Автор Тема: За Егото  (Прочетена 174412 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:За Егото
« Отговор #480 -: Юни 03, 2010, 01:16:32 am »
      Хайде  вместо  да  се  дърляме  да  уточним  дефиницията:  Що  е  то  Его!!!
Надуване :)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За Егото
« Отговор #481 -: Юни 03, 2010, 10:32:19 am »
     Добрият  учител  те  учи  не  какво  да  мислиш,  а  как  да  мислиш!
     Добрият  учител  те  учи  не  какво  да  правиш,  а  как  да  го  правиш!
     Добрият  учител  знае,  че  носи  по-голямата  отговорност  за  последствията  настъпили  вследствие  съвета  му! 
     Добрият  учител  знае,  че  без  да  се  усвои  първото  правило  другите  са  безпредметни!
     "Когато  си  отидем  в  къщи  не  се  самоосъждаме  за  делата  си,  а  за  мотивите  породили  ги!"  Паалла - Хоол 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #482 -: Юни 03, 2010, 12:42:04 pm »
Миротоворецо,както може дао е надуване, така може да и свиване.
Егото може да работи и в двете посоки.
Ако някой СЕ МИСЛИ за нищожество е точно толкова в егото, колкото и някой дето СЕ МИСЛИ за велик.
МИТКО, - странна реакция, да възприемаш като "тежка обида" това, че някой е видял противоречие в думите ти?!
Няма лошо в противоречията, нали си говорехме, че именно там някъде ,между противоречивите неща е скрито божественото...ти сам даде онези колонки с противоположните неща, спомняш ли си?

По повод на учителят и доверието на учениците - Един учител се поздразбира, че живее на ниво, което учениците му още не са достигнали (иначе не би бил учител). Учениците (но за мен това не са истински ученици)се опитват да интерпретират действията, поведението и изобщо делата на Учителя по СВОИТЕ критерии. Но действията, поведението, делата на Учителя са на ДРУГО ниво. Докато те САМИ не го достигнат те не могат да разберат много неща. Ако са истинки ученици те трябва да имат доверие на своя учител и да признаят, че не всичко ще разбират.
Доколкото знам Ошо никого не е задължил да го следва.
Всеки ученик е свободен да си тръгне, да напусне, да се откаже, когато желае.
Един учител не може да носи отговорността за всеки, неговата задача не е да се нагърби с чуждите отговорности, като магаре под дисаги.
Отговорността си е на учениците - щом намират, че нещо не им отърва - прав им път.
Ако някой учител се опитва насила да задържи, да примами, да убеждава някого да остане и пр., то тогава вече това не е УЧИТЕЛ.
При учителят учинкът идва и си тръгва по своя воля.
По това ще познаете кой наистина може да ви бъде учител (и в живота), този, който ще дава всичко от себе си независимо дали вие решавате да си тръгнете или да останете. Той ще остане непроменен от това, делата му ще бъдат неповлияни.
Мотивът на Учителя не е дори да учи хората, а да сподели това, което сам знае (поне така аз мисля)
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 17:14:21 pm от алибаба »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За Егото
« Отговор #483 -: Юни 03, 2010, 12:59:41 pm »
Алибаба Събуди се !  
Най-доброто от ОШО ----- ОШО - "СЛЕДВАЙ МЕ" ???

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #484 -: Юни 03, 2010, 13:09:06 pm »
Хм. Да, има такава книга.

Но тя не беше ли за Исус?

Ще отида да проверя.

За да видя дали ОШО казва на хората ДА ГО следват НЕГО.
Или е метафора, или говори за Исус.
Признавам, че точно в този момент не мога да дам отговор, но ще отида да направя справка.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За Егото
« Отговор #485 -: Юни 03, 2010, 13:16:19 pm »
За Иисус е, ама много от хората, които са я прочели започват да следват Ушото вместо Иисус. И накрая ни в клин ни в .... или си живеят с илюзиите и т.н.
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 13:17:26 pm от fishbone »

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:За Егото
« Отговор #486 -: Юни 03, 2010, 17:09:14 pm »
Що е то ЕГО ? Ето вижте последните постове на митко и алибаба ! :) Не искам да ви обиждам момчета, но точно това е его, според мен ! Всеки държи на своето и се бори обеснявайки това и онова как ТОЙ Е ПРАВ! :) Аз лично мразя егото си! Кара ме да ревнувам, да се ядосвам, да мисля глупаво.. и т.н. Не се караите и не спорете приеятели.. няма вярно и грешно, всичко е информация възприета по различен начин..

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #487 -: Юни 03, 2010, 17:33:30 pm »
О! каква част! Аз съм посочена като етолон за его.

Питам аз, кой може да те научи на това що е его, ако не самото ТИ его?
Човек научава ЗА егото ОТ егото.

