Автор Тема: ИН - начин на употреба  (Прочетена 33067 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #120 -: Март 13, 2007, 18:47:11 pm »
абе после ще гледаме кво пише в книжките, стига голи теории, прекалено много разсъждаваш. Дай малко практика с балансираните енергии и после ще разказваш какъв е ефкета. Може това да е ключа да стане човек по-балансиран  :P
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #121 -: Март 13, 2007, 21:07:14 pm »
Обаче сега се замислям за бисексуалните... Значи ли, че те до такава степен са си балансирали енергиите, че изобщо да не обръщат внимание на пола? Хич не ми се верва да е тъй. Интересно какво пише в книжките на Тина по въпроса  :P

Аз бях много против тях...направо ги смятах за генетично-изродени. После хора ми дадоха наистина книжки и ми обясняваха...Сигурно съм била доста злобна към тях. Както и да е. Трябва първо да повярвате в идеята за преражданията за да разберете.

Идеята главно е, че монасите и отшелниците не допринасят за обществото, защото обществото има нужда от артисти, алтруисти и учители. Богомилите също са презирали отшелниците и монасите в манастирите, защото не са работели с хората. Според източниците които са правили регресивни хипонози или са се занимавали с кармичните избори (между другото и Розенкройцерите), тези души които са искали да отделят цялата си и ненарушима енергия на обществото са избирали да се родят сексуално деформирани - тоест лезбийки и педераси, защото както писах семейството и любовта и децата докарват тревоги на човека и отнемат много време.

Заради загубата на паметта от предишни животи тези хора забравят мисията си и се провалят брутално - първо като влизат в сексуални контакти и второ като оформят двойки и семейства. Най-големия им провал и престъпление според мен е идеята им да осиновяват деца, което ще увреди необратимо душите на осиновените деца, защото децата имат нужда от правилната мъжка и женска енергии.

Но да - идеята в оня свят преди да се преродят изглежда, че е била да живеят монашески живот, но в обществото.....

Би-сексуалните са си просто изроди с промити мозъци!
« Последна редакция: Март 13, 2007, 21:23:45 pm от Tina »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #122 -: Март 13, 2007, 23:51:05 pm »
Малко силно казано, но на практика излиза така... :P
Не ми се искаше дискусията да тръгва в тази посока, а по-скоро да се види как хората са склонни да се мятат в крайности, и да се залъгват постоянно, че са балансирани, - а всъщност изобщо да не са... Става въпрос и за т.нар. "обърнали резбата", които в прескачането от един на друг пол, се увличат, и стават зависими от определени състояния до степен на безумие - т.е. преминава се границата на баланса, който е изглеждал привлекателен в началото, и се излиза извън всякакъв контрол, освен този на Егото...
Аман от подобни "творци", които ни представят душевните си страдания по интересно - ужасен начин...  ;D

Ново изкуство ще е нужно на новия Човек...
musica universalis

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #123 -: Март 14, 2007, 00:09:09 am »
Малко силно казано, но на практика излиза така... :P
Не ми се искаше дискусията да тръгва в тази посока, а по-скоро да се види как хората са склонни да се мятат в крайности, и да се залъгват постоянно, че са балансирани, - а всъщност изобщо да не са... Става въпрос и за т.нар. "обърнали резбата", които в прескачането от един на друг пол, се увличат, и стават зависими от определени състояния до степен на безумие - т.е. преминава се границата на баланса, който е изглеждал привлекателен в началото, и се излиза извън всякакъв контрол, освен този на Егото...
Аман от подобни "творци", които ни представят душевните си страдания по интересно - ужасен начин...  ;D

Ново изкуство ще е нужно на новия Човек...

Аз НЕ ПОДДЪРЖАМ идеята, че мъжкото/ женско начало както и извращенията като лезбисъм и педерастия са нормални или имат нещо общо с балансирането на Ин и Ян. Моля ви - проверете обратно темата - чувствам се като хваната в капан! Това няма НИЩО общо с балансирането на противоположните енергии в човека. Точно това е ПРОПАГАНДАТА!

