Автор Тема: ИН - начин на употреба  (Прочетена 33062 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #105 -: Март 08, 2007, 15:24:28 pm »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #106 -: Март 11, 2007, 00:30:54 am »
Поздрав! :D

http://www.spiralata.net/nakratko/nk1.html

Поздрав и на ТЕБ!  :) :) :)

Цитат
Тука ще добавя едно мое вътрешно усещане за дълбокия знаков смисъл на Снежанка и седемте джуджета. Помагаща на Дядо Коледа, в началото на всяка земна година, Снежанка символизира женската енергия (Ин), която – преплетена с мъжката (Ян) – минава през седемте чакри на човешкото тяло. Точно тези малки енергийни центрове се крият зад символа “седемте джуджета”...

Хм..... интересна идея - може би, но не за Коледа! Снежанка се появява малко по-късно в Коледната история.

Аз обаче си счупих зъбите в ябълката и още мисля...... :-\

Коледа със венещ от зеленина се е празнувал в древен Египет за възкресението на Озирис....а и в България....до сега:  http://www.vbox7.com/play:8294ae74

(Това е един от любимите ми видео-записи - жалко че е такова лошо качество.....)  ::)
« Последна редакция: Март 11, 2007, 00:32:20 am от Tina »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #107 -: Март 11, 2007, 08:37:34 am »
Българските думи “хора”, “хоро” и “хор” имат дълбинна смислова връзка с този символ, тъй като и той, и те са израз на вътрешната енергийна връзка на отделния човек с Бога или Космичния разум – връзка изключително сложна, динамична и резултатна... От гледна точка на енергийното равновесие на планетата, всеки отделен миг е наситен с най-различни влияния и възможности. Но човекът сам винаги прави своя избор, нали, за да действа разумно, с определена цел и с лична отговорност... Помислете и за дълговечните ни традиции: в единния ритъм на хора и песни как предците ни са поддържали енергийното ниво на всяко селище по най-естествен начин. Чрез живия Орфеев импулс – вечно обновяващ и възраждащ... И думата “избор” придоби някакво вътрешно (езотерично) значение: Истината и Здравето, за тях внимавай ти...

А Бог ще определи Работата..., която трябва да свършиш...


http://www.spiralata.net/nakratko/nk1.html
« Последна редакция: Март 11, 2007, 08:38:46 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #108 -: Март 11, 2007, 19:51:55 pm »
Сигурно ще е удачно след последните съобщения да вмъкна нещо изконно за мен....Иван Вазов за Васил Левски: "КОГАТО БЕШЕ ПОТРЕБНО СТАВАШЕ ДРУГ!"

Това изречение стои с мен през годините и откривам нови и нови черти в човека, който за мен е иконата на България - Левски. Но това кратко определение говори и за силата на Левски в двата свята - добрия и лошия / черния и белия. Тоест той е владеел и двата, за да постигне това което никой друг не е успял. Когато е било потребно е бил воин, а когато е било потребна противоположността е бил монах!

"Но когато беше потребно, ставаше друг. Ясността му изчезваше от лицето, погледът му добиваше сериозно изражение, гласът му беше глас, който налага, който заповядва; словото му, просто и безизкуствено, вълнуваше, смущаваше, убеждаваше. Отдето помина (а той мина навсякъде), по дирята си остави нови ламтения, повдигнати въпроси, разбудени жажди. Известността му бързо порасна, влезна в хижата, развълнува градовете, изпълни планините. Словото му будеше человеците, името му будеше населенията...."
Нередно е да делите според мен войн и монах. Това не е черно и бяло. И двете са бяло.
Настройката на ума, калеността и при война и монаха са сходни.

Самолишения, отричане на личното благополучие, отричане от земни страсти и емоции, цел вън от теб и твоите лични интереси, проводник на Божията сила и дела.
При достигане на опредлено (духовно) ниво и война и монаха могат да светят.

Не случайно е казано - три са пътищата, които водят до съвършенство (или до ДАО) - на Война , на Монаха и на Йога (за Магьосниците не съм сигурен)

Формално тези пътища може и да се различават, но на практика те се състоят в едно и също - изчистване от светската дуалност, обединяване (по скоро осъзнаване) на цялостта между тяло и душа и максимално енергизиране (т.е. изпълване със светлина), т.е. превръщане на тялото (и душата) в идеален проводник (т.е. приемане и отдаване) на Божествената (съзидателната) светлина.

