Автор Тема: За Егото  (Прочетена 174278 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:За Егото
« Отговор #45 -: Януари 25, 2007, 23:58:25 pm »
интересна концепция, но аз не възприемам себе си като масата или обема или контурите с това, което е вътре на моето тяло.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:За Егото
« Отговор #46 -: Януари 26, 2007, 11:55:03 am »
много даже. но математиката не действа, защото духовното тяло е безгранично, а щом имаме безкраен източник на светлина тя нито се губи нито се печели.

Пак си провери математиката...защото енргията на товоето същество не е безкрайна и ако се увеличи масата ти - тоест си дебел, то ти се намалява енергията и мисълта. Ако ти се намали енергията, ти се увеличава или масата или мисълта....Ако ти се увеличи мисълта безкрайно, ти се намалява и масата и енергията.... (виж състоянието исихия в БЪЛГАРСКИТЕ исторически справочници!)

Енергията е функция и следствие от синтеза на трите тела, а именно Егото е онова, което разделя и "въздава справедливост" в света.
В този смисъл егоцентризмът е загуба на енергия, тъй като барикадира тялото/телата от естествения източник на безкрайна Енергия/Светлина...


musica universalis

Allmaya

  • Гост
Re:За Егото
« Отговор #47 -: Февруари 04, 2007, 12:54:59 pm »
Приемам, че егото е отражение на илюзията за отделеност. Под въздействието на центробежните сили, отдалечавйки се от централната галактика сме формирали усещането за отделеност и самодостатъчност. Сега обаче, започваме да изпитваме центростремителна сила. Постепенно с променящата се сетивност ще изчезне илюзията в т.ч. и манипулираната илюзия. Днес егото интензивно се стимулира, като последена възможност да се запази контрола над човечеството. Страх крепи егото, незнанието поражда страха. Истинското знание е забранено. Ниска вибрация, висока плътност, силно его.
Когато светът бъде видян от всички, в неговата многомерност, холографска, честотна и спираловидна същност, когато човешкия мозък започне да функционира пълноценно с пълния си капацитет, ще изчезне и потребността от свиване на съзнанието в тесните граници на егото. Времето на съня изтече, а с това и времето на тайните в тоалените.
Но ще каже някой, как това се измерва с един човешки живот? Измерва се с много животи преминаващи в безсмъртие, но това не е ли друга илюзия?
Да това е парадокса на събуждането, когато си добре закотвен, а вече си подложен на вибрациите на новата реалност. Вярвам, че сме на прага. Вярвам в цикличността, но и в това, че има съзнание от обединени същности. Божествения план трябва да се открои от  т.н. матрица на съзнанието( от егрегориалното излъчване на колонизаторите).
Моето его също е силно. Въпроса който често си задавам е, докога?

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re:За Егото
« Отговор #48 -: Февруари 04, 2007, 13:56:55 pm »
Е това последното го препрочитах 10 минути и нищо не можах да схвана... ако може би пробваш да го преведеш на по-простолюден език (аз се възприемам като някакъв сорт идиот) ще мога да ти кажа какво мисля за нмението ти. И какви са тези тайни в в тоалетните??? :-\ ???
[/U

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:За Егото
« Отговор #49 -: Февруари 04, 2007, 14:57:28 pm »
Allmaya, браво, много добре казано   :P  Особено това:
Цитат
Ниска вибрация, висока плътност, силно его.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:За Егото
« Отговор #50 -: Февруари 06, 2007, 12:19:19 pm »
Енергията е функция и следствие от синтеза на трите тела, а именно Егото е онова, което разделя и "въздава справедливост" в света.
В този смисъл егоцентризмът е загуба на енергия, тъй като барикадира тялото/телата от естествения източник на безкрайна Енергия/Светлина...

Енергията е енергия.Телата ти са просто съсъд,а егото е кондензатора.Щото ако ти нямаш личност,нямаш Аз,ти няма д аосъзнаваш нищо...няма да иа енергия.В този смисъл егоцентризмът е полезен защото помага за разбирането и "отварянето".
 пример...ми айде-Алистър Кроули

Под въздействието на центробежните сили, отдалечавйки се от централната галактика сме формирали усещането за отделеност и самодостатъчност. Сега обаче, започваме да изпитваме центростремителна сила.

Момче(или момиче) ти колко имаш по физика?Знаеш ли що са центробежни сили? А центростремителни? А че теорията ти куца,щото земята се върти,слънцето се върти,Земята около него,и около галактиката....и на човек му се завива свят

Постепенно с променящата се сетивност ще изчезне илюзията в т.ч. и манипулираната илюзия. Днес егото интензивно се стимулира, като последена възможност да се запази контрола над човечеството. Страх крепи егото, незнанието поражда страха. Истинското знание е забранено. Ниска вибрация, висока плътност, силно его.
Егото е основната сила,която ПРЕЧИ на контрола.Мисли бе,човек.Нали като си егоист ще мисли за себе си и няма да искаш да те използват.И не страха крепи егото....абе в училищата трябва да почнат да преподават малко психология

Когато светът бъде видян от всички, в неговата многомерност, холографска, честотна и спираловидна същност, когато човешкия мозък започне да функционира пълноценно с пълния си капацитет, ще изчезне и потребността от свиване на съзнанието в тесните граници на егото. Времето на съня изтече, а с това и времето на тайните в тоалените.
някой да пусне водата