Ин и Ян са просто балансирането на ДОБРОТО И ЗЛОТО. Моля ви не слагайте тука женските и мъжките енергии, макар че целия свят го прави.....Не бъдете жертви на пропагандата!

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #124 -: Март 14, 2007, 00:20:02 am »
Да, това имам и аз предвид.
Става въпрос да се използва за пръв път женската енергия и сила, да се използва като импулс за извисяване на клетъчно равнище...на цялото човечество.
Проблемът днес е, че светът ни е устроен по мъжки, и някакси мъжкото се възприема като правилно и нормално... Ситуация, много подобна на Древен Рим... Хомо- и бисексуализмът са именно извращения на тази мъжки доминирана психика, че си "над всичко и всички" в този определен момент. Това е едновременно екстаз и ужас, което всъщност представлява упойващият, зарибяващ ефект на подобно мислене...

А идеята за т.нар. "социално монашество", в този смисъл, е направо абсурдна !!!
« Последна редакция: Март 14, 2007, 00:32:40 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #125 -: Март 14, 2007, 00:32:35 am »
упойващият, зарибяващ ефект на подобно мислене...

А - точно! Психологически хората, които попадат под тези влияния, търсят отчаяно наяин да КОНТРОЛИРАТ останалите!

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #126 -: Март 14, 2007, 01:18:59 am »

Всъщност концепцията за половото разделение е наложена изкуствено на хората, а оттам и на животните - вместо взаимно допълване е започнало жестоко противостоене, резултат на което са хилядите години "цивилизационен опит"...

Теориите за единството и разделението нещо не се схващат добре. Цялото не може да опознае себе си докато не се раздели. Единственият познат начин за делене е полюсното. ДА и НЕ. Бинарно, като при компютрите. Просто, но ефективно както при тях. Това, че всичко е Едно, изобщо не значи, че то ще фунцкионира единно и хармонично. Наприотив, ако това стане, то ще разбере, че отново трябва да се пресели в небитието. Животът се гради на взаимодействието на полюсите. Те създават водовъртежът, движението. Тъй като обаче полюсите са твърде големи, в момента се говори за опити за обединение, което няма да стане. Ако говориш за противоречията, те са нещо напълно нормално, щом нещата са разделени. Какво значи допълване? Много хора смятат, че смисълът е в това, нещо да действа добре. Т.е. Ако А и Б действат заедно, всичко ще е наред. Но защо А и Б са разделени? Смяташ ли, че Бог не може да го измисли да действа перфектно, а създал толкова неефективен вариант? Проблемът се състои в това, че потенциално всяка част от цялото може да съдържа цялото. И от там, това тя да се крепи на друга част всъщност е неефективното. Ако пък А и Б са слети по начало, за А и Б не може да се говори, а само за едно - примено С. С може да е раво на А + Б, но така А и Б дефинирани ли са? Не, значи не съществуват. Т.е. единственият начин А и Б да са в един индивид, който може да ги осмисли, е те първо да бъдат разделени и после отново събрани, интегрирани в едно. Тъй че целта на еволюцията не е всичко да е тип топ. И според мен тя има две разклонения. Едното е лесно видимото. Да станеш в нещо добър. Примерно, да си много забавен, или пък да свириш на китара много добре, или да можеш да управляваш голяма компания. Но по някое време стигаш до края и се чудиш, това ли е всичко, или пък живота ти показва, че това не е всичко. Значи ти от А си разбрал достатъчно трябва да почнеш да учиш, че има и други неща в живота. Това да ти е отредено да бъдеш А, а на друг Б, явно е предопределеност, обусловеност. И колкото и А да се пъчи колко много е постигнал, той не е нещо повече от това което му е било предопределено да бъде. И тези различни части не може да не се карат. Те виждат своя отрязък от цялото. Конфликтът може да се преодолее само ако всички виждат еднакво нещата, а това никога няма да стане. Част от проблемът е, че повечето си мислят, че това е нещо ненормално, а то е нещо с което трябва да се свикне и да се действа адекватно. Другата част от проблемът е, че всеки си държи на това което е разбрал и в това което се чувства добър и не иска да се развива и да вижда живота в по-широк план. Запецнал се е на това което му е дадено и не иска да види това което чака да му се даде стига да го иска. Примерно мравките имат строго разделение и роли. Никоя мравка не се оплаква от живота си нали? Освен анимираните :). Там може да се говори за допълване, но за хората като че ли Бог имал по-високи цели и затуй са всичките тия проблеми и липсата на някакво нормално, балансирано състояние от което всички са доволни.

