Автор Тема: Психогенетично програмиране създадено от човека  (Прочетена 78529 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
В айкидото, с което и аз съм запознат, енергията на противника се обръща с/у него :)))) Има враг, противник, но майстора по айкидо по-скоро гледа на него като забавление. Морихей Уешиба, създателя на айкидо, за 7 секудни отнема меч от противника, не с голи ръце, а с една флейта в ръка:))) И през цялото време се усмихва:)))

Дъвиан

  • Гост
Душите на умрелите са заети с други неща-прераждане например.Това което остава е дух,отпечатък от дългото ти обитаване в едно тяло

Какво, значи ми викаш, че когато умре човек душата му не отива в астрала (Камалока), в най-лошия случай, така ли? Не мисля така. Казах как мисля - отива там и докато й дойде време за ново прераждане, понеже там няма време-пространствен континиум е без значение колко време е това, тя в замисимост от действията си в човешки облик търпи различни ситуации - ако е убиец ще страда и ще си представя отново и отново деянието на убийство, ако е била пияница примерно - ще търси пропаднали души за да пие енергията си от тях, и пр. Това не си го измислям аз, а го пише в книгите. А естествено, че когато може и е позволено да се прероди душата, тя го прави. От човешка гледна точка най-пропадналите се раждат най-бързо, защото те сами го желаят. Но може и по-възвишени души да дойдат по-бързо, ако имат важна работа на земята.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Какво, значи ми викаш, че когато умре човек душата му не отива в астрала (Камалока), в най-лошия случай, така ли? Не мисля така. Казах как мисля - отива там и докато й дойде време за ново прераждане, понеже там няма време-пространствен континиум е без значение колко време е това, тя в замисимост от действията си в човешки облик търпи различни ситуации - ако е убиец ще страда и ще си представя отново и отново деянието на убийство, ако е била пияница примерно - ще търси пропаднали души за да пие енергията си от тях, и пр. Това не си го измислям аз, а го пише в книгите. А естествено, че когато може и е позволено да се прероди душата, тя го прави. От човешка гледна точка най-пропадналите се раждат най-бързо, защото те сами го желаят. Но може и по-възвишени души да дойдат по-бързо, ако имат важна работа на земята.
Отива,но не  есвързана с дадено място и т.н. Там също си имасвободна воля,его и т.н.Но това не са мафлоците.
Защо да страда ако е убиец?А пияница? Нали по назад се казваше че душата сама си създава ситуациите през които да премине.
 Не всичко го пише в книгите,а понякога пак там и много глупости пишат
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Аз мисля, че Душата се преражда моментално ( от наша гледна точка ), но от нейна гледна точка стои известно време някъде. Именно затова могат да викат духове и тн. щуротии :) Не мисля, че ако някой е убиец, ще страда представяйки си как убива, или ако е пияниця, ще е надупчен и като пие ще тече от него и тн. Това са средновековни предтави ( "Ад" на Данте например, където ада на дървосекачите представляваше едно поле с дървета, ма тез дървета бяха душите им с формата на дървета и тн..)

Дъвиан

  • Гост
Аз мисля, че Душата се преражда моментално ( от наша гледна точка ), но от нейна гледна точка стои известно време някъде. Именно затова могат да викат духове и тн. щуротии :) Не мисля, че ако някой е убиец, ще страда представяйки си как убива, или ако е пияниця, ще е надупчен и като пие ще тече от него и тн. Това са средновековни предтави ( "Ад" на Данте например, където ада на дървосекачите представляваше едно поле с дървета, ма тез дървета бяха душите им с формата на дървета и тн..)

Така, вместо да говорим без да сме чели, по-добре да прочетем за да си говорим. Това, което говоря съм го чел и това са хора с доста по-развити способности от нас. Ето цитати от съвременни книги от последния век, а не от Средновековието:

"Престъпление, извършено на земята, оказва в бъдещия живот безкрайно разнообразни, но винаги изключително сериозни следствия. Установява се например, че в много случаи убиецът многократно мислено преповтаря престъплението и не може да се откъсне от сцената на своето ужасно дело."

"Пияниците са пример за хора от материален тип, които могат да бъдат удовлетворени само на физическото поле. Тази необуздана страст не намалява след смъртта, дори се усилва..."

