Автор Тема: Политиката на САЩ  (Прочетена 204471 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #240 -: Януари 20, 2009, 16:27:12 pm »
Украйна има намерение да отдаде своята газопреносна система на САЩ :-\ ;) :---
http://nezavisim.net/2008-04-26-11-17-14/7147?task=view

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #241 -: Януари 20, 2009, 17:30:47 pm »
Много интересно и опасно развитие на нещата в газоснабдяването на Европа.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #242 -: Януари 22, 2009, 21:57:03 pm »

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #243 -: Февруари 13, 2009, 13:01:27 pm »
http://bgfactor.org/index_.php?cm=12&id=18156

Тук оръжие, там оръжие, къде се дяна всичкото?

За 4 години САЩ изгубили 87 000 единици оръжие в Афганистан, НАТО – 135 000, в Ирак само за година изчезнали 190 000


Къде ли се е дянало оръжието?

Да, точно така, при талибаните.

Службата за правителствен одит на Конгреса на САЩ (Government Accountability Office) публикува стряскащ доклад, според който американските военни са “загубили” в Афганистан около 87 000 единици различно оръжие, предадено от Америка на афганистанската армия през последните 4 години, съобщава France Presse.

Това станало в периода от декември 2004 до юни 2008 г., в рамките на програма за военно подпомагане на афганистанската армия на обща стойност $ 11,7 млрд.

За същото време безследно изчезнали и 135 000 единици оръжие, изпратени в Афганистан от държавите-членки на НАТО.

Изчезналото количество е над 1/3 от доставеното през този период в Афганистан от САЩ 242 000 единици леко стрелково оръжие, включващо хиляди автомати AK-47, миномети, картечници и ръчнопреносими гранатомети, посочва The Washington Post.

В изгубените военни доставки влизали и прибори за нощно виждане, даващи досега на правителствените и западните войски преимущество в нощните боеве с талибаните.

От 2001 г. общият брой на изгубеното американско оръжие в Афганистан е над 222 000 единици, се уточнява в доклада, цитиран от британското издание The Times.

От ноември 2003 г. САЩ пък изхарчили над $ 100 млн. за разоръжаването на част от нелегалните групировки в страната.

По-голямата част от загубеното въоръжение се намирало във военни складове, които в един или друг период от време били изоставени по време на сражения.

По оценки на американското военно командване в Афганистан, цялото изгубено оръжие в момента е в арсенала на бойните групи на талибаните.

В Ирак положението е още по-плачевно, като само през 2007 г. американското правителство призна за “изгубването” на 110 000 автомати АК-47 и 80 000 пистолета, доставени от САЩ на територията на страната в периода 2004-2005 г.



доста небрежно
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #244 -: Февруари 13, 2009, 13:38:51 pm »
доста небрежно

Нищо небрежно няма. Всичко си върви по техен план, а именно да въоражават двете страни на "конфликта", който те са създали.
Цитат
В изгубените военни доставки влизали и прибори за нощно виждане...
Трънки изгубени... :D
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 13:53:05 pm от Здравец »
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

trader

  • Гост
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #245 -: Февруари 13, 2009, 18:26:03 pm »
По скоро добро вложение .... :)

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #246 -: Март 26, 2009, 21:27:11 pm »
 
САЩ разполагат изтребители на НАТО край границата на Русия?

 

Командването на американските ВВС е разработило план за предислоцирането на американските изтребители F-16 от състава на НАТО, от американската ВВС-база “Авиано” в Италия на територията на Полша, съобщава CNews, цитирайки информация на неофициалния  печатен орган на Въоръжените сила на САЩ, списанието Star and Stripes.

Според нея, планът е част от подготовката за концентриране на авиацията на Северноатлантическия пакт в близост до границите на Русия. Проектът бил оповестен първоначално в анализ на зам.-изпълнителният офицер на командващия ВВС на САЩ, подполк. Крис Сейдж (Lt. Col. Chris Sage) в официалното издание на Пентагона Air and Space Power Journal.

