Автор Тема: Духовна Революция  (Прочетена 16066 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re:Духовна Революция
« Отговор #45 -: Февруари 27, 2011, 20:26:33 pm »
Дъвиан, едно от най-трудните неща е да обясниш мислите си така че да не бъдат изкривени от филтъра на другите,цяло изкуство..........Революция е това което ни трябва точно това е една огромна "експлозия" и нищо по малко токова много съм мислил как да накараш някои да осъзнае ,че не осъзнава като същото това осъзнаване ти е необходимо за да му обясниш задачата, толква парадокси които трябва да се преодолеят задачата изглежда просто непосилна ,въпреки че не е такава... как трябва да се подходи наистина ме е мъчело доста време това...като всяка позната форма на известяване на масите е завладяна от невяра..

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Духовна Революция
« Отговор #46 -: Февруари 27, 2011, 20:55:34 pm »
За да накараш някой да озъзнае нещо което трябва да направи и това "нещо" е нещо което не знае че не осъзнава или действинелно не осъзнава е действително нещо което е възможно но, според мен, на малък мащаб. Например, можеш да вървиш към духовна революция със семейството или приятелите си, знам че звучи някак лесно или повърхностно но не намирам по-добър начин да се изразя. Но когато говорим за духовна революция на масите е нещо непостижимо, поради факта че няма как да обясниш на тези които си мислят че са на някакво духовно "ниво", че действително не са, или още повече на тези които въобще не ги интересува или нямат никакви ценности.
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 22:48:04 pm от Edge of Sanity »
" Trust no one."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Духовна Революция
« Отговор #47 -: Февруари 28, 2011, 08:51:48 am »
Моооля ?? Щом Дявола е такъв какъвто казваш, значи и Исус е същия, но с обратните морални ценности. Аз не съм вярващ но този коментар просто ми се наби на очи...ако няма Дявол, няма Исус.
Е тва вече..И квоооо?Дяволът как изглежда според теб?С копита и рога? :lol: :lol:

Щото за Исус има исторически доказателства,сведения..Не знам същото за рогатия обаче,освен във страшните приказки предназначени за непослушните деца и силно религиозните последователи
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 08:53:35 am от konstantin2007 »

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Духовна Революция
« Отговор #48 -: Февруари 28, 2011, 10:07:37 am »
Моооля ?? Щом Дявола е такъв какъвто казваш, значи и Исус е същия, но с обратните морални ценности. Аз не съм вярващ но този коментар просто ми се наби на очи...ако няма Дявол, няма Исус.
Е тва вече..И квоооо?Дяволът как изглежда според теб?С копита и рога? :lol: :lol:

Щото за Исус има исторически доказателства,сведения..Не знам същото за рогатия обаче,освен във страшните приказки предназначени за непослушните деца и силно религиозните последователи

Хмм...и какво е доказателството...един парцал или парче дърво ? Не отричам че е съществувал, нищо подобно не съм казал, но, има ли доказателства, извън Библията, че този конкретен човек е възкръснал, или че е бил безгрешен, или че е правил чудесата описани в Библията ?
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 10:11:13 am от Edge of Sanity »
" Trust no one."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Духовна Революция
« Отговор #49 -: Февруари 28, 2011, 15:12:37 pm »
Чакай сега..Да сравниш съществуването на историческа личност със това на енда измислена гротеска,не е като да търсиш"доказателства за чудеса..Има голяма разлика

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Духовна Революция
« Отговор #50 -: Февруари 28, 2011, 15:33:30 pm »
Аз отричам съществуването на исус и на дявола(не съм виждал исус и дявола на живо), защото аз съм исус и дявола (както и всеки един от вас - вие ги създавате и поддържате тези образи чрез мислите си)...нали все пак живеем в дуалност и трябва да има някаква интрига за преодоляване (такава е играта).  :)
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 15:50:24 pm от dragonn »

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Духовна Революция
« Отговор #51 -: Февруари 28, 2011, 15:57:55 pm »
Чакай сега..Да сравниш съществуването на историческа личност със това на енда измислена гротеска,не е като да търсиш"доказателства за чудеса..Има голяма разлика

Добре, така е, съгласен съм. Не е редно да разваляме темата, защото тя е за Духовна революция а не за Исус.
" Trust no one."

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Духовна Революция
« Отговор #52 -: Февруари 28, 2011, 17:22:18 pm »
Иисус Назарянина (ישוע הנוצרי - Йешу(а) ха-Ноцри) е с оспорвана и противоречива биография. Във всеки случай е ясно, че той не е Бог, нито някаква трансцендентална личност.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Духовна Революция
« Отговор #53 -: Февруари 28, 2011, 17:41:44 pm »
Това твое лично мнение ли е или на "Петър Дънов и Бялото братство"?

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Духовна Революция
« Отговор #54 -: Февруари 28, 2011, 19:28:09 pm »
И мое е, и на Учителя - Петър Дънов, но не е за религиозно вярващи. На тях се говори за Христовото учение и за Христос, като проявление на Божеята Любов. Просто Петър Дънов е бил представител на Либерното богословие. А то тълкува Библията символично и метафорично, иноскозателно, като общозначим мит.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re:Духовна Революция
« Отговор #55 -: Март 03, 2011, 07:11:02 am »
темата не беше ли друга

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27