Автор Тема: Камъните от Ике, Перу  (Прочетена 14239 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Камъните от Ике, Перу
« Отговор #15 -: Януари 24, 2007, 12:58:11 pm »
Много е интересна цялата тази работа с камъните - според мен НЕ са фалшификат - в една книга "Ние от Космоса" (дет съм я чел сигурно 100 пъти) прочетах за пръв път за тях. Ако са фалшификат това значи че тоз дет ги е направил не е взел нищо за труда си, който от своя страна е доста голям дори за няколко човека. Не може някой ей така за единия  майтап да ги е направил тез хиляди камъни. А пък и на някои от тях се срещат видове динозаври които са познати на науката СЛЕД намирането на камъните.
Датирането с въглерод 14 обаче не е 100% надежден метод.
п.с. http://btv.bg/news/?magic=curious&story=55912
Уникален вид акула се появи край бреговете на Япония
Предполага се, че морското животно е от праисторическа епоха. Необичайното създание е било забелязано от рибари.
Уникалният морски обитател представлява своеобразен хибрид между риба, змиорка и акула. Той е с дължина около метър и половина и тежи около 10 килограма. Учените го наричат "жива вкаменелост", защото откритите от него следи датират отпреди 50 милиона години. Обичайното му местоживеене е на около 600 метра дълбочина. Специалистите предполагат, че акулата е била издигната близо до повърхността от някое морско течение.
 

Що ли си мисля че сред тез камъни ще има и неин образ.

anna

  • Гост
Re: Камъните от Ике, Перу
« Отговор #16 -: Януари 24, 2007, 13:22:39 pm »

Уникален вид акула се появи край бреговете на Япония
Предполага се, че морското животно е от праисторическа епоха. Необичайното създание е било забелязано от рибари.
Уникалният морски обитател представлява своеобразен хибрид между риба, змиорка и акула. Той е с дължина около метър и половина и тежи около 10 килограма. Учените го наричат "жива вкаменелост", защото откритите от него следи датират отпреди 50 милиона години. Обичайното му местоживеене е на около 600 метра дълбочина. Специалистите предполагат, че акулата е била издигната близо до повърхността от някое морско течение.
 

Що ли си мисля че сред тез камъни ще има и неин образ.

Ех, изпревари  ме...
Чудя  се  дали  акулата  не  е  дошла  от  съседно  измерение! Нали  извънземните  ни  предупреждаваха, че  поради  сливането  на  измеренията  ще  се  появяват  изчезнали  отдавна  видове, както  и  други  същности. Та  дори  и  неизвестни  археологически  останки...

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Камъните от Ике, Перу
« Отговор #17 -: Януари 24, 2007, 13:48:39 pm »
Същата книга съм я чел и аз, но не чак 100 пъти. Още седи на видно място в библиотеката ми. Разбира се, че тези камъни не са фалшификат. Там подробно е описано и как са намерени. Пише и за тези фигурки за които някой споменава в началото на тази дискусия.

Съгласен съм, че динозаврите са експеримент на някого. Както често става с експериментите, той се е обрънал срещу създателите си. В Махабхарата и Рамаяна, пък и в Бхагават Гита има сцени където се говори за преднамереното избиване на динозаврите, струва ми се. Явно в даден момент са станали неконтролируеми и са започнали да пречат.

А какъв е този звяр на снимката. Някой може ли да разкаже по-подробно.

anna

  • Гост
Re: Камъните от Ике, Перу
« Отговор #18 -: Януари 25, 2007, 17:28:13 pm »
А какъв е този звяр на снимката. Някой може ли да разкаже по-подробно.

Ами  прочети  малко  по- нагоре. Това  е  праисторическа  акула)) :P

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Камъните от Ике, Перу
« Отговор #19 -: Януари 25, 2007, 20:36:58 pm »
Вчера вечерта го гледах по БТВ. Странна работа.  :o
Ами, ако са толкова любопитни да слязат да проверат на 600 метра дали има други такива, ако няма, значи работата е доста по-странна. Не е зле да си държим очите отворени за тези неща. Струва ми се, че подобни случаи ще зачестят. Скоро не бяха ли открили пак някаква риба такава, ама не акула.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Камъните от Ике, Перу
« Отговор #20 -: Януари 26, 2007, 00:58:07 am »
Сигурно постоянно откриват подбни "странни" обекти и същества. За колко от тях, обаче разбираме?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Камъните от Ике, Перу
« Отговор #21 -: Юли 12, 2012, 00:30:37 am »
На камъните са изобразени и 2 от рисунките от Наска..Маймуната и птицата.. ???

Неактивен Xoddoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
  • I want to believe
Re: Камъните от Ике, Перу
« Отговор #22 -: Август 22, 2012, 22:10:03 pm »
През 1988 г. сп. "Корея" публикува вкаменен отпечатък от птеродактил. Надписът под снимката гласеше: "Вкаменен крилат дракон с опашка". Така е, за азиатските народи драконите не са само опашати и крилати, пояснението в случая е задължително. Старинните предания на всички континенти носят повече данни за обитателите на предишните геологични епохи, отколкото е прието да се признава в научните кръгове. Популярността на безкрилите и безопашати дракони не е голяма сред специалистите на модерните точни науки. Макар че, ако трябва да са искрени, те много добре разбират за какво става дума. Ще се окаже, че митологичните страшилища са "най-обикновени" динозаври. Да припомням ли как биват описвани драконите, змейовете, ламите, халите...? Нима намирате съществени разлики между тях и палеонтологическите възстановки на прадревни влечуги? Ще си позволя да вмъкна и мъничката загадка с човекоподобните змейове от българската народна митология. Можете да ги съпоставите с динозавроида от Отава.

Из "Отвъд Човечеството"

Древните в Перу са изкопали динозаври и са започнали да си ги обясняват по техен си начин. Не са малко местата в Южна Америка, където има масови гробове на животни от различни епохи. Не е нужно да си палентолог, за да различиш скелет на огромен звяр, невиждан до сега. А инъче не съм съгласен с останалото, за съществуване на динозаври наравно с хората. Сега, ако говорим за някакво по-еволюирало влечуго...то това вече не е динозавър. Но това е друга тема.
daku ilu

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27