Авторите на плана са на мнение, че прехвърлянето на F-16 в Полша, където ще бъдат открити нови бази със съответния персонал и оборудване, ще позволи допълнителното засилване на групировката на НАТО по перспективно за операциите й направление. Преди години, базираните в “Авиано” изтребители се включиха във въздушните удари срещу бивша Югославия и бойни операции над Ирак

Командването на Военновъздушните сили на САЩ в Европа (USAFE) и командирът на базираното в “Авиано” 31-во изтребително авиокрило (31st Fighter Wing) бриг. ген. Крейг Франклин (Brig. Gen. Craig Franklin), обявиха, че предложенията на Сейдж засега са само “академичен документ” и отказаха по-нататъшен коментар.

Заедно с това снощи, в окончателния си доклад пред Конгреса на САЩ, главнокомандващият на НАТО в Европа, ген. Джон Кредок (Gen. John Craddock) потвърди, че отношенията между САЩ и Русия са в най-лошото състояние след края на “Студената война” и са в период на “дълбока неизвестност”, тъй като Москва е предприела курс на всяване на разногласия сред държавите в Европа и подриване на влиянието на Вашингтон на Стария континент, предава днес France Presse. Като доказателства за тезата си, Кредок посочи Руско-грузинската война от август 2008 г. и Газовият конфликт Русия-Украйна от януари 2009 г. Генералът бе категоричен, че очаква отношенията между САЩ и Русия да останат изключително сложни и през следващите няколко години.

Ген. Кредок посочи, че и събитията в Грузия през миналото лято, и газовия конфликт с Украйна тази зима, са целяли отслабването на сплотеността между държавите-членки на ЕС и намаляването на влиянието на САЩ в региона. Той отбеляза, че Москва “не се церемони” с най-близките си съседки, както и с европейските държави, които зависят от доставките й на синьо гориво.

Според генерала, войната в Южна Осетия е разрушила окончателно наложилата се след края на “Студената война” представа, че границите на бившите държави на СССР, граничещи с Русия, се намират в безопасност.

Прехвърлянето на F-16 в Полша ще прехвърли силите на НАТО по-близо до бившите съветски републики Украйна и Грузия, които попадат в сферата на интерес на Алианса и са кандидатки за членство в него, посочва Сейдж. Военни експерти обаче посочват, че разстоянието от Полша до Грузия и от Италия до Грузия е почти едно и също и малко изтребители F-16 в пълно въоръжение биха могли да стигнат до кавказката република без дозареждане.

Плюс на базите в Полша ще са по-големите възможности за тренировки на летателния състав, а като минуси се посочват разходите от стотици милиони долари за прехвърлянето на самолетите и личния състав, направените вече вложения от $ 600 млн. в базата в “Авиано” и очакваната остра съпротива от страна на Москва.

Към момента в “Авиано” са разположени 2 оперативни ескадрили с изтребители – 510-та и 555-та ескадрила на 31-во изтребително крило, въоръжени с изтребителите 4-то поколение F-16CG Fighting Falcons от модификацията Block 40 в едноместен и двуместен вариант.

 http://www.epochtimes-bg.com/2009-01/2009-03-25_04.html

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #247 -: Март 26, 2009, 21:33:25 pm »
Операция Барбароса?

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #248 -: Април 01, 2009, 19:54:45 pm »
Първа среща на Обама и Медведев

    Президентите на Русия Дмитрий Медведев и на САЩ Барак Обама приключиха първата си среща, състояла се в Лондон, предаде ИТАР-ТАСС.
Първата среща на двамата лидери продължи почти два пъти повече от предвидените 50 минути – 1 час и 25 минути.
Медведев заяви, че е оптимист за руско-американските отношения.
    От своя страна Обама изрази увереност, че американско-руските отношения повече “няма да бъдат на дрейф”. Той обеща съдействие на Медведев за приемането на Русия в Световната търговска организация.
Медведев и Обама приеха две съвместни изявления – за развитието на двустранните отношения и за стратегическите настъпателни оръжия.
В документа двамата лидери се обявиха за продължаване на шестстранните преговори по ядрения проблем на Северна Корея. Те отбелязаха, че ако Пхенян изстреля балистична ракета, това може да е в ущърб на мира и стабилността в региона.
    Двамата президенти приеха решение за започване на междуправителствени преговори за изработване на нова пълно форматна юридически задължаваща договореност за съкращаване на настъпателните оръжия, така че документът да бъде приет до декември. Новият договор за стратегическите настъпателни оръжия ще предвижда намаляване на бойните глави под нивото, фиксирано в договора за стратегическите настъпателни оръжия от 2002 г.
    Запазват се разногласията между Русия и САЩ по противоракетната отбрана /ПРО/, се казва в изявлението. Обсъдени са били нови възможности за равноправно международно сътрудничество в областта на ПРО, се казва в документа.
    Обама и Медведев са се договорили също така да проведат следващата си среща през юли в Москва, където американският президент ще отиде на посещение.
    Двамата президенти заявиха, че разногласията между Русия и САЩ по отношение на Грузия остават, но и двете страни са заинтересовани от стабилизиране на ситуацията в Кавказ.
    Медведев стана президент на Русия през май 2008 г. През ноември същата година се проведоха президентските избори и в САЩ, които бяха спечелени от Обама. До днес 43-годишният Медведев и 47-годишният Обама не се бяха срещали, като само два пъти бяха разговаряли по телефона. /БЛИЦ
http://-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/news/article/42443