Моето его също е силно. Въпроса който често си задавам е, докога?
Аз ще те освободя от егото ти.Няма да боли...много
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:За Егото
« Отговор #51 -: Февруари 06, 2007, 12:41:53 pm »
Цитат
Егото е основната сила,която ПРЕЧИ на контрола.
Ако говорим за едно и също его(като определение) егото е основният инструмент за осъществяване на контрол.
Казах!    :D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re:За Егото
« Отговор #52 -: Февруари 06, 2007, 12:48:01 pm »
Цитат
Егото е основната сила,която ПРЕЧИ на контрола.
Ако говорим за едно и също его(като определение) егото е основният инструмент за осъществяване на контрол.
Над себе си!
[/U

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:За Егото
« Отговор #53 -: Февруари 06, 2007, 16:40:21 pm »
контрол над себе си? няма такова нещо, защото Себе-то не контролира дори себе си. Егото е контролът, егото е затворено в собствения си цикъл от карма и може да се движи само там. Себе-то може да се изрази, когато обуславянията (васаните, самскарите, карма, невежеството за собствената реалност на съществото) са разтворени. Чрез контрол и наложена дисциплина един фрагмент от егото управлява друг фрагмент, едни процеси се усилват и борат други процеси, но пак вътре в границите.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re:За Егото
« Отговор #54 -: Февруари 06, 2007, 17:03:40 pm »
... Себе-то не контролира дори себе си. Егото е контролът...

Дай някаква обосновка на тази тезичка... след като го твърдиш това би трябвало да можеш да го докажеш.А аз понеже не съм убеден, че си прав питам.
[/U

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:За Егото
« Отговор #55 -: Февруари 06, 2007, 18:00:57 pm »
да, извинявай, на мен някои неща ми изглеждат ясни
щом има нещо, което е контролирано, значи все още има его, което да е контролирано, щом има нещо, което контролира, значи все още име его, което контролира. щом егото е подтиснато значи още има его. щом има "неща", които преминават от едно състояние в друго, значи необусловената и незамърсена природа на себе-то не е проявена и разбрана. но разбира се всички тези процеси са на повърхността. където също така е и фокусът ни на съзнание и възприемане, затова ги преживяваме като реални.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:За Егото
« Отговор #56 -: Февруари 14, 2007, 13:42:32 pm »
Енергията е функция и следствие от синтеза на трите тела, а именно Егото е онова, което разделя и "въздава справедливост" в света.
В този смисъл егоцентризмът е загуба на енергия, тъй като барикадира тялото/телата от естествения източник на безкрайна Енергия/Светлина...

Енергията е енергия.Телата ти са просто съсъд,а егото е кондензатора.Щото ако ти нямаш личност,нямаш Аз,ти няма д аосъзнаваш нищо...няма да иа енергия.В този смисъл егоцентризмът е полезен защото помага за разбирането и "отварянето".
 пример...ми айде-Алистър Кроули


Хахаха, та Алистър Кроули се е "изпържил в собствената си мазнина", ако мога да се изразя образно...  ;D


musica universalis

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За Егото
« Отговор #57 -: Февруари 23, 2007, 06:52:42 am »
Ошо - "Следвай ме" , на него 6+  :D

Ти пък намери кого да дадеш за пример.  :D Егото на Ошо се е простирало на километри край него - карал е най-скъпи коли, имал е много имоти, постоянно е сменял жените си и е бил безкрайно арогантен към последователите си които не са разбирали какво иска да им каже: "Това е моя път - ти следвай твоя си!".....Ха-ха...Его? Душа? Ошо? Ъ-ъ!

И аз щях да го пиша, ама се сдържах да няма кризи пак :P Ошо е възможно най-голямото разминаване между слово и живот :P
бедността не е добродетел.
богататвото не е порок.
Това ни е насаждано през тоталитаризма и е време да се освободим от него.

А и кои сме ние, та да съдим (който и да е).
Не само, че не можем, ами не ни е и туй работа, и поради това ще си имаме големи терзания.

Не съм го чел тоя Ошо, ама ми изглежа пич. Щом си пада и по жените, явно не е прост.  :D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:За Егото
« Отговор #58 -: Февруари 23, 2007, 12:41:52 pm »
Енергията е функция и следствие от синтеза на трите тела, а именно Егото е онова, което разделя и "въздава справедливост" в света.
В този смисъл егоцентризмът е загуба на енергия, тъй като барикадира тялото/телата от естествения източник на безкрайна Енергия/Светлина...

Енергията е енергия.Телата ти са просто съсъд,а егото е кондензатора.Щото ако ти нямаш личност,нямаш Аз,ти няма д аосъзнаваш нищо...няма да иа енергия.В този смисъл егоцентризмът е полезен защото помага за разбирането и "отварянето".
 пример...ми айде-Алистър Кроули


Хахаха, та Алистър Кроули се е "изпържил в собствената си мазнина", ако мога да се изразя образно...  ;D




лол Алистър и разбиране. Отново грешка в превода най-вероятно. Да си просветлен не означава да знаеш нещо по-куул от другите или да се държиш като Бафомет на църковно парти, както е правил той.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За Егото
« Отговор #59 -: Февруари 23, 2007, 17:28:11 pm »
та да си продължа мисълта,
много е лесно за човек да си има овчар, и той да е праведен и всичко ток по него, и овчиците само да му четат книгите и да се прехласват колко мъдър пастир са си избрали.

Уви тая формула не е ефективна. Не можеш да си овца. Нека Ошо да си прави квото му е кеф. Ваш е проблема дали ще вярвате на него или на себе си. Много е лесно да си имаш готов авторитет, и да не мислиш и преценяш кое е добро и зло. Но пътя нагоре минава през силата и през избора.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27