"След смъртта хората с престъпни и срамни наклонности се събират на групи, обикалят местата, които са мърсили по-рано, и с дъха на развратни мисли и желания те правят атмосферата там още по-безнравствена...Често те обсебват душите на себеподобни земни хора и чрез телата им удовлетворяват своите желания."

Чарлз Ледбийтър, Живот след смъртта


"Някакъв човек, който извършил убийство и бил екзекутиран заради престъплението си, в Камалока преживявал отново и отново сцените на убийството и последвалите събития, като непрестанно повтарял чудовищната си постъпка и преминавал през ужасите на ареста и екзекуцията."

Ани Безант, Древната мъдрост


"Често се случва например човек, който е пушил много в земния си живот, да продължи да го прави и в отвъдното. Освен цигари, духовете материализират алкохол, наркотици или любимите си храни. Много от навиците са толкова силни, че душата ще преминава през тях отново и отново, докато ги изживее напълно."

Джеймс Ван Прааг, Докосване до небесата


"Тези души обикалят около старите сцени на своята земна деградация и често влияят върху някой от техния вид, който е под въздействието на алкохола и поради това е уязвим за подобни влияния. По този начин изживяват стария си живот отново и увеличават бруталността и деградацията на живия човек с помощта на своето влияние и връзката си с него."

Йоги Рамачарака, 14 урока по философия на йога и източен окултизъм


P.S. Именно затова и човек като знае тези неща, може да направи нещо по въпроса за себе си. Това цели и статията.
« Последна редакция: Юли 10, 2006, 22:10:13 pm от Дъвиан »

Oberon

  • Гост
Е хубаво де, като си четем за какво да си говорим? Аз нямам ли право на собствено мнение ???? В училище едно време много се нервирах, като трябваше да правим анализ на нещо, стихотворение например, аз винаги правех собствен анализ. Никога не съм чел критики по литература. И все бях обвиняван че не го правя, затова и имам 4ка хаха.
Това, дето ти го казах, съм го чел отдавна в едно книжле за афтърлайф, и ми се стори логично. М/у другото, думата "логика" в нашия форум е табу едва ли не :(((( Тук под "логика" се разбира прашасалия мозък на учения. Не е така. Не случайно Древните гърци са си поиграли с нея. Тук си говорим за Божествена логика, сякаш я разбираме. Ние сме хора и си имаме наша логика. Някой си мисли, че тя е неправилна и се чудя защо:(? За това ни окаяно положение не ни е виновна човешката логика, а именно страненето от логически свързани неща.....

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Така, вместо да говорим без да сме чели, по-добре да прочетем за да си говорим. Това, което говоря съм го чел и това са хора с доста по-развити способности от нас. Ето цитати от съвременни книги от последния век, а не от Средновековието:
Няма  никаква гаранция че авторите на книгите говорят истината.Собствената преценка е по-важна

"Престъпление, извършено на земята, оказва в бъдещия живот безкрайно разнообразни, но винаги изключително сериозни следствия. Установява се например, че в много случаи убиецът многократно мислено преповтаря престъплението и не може да се откъсне от сцената на своето ужасно дело."
Ето първото доказателство че тея хора никак не са напред.
 Дефинирай ми престъпление.Освен това през различни преиоди и на различни места законите са били различни,както и идеите кое е правилн и кое не.ертвата може да има нуждата от убийството.Убиецът също.И от двете ситуации има какво да се научи.Ужасно е според едни,според други не е,дажем оже да мине за вкусно...Евтаназията убийство ли е?



"Пияниците са пример за хора от материален тип, които могат да бъдат удовлетворени само на физическото поле. Тази необуздана страст не намалява след смъртта, дори се усилва..."
Само че този ефект може да се постигне не само с алкохола.Да не говорим че понякога изкуствено се създават ситуации с обучаваща цел.