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #249 -: Април 16, 2009, 08:47:51 am »
Превръщат ли се САЩ в новата Русия?

15.04.2009 17:07
http://www.investor.bg/?cat=91&id=78811

Превръщат ли се САЩ в Русия? Този въпрос изглежда провокативен, ако не дори и скандален. Интересното е, че човекът, който го задава, е бившият главен икономист на Международния валутен фонд (МВФ) и професор в Sloan School of Management в Масачузетския институт по технологии Саймън Джонсън.

В свой материал специалистът сравнява влиянието на американската „финансова олигархия“ върху политиката на САЩ с поведението на бизнес елитите в развиващите се страни. Дали такива сравнения имат смисъл? Отговорът е да, но до известна степен, казва в коментар на тази публикация колумнистът на Financial Times Мартин Улф.

„В своята дълбочина и внезапност американската икономическа и финансова криза шокиращо силно напомня за тенденциите, които през последните години се наблюдават на развиващите се пазари“, смята Джонсън. Сходствата са очевидни: големи потоци от чуждестранен капитал, мощен ръст на кредитирането, прекомерно висок ливъридж, балонизирани цени на активите, особено на недвижимите имоти и в крайна сметка колапс на цените и финансова катастрофа.

„Съществува обаче и една по-дълбока и обезпокоителна прилика: интересите на бизнес елита – в случая на САЩ – финансовия, изигра централна роля за създаването на кризата, правейки все по-големи рискови залози с безрезервната подкрепа на правителството до момента, в който дойде неизбежният колапс. Освен това огромното благосъстояние, което създаде и концентрира в ръцете си финансовият сектор, даде на банкерите прекомерна политическа власт“, се казва в материала на Джонсън.

Специалистът посочва, че размерът на финансовия сектор пречи на разрешаването на кризата. Банките не искат да признаят целия размер на загубите си, защото това вероятно би ги показало като несъстоятелни. Това поведение, от своя страна, е корозивно: нездравите банки или не кредитират (пазейки парите си за увеличение на резервите), или правят отчаяни залози в рисково кредитиране и инвестиции, които биха могли да донесат голямо възнаграждение, но вероятно няма да донесат никакъв приход. И в двата случая икономиката ще продължи да страда, както и се случва, а активите на банките ще продължат да се обезценяват, създавайки силно деструктивен цикъл.

Адекватен ли е такъв анализ? Това е въпрос, по който разсъждавах по време на тримесечния си престой в Ню Йорк и посещенията ми до Вашингтон, пише колумнистът на FT Улф.

Без съмнение, казва Улф, сме свидетели на значително увеличение на важността на финансовия сектор. През 2002 година той генерираше удивителните 41 на сто от печалбите в американския корпоративен сектор. През 2008 година задлъжнялостта на частния сектор достигна 295 на сто от БВП, докато задълженията на самия финансов сектор достигнаха 121 на сто от БВП за 2008 година. В същото време средното заплащане нарасна от близо до средното за всички индустрии за периода 1948-1982 година до 181% от него през 2007 година.

В свой материал Томас Филипън от Stern School в Ню Йорк и Ариел Ришеф от университета Вирджиния стигнаха до извод, че финансовият сектор е предлагал високи възнаграждения и е изисквал големи умения между 1909 и 1933 година, след което се наблюдавал относителен спад до 1980 година, когато отново започнал да си гради такова име. Изводите от това изследване се обосновават с дерегулацията, която е „отприщила креативността и иновациите и е увеличила търсенето на качествени служители“.

