Автор Тема: Продадаха картина за 37 милиона долара!  (Прочетена 8909 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Продадаха картина за 37 милиона долара!
« -: Ноември 09, 2006, 20:32:04 pm »
Натюрморт на Сезан бе продаден за 37 милиона щатски долара



Есенните търгове на произведения на изкуството започнаха в Ню Йорк на 7 ноември вечерта, като "Сотбис" продаде импресионистични и модернистични произведения за около 240 милиона щатски долара, предадоха Ройтерс и АФП. Общите приходи от 238,67 милиона долара /при прогнозирани 220-300 милиона долара/ дойдоха главно от две платна, продадени за над 30 милиона долара всяко.

Платното "Натюрморт с плодове и саксия с джинджифил" от Пол Сезан с начална цена 35 милиона долара, е купено от анонимен колекционер за 36,976 милиона долара, а "Синът на портиера" от Модиляни стана собственост на европейски търговец за 31,1 милиона долара. Рекордът за картина от италианския художник е 31,37 милиона долара, платени през ноември 2004 г. в Ню Йорк за "Жан Ебютерн".
« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 21:30:27 pm от Horus »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара !
« Отговор #1 -: Ноември 09, 2006, 20:42:25 pm »
Аз един път бях взел отношение, но сега пак ще го направя защото по никакъв начин ума не ми го побира как това нещо изложено по-горе може да струва толкова! На каква база е това. Очевидно нестава дума за древна находка от преди  2 хиляди години  или нещо подобно и затова наистина немога да разбера какво и  е толкова ценното на тази вещ освен че има сумати желаещи да дават милиони долари за подобна картина. Аз наистина това немога да си го обясня логично! Ако вземем чисто естетическия вкус -  има къде къде по- красиви неща със същия сюжет струващи стотинки в сравнение с това отгоре. Каква е тази наслада на душата която им дава тази картина че да струва милиони аз немога да разбера. На мен наслада ми дава нещо от сорта на картината която ще постна най -отдоло. Обаче да се дават баснословни суми само защото някой е определил че това е класиката в жанра някак си е неествествено. Та има ли някой дето като види горната картина да му трепва сърцето да изпада в някакъв екстаз че да се  определи подобна цена ? Очаквам коментари  ;)
« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 20:43:18 pm от Alien »

Eon

  • Гост
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара !
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2006, 20:49:53 pm »
На каква база е това.

На база кой колкото плати  ;)
« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 20:56:37 pm от Alien »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара !
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2006, 21:01:42 pm »
На каква база е това.

На база кой колкото плати  ;)

хех е да де ама естетическия аргумент поне за моята ценностна система сериозно се  разминава с цената. Някак си изобщо не е оправдано. Или те виждат в тези картини нещо което аз не виждам или картините са некви специални артефакти или имат скрити кодове или тези дето ги купуват са ненормални обаче това последното едва ли е вярно и затва ми е толкова странно щото същата тази боза нарисувана много причлично от друг художник не би имала и 1/100 от цената на продадената за 37 милиона картина. Какво я прави толкова специална ? Човека дето я е рисувал да не е извънземен или некакъв Бог. Ей за тва питам. А може и аз да бъркам някъде и вие да виждадете някаква огромна красота дето аз не я виждам . И както казах мен ме кефи повече втората картинка дето я качих  :P
« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 21:03:31 pm от Alien »

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара !
« Отговор #4 -: Ноември 09, 2006, 21:02:35 pm »
То е ясно, че естетическа изчистена красота и свежест има във втората картина. Елиън, това снимка ли е или картина, защото е много реалистично и не мога да реша точно какво е?  За картини от типа на тази, за която снобите ще пръскат милионите си и за подобни произведения си мисля, че най-вече тук играят роля отработеният имидж на известното и утвърдено име, което само се рекламира, влагането и на други подсъзнателни тъкувания и внушения на формите на изразяване, които се доизмислят от разни критици и най-вече огромният снобизъм  на хората обсебени от мании и имащи много пари. За мен такива са направо престъпници по отношение на морала и света, това е много голям егоизъм, а като съм чела   какво представляват частните колекции, лични недостъпни  сейфове - музеи, как в тях се съхраняват едни от най-ценните културни  археологически и т.н. находки и предмети на изкуството, направо ме е яд, защото много, дали не и повечето от тези неща никога не виждат бял свят, по-точно никога тях никой вече не ги вижда освен вманиачения им притежател. Ядосах се нещо :((
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара !
« Отговор #5 -: Ноември 09, 2006, 21:09:48 pm »
Абе в частните колекции има артефакти, които са наситина красиви,   а освен това и древни и това донякъде може да обясни високата им цена,  а пък това за мене лично е боза  - в смисъл  - да ми го подаряват не бих го взел (разбира  се при положение че има ненормални които да ми дават милиони бих го взел ама само с тази цел  :P ) иначе за мое ползване да му се възхщавам  - НЕ
« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 21:18:05 pm от Alien »

