Автор Тема: Политиката на САЩ  (Прочетена 183569 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #255 -: Юли 31, 2009, 17:16:20 pm »
Америка започва да дразни страшно много и трябва нsкой да я сложи на мястото й. >:(
« Последна редакция: Септември 13, 2009, 21:15:36 pm от sidewinder »

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #256 -: Юли 31, 2009, 17:41:09 pm »
http://edition.cnn.com/2009/WORLD/meast/07/31/iraq.babylon.damage/index.html
U.S. troops accused of damaging Babylon's ancient wonder

Ей тва е политиката на САЩ - да унищожават места като останките от Висящите Градини за да си разполагат базите там. Как па намериха точно насред тез паметници да строят укрепления? Че и портата на Ищар е повредена ... Хващам бас обаче, че ако някой надраска с графит някоя сграда във Вашингтон тия ще ревнат до небесата за унищожаване и повреждане на културно наследство. Ама ако е за унищожаване на чуждото - няма проблем, ако ще и на няколко хиляди години да е.

Че това се прави нарочно, за да се унищожи историята на другите държави.
Това е част от пътя за създаване на Новия Световен Ред. Историята постепенно да се заличи. Виновни са тези,които са им разрешили да го направят.
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 17:51:07 pm от daskala »

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #257 -: Юли 31, 2009, 21:33:25 pm »
Точно както са действали едно време (преди 2 хилядолетия) - унищожаване на всякакви доказателства за културата и историята на загубилия войната за да бъде асимилиран от победителя.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #258 -: Август 13, 2009, 11:47:25 am »
Пост-Америка

В откъс от новата си книга Пол Стейръбин поглежда в кристалната топка и анализира 6 сценария за съдбата на пост-американския свят.
Автор: Пол Стейръбин

Светът се намира на исторически кръстопът: САЩ са достигнали края на глобалния си възход в политическо, икономическо и културно отношение. Не става въпрос само за "зората на останалите" - Индия, Китай и подобните на тях. А и за онова, което бих нарекъл "осредняването на Америка" – едно общество, което изостава от останалите според стандартни за модерността индикатори и то във всички сфери от здравеопазването до образованието, от финансовото регулиране до приложението на зелени и дигитални технологии. Глобалната икономическа криза с епицентър Америка е пример за опетнената репутация на американския модел. Едновременно с това уважавани американски институции, независимо дали става въпрос за Харвард или за Холивуд, емигрират по посока на една постнационална глобална идентичност, те принадлежат повече на света, отколкото на САЩ. Казано накратко, бъдещето вече не се произвежда единствено или предимно в Америка. Златните стандарти на глобалните постижения са пръснати по цялото земно кълбо.

Въпреки че Америка залязва, това съвсем не ни дава отговор на въпроса какво идва след нея. Това е време на междувластие, в което се разиграват различни сюжети и всеки един от тях може да победи в зависимост от обстоятелствата или конкретните избори. Историята е органичен процес отдолу нагоре ;) и бъдещето може да се зададе оттам, откъдето най-малко го очакваме. ;) Светът след Америка може да се окаже тъмен хаос като този, който настъпва след упадъка на Римската империя. ;) Но това може да бъде и един жизнерадостен хаос,  :yes:. Може би се задава една многополюсна система от национални държави, при която надигащите се сили като Индия и Бразилия ще застанат на кормилото. От друга страна обаче светът може би наистина се нуждае от водач на глутницата, от алфа индивид, като в този случай онова след Америка ще добие формата на китайско столетие. Празнината могат да запълнят и градовете-държави, не само Ню Йорк, Лондон, Сингапур и Хонг Конг, но също така и Бангалор, Дубай, Сантяго и Йоханесбург. Светът след Америка може да бъде истинско глобално общество, универсална цивилизация, подлежаща на глобално управление. Но може и никой от тези варианти да не се осъществи. Бъдещето е бял лист.

Кой печели и кой губи във всеки един от тези сценарии? При тъмния хаос отговорът не е, както може да ни се струва, че по цялата планета всички ще бъдат губещи. Победители, или поне облагодетелствани, ще бъдат лешоядите на светавъв финансовата област например спекулантите, уповаващите се на най-лошото, които имат изгода само когато цените се сринат. В тъмния хаос ще има много трупове за оглозгване. Растящият брой хора по света, които са започнали да разсъждават в понятията на животинското оцеляване (натрупали са запаси от консервирана храна, бутилирана вода и антибиотици, изкопали са си укрития), ще спечелят, защото са се подготвили за времена, предричането на които ги е направило обект на подигравки в очите на останалите. Запасилите се със злато може да изпитат самодоволство.