Според мен обективността изисква (а и осъзнаването на света като цяло), да се приемат и признаят всички тези пътища. След това да се избере един (или нито един) и да се следва ...

А за балансирането на енергиите:
Както човек върви от крак на крак и при ходенето си използва и двата си крака (и те са с еднаква дължина), така и неговите енергии трябва да са баласнирани, но и в движение, за да върви напред.

Но не мисля, че баланса на тези енергии 100% се покрива с поведението на човек. И би трябвало всички и мъже и жени да имаме поведение на някакво безполово същество, който модел на поведение дори не е известен точно какъв е (а ние сме си го въобРазили).
Това че човечеството напоследък изкуствено се тласка към унищожаване на естественото мъжко и женско поведение е вярно, но това е провокирано от световните манипулатори.
Няма нищо хубаво в това да си мъж, а да те е срам да кажеш "Добър Ден", или "Извинете, че съм ви стъпил под обувката".
Повечето мъже напоследък са точно така - масово подтиснати и дискриминирани. Не знаят своята си природа ли да следват или обърканите глупости насаждани от обществото.
В същото време няма нищо хубаво в това да си жена, и да си върла феминистка, дето може да не знае какво иска, но задължително знае, че трябва тя да решава и да командва мъжа си. Може и да не успее да си намери работа, като програмист, шофьор или заварчик и счита това за сериозна дескриминация, но няма да пожелае да сготви, да опере или да гледа деца.
И проблема е основно, не в това че самите хора (мъже или жени) мислят по този начин, а проблема е, че това мислене им се насажда за да се развалят допълнително семействата и щастието на хората (както и да се намали тяхното потомство).
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен ronnin426850

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • I am immortal, I have inside me blood of kings...
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #109 -: Март 11, 2007, 21:00:00 pm »
Според мен целия проблем се състои в това, че хората обръщат внимание повече на противопоставянето в противоположността между мъжа и жената. Но противоположността освен противопоставяне е и взаимодопълване. И колкото повече хора го осъзнаят тлкова по- добре. Онтосно "дискриминацията" в обществото- няма такова нещо. Има занимания за мъже, има и занимания за жени. Но те са много малко, повечето са... хм.. унисекс. Както и да е, жената не е равна на мъжа. Не е по- малка, не е по- голяма. Но не е и равна. Просто тя принадлежи на друго измерение. Освен това споед мен качествата на човека зависят първо от личността му, а после от пола.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #110 -: Март 11, 2007, 21:22:29 pm »
Tangrata,

не мисля че трябваше да ми смесваш съобщението за Левски с мъркането за женско-мъжко противопоставяне!

Левски е икона за мен и аз постъпвам като него - ако трябва воювам, ако трябва се смирявам, ако трябва съм жена, ако трябва съм - мъж - според обстоятелствата.

И не забърквайте понятията мъжко-женско като ню ейджърите, защото няма да ви изведе в правилен път. Много хора по света попагандират мъжкото и женското начало в човека, което е ИЗУМИТЕЛНО ГРЕШНО! Мъжете почнаха да търсят жените в себе си, а жените се пропиха и феминизираха, търсейки мъжкото начало в себе си.....

Всъщност ИН-ЯН са и червеното и бялото в мартеницата, Озирис и Сет, Христос и Сатанаил......Ако искаме просто да ги балансираме, ще се получи нещо като китайското



ако искаме да се предпазим, знаейки за доброто-лошото и искайки да обърнем нещата към добро в бъдеще, ще се получи нещо като



но ако искаме да прогресираме, трябва да обърнем негативното в позитивно!

...ще се получи:


Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #111 -: Март 11, 2007, 21:25:38 pm »
Българските думи “хора”, “хоро” и “хор” имат дълбинна смислова връзка с този символ, тъй като и той, и те са израз на вътрешната енергийна връзка на отделния човек с Бога или Космичния разум – връзка изключително сложна, динамична и резултатна...

А твоето мнение? Или статията е недописана? Ако трябва да си я тълкуваме, ще кажем, че Хор е син на Озирис и неговите деца са "хора" и тяхната мисия е да победят вуйчо си Сет (Сатанаил), ама това моето е като да търсиш под вола теле, ако трябва да се придържаме към статията....