Чел съм теории според които е имало цивилизации при които двата пола са били обедибени в един индивид. Но смятам, че да разглеждаме времето праволинейно е глупаво. Времето не говори за равнище на еволюция. Значи те може да са били много по-развити от нас и тези неща нас да не ни греят. Виж, че се раждат цивилизации и загиват. Дори и някоя да достигне по особено развитие (както се говори за Атлантида), то нищо не пречи тя да се разруши и да се появи отново пещерния човек. Значи по времето не можем да съдим за еволюцията ни като общество. Нито пък да преценяваме по себе си, защото всеки тук идва по собствена работа. Нямат значение всички теории какво се е случило. Масата е важна и това което е тя е факта който е на лице относно общата реалност в която живеем. Половото разделение е нещо много важно за повечето хора. То е нещо интересно за всеки, защото се акцентира върху определени неща, определена роля, която по-силно развива определени качества. Пак се стига до въпроса, че когато нещата са обединени, те по-трудно се разбират. Дори някой да е извървял път на еволюция, където двете начала са обединени, ако той не е видял какво е и да са разделени, това е един вид ограничение и неразбиране.

За нашествието на гейовете се сещам за няколко теории. Едната на Плеядинците, че по този начин Земята се опитва да си набави женска енергия която липсва. Друга, това били души които твърде много се били прераждали като жени. Трета, че гейовете се поддържат и много стават такива не щото биологогията ги кара... Примерно никой не може да ме убеди, че Азис не е гей щото чрез този имидж пробива. Аз не знам защо хората се кефят на подобни изпълнения, но това, че го правят е факт... Имаше и още една - че винаги ги е имало толкова, но сега се говори по открито за тях. Това, че е генетично заложено в тях, нищо не значи. Не сме сигурни как се формират гените. Говори се, че душата като слизала, правела корекции според нуждите си. Има вируси, които имат две НК. Тази допълнителната, остава в гостоприемника и се свързва с неговата ДНК, като я променя. Т.е. чрез вирусите които нормално си виреят тук, може да се променят гените на огромна маса хора. Това май искаха и да го използват да подобряват човешкия род (както и да създадат биологични оръжия разбира се). Приемрно да ти сложат някакъв ген да фотосинтезираш :). Уви, мечти...Кой ще ходи на работа тогава :) Ама много не се говори за тези неща щото хората се плашат. Учебниците не са осъвременявани съществено сигурно от 60-те. Информацията е нещо твърде ценно, за да се обявява публично. Може пък да е нова програма за намаляване на хората - повече гейвове, по-малко деца :)))). Чакай да не им давам идеи, ако процесът е естествен :).

Тина, за семейството имах предвид, точно, че не можеш да им пренесеш тези неща и там можеш да си по-спокойна и един вид по- да можеш да бъдеш себе си... по-точно да можеш да избереш каква да бъдеш. Защото в една ситуация която е напълно извън твоя контрол, малко или много се нагаждаш, адаптираш, а с това и променяш. Но щом вече си се оправила... наслука. Да не си сменила само гардероба :).