В контраст на това един жизнерадостен хаос ще възнагради тези, които могат да разкопчаят яките си и да освободят немирника в себе си. Победата ще отиде при тези, които могат да мислят и да действат асоциативно, а поражението – при тези, които могат да действат само в един йерархичен свят. Може би онези места на планетата, които в миналото са раждали интерлюдии или поне идеологии на щастливия хаос (като дадаистките Цюрих и Берлин след Първата световна война или Калифорния от 60-те години на миналия век) ще се окажат особено плодородна почва за вариации от такъв характер през ХХІ век. Щастливият хаос може да разцъфти в източни общества като Индия, притежаващи вроден скептицизъм по отношение на един свят, задвижван от силови отношения. Победата в условията на светлия хаос ще изисква най-вече определена философска подготовка.

В един многополюсен свят на националните държави най-големите победители ще бъдат страните, които успеят да установят хегемония в своя регион. Регионалните полицаи може да включват САЩ в Северна Америка, Бразилия в Южна Америка, Индия и Китай в Азия, Русия в своята "близка чужбина", вероятно Иран в Близкия изток (Израел ще се оправя сам) и Южна Африка в подсахарска Африка. Европа може да се окаже победител, ако събере волята да се утвърди в този световен ред. В противен случай тя може да се окаже все по-силно заплашвана от други сили, като например Русия. Сред губещите ще бъдат слабите малки държави, от рода на Грузия, които разчитат на протекции срещу регионалния бабаит (в този случай Русия) с помощта на САЩ, но ще са неспособни повече да се справят с тази задача. Най-мрачна съдба ще имат онези, които се чувстват един народ, но са останали без жизнеспособна държава. :yes: Това са страдащите от съдбата на палестинците – милионите, които живеят в хронично пропаднали държави, държави само по име. Многополюсният свят по всяка вероятност ще бъде демократичен в някои региони и автократичен в други според локалните традиции и в този смисъл той ще представлява поражение за застъпниците на либералните западни ценности като универсален стандарт. Многополюсният свят ще бъде мирен, дотолкова доколкото големите играчи бъдат в състояние да договорят удовлетворителни условия за съвместно съществуване.

В едно китайско столетие Китай ще бъде победител, но ще има ли и друг такъв? Азиатските общества, които в миналото са имали напрегнати отношения с китайците, в т. ч. японците и виетнамците, могат да се окажат губещи. Индия се страхува да не изгуби играта, но поражението може да й се размине, като се има предвид огромния размер на страната и способността на нейната икономика да допълва китайската. Разстоянието може да се окаже благодат за икономиките, които успеят да разгърнат изгодни търговски взаимоотношения с Китай – от тихоокеанското крайбрежие на Америка до континентална Европа. За тези богати на ресурси земи, които Китай ще пожелае да експлоатира, като например Чили с неговото медно съкровище, много неща ще зависят от това дали Китай ще реши да бъде добронамерен или жесток имперски хегемон.

Една ера на глобалните градове-държави, както и една универсална цивилизация, предлагат на Европа възможност отново да добие значимост, и то решаваща, тъй като именно тя е матрицата на космополитните ценности, които ще бележат възход в такава ера. Но северноамериканците, южноамериканците и азиатците в никакъв случай не бива да се изключват от играта. Огромни възможности ще се създават за глобалните елити - архитектите, хората на изкуството, ръководният персонал на големите компании и на университетите, политическите лидери, експертите по световно здравеопазване и останалите категории хора, които обикновено живеят в големите градове и които вече се изживяват като суперкласа. :yes: Многоезичният човек ще бъде много по-добре поставен от едноезичния. Горко на онези в провинцията, в периферията на нещата, на неспособните да мислят или да действат глобално.