Ей сега вече биолозите разбраха, че ако искат да научат нещо за животните трябва да отидат при животното (дори и ако то е хищна акула) в неговата естествена среда, да преодолеят страха си и да го наблюдават отблизо, да описват какво виждат, да заснемат и после да го покажат...а не да седят в лабораторията и да му броят костичките....примерно, трябва да го видят в действие, ако искат да го опознаят...




Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За Егото
« Отговор #488 -: Юни 03, 2010, 17:55:34 pm »
     Ето  едно  набито  око!  Милдо  прав  си  много  е  точно,  и  при  мен  е  така  ревнувам  на  стари  години,  усещам  диагнозата - деменцио  синилис,  но  какво  да  се  прави,  аз  обичам  егото  си  защото  то  придава  вкус  на  живота  ми,  е  понякога  горчив,  ама  карай!


   Един учител не може да носи отговорността за всеки, неговата задача не е да се нагърби с чуждите отговорности, като магаре под дисаги..................
................Мотивът на Учителя не е дори да учи хората, а да сподели това, което сам знае (поне така аз мисля)
 
      Един  учител  трябва,  просто  е  задължен  от  призванието  си  да  носи  отговорност  за  учениците  си  защото  те  са  му  поверили  може  би  съдбата  си,  а  доверието  задължава,  Алибаба,  задължава  независимо  дали  го  искаш  или  не!  
       Мотивът на Учителя не е дори да учи хората, а да сподели това, което сам знае,  бих  добавил,  ако  го  попитат,  тоест  той  вече  не  е  Учител  а  приятел  с  повече  опит (поне така аз мисля)  надявам  се  това  допълнение  към  хубавата  ти  мисъл  да  не  те  дразни!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #489 -: Юни 03, 2010, 18:00:19 pm »
 :)
Че защо да ме дразни  :)
Прав си, доверието на хората задължава.
Но това не означава, че ако някой ти има доверие ти автоматично поемаш НЕГОВАТА отговорност.
Дано да правиш разликата...без да се дразниш  ;)
Много хора търсят учители, гуру-та, месии само защото искат да тръснат на някого отговорността, и после да има кой да им е виновен.
В тази книжка на Николай Райнов за Исус той се спира на този въпрос - как Исус е осъзнал, че този народ докато ЧАКА обещаният му месия няма да мръдне от мястото си и за това е поел върху себе си да спре тази....карма и да прекъсне това чакане, което само ги спира.
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 18:11:57 pm от алибаба »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За Егото
« Отговор #490 -: Юни 03, 2010, 18:23:31 pm »
    Много  ми  се  иска  да  добавя  нещо,  но  не  мога  д.с.!  Да  приятно е  друг  да  е  отговорен  за  теб,  друг  да  изкупва  негативите! 
    Извън  темата - Това  е  величието  на  Христос,  пое  негативите  на  последователите  си!  Ето  този  човек  е  образец  на  учител!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #491 -: Юни 03, 2010, 18:24:41 pm »
В тази книжка на Николай Райнов за Исус той се спира на този въпрос - как Исус е осъзнал, че този народ докато ЧАКА обещаният му месия няма да мръдне от мястото си и за това е поел върху себе си да спре тази....карма и да прекъсне това чакане, което само ги спира.
Алибаба , ти "закопа" напълно делото на Иисус с този си пост !
А сега по темата , един въпрос.В кой индивид така нареченото его е в по голямо "количество" , в женският или в мъжкият ?
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 18:27:05 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #492 -: Юни 03, 2010, 18:27:42 pm »
Брейй!
Сега пък ГО закопах! Казвам версията на Николай Райнов в която намирам, че не е лишена от смисъл.
Накрая ще излезе, че АЗ съм го и разпнала.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #493 -: Юни 03, 2010, 18:47:41 pm »
Брейй!
Сега пък ГО закопах! Казвам версията на Николай Райнов в която намирам, че не е лишена от смисъл.
Накрая ще излезе, че АЗ съм го и разпнала.

Хахаха, е не се впрягай, ти и да искаш не можеш го разпна  ;).Зачети се върху това което писа в предния си пост и виж какво излиза , аз ще ти дам жокерче , излиза че Иисус напразно е дал живота си  ;)защото неговите хора още чакат "месията" и на йота не са мръднали от 2000г. насам  ;)
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #494 -: Юни 03, 2010, 18:58:18 pm »
Знаеш ли какво на мен ми се струва (сега пак някой ще каже, струва ти се ма не е верно  ;))...струва ми се, че...сме близо до момента в който вече никой НЕ чака нищо и никого...а, не пардон, чака 2012 г.

След като стана ясно, че от месията насам никой не ни спасява...сега се заформи друго чакане - на края на света.
Е пак си е чакане де...е, ще дойде и 2012, тогава ще се заформи друго чакане....

Чакането винаги саботира промените и трасформацията.

Делото на Исус не е напразно, но след него други са подхванали чакането...второ пришествие, края на света....и пр. и пр.




 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27