"След смъртта хората с престъпни и срамни наклонности се събират на групи, обикалят местата, които са мърсили по-рано, и с дъха на развратни мисли и желания те правят атмосферата там още по-безнравствена...Често те обсебват душите на себеподобни земни хора и чрез телата им удовлетворяват своите желания."
Дефинирай престъпно.Дефинирай срамно.Моралът е относителен,такаче да говориш за развратни мисли е несъстоятелно.А да обсебиш нечие тяло далеч не е токлова лесно колкото звучи



"Някакъв човек, който извършил убийство и бил екзекутиран заради престъплението си, в Камалока преживявал отново и отново сцените на убийството и последвалите събития, като непрестанно повтарял чудовищната си постъпка и преминавал през ужасите на ареста и екзекуцията."
А палачът? И ен ормално през един момент да повтаря тези събития,тъй като те са освободили огромно количество енергия и е нормално да те завлекат за известно време

"Често се случва например човек, който е пушил много в земния си живот, да продължи да го прави и в отвъдното. Освен цигари, духовете материализират алкохол, наркотици или любимите си храни. Много от навиците са толкова силни, че душата ще преминава през тях отново и отново, докато ги изживее напълно."

Ми при условие че отвъд можеп да си създадеш всичко без да имаш после здравословни проблеми...


"Тези души обикалят около старите сцени на своята земна деградация и често влияят върху някой от техния вид, който е под въздействието на алкохола и поради това е уязвим за подобни влияния. По този начин изживяват стария си живот отново и увеличават бруталността и деградацията на живия човек с помощта на своето влияние и връзката си с него."
Обикаля отпечатъкът на този човек,отпечатък завързан(anchored е понятието,ама...) за мястото заради огромното освобождаване на енергия,и заради това че отпечатъкът е по скоро без интелект и продължава да действа както едно време е действало тялото/

Йоги Рамачарака, 14 урока по философия на йога и източен окултизъм

P.S. Именоно затова и човек като знае тези неща, може да направи нещо по въпроса за себе си. Това цели и статията.
За тая вечер планирамд се почерпя с уиски послучай дипломирането и после да навлезна в медитацжия под влиянието на алкохола.Много е яко.

Аз мисля, че Душата се преражда моментално ( от наша гледна точка ), но от нейна гледна точка стои известно време някъде.
Аз също смятам че е по-скоро така.Естестявено ако избере да се прероди тая душа.

Е хубаво де, като си четем за какво да си говорим? Аз нямам ли право на собствено мнение ???? В училище едно време много се нервирах, като трябваше да правим анализ на нещо, стихотворение например, аз винаги правех собствен анализ. Никога не съм чел критики по литература. И все бях обвиняван че не го правя, затова и имам 4ка хаха.
И аз бях тъй,ама случихме на учителка :):)

-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Gil-Galadh, нямам време да им отговарям тука, а и не се познаваме лично. Ако се видим ще пофилософстваме. Успехи. А иначе не спориш с мен, а спориш с авторите - не забравяй това ;)
« Последна редакция: Юли 03, 2006, 11:18:16 am от Дъвиан »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
не забравям споко.Когато се обръщам към теб е защото ти си пуснал поста,не защото мнението ти непременно е такова.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Явно е необходимо общуване на живо. Така, с белжки по дъската, едва ли ще се разберем, дори да мислим сходно.
Сигурен ли си?
А това, от което се освобождаваш къде отива? И какво прави?

Там откъдето е дошло,ако е външно,ако е вътрешно просто се разгражда.
...
говориш като млад Уиканец.Ще се върне по-силно ако искаш да се върне по-силно.
Уиканец? Би ли пояснил?
Винаги се връща там от където е дошло. По-силно е не само зависимо от твоето лично желание, а защото мозъците, до които е достигнало, го ретранслират и така увеличават сумарната му енергия.
По същата причина стореното добро се връща многокротно и по силно.
Закон, какво да се прави...

"На врага си, направи онова, което той неможе да направи - направи му добро."
"Аз мога да убия убиец, не за да спася себе си, а за да спася него от тежката му карма." - тибетски (будистки) монах.
  :D

При което и ти ще поемеш върху себе си тежка карма,а той ще има да я изкупва още един живот.А има ли той тежка карма,като убиец?Може би все пак е научил нещо от тоива убийство,може би то е било необходимо...
За това питай монаха.  ;)
Първо "по дяволите" е псувня.Псувните гонят споменатите в нея.И второ-"За Бога" нарушава една от заповедите-"Не споменавай името му напразно"
За псувните си в грешка, равносилно е при кокю-хо да дадеш опора на атакуващия те.
Не знаех, че "за Бога" включва името на Бог. Следва ли, че "човек" е името на човека?