не че медитирам, нито имам време, нито мога да седна да го правя с умисъл, че ще го правя, но... много мисля, сигурно ще е от туй. И така като се умисля, особено ако слушам музика, изпадам направо в други светове... Може и да не мисля, но ми се случва рядко, имам съвпад на Меркурий със Слънце. Тъй, че моята медитация е мислене, но не такова битийно, винаги изнасям нещата на друго ниво макар и да са придизвикани от това кеото се случва. За всеки е различно според мен. Да седнеш да четеш уроци на някой друг, не си е работа. Именно защото всичко е Едно, има банка с информация която принадлежи на всички. Обикновено човек може да вземе от нея това за което е готов, и го разбира по начин по който може. Хората са мързеливи по природа и затова като усетят нещо което наричат духовен порив тръгват да четат. И така четат разбиранията на други. Но това не е истинското знание. Истинското знание не може да бъде изказано. Човек може да само да се докосне до него и да го пречупи през собствените си разбирания. Затова и думи като мъдрец и просветлен са безсмислени. Няма нищо крайно и колкото и да знаеш и да разбираш, пак нищо не знаеш и не разбираш. Може на определен етап това да е нормално, да следваш хора, които използват подобни думи за себе си или друг им ги лепва. Но ми се струва, че човек знае какво трябва да прави и проблемът, че не го прави няма да се реши като следва чужди съвети. Най-вече ще се обърка. Защото един такъв съвет идващ от един такъв човек (дори и група от хора да е), в същността си е полярен. Всички ние сме полярни, колкото и да сме се приближили до златната среда. И тая полярност винаги избива, рано или ксъно. Трябват много мнения и то качествени, на много хора за да бъде живота наистина интересен.Иначе се стига до преливане от пусто в празно...
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #127 -: Март 14, 2007, 09:39:25 am »



Истинското знание не може да бъде изказано. Човек може да само да се докосне до него и да го пречупи през собствените си разбирания.

Точно така е. Това, което твърдя, е че всеки от нас притежава както мъжки, така и женски аспекти - просто  човешкото тяло е така устроено, имаме предимно мъжки области от мозъка, органи и жлези, и предимно женски такива...Разбалансирането на тази мъжко-женска хармония води до всевъзможни заболявания от психично, емоционално и физиологично естество..  Взаимодопълването на мъжкото и женското тяло също има символичен заряд, и е създадено по идея на Вездесъщия, тъкмо за да ни научи на огромната и непосилна от гл.т. на 3D света, идея за Единството..
Скептицизмът, с който се подхожда към тези идеи, ме кара да мисля, че може би наистина това е въпрос на лична еволюция, и дадените наготово опит и знания не важат за робите на кармата. Но все пак, положителното във всичко това е, че моментът на пробуждане настъпва, и съзнанието масово ще се промени...
Необходимо е в този период, да се изведат до крайност противостоящите аспекти на мислене, и да се доведе до тотален абсурд цялата концепция за реалност, правилност и "нормалност"...



Животът се гради на взаимодействието на полюсите. Те създават водовъртежът, движението. Тъй като обаче полюсите са твърде големи, в момента се говори за опити за обединение, което няма да стане.
Защо си толкова сигурен, че няма да стане...?

Хората са мързеливи по природа и затова като усетят нещо което наричат духовен порив тръгват да четат. И така четат разбиранията на други. Но това не е истинското знание. Истинското знание не може да бъде изказано. Човек може да само да се докосне до него и да го пречупи през собствените си разбирания. Затова и думи като мъдрец и просветлен са безсмислени.   :o :-\

« Последна редакция: Март 14, 2007, 09:43:07 am от ultrafutur »
musica universalis

Oberon

  • Гост
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #128 -: Март 14, 2007, 10:47:39 am »
Цитат
"Би-сексуалните са си просто изроди с промити мозъци!"