Дерегулацията генерира също така ръст на кредитирането – суровината, която създава финансовият сектор и от която той се изхранва. Превръщането на кредитите в доход обаче е причината рентабилността на финансовата система да се окаже илюзорна. Казано по друг начин, експанзията на финансовия сектор ще обърне посоката си, поне що се отнася до САЩ: ръстът на кредитирането и ливъриджа прикриват ниската или дори несъществуваща рентабилност на много дейности, които ще изчезнат, отчасти защото дълговете също трябва да бъдат ликвидирани.

Златните години на Wall Street свършиха – завръщането на регулацията е причината и следствието на промяната.

Професор Джонсън отива дори още по-далеч в своите разсъждения. Той посочва, че отказът на влиятелните институции да признаят загубите си – подкрепени от правителството, може да направи изхода от кризата невъзможен. Освен това фактът, че САЩ се радват на привилегията да имат възможността да заемат средства в собствената си валута далеч по-лесно от развиващите се страни чрез емитиране на ценни книжа, може да превърне кризата в продължителна болест за икономиката.

Това е и причината за поредицата от импровизации или „сделки“, чиято основна цел е да спасят колкото се може по-голям дял от финансовата система по възможно най-щедрия начин, по който политиците смятат, че могат да си позволят.

Съгласен съм с критиките на предприетите до този момент политики, посочва Улф. В дебата относно „публично-частните инвестиционни партньорства“, предприети от Тимъти Гайтнър критиците са прави: ако този модел работи, то това е защото по непрозрачен начин прехвърля средства от данъкоплатците към банките. Не съм убеден и че „стрес-тестовете“ на банковия капитал ще доведат до желаните резултати.

Превръщат ли тези слабости САЩ в Русия? Отговорът е не, смята Улф и посочва, че в много от развиващите се страни има колосална и явна корупция. В САЩ пък влиянието идвало по-скоро от система от убеждения, отколкото от лобистки групи и се е смятало, че каквото е добро за Wall Street, е добро и за целия свят. Резултатът от това е била подкрепена и от двете партии програма за налудничава дерегулация в САЩ и заради тяхното влияние – в целия свят.

Още повече, мнозина посочват, че нуждата от спасяването на Wall Street като цяло е следствие от страха. Виждането, че големите и комплексни финансови институции са прекалено големи, за да бъдат оставени да фалират, може би е грешно. Лесно за разбиране обаче е това защо интелигентни политици не искат да тестват това виждане. В същото време политиците се плашат от остра обществена реакция срещу наливането на големи количества средства от публичния капитал.

Така, както и Япония, САЩ попадат в капан, където елитът се страхува от банкрут, а обществото не иска да има спасявания. Това само по себе си е далеч по-сложна ситуация от феномена на „тихо договаряне“, който проф. Джонсън описва, визирайки контролът на елита върху политиците.

Необходимо е решително преструктуриране. Не защото връщането към подхранения с дългове растеж на икономиката е приемливо или желателно, а защото трябва да бъдат постигнати две цели – основните финансови институции да станат силно платежоспособни и второ – нито една бореща се за печалба финансова институция не трябва да остане прекалено голяма, за да бъде оставена да фалира.

Това не е капитализъм, а социализъм. Това е една от точките, по които САЩ се превръща в Русия. Без промяната обаче излизането от кризата ще стане просто предпоставка за навлизане в нова.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #250 -: Април 17, 2009, 21:59:22 pm »

                   Иран в замяна на Западния бряг?

САЩ са поставили условие да помогнат на Израел в конфликта с Иран, ако израелските власти евакуират всички свои заселници на Западния бряг, съобщава на първата си страница днес вестник "Йедиот Ахронот".

Под заглавие "Бушехр срещу Ицхар" (Ицхар - незаконната еврейска колония, разположена на Западния бряг) вестникът съобщава, че администрацията на американския президент Барак Обама е изострила тона си към Тел Авив, по отношение на преговорите с Палестинската автономия, настоявайки Израел да направи компромис с нелегалните заселници на Западния бряг, ако страната иска да разчита на помощта на Вашингтон по въпроса с иранската ядрена програма.