В айкидото, с което и аз съм запознат, енергията на противника се обръща с/у него :)))) Има враг, противник, но майстора по айкидо по-скоро гледа на него като забавление. Морихей Уешиба, създателя на айкидо, за 7 секудни отнема меч от противника, не с голи ръце, а с една флейта в ръка:))) И през цялото време се усмихва:)))
:(
Ако ти приемаш, че в Айкидо има противник, проблема си е твой (и на този от когото си го възприел)
Енергията на атакуващия партньор се ползва за омиротворяването му, не против него. Излишната енергия ползваш за собственото си усъвършенстване.
Шин-Шин-Тоицу Айкидо, ето защо се смее.  ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Oberon

  • Гост
Бе така си е, ето защо няма съзтезания по айкидо, а само демонстрации :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Уиканец? Би ли пояснил?
Винаги се връща там от където е дошло. По-силно е не само зависимо от твоето лично желание, а защото мозъците, до които е достигнало, го ретранслират и така увеличават сумарната му енергия.
По същата причина стореното добро се връща многокротно и по силно.
Закон, какво да се прави...
Уиканец-последовател на Уика.Щом Ти разбираш че се връща ще ти се връща.Ако не искаш,и ако си структурираш правилно нещата(тоест ти се явяваш център на ударна вълна например) няма да се връща,защото се явяваш център-висчко тръгва от теб навън.Ами интерферентните вълни-те са синхронизирани с твоята такава,която пък е синхронизирана с теб,съответно няма да ти направят нищо.Единственото което ще се случи е че след промяна системата на която влияеш ще се стреми към баланс т.е. ще се опитва да се нагоди към новото положение,но системата на която влияеш,не ти.
 Този "закон"  "всичко се връша" произлиза от илюзиите за добро и зло

За псувните си в грешка, равносилно е при кокю-хо да дадеш опора на атакуващия те.
Не знаех, че "за Бога" включва името на Бог. Следва ли, че "човек" е името на човека?
И с ужасяващо за самия него ликуване направи традиционния жест за отпъждане на демони.Седемхиляди теракотени средни пръстове щръкнаха към тавана
                                                                                       Т.Пратчет "Интересни времена"

Като казваш "за БОга",го призоваваш едоин вид
« Последна редакция: Юли 03, 2006, 10:12:45 am от Gil-Galadh »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Този "закон"  "всичко се връша" произлиза от илюзиите за добро и зло
Илюзия е също, че несъгласието с даден закон прекратява действието му. ;)
За интерферентните вълни може да си направиш експеримент. С каквито си искаш вълни, радио, акустични та дори и с водните вълнички в локвата на улицата.  ;)
Изпратената вълна, в случая при човека, енергизирана и кодирана според целта мисъл-форма, стига до мишената. Но не само до нея. Стига и до други точки в простронството и времето. Тези точки сами по себе си са енергийни торсионни вихри, всеки с различни характеристики.(Всичко е енергия ;)). Те също излъчват, а изпратената от теб вълна допълнително модулира тяхното излъчване. (честотно, времево, фазово и кодово модулиране) И точно поради синхронизираноста на излъчването се декодира получената вълна и интерферира в теб. Благодарение сходството между хората, се връщат няколко милиарда резултантни вълни.
Питай как озвучителите по концерти избягват микрофонията (интерференция)! От значение е и моща на акустичната система. Има и трикове там, но при сферичните вълните, които безпрепятствено излъчват другите хора няма как да се намесиш. Спектъра е толкова обширен, че кодирания отговор няма как да се филтрира пълноценно. От значение е не само мощността но и информацията.
Затова е казано:
"Не навреждай на никого. Нито с дело, нито с дума, нито дори с мисъл"
За ралика от електромагнетизма, във фините сфери подобните се привличат.
"Каквото повикало - такова се обадило."
"Каквото посееш - това ще пожънеш."
Известно е, че ние не сме само физика. Вероятно сме от малкото съзнателни веществено-полеви форми на живот, които още не са се самоопознали.(ако изобщо е възможно)
Ние сме многомерни (многоизмерни) и доста от неземните подозират за съществуването на непознати им у нас слоеве, но им е трудно да ги установят. Иначе да бяха предприели по конкретни действия. ;)
---
Разбира се, не е задължително да съм прав в разсъжденията си, но вероятноста си остава. ;D