А иначе аз така бих го обяснила!
« Последна редакция: Март 11, 2007, 21:36:43 pm от Tina »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #112 -: Март 11, 2007, 21:54:02 pm »
Tangrata,

не мисля че трябваше да ми смесваш съобщението за Левски с мъркането за женско-мъжко противопоставяне!

Левски е икона за мен и аз постъпвам като него - ако трябва воювам, ако трябва се смирявам, ако трябва съм жена, ако трябва съм - мъж - според обстоятелствата.

И не забърквайте понятията мъжко-женско като ню ейджърите, защото няма да ви изведе в правилен път. Много хора по света попагандират мъжкото и женското начало в човека, което е ИЗУМИТЕЛНО ГРЕШНО! Мъжете почнаха да търсят жените в себе си, а жените се пропиха и феминизираха, търсейки мъжкото начало в себе си.....

Всъщност ИН-ЯН са и червеното и бялото в мартеницата, Озирис и Сет, Христос и Сатанаил......Ако искаме просто да ги балансираме, ще се получи нещо като китайското



Не съм имал намерение да забърквам каквото и да е. Просто отговарях на различни мнения, дадени в тази тема. Съвсем случайно два отговора се събраха в един постинг.
Левски е икона и за мен. В тази връзка за мен е неправилно твърдението, че има две лица - като войн - "тъмен", и като монах - "светъл".
Ако проследиш темата "Що е духовност", ще забележиш, че според мен "войните" за светла кауза, в това число Лески, Ботев и други са светли и светят.
Аз лично също считам себе си за стъпил на пътя на "война". Така че ако избирам пример на подражание бих избрал Левски, а не Иван Рилски например. Доколко бързо го вървя вече е отделен въпрос.
Отделен въпрос е и че човек не трябва да си има идоли, от което също се пазя. Затова и употребих по-горе "ако избирам", "бих избрал".

За мартеницата е ясно. Още преди години в един друг форум написах именно същото заключение, че мартеницата прилича на символа на ДАО или "Великия Предел". С едно малко уточнение, че това не е китайски символ. Бих казал, че е български, но и това не е. Още по-древен е. Българите просто са го донесли на Китай по някое време.

А за криворазбраното балансиране, нямаше как да не отговоря. В момента силно се пропагандира и насажда поведението на женствените мъже и мъжествените жени. Доколкто разбрах (може и да не съм разбрал) от някои постинги по темата именно такова поведение се смята за някакъв метод да станеш по духовен и по-балансиран и така нататък.
Според мен това е една ОГРОМНА заблуда, толерирана и подпомагана от определени манипулаторски кръгове.
Не можеше да подмина без да дам моето мнение в случая: че това е деградиращо и рушащо човешките ценности.

п.с. Това са очевидни неща, не виждам какъв е проблема по начало. Това е форум и като такъв си носи своите недостатъци на общуване. Постингите имат хронологическа линия, често са от много и за много хора и понякога се получава кръстосване при отговорите. За това сме интелигентни и разбрани хора за да се досещаме коя част от постинга за кого е.
На мен лично ми харесват повечето ти постинги, така че не се засягай лично в случая. Смятам, че въпроса е достатъчно важен за да си дам и аз гледната точка.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #113 -: Март 11, 2007, 23:47:31 pm »
Ако проследиш темата "Що е духовност", ще забележиш, че според мен "войните" за светла кауза, в това число Лески, Ботев и други са светли и светят.

Цитат
Фсъщност съмнително е изобщо че човек който не е готов да се бори за високите си принципи, става за нещо! Никола Тесла

С това въпроса е разрешен!   ;)

За мартеницата е ясно. Още преди години в един друг форум написах именно същото заключение, че мартеницата прилича на символа на ДАО или "Великия Предел". С едно малко уточнение, че това не е китайски символ. Бих казал, че е български, но и това не е. Още по-древен е. Българите просто са го донесли на Китай по някое време.

Мда- занесли сме им го от Балк (Балх/Балг/БЛГ)-аните....

А за криворазбраното балансиране, нямаше как да не отговоря. В момента силно се пропагандира и насажда поведението на женствените мъже и мъжествените жени. Доколкто разбрах (може и да не съм разбрал) от някои постинги по темата именно такова поведение се смята за някакъв метод да станеш по духовен и по-балансиран и така нататък.
Според мен това е една ОГРОМНА заблуда, толерирана и подпомагана от определени манипулаторски кръгове.
Не можеше да подмина без да дам моето мнение в случая: че това е деградиращо и рушащо човешките ценности.