Администрацията на президента Обама е решена да постигне окончателно прекратяване на израелско-палестинския конфликт чрез създаване на независима палестинска държава в следващите четири години и това ще стане независимо от позицията на израелското правителство и премиер Бенямин Нетаняху.

http://www.epochtimes-bg.com/2009-02/2009-04-16_08.html

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #251 -: Април 19, 2009, 22:27:00 pm »
Губернаторът на Тексас намекна, че щата може да излезе от състава на САЩ

      Вземайки участие в протестна акция срещу повишаването на данъците, губернаторът на Тексас Рик Пери даде да се разбере, че не изключва излизането на щата от състава на САЩ, предадоха световните агенции.
„Ние имаме много сценарии. Ние сме велика страна и нямаме нито една причина да разпускаме нашия съюз. Ако Вашингтон обаче продължи да се намесва в работите на народа на САЩ, е разбираемо какъв може да бъде изхода от всичко това. Тексас е уникално място, изключително независимо по своя дух”, заяви Пери. По време на речта на Пери в град Остин, част от зрителите призоваваха щата да излизане на щата от състава на САЩ.
 
Написано от Агенция "Фокус"
http://nezavisim.net/2008-04-26-11-17-14/7698-2009-04-16-11-32-27

buden

  • Гост
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #252 -: Юни 03, 2009, 22:56:31 pm »
Помните ли филма Minority Report? Законът ще се казва Prolonged Detention. Е не се знае ще успеят ли да го прокарат и кога.





Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #253 -: Юни 05, 2009, 23:14:12 pm »
Направи си сам... президент на САЩ
По данни на чуждите медии

