така кел файда от откритията им.
И ако аз застана пред тази майка и и кажа "Виж бъркаш и тази грешка ще има сериозни последици" тя ще ме погледне с онзи поглед дето казва "Тая па" и ще ми каже "не ме учи как да си възпитавам детето".
Ако реша да я насоча към научните открития тя ще се фръцне и ще ме игнорира.
Защото КОЙ познайте ще бъде засегнат?
Его-то и.
И На какво учише Егото и собсотвенотопи детенце?
Ммм?
Да не бъде егоист.
« Последна редакция: Юни 05, 2010, 11:26:03 am от алибаба »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27