Автор Тема: Духовна Революция  (Прочетена 16119 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Отг: Духовна Революция
« Отговор #30 -: Август 13, 2006, 18:22:29 pm »
Хех Дъвиан и аз съм с  теб Приятелю.Подкрепям те напълно за началният ти постинг. :) :) :) :) :) :) :) :)
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Към духовна революция
« Отговор #31 -: Февруари 19, 2011, 19:40:21 pm »
С развитието на научно-техническия прогрес, информатизацията, психологията, медицината, генетиката, откритията в археологията и преосмислянето на историята все повече интелигентни хора недоволстват от предразсъдъците, заблудите, догмите и лицемерието, които им се налагат чрез медиите от политиката, религията и традиционното общество. Ще доведе ли това до духовна революция? И как тя ще протече?

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Към духовна революция
« Отговор #32 -: Февруари 19, 2011, 20:25:13 pm »
Това е напълно възможен вариант. Но мисля че няма да е скоро, трябва да мине време, хората да се осъзнаят.
" Trust no one."

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Към духовна революция
« Отговор #33 -: Февруари 19, 2011, 21:36:08 pm »
Зависи за какъв вид духовна революция говорим.Към един вид такава революция ни насочват илюминатите след като искат да обединят всички религии в една.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Духовна Революция
« Отговор #34 -: Февруари 20, 2011, 12:35:14 pm »
Абе хора..ква революция,кви пет лева?Всичко е индивидуално.Да,общото колективно съзнание израства.Тва е факт.Канибализмът вече не се смята за нещо нормално.И кво от това?Ако си мислите,че Земята тряя да блесне от"чисти и развити"души,то много грешите!Къде ще еволюирате тогава?Къде ще отиде изживяването дуалността,и къде ще се научите да я балансирате?Що си мислите,че кат станат всички херувимчета,и ще цъфнем та ще вържем.. Пълни глупости.Превеса на една от полярностите(без значение коя)би довел до духовна стагнация.Инволюция.С други думи,ще изпукате от скука,без да сте постигнали целта си.Друг е въпросът за самата цел де..Всъщност,целта няма как да бъде постигната,когато не си съзнателен за нея.Т.е.дори не знаеш каква е целта на съществуването ти..Ако си мислите,че сте тук,за да ви пораснат крилца,много се лъжете..Нито планетата има нужда от"спасение" и духовна революция,нито човечеството..Имаме нужда от контрасти!!!А едноцветното,няма с кво да контрастира..Инволюция..
« Последна редакция: Февруари 20, 2011, 12:36:47 pm от konstantin2007 »

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Към духовна революция
« Отговор #35 -: Февруари 20, 2011, 15:32:55 pm »
Зависи за какъв вид духовна революция говорим.Към един вид такава революция ни насочват илюминатите след като искат да обединят всички религии в една.
Трябва да различаваме религия от духовност и съответно духовна революция от религиозна революция. Конспиративните организации от масонски тип имат за цел да уеднаквят религиозните различия, но не и да допуснат истинска духовна култура сред широките маси.  :yes:

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Духовна Революция
« Отговор #36 -: Февруари 21, 2011, 22:45:11 pm »
Не смяташ ли че сатанизма или луциферианската доктрина(май няма голяма разлика) използват негативния аспект на духовноста?Когато обичаш Бог той не пази тази лубов само за себе си а я дава на всички,докато при луци е друго.Това ми беше идеята в предния пост :).Не мислиш ли че може да има и негативна духовна революция(ако мога да се изразя така)?
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Духовна Революция
« Отговор #37 -: Февруари 22, 2011, 11:41:00 am »
Арака,мисля че бъркаш много,като съпоставяш сатанизма и луцеферианството..Луцифер и Сатана са две отделни,различни"неща".
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 12:11:06 pm от Mirotvorec »

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Духовна Революция
« Отговор #38 -: Февруари 22, 2011, 12:21:32 pm »
Обясни моля те, според теб каква е разликата,защото според мен е много малка.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Духовна Революция
« Отговор #39 -: Февруари 22, 2011, 13:45:49 pm »
Разликата..според мен сатаната е измислица.Не съм на същото мнение относно Луцифер.