    Тази статия в никакъв случай не казва много по темата. Точно обратното – тя само лекичко повдига завесата, зад която се крият истинските сценаристи и режисьори на най-голямото политическо шоу в “свободния свят”. За останалото читателят може да разчита на собствените си опит, знания, логика и интуиция.
    Отговорник по финансите за изборната кампания на Барак Обама бе милиардерката Пени Прицкер. Благодарение на нея сегашният президент на САЩ събра рекордната сума от 750 млн. долара. Но коя е Пени Прицкер?
    През 1881 г. нейният прадядо Никълъс Прицкер, тогава десетгодишен хлапак, започва трудовия си път като ваксаджийче в Чикаго. Днес неговите наследници, 11 на брой, са в списъка на най-богатите американци.
    През 1999 г., след смъртта на Джей Прицкер, внук на Никълъс и чичо на Пени, тези 11 души разпродават всичките 200 фирми на семейството. На всеки от тях се падат по 2 млрд. долара, както и маса лъскачи на обувките им от политическия елит на САЩ. Понастоящем милиардерите Прицкер са разделени на два клона – едните (начело с Пени) живеят в Чикаго, другите (предвождани от брат й Антъни) – в Калифорния. При вътрешнопартийните избори на демократите “чикагците” подкрепяха Барак Обама, а “калифорнийците” – Хилъри Клинтън. С други думи – каквото и да бе станало, победителят при всички случаи щеще да е човек на семейството.
    А иначе Мишел и Барак Обама са в твърде близки с Пени Прицкер още от средата на 90-те години. Запознава ги братът на Мишел, който е баскетболен треньор на милиардерските деца. Скоро бъдещата двойка номер 1 на Америка започва да прекарва уикендите си в лятната вила на Прицкер. По онова време Барак е “само” депутат в парламента на щата Илинойс, но Пени явно знае на кого залага. Не след дълго тя вкарва и Мишел в един от бордовете на Чикагския университет, където се учат чедата на магнатката.
    Когато през януари 2007 г. Барак Обама решава да се включи в борбата за Белия дом, първият човек, към когото се обръща за помощ, е именно Пени.
    Пени Прицкер начева деловата си кариера още на 16-годишна възраст – в една от семейните фирми. Когато става на 28 г., чичо й Джей Прицкер й отпуска 30 млн. долара и й възлага задачата да изгради мрежа от луксозни старчески домове. Днес “Класик резидънс ъв Хайат” (21 заведения в 11 щата) отчита по половин милиард долара приходи годишно.
    Но защо богаташката Пени решава да подкрепи един не особено известен политик, какъвто до неотдавна бе Барак Обама? Някои казват, че това може да се дължи на произраелските му изяви. Предците на милиардерите Прицкер произхождат от еврейското гето на Киев. Техните днешни потомци са известни с безрезервната си подкрепа за Израел. А именно на Обама принадлежи главната заслуга за прокарването на щатския закон, който дава право на Илинойс да финансира повече от щедро тази близкоизточна държава. Обама е и първият кандидат-президент на САЩ, който нарича Йерусалим “столица на Израел” (международно признатата столица на страната е Тел Авив). Редица американски политически коментатори виждат в това израз на благодарността на Барак Обама към милиардерката Прицкер.
    Интересно е, че Пени ръководи набирането на пари за изборната кампания като същински бизнес. С цел икономии тя орязва традиционните пищни обеди за дарителите. Създава “университета Обама”, в който се подготвят участващите в кампанията доброволци. Прави списък с данните на 5 млн. дарители, на които изпраща имейли с молба за нови пожертвования. Всяка седмица самата Пени телефонира на 50 потенциални спомоществуватели. Урежда възможността сумите да се превеждат чрез интернет.
    Кандидат-президентът Барак Обама, от своя страна, защитава шефката на финансите си дори тогава, когато политическите му противници изнасят опасни и за самия него подробности от биографията на Пени. В началото на 2008 г. се вдига много шум около факта, че една от първите фалирали заради несъбираеми ипотечни кредити банки е “Съпириър”, (2001 г.) притежавана наполовина от семейство Прицкер. При това Пени е и в управата на банкрутиралата фирма
    За рейтинга на Обама не е без значение и това, че кланът Прицкер е укривал данъци. Когато през 1986 г. умира Абрахъм Прицкер, дядото на Пени и син на някогашното ваксаджийче Никълъс, семейството декларира, извършвайки тежко престъпление, че покойникът е оставил само 25 хил. долара. В действителност наследството му възлиза на 2 млрд. долара. Работата е там, че от 1963 г. нататък Абрахъм управлява бизнеса си чрез офшорни фирми на Бахамите, чиято дейност е трудна за разплитане. Така или иначе вместо данъци за 53 млн. долара семейство Прицкер се споразумява с властите да внесе само 9 млн. При това фискът поема и ангажимента да не оспорва и в бъдеще начина, по който фамилията плаща данъци. За редовите американци и света остава легендата, че някога си, отдавна-отдавна, някой си гангстер на име Ал Капоне бил вкаран в затвора за укриване на данъци.
    Категоричната изборна победа на Обама показа, че плюсовете на дружбата му с чикагската милиардерка са били повече от злепоставящите я факти. Веднага след огласяването на резултатите Си Ен Ен съобщи, че Пени е и главен кандадит за поста държавен секретар (министър) по търговията. Милиардерката обаче веднага уведоми медиите, че ще продължи да служи на страната си както и досега – като шеф на процъфтяващи фирми. “Вашингтон пост” пък разпространи твърдението, че г-жа Прицкер е отказала министерското кресло, защото тогава ще трябва да прехвърли фирмите си от Бахамите в САЩ. А това би я натоварило с далеч по-големи данъци, каквито нейното семейство хич не обича да плаща.
    Междувременно държавен секретар в правителството на Обама стана Хилъри Клинтън, подкрепяната от калифорнийския клон на фамилията Прицкер.
    Та ето такава е тя, милиардерката Прицкер – печели дори когато губи!
    Останалото е само легенди за наивници.

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re:Политиката на САЩ
« Отговор #254 -: Юли 31, 2009, 16:23:12 pm »
http://edition.cnn.com/2009/WORLD/meast/07/31/iraq.babylon.damage/index.html
U.S. troops accused of damaging Babylon's ancient wonder

Ей тва е политиката на САЩ - да унищожават места като останките от Висящите Градини за да си разполагат базите там. Как па намериха точно насред тез паметници да строят укрепления? Че и портата на Ищар е повредена ... Хващам бас обаче, че ако някой надраска с графит някоя сграда във Вашингтон тия ще ревнат до небесата за унищожаване и повреждане на културно наследство. Ама ако е за унищожаване на чуждото - няма проблем, ако ще и на няколко хиляди години да е.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27