Тина, Тина...какво да ти кажа, започвам да си мисля, че и ти си доста промит мозък..
Може ли да изцепиш нещо толкова неграмотно в този форум????
« Последна редакция: Март 14, 2007, 17:44:54 pm от Alien »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #129 -: Март 16, 2007, 23:07:38 pm »
Цитат
"Би-сексуалните са си просто изроди с промити мозъци!"

Тина, Тина...какво да ти кажа, започвам да си мисля, че и ти си доста промит мозък..
Може ли да изцепиш нещо толкова неграмотно в този форум????

Не съм политически коректна нали?  :D Знам, ама ми омръзна....

За другите го разбирам, ама за тези си е затъване в лемурийската епоха - с бърза скорост при това.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #130 -: Март 16, 2007, 23:12:15 pm »
Истинското знание не може да бъде изказано. Човек може да само да се докосне до него и да го пречупи през собствените си разбирания. Затова и думи като мъдрец и просветлен са безсмислени. Няма нищо крайно и колкото и да знаеш и да разбираш, пак нищо не знаеш и не разбираш. Може на определен етап това да е нормално, да следваш хора, които използват подобни думи за себе си или друг им ги лепва. .......

Скептицизмът, с който се подхожда към тези идеи, ме кара да мисля, че може би наистина това е въпрос на лична еволюция, и дадените наготово опит и знания не важат за робите на кармата. Но все пак, положителното във всичко това е, че моментът на пробуждане настъпва, и съзнанието масово ще се промени...

Нали си споделяме кой докъде е стигнал ПО ПЪТЯ на разбирането. А истината е абсолютно различна за всички ни защото всеки си има път по който стига до малките, а после и до големите - общочовешките истини.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #131 -: Март 16, 2007, 23:46:32 pm »
Цитат
"Би-сексуалните са си просто изроди с промити мозъци!"

Тина, Тина...какво да ти кажа, започвам да си мисля, че и ти си доста промит мозък..
Може ли да изцепиш нещо толкова неграмотно в този форум????

Не съм политически коректна нали?  :D Знам, ама ми омръзна....

За другите го разбирам, ама за тези си е затъване в лемурийската епоха - с бърза скорост при това.

Ами да - именно !!!
Затова ще трябва мнозина да си възвърнат мислите и чувствата, ако не искт да затънат в бездните на пропадналите атланти и лемурийци...


истината е абсолютно различна за всички ни защото всеки си има път по който стига до малките, а после и до големите - общочовешките истини.

Не - истината е ЕДНА единствена, и тъкмо в точното, проникновено разбиране се крие ключа от божествената човешка Единосъщност...
musica universalis

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #132 -: Март 17, 2007, 01:18:20 am »
Кое може да се нарече истина според вас? Истината е нещо обективно. Примерно аз седя на стол и пиша. Аз дишам, мисля, ям и т.н. Нещо някъде се случва. Но що се касае до психиката кое е истината? Според мен, това единствено начинът по който тя работи, това което изпитва. Нещата които са заложени в нея и то в отделните нейни части, защото психика е много общо. Човек се чувства еди как си, това е истина. Но изграждайки си отношение към истината, тя не може да си остане истината. Затова източните техники са насочени към осъзнаване на фактите. Примерно дишане или коя да е друга дейност, която трябва да спрем да вършим машинално и да гледаме на нея както принципно искаме да гледаме. Да се съсредоточим върху случващото се, а не върху нашето отношение към него.

Така че - отношението е илюзията, самият факт е истината. Но човекът не е предвиден като че ли да работи с истината. Той навлиза дълбоко в илюзията, за да я изживее. И остава в плен на нея човъркайки я отново и отново, докато не види къде ще го изведе. В крайна сметка наистиан това е кармата, но пък какво си разбрал ти от живота тук и от илюзиите си ако просто ги отрчечеш, както всъщност правят на изток. За това имаше една много хубава притча за Христос (разбира се не по канона), където се казва, че животът е смесица от истината и илюзията. Самата истина е ограничаваща. Т.е. тя ти казва - нещата стоят така, всичко е ясно. И човек трябва да живее нещата такива каквито са и не може да ги изживее такива каквито му се иска да бъдат. Всеки тук залита към нещо, защото индивидуалността не е балансирана. Тя е създадена полярно, за да й бъде придадено движение. Интересно е каква трансформация става с нея след като изживее илюзиите си. Най-главаната вероятно е осъзнаване на ролите, не само тук, а навсякъде. Човек не може да спре да се изразява с тях (поне тук и в това време), но един вид ги надраства и става техен диригент, а не обратното.