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара !
« Отговор #6 -: Ноември 09, 2006, 21:27:56 pm »
Чувала съм,  че и голяма част от така наречената Кехлибарена стая в Кремълския дворец е изнесена през втората световна война от германците и днес  въпреки  че се счита за унищожена има сериозни предположения, че се намира из тайните колекции на мистериозни личнисти  по  света. Търсих до сега  една картичка с възстановка на вътрешния интериор на тази зала за да ви я покажа, но не можах да я открия :(
« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 21:40:06 pm от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара!
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2006, 00:54:57 am »
Веднъж гледах едно предаване и там даваха за един човек, който е страхотен художник. Умее да рисува нещата страшно реалистично. Ако тръгне да ви прави портрет ще излезе все едно е снимка. Та когато са снимали предаването той разказваше, че бил обсебен от делфините и постоянно ги рисувал (живееше някъде близо до морето, май по - към север беше), и много обичал да плува с тях, особено си падал по петнисти делфини. Веднъж една двойка отишла да купува картина на делфин от него. Художника им показал картина на петнист делфин, в близък план, наблюдаван под водата. Хората отказали да купят картината, защото според тях това не било картина, а сника, а те търсели картина на делфин. Човека по вякакъв начин се опитвал да им обясни, че това е не е снимка, а е рисувана от него картина. Е, хората си заминали без да я вземат. Затова става въпрос и предполагам, че тази картина въобще няма да бъде 37 милиона. Най - много няколко стотин долара. А, си спомням, картината изглеждаше като снимка на делфин, направена на плакат. ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара!
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2006, 01:06:27 am »
Всичко е от снобизъм. Това е определен тип мислене, който не можем да разберем и да се опитваме. На повечето даже не им харесва. Просто го купуват, защото си е друго да кажеш на някое елитно вип-парти: "Пък аз имам оригинален Пикасо над креслото от леопардова кожа." - ей така между другото... Нищо, че този Пикасо не става дори за тоалетна хартия.
Пак казвам - това е тип мислене.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара!
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2006, 01:48:20 am »
Представяш ли си колко деца в Африка, можеш да нахраниш с тези пари?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара!
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2006, 09:37:19 am »
Представяш ли си колко деца в Африка, можеш да нахраниш с тези пари?

Взе ми думите от устата....

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара!
« Отговор #11 -: Ноември 10, 2006, 09:54:40 am »
Ще бъде много удачно да направят един данък за сноби дори да е 10% за всяка подобна изцепка купена на търг и парите да се събират във фонд срещу глада.  Като гледам какви умопомрачителни суми се дават на тези търгове ще се набере яка сума за нула време.


Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара!
« Отговор #12 -: Ноември 10, 2006, 09:57:11 am »
Всичко е от снобизъм. Това е определен тип мислене, който не можем да разберем и да се опитваме. На повечето даже не им харесва. Просто го купуват, защото си е друго да кажеш на някое елитно вип-парти: "Пък аз имам оригинален Пикасо над креслото от леопардова кожа." - ей така между другото... Нищо, че този Пикасо не става дори за тоалетна хартия.
Пак казвам - това е тип мислене.
Висша класа - висш снобизъм, висш егоизъм, висш патриотизъм. Всичко при тях е висше - и бездушието, и алчността, и жесткостта,  и ...и...
« Последна редакция: Ноември 10, 2006, 09:59:18 am от neven »
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Oberon

  • Гост
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара!
« Отговор #13 -: Ноември 10, 2006, 10:03:23 am »
Всичко е от снобизъм. Това е определен тип мислене, който не можем да разберем и да се опитваме. На повечето даже не им харесва. Просто го купуват, защото си е друго да кажеш на някое елитно вип-парти: "Пък аз имам оригинален Пикасо над креслото от леопардова кожа." - ей така между другото... Нищо, че този Пикасо не става дори за тоалетна хартия.
Пак казвам - това е тип мислене.

Хор е напълно прав. Тук не става въпрос за наслада и т.н Идеята е наистина, на някой коктейл да кажеш че я имаш И ДА ПОДЧЕРТАЕШ дебело за колко си я кпул, ако онзи не знае...Хора с ужасно много пари...Както аз ако имам да речем 1000 лв. излишни ( ех...) ще влезна в магазин за ПЦ-та и ще си накупя 50-60 джажджи, дето не ми е ясно дали ще ми влезнат в употреба. Аз съм виждал и тук подобен род покупки, и си го обеснявам единствено с наличие на пари и 0% нужда от подобен продукт..

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Продадаха картина за 37 милиона долара!
« Отговор #14 -: Ноември 10, 2006, 10:08:44 am »
Да де Обероне ама сред всичките тези с многото пари на този коктейл няма ли да се намери поне един дето да му каже АВЕ ТИ СИ НЕНОРМАЛЕН ВЕ КАК МОЖЕШ ДА ДАДЕШ ТОЛКОВА ПАРИ ЗА ТАЗИ БОЗА - МУХАХАХАХАХАХАХАХ   Щото каквото и да си говорим по тези търгове се продават  и скъпи предмети от далечното минало, които имат своята стойсност и са уникални. И тогава някой който си е купил подобен предмет с наистина някаква стойност не е ли логично да се изсмее на този с Натюрморта ?  ;)
« Последна редакция: Ноември 10, 2006, 10:09:29 am от Alien »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27