Като казваш "за БОга",го призоваваш едоин вид
Следва ли, че като произнасям фразата "за Бога", влизам в резонанс с носителя на определението "Бог". Което е необходимо за да се получи взаимна връзка?
Ако е така, защо да не бива да ползвам нея а "по дяволите" може?
Хайде прецени кое е по-стойностно!
В кой влизаш в резонанс? От значение ли е?
Това е пример за неосъзнато психогенетично програмиране създадено от човека.
Произнасяне на самото понятие, те поставя в контакт с характеристиките носени от него, вменени му от човека.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Илюзия е също, че несъгласието с даден закон прекратява действието му. ;)
Едно е да не с есъгласяваш с даден зкаон,друго е да го асъздаваш

За интерферентните вълни може да си направиш експеримент. С каквито си искаш вълни, радио, акустични та дори и с водните вълнички в локвата на улицата.  ;)
Изпратената вълна, в случая при човека, енергизирана и кодирана според целта мисъл-форма, стига до мишената. Но не само до нея. Стига и до други точки в простронството и времето. Тези точки сами по себе си са енергийни торсионни вихри, всеки с различни характеристики.(Всичко е енергия ;)). Те също излъчват, а изпратената от теб вълна допълнително модулира тяхното излъчване. (честотно, времево, фазово и кодово модулиране) И точно поради синхронизираноста на излъчването се декодира получената вълна и интерферира в теб. Благодарение сходството между хората, се връщат няколко милиарда резултантни вълни.
Нес евръщат няколко милиарда.Повечето се разсейват,още повече намаляват ако си използвал фокусирана вълна,а понеже носят характеристики,които са същите или много подобни на тези,които ти си изпратил,то те въобще не те засягат а само преминават през теб,и дори можеш да използваш това за да усилиш крайния ефект.
 А това да се връща е крайно неефикасен и доста енргоемък процес за постигане на баланс.Природата по-скоро с енаглася към новите събития,това е и причината честъо резултатът да не е точно това,което очакваш

Известно е, че ние не сме само физика. Вероятно сме от малкото съзнателни веществено-полеви форми на живот, които още не са се самоопознали.(ако изобщо е възможно)
Ние сме многомерни (многоизмерни) и доста от неземните подозират за съществуването на непознати им у нас слоеве, но им е трудно да ги установят. Иначе да бяха предприели по конкретни действия. ;)
но законите и начина по който действа всичко е физика,добре че имаме някакви възможности да и влияем


Следва ли, че като произнасям фразата "за Бога", влизам в резонанс с носителя на определението "Бог". Което е необходимо за да се получи взаимна връзка?
Ако е така, защо да не бива да ползвам нея а "по дяволите" може?
Защото "По дяволите" е псувня.Енергията и отпечатъкът и са на псувня=>гони споменатите
 Да влизаш в резонанс.друг е въпроса че в 99% е доста слаб и шефа няма да се появи сред гръм и мълнии във формата на горящ храст

Разбира се, не е задължително да съм прав в разсъжденията си, но вероятноста си остава. ;D
и аз така  ;D
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Едно е да не с есъгласяваш с даден зкаон,друго е да го асъздаваш
Закона се установява.
Да създаваш закон?!? Господи Gil-Galadh, признах те.  ;D
Нес евръщат няколко милиарда.Повечето се разсейват,още повече намаляват ако си използвал фокусирана вълна,а понеже носят характеристики,които са същите или много подобни на тези,които ти си изпратил,то те въобще не те засягат а само преминават през теб,и дори можеш да използваш това за да усилиш крайния ефект.
Може да се фокусира само чрез кодировката. Пространствено фокусиране при сферичното излъчване на толкова фините нива на които протича този процес, както е при човека, е невъзможно. Щом носят същите или подобни характеристики, като изпратените, неминуемо ще интерферират.
но законите и начина по който действа всичко е физика,добре че имаме някакви възможности да и влияем
За съжаление някои смятат че е само физика. :( Това, че влияем е факт.
А какво става с:
 "Всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодийствие"?
и
"Енергията не се губи, само променя вида си."
Защото "По дяволите" е псувня.Енергията и отпечатъкът и са на псувня=