Тина, кои са "големите общочовешки истини", защото аз не знам ни една. Мисля, че когато хората се развият, по-лесно приемат ролите които играят и различните си гледни точки. Дори се забавляват с това, защото са над него. Спират ексцесиите, злобата,цялата гама емоции и се заместват по-скоро от добро чувство за хумор и удоволствие, че можеш да общуваш с друг. Ей така, дори да се караш с някой, не изпитваш нищо негативно към него, дори обратното. Защото самият факт, че се занимаваш и му обръщаш внимание значи, че го цениш и държиш на него. Иска ми се да вярвам, че мъжете и жените, в някое време са постъгнали това нещо, тук на Земята. Защото в момента се развиват подобни отношения, че ти настръхва косъма.

В стремежът си да видя, как по друг начин могат да бъдат построени нещата тук стигнах до това. Колко е вярно не знам. Поне не ми звучи наивно детски като другите неща.
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Oberon

  • Гост
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #133 -: Март 23, 2007, 17:21:58 pm »
Цитат
"Би-сексуалните са си просто изроди с промити мозъци!"

Тина, Тина...какво да ти кажа, започвам да си мисля, че и ти си доста промит мозък..
Може ли да изцепиш нещо толкова неграмотно в този форум????

Не съм политически коректна нали?  :D Знам, ама ми омръзна....

За другите го разбирам, ама за тези си е затъване в лемурийската епоха - с бърза скорост при това.

Нещо пак не те разбрах, за каква политика ми говориш? И какво и е на лемурийската епоха, щото аз нищо не знам за нея, ти? Не знам за теб, дали имаш познати или приятели гейове или би, обаче аз познавам 2-3, за които си мисля, че може би са. И да ти кажа, не са нито изроди, нито са с промити мозъци. Как пък само вие, драги съфорумци сте с непокътнати мозъци, все някой друг е сгафил, а? Открито казвам, че самоувереността на Тина наистина започва да ми лази жестоко по нервите с подобни неграмотни изказвания..!!!!
« Последна редакция: Март 23, 2007, 17:24:01 pm от Oberon »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ИН - начин на употреба
« Отговор #134 -: Май 18, 2007, 02:02:19 am »
Нещо пак не те разбрах, за каква политика ми говориш? И какво и е на лемурийската епоха, щото аз нищо не знам за нея, ти? Не знам за теб, дали имаш познати или приятели гейове или би, обаче аз познавам 2-3, за които си мисля, че може би са. И да ти кажа, не са нито изроди, нито са с промити мозъци. Как пък само вие, драги съфорумци сте с непокътнати мозъци, все някой друг е сгафил, а? Открито казвам, че самоувереността на Тина наистина започва да ми лази жестоко по нервите с подобни неграмотни изказвания..!!!!

А - тук е интересно, защото е и политика и психическо и езотерично състояние! Не съм казала, че са изроди, но са им примити мозъците от системата, защото по езотеричните закони те сами са избрали да живеят не-сексуален живот за да постигнат повече в духовния в тези си прераждания. Това, че те не го разбират и влизат в "обратни" връзки ще им коства едно или направо няколко прераждания за да се върнат в релси.

Политиката е, че ОНЕЗИ им промиват мозъците като им дават права да се женят помежду си и да осиновяват деца. Хайде жененето е безобидно, но да осакатяват психически деца?!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27