СА-ТА-НА-МА.Безкрай,раждане,смърт,прераждане!Ясно е що е махната последната сричка ;D..Църквата няма файда от прераждането!
Потърси си инфо,относно кой е Луцифер и какво е"сатана"(макар за мен лично,както казах.. те такова животно кат сатаната,няма) ;D
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 13:48:07 pm от konstantin2007 »

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Духовна Революция
« Отговор #40 -: Февруари 22, 2011, 15:14:53 pm »
Сатана(от иврит)-ангел или второстепенен бог в различни религии.За луцифер ще откриеш почти същото.Но има ли значение все мрак и лъжи.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Духовна Революция
« Отговор #41 -: Февруари 22, 2011, 17:42:49 pm »
Сатана(от иврит)-ангел или второстепенен бог в различни религии.За луцифер ще откриеш почти същото.Но има ли значение все мрак и лъжи.
...СА ТА НА МА..петте основни санскритски звука.Поясних какво означават.Тва с ангелите не знам къде си го прочела,но не е точно.
Луцифер..от латинското lux-светлина и "фере"-нося,пренасям(в гръцкият дори тази дума и до днес е със същото значение)..Носителят на светлината.
Освен това,проучването на митовете около двете"личности"поотделно, може да ти помогне да схванеш разликата!
И разбира се,че има значение...става дума за два съвсем отделни образа,както казах,и докато единият е абсолютна гротеска,плашило за деца и малоумници,то другият определено си заслужава вниманието и подробното разглеждане.Човек може да остане много приятно изненадан.И според мен,именно наличието на единият,е предизвикало сътворяването на мита за другият..Нещо като"отмъщението на бръснаря"от страна църквата 8)
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 17:44:30 pm от konstantin2007 »

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Духовна Революция
« Отговор #42 -: Февруари 22, 2011, 18:13:32 pm »
Май ми говориш за луцеферианството. Тези смятащи че луцифер е изгонен несправедливо от рая.Този който носи истината хихихиих.Надявам се да греша.Но да не се отклоняваме повече от темата  ::).
Явно всички ме мислят за жена кахахахах... е ваша воля  :-*
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Духовна Революция
« Отговор #43 -: Февруари 27, 2011, 15:20:59 pm »
Не смяташ ли че сатанизма или луциферианската доктрина(май няма голяма разлика) използват негативния аспект на духовноста?Когато обичаш Бог той не пази тази лубов само за себе си а я дава на всички,докато при луци е друго.Това ми беше идеята в предния пост :).Не мислиш ли че може да има и негативна духовна революция(ако мога да се изразя така)?
По-точно аз имам предвид духовно-научна революция. И тази революция ще осмисли и премахне всички религиозни и обществени суеверия, предразсъдъци, предубеждения. Това ще е революция на научния реализъм и на духовната Истина.
“Сатана”, “Дявол” – това са измислени от хората несъществуващи персонажи, за да се оправдаят чрез тях човешките прекомерни животински нагони, кражбата, убийството,  властолюбието, алчността, завистта, злобата и др. “Аз не съм виновен – той Сатаната ме изкуши!” – оправдание за религиозни наивници. Психологията и психоанализата отдавна и много добре са обяснили негативната страна на човешката психика – душа. Погледнете нещата направо - вас ви заблуждават с мистични измислици, за да не търсите вината в реалните виновници!
Мислите ли, че например митничарите се "изкушават" от Дявола, мутрите - от Сатаната, а пък политиците - от Луцифер?  :diablo: :blum1:
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 15:33:40 pm от Светослав Иванов »

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Духовна Революция
« Отговор #44 -: Февруари 27, 2011, 19:28:13 pm »
Моооля ?? Щом Дявола е такъв какъвто казваш, значи и Исус е същия, но с обратните морални ценности. Аз не съм вярващ но този коментар просто ми се наби на очи...ако няма Дявол, няма Исус.
" Trust no one."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27