Точно! - Благодаря за разбирането! И се радвам, че мъжете в този форум не търсят женските си начала, а жените - мъжките. Това просто е пропаганда - толкова блюдкава и рекламирана, че ми се повръща.....

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #114 -: Март 12, 2007, 12:52:54 pm »
Дааа. Война и монаха са свъзани. На изток нали са така. Защото война без вяра е нищо, както и монах който е безсилен. Тези два пътя се обединяват, иначе човек ще деградира. Един войн с прекалено много сила, но без духовност, когато я използва  ще разруши себе си и тези около него. А един монах ще се отчая от тоав което вижда и ще загърби реалността тук.

Тина, наистина ли са те изкарали по-агресивна от 17 мъже... :) Аз някаква статистика четох, че по агресивност България е на "нормално" място... но ако не се гледат отделно статистиките за мъже и жени. Агресията на жените била много голяма. Мен преди няколко години щяха да ме изкарат по-неагресивен от 17 жени... И аз имам проблеми с балансирането. Нещо все ходя по крайности. А се чудя и какво е това балансиране... Ние живеем в небалансиран свят, т.е. от каква полза ще е ние да сме балансирани и дали това може да стане? За мен отговорът е отрицателен, смятам, че опитвах достатъчно дълго другия начин. Ние с майка ми говорехме за тези два вида баланс - вътрешен, спрямо теб и това  което ти смяташ и външен - спрямо живота в момента. Дълго си мислех, че целта ни е първото, докато не разбрах, че цел няма... В крайна сметка от теб се иска да се справиш със ситуацията,а  това означава да намериш баланс с външния свят. Според мен въпросът е в това да можеш да проявяваш различните типове енергии когато се налага. Всяка ситуация, всеки човек изисква разлино поведение. Та сегашната ми стратегия е да си оптусна повечко агресията, да посвикна и с нея. Някой ден може и да взема да реагирам адекватно на ситуациите :)... Ама малко ме е страх, защото се опасявам, че колкото едната крайност е силна, толква е и другата. Усещам и другата сила прекалено силно. Трябва определен тип контрол и осъзнатост в тая работа. От самосебе си нещата не могат да се нагласят...

Относно снижаването на агресията (ако смяташ, че ти е необходимо), най-подходящо е култивиране на вътрешно спокойствие и контрол над това за което мислиш. Ако търсиш само спокойствие, мислите ще навляат, ако пък само опитваш да контролираш мисленето си, няма да можеш. Спокойствието е нужно, за да се отървеш от емоциите и когао мисълта навлезе в теб, за да ги предизвика, да я осъзнаеш и да и кажеш, че не я искаш. Това е под наш контрол. Нагласата на сърцето е да не съди, а на разумът да разбира какво става, дори и той да е склонен да осъди, позволи го, но не го вкаравай в сърцето си. Осъзжането само в мислите на абстрактно ниво не може да ти вреди, защото мисленето е просто мислене, теория, абстрактни разсъждения, докато не го проявиш в дейтвителността. Мисленето ти може да си каже - аз виждам нещата в момента по този начин, но нямам разбирание как стоят те всъщност. Сърцето може да си каже, че съдейки това или онова все едно осъжда живота, защото всичко което съществува е единно и осъждайки част от него, все едно осъждаш цялото. Сърцето трябва да вярва в живота, макар мисленето винаги да се съмнява в него. Така е, защото живота идва от сърцето, не от мисълта. Тъй, че мого трябва да внимаваш когато замърсяваш него. Мисленето се променя лесно, стига да искаш и това което си казал днес можеш утре да го забравиш. Но другите неща не се забравят.