Когато светът след Америка започне да добива своите очертания, планетата по естествен начин ще се откъсне от фиксацията си върху САЩ. За някои слизането на Америка от небесата ще бъде основание за онова, което немците наричат schadenfreude - злорадство, удоволствието което изпитваме от болката на другия. Но докато светът свиква със своя нов ред, очаквам трайното чувство към САЩ да бъде безразличието. Нашият биологичен вид обикновено е доста безсърдечен в това отношение.

Препечатано от "След Америка: сюжетите на следващата глобална епоха" от Пол Стейръбин с разрешение на Viking, част от Penguin Group Inc.

Пол Стейръбин е щатен кореспондент на National Journal и редактор на Atlantic Monthly. Повече за "След Америка" може да намерите в интернет на адрес www.afteramericabook.com.
http://www.foreignpolicy.bg/show.php?storyid=734387

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #259 -: Август 14, 2009, 09:22:00 am »
Пентагона иска разполагането на 400 000 военни на територията на САЩ, които да реагират в кризисни ситуации
http://www.progressive.org/wx081209b.html

Американците ще гледат бронирани хамъри и военни  да се разхождат по улиците :)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #260 -: Август 14, 2009, 09:57:26 am »
Брей, тез военни как се тикат (явно спешно требе да се въвежда военно положение  :lol:) - то не беше заради свинския грип, после- да борят кризата... само оправдание си търсят да напъплят по улиците. А пуснат ли ги- кой знае вече какво може да стане...  :bomb:
« Последна редакция: Август 14, 2009, 09:58:22 am от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #261 -: Септември 13, 2009, 19:03:04 pm »
Краят на аферата?
„Икономист”

http://www.focus-news.net/?id=a1085

Неактивен alhimika

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 64
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #262 -: Септември 16, 2009, 13:02:24 pm »
Колкото и някои да мразят САЩ едно е ясно, че целия свят зависи от нея. След кризата според мен, ще се върне по-силна от всякога.
А за тия дето предричаха едва ли не гибел - http://www.politika.bg/article?id=14023




А и още нещо .......... God Bless America !!!
„Хората ще ви съдят по това, което сте построили, а не по това, което рушите“  OBAMA

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #263 -: Септември 16, 2009, 14:45:55 pm »
Ако Бог благославяше америка, последната нямаше да бомбардира след втората световна война в мирно време 50 страни. Сатаната благославя америка!!!
« Последна редакция: Септември 19, 2009, 08:18:08 am от Mirotvorec »

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #264 -: Октомври 16, 2009, 15:21:36 pm »
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2510611

Скоро може и да няма САЩ. :)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #265 -: Октомври 17, 2009, 00:19:52 am »
Америка започва да дразни страшно много и трябва нsкой да я сложи на мястото й. >:(

Е кво те дразни,щото там живеят добре, а наште политици са некадърни да направят нещо подобно.
Ами евалла, там управляващите си мислят за нацията. Стига с таз селска завист.
Хората бачкат там. :)
« Последна редакция: Октомври 17, 2009, 00:21:45 am от marhs »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #266 -: Октомври 18, 2009, 00:05:51 am »
Тс тс... Абе marhs,  ти сякаш си от друга планета май?! НИКОГА не съм завиждал на Америка!!! (имал съм 10 годишна виза и пак не отидох). Отивай, ако искаш да работиш цяла година като биоробот и накрая да си вземеш 10 дни отпуск, за да поживееш малко и да се почувстваш като човек. Като махнеш лъскавата опаковка и рекламата, от Америка остава само боклука.

Нашите политици не са некадърни. На тях им се плаща да разоряват България!
« Последна редакция: Октомври 18, 2009, 09:10:07 am от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #267 -: Октомври 18, 2009, 01:16:26 am »

Нашите политици не са некадърни. На тях им се плаща да разоряват България!


Искам да кажа, че самата завист и злоба по Америка няма да ни оправят.Еми пак са си некадърни, след като приемат парите.Значи не са политици, сребролюбци.Но сега надявам се уж Герб и бате Бойко да не са такива. :) Ще видим кво ще стане с АЕЦ Белене.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #268 -: Октомври 18, 2009, 13:02:01 pm »

Нашите политици не са некадърни. На тях им се плаща да разоряват България!

Искам да кажа, че самата завист и злоба по Америка няма да ни оправят.Еми пак са си некадърни, след като приемат парите.Значи не са политици, сребролюбци.Но сега надявам се уж Герб и бате Бойко да не са такива. :) Ще видим кво ще стане с АЕЦ Белене.