Съпруг, дете нямаш ли? По-лесно е спрямо тях да се упражняваш отколкото с източни техники. Агресивността, както обратното прекалената пасивност играят лоша шега навсякъде и във всичко. За себе си забелязвам, че ми липсва хитрост, а тя е необходима тук, много... Истинското ти отношение към ситуацията няма особено значение. Важно е как я приемат другите. Т.е. дори да сметнеш, че някоя ситуация изисква твоята агресия, можеш да си навредиш така. Аз така си обяснявам разликата между ум и хитрост - първото ти стига когато нещата зависят от теб или живееш на място което ти подхожда на разбиранията и ума. Но умът не стига когато нещата са така оплетени, че се налага да зависиш от други хора, с други разбирания. Трябва да си хитър, не чак до двуличност, но да си знаеш интересите (Мистър Профит беше култов филм, ама бях малък като го гледах....). Адски е унизително, когато си поставен под човек по-глупав от теб. Той не ти иска агресията и личното отношение. За жена да е агресивна, наистина, това се приема тук много добре, дори секси едва ли не. Тъй, че надали на теб би ти навредило. Но мъж да тръгне да бъде открито агресивен, значи си копае сам гроба. Затова и много мъже явно се примиряват. Обществената йерархия е много силна и предимно мъжка. И докато мъжете все още не смятат жените за конкуренция, то между мъжете има силна такава за място в йерархита. Мнозинството са на принципа - по-силния оцелява, няма скрупули, нито други интереси от този да мине по-нагори и да оцелее. Един по-развит човек който се интересува от повече неща се оказва по-слаб и по-непригоден за тази обстановка. Виждайки, че не може да се справи и го затискат, той се разочарова и отказва. Тези неща в повечето случаи не стигат до осъзнаване. Гледай животните и тяхната йерархия. Не сме много по различно от тях за съжаление... Ако бяхме, нямаше толкова всячески да се опитваме да се разграничим от тях. То щеше ясно да се вижда :)
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #115 -: Март 13, 2007, 02:20:08 am »
Тина, наистина ли са те изкарали по-агресивна от 17 мъже... :)

Ити,

много си мил, ама това беше едно време....Наистина бях такава, но вече не. Написах 17, защото толкова ни беше голям отдела по време на теста...и аз бях единствената им жена. По принцип ме носеха на ръце и се чуствах като примадона, но резултата ги шокира, а мен ме хвърли в дълбок размисъл.....

И после знаеш ли какво направих Ити? Отворих си гардероба. Подсъзнателно знаех, че отговора е там, но не знаех какво е....И като го отворих разбрах - ВСИЧКИТЕ ми дрехи бяха само черни и бели! Нямаше един цвят в тях, както и в душата ми...всичко - да и не, ин и ян, победа или загуба.....Аз затова съм толкова заинтригувана от тази тема, защото минах по "панорамния път" и ми беше даден голям спектакъл от живота.

И аз имах глупави шефове - всеки ги има, ама хубавото им на тях е, че можеш да ги изработиш без да разберат - по мед и масло. Виж не се чувствай унижен, че някой глупак ти е шеф. Приеми го като игра на шах - с неговите пешки - по неговата (нейната) глава.  :D А-а-а после може и да ти напише най-добрите препоръки, както ми се случи на мен....с един глупак.

А пък това за семейството...ДА НЕ ТИ ПОСИЧА акъла (дето се вика) да си го изкараш на тях.Те и без това попиват като гъби черно-белите ти / ин-ян настроения и не е необходимо и да ги разбалансирваш допълнително.

Медитация.... :D Чудя ви се хора как медитирате! Аз не мога. Нито се поддавам на хипноза - трима нещастника се опитаха да ме хипнотизирват, а един - НЛП - нервно-лингвистично-програмиране....Виж обаче - не знам дали е медитация или хипноза, но ако видя някой прекрасен балет или театър...или  някой особено атрактивен спесимент от ренесансова картина...може и да кръстосам погледа.... ;D
 

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #116 -: Март 13, 2007, 08:33:50 am »
Онтосно "дискриминацията" в обществото - няма такова нещо. Има занимания за мъже, има и занимания за жени. Но те са много малко, повечето са... хм.. унисекс. Както и да е, жената не е равна на мъжа. Не е по- малка, не е по- голяма. Но не е и равна. Просто тя принадлежи на друго измерение. Освен това споед мен качествата на човека зависят първо от личността му, а после от пола.

Да, така е - и това е най-същественото в разбирането на същността на половете...
Всъщност концепцията за половото разделение е наложена изкуствено на хората, а оттам и на животните - вместо взаимно допълване е започнало жестоко противостоене, резултат на което са хилядите години "цивилизационен опит"...
Странно ми е друго - как тъкмо хората, най-силно неосъзнаващи баланса на аспектите, най-силно призовават за "полова толерантност" и "търпимост към различното". Странно е също, защо ли феминистките организации се оглавяват от най-агресивните, мъжки жени, и обратно - големите мъжки корпорации обикновено биват владяни от едни от най-"хрисимите" гей-мъже...  :-\


Но противоположността освен противопоставяне е и взаимодопълване. И колкото повече хора го осъзнаят тлкова по- добре.
« Последна редакция: Март 13, 2007, 08:37:57 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #117 -: Март 13, 2007, 10:02:39 am »

Странно ми е друго - как тъкмо хората, най-силно неосъзнаващи баланса на аспектите, най-силно призовават за "полова толерантност" и "търпимост към различното". Странно е също, защо ли феминистките организации се оглавяват от най-агресивните, мъжки жени, и обратно - големите мъжки корпорации обикновено биват владяни от едни от най-"хрисимите" гей-мъже...  :-\

Това е обяснено прекрасно в многото книжки за кармите и преражданията ultrafutur. Те решават да се преродят като гейове, за да имат повече време и сили за творчество или общочовешки каузи. Защото ако си обвързан или ако гледаш дете отговорностите са огромни и изчерпват силите ти. Нещо като социално монашество. Само дето са забравили идеята си когато са се родили......

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #118 -: Март 13, 2007, 16:03:23 pm »
Стига бе, кой ги пише тия книжки,
значи Азис и той е социален монах, отдал се на творчество човека.
 ;D
Не са чак толкова много гейовете в творчество и бизнес средите.

Бтв има си много хора (правилно сексуално ориентирани), които не си раждат деца, къде от мързел, къде от бягство от отговорност, къде от друга причина.
Други пък никога не се женят. И си имат (или пък си нямат) връзки, които не им отнемат много време.
Тази теория, че хората обърнали резбата само и само да не хабят време за деца издиша много здраво.

Причината която на пръв поглед ми хрумва ( и звучи доста естествено и логично) е че тия хора са далече от истинското си аз, и са "запушили устата" на човека в себе си (съответно мъж или жена). И това, което е останало е един хладен ум, но без особено човешко щастие

Разбира се това са крайни хипотетични категории. Изобщо не ми хрумва мисълта да слагам всички женствени мъже и мъжествени жени под един знаменател.

Другото което искам да отбележа - има разлика между женствен мъж и гей. Има хора в които сексуалността е много слабо изразена, независимо дали мъже или жени. Те може да не са женствени (мъжете), а просто да не са мъжествени, което е различно.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

milenski

  • Гост
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #119 -: Март 13, 2007, 17:47:09 pm »
Тая книжка за гейската мисия надали я е писал някой straight guy  8)  Поне се посмях на воля  ;D Чак ми се прииска да съм гей, ама мъж! И като ме питат "Що така бе, Миме..." да се почеша изотзадзе, да въздъхна тежко и да кажа: "Карма, кво да прайш..."  :(

За мен хомосексуализмът е генетично обусловен и той просто си върви в комбинация с някои други гени, които предразполагат човек да се стреми към по-голямо себеизразяване и то най-вече чрез езика на творчеството. Примери дал Господ. Другият вариант е поради подтискането на сексуалността на такъв един човек, това да избива в други посоки поради самата трансформация на сексуалната енергия в творческа. А може би и двете заедно, кой знае.

Наскоро си мислех точно върху това защо мъжете хомосексуалисти понякога са по-женствени и от най-женствените жени, а жените хомосексуалистки често са по-агресивни и груби и от най-агресивните мъже. Тогава си дадох сметка, че щом тези хора са до такава степен категорични в осъзнаването на сексуалната си ориентация, която е в абсолютно противоречие с обществената и семейна норма, това значи, че при тях балансът между мъжката и женската енергия, мъжките и хенските хормони или мъжкото и женското начало е много по-наклонен категорично в едната посока, за разлика от един обикновен човек, който никога не е бил изправен пред проблема да определя към кой пол се стреми, защото дори не му се е налагало да го осмисля като вариант. Тоест, ако у хетеросексуалните мъже и жени има някакъв относителен баланс на тези енергии или хормони, с леко отклоняване в едната или другата посока, у хомосексуалистите това отклонение е драстично. Затова се получава така, че при тях характеристиките на противоположния пол са в пъти по-силно изразени.

Обаче сега се замислям за бисексуалните... Значи ли, че те до такава степен са си балансирали енергиите, че изобщо да не обръщат внимание на пола? Хич не ми се верва да е тъй. Интересно какво пише в книжките на Тина по въпроса  :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27