Никой външен не им плаща на "нашите политици". Плащаме им ние от нашите данъци, от корупционните схеми по разпродажба на националното имущество и комисионни при покупката на оръжие и други от чужбина. От разпродажбите на националното имущество печелят и чуждите "инвеститори" които изкупуват материалните активи и недвижимости на безценица.

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #269 -: Октомври 18, 2009, 14:18:48 pm »
Е хайде и аз да се включа :

-----------------------------------------------------------------------
Елитни ирански генерали загинаха при атентат

Няколко високопоставени ирански военни са загинали при атентат в югоизточната иранска провинция Систан-Балучистан, съобщи БиБиСи.

Сред загиналите са най-малко 5 висши генерали от елитния Корпус на стражите на ислямската революция - генерал Нур Али Шуштари, помощник-комендант на пехотните войски на гвардията и генерал Мохаммад Задех, комендант на гвардията за провинция Систан-Балучистан, комендантът на Стражите за град Ираншахр, Югоизточен Иран и офицерът Амир ал Моменин.

Някои медии посочват, че загиналите висши военни са 7.

Атаката е извършена от атентатор-самоубец. Взривът е избухнал около 8 часа сутринта пред гимназия в град Пишим, където се е провеждала срещата на сунитски и шиитски лидери.

Представители на Корпуса на стражите на ислямската революция обвиниха „чужди елементи" за организирания терористичен акт.
Според изявленията тези „елементи" имат пряко отношение към САЩ, съобщават иранските медии. По-късно се заговори и за конкретни обвинения към Великобритания.

Ударът е убил най-малко 29 души, а ранените са над 60.


Военните са имали среща с племенни лидери от предимно сунитската провинция, които също са сред жертвите.


БиБиСи допълва, че граничният район на атаката, от дълго време е арена за различни престъпления, измежду които обири, трафик на наркотици и отвличания.
--------------------------------------------------------------------------
И още една от вчера:

САЩ отпускат $ 7.5 милиарда за Пакистан

Американското правителство одобри предоставянето на помощ за Пакистан на стойност 7.5 млрд. долара.

Средствата ще бъдат отпуснати през следващите 5 години и са за икономически и социални програми.

Президентът Барак Обама вече е подписал закона, с който Вашингтон подкрепя Исламабад заради борбата му срещу тероризма.

Пакистанският външен министър Шах Мехмуд Куреши заяви, цитиран от Дойче веле:

"Дойдох тук, за да градим мостове и да заздравим партньорстмото помежду ни, между нашите две демокрации, и вчера видях, как функционират те."


-------------------------------------
И в последствие имаме :

Пакистанската армия притисна талибаните

Пакистанската армия е започнала мащабна военна операция срещу талибаните в Южен Вазиристан, съобщава БиБиСи.

30 000 военни, подкрепени от танкове, се придвижват към седалището на Хакимула Мейсуд, новият лидер на пакистанските талибани.

Сухопътните военни части са подкрепени и от авиация. Военни настъпват от север, изток и запад към вътрешността на Южен Вазиристан.


В близост всички комуникации са прекъснати.
Голямо военно присъствие има на пътя между Танк и Дера Исмаил Кан.

През последните дни целият граничен район, смятан за крепост на бунтовниците, е бил обграден.

Сухопътните ни сили започнаха операция в различни части на Южен Вазиристан с подкрепата на военновъздушните сили, съобщи телевизия "Самаа", цитирайки ръководителя по сигурността в Тарик Хаят Хан.

Настъплението ще продължи да ликвидирането на терористите, добавя той.

Предполага се, че именно в южната част на Вазиристан се крият както лидерът на терористичната мрежа Ал Кайда Осама бин Ладен, така и много от главатарите на  талибаните.

Припомняме, вчера американското правителство одобри предоставянето на помощ за Пакистан на стойност 7.5 млрд. долара.

Средствата ще бъдат отпуснати през следващите 5 години и са за икономически и социални програми.

Президентът Барак Обама вече е подписал закона, с който Вашингтон подкрепя Исламабад заради борбата му срещу тероризма.


Новините са от Нюза ,чаках някой да ги качи ама като мина един ден......
« Последна редакция: Октомври 18, 2009, 14:20:28 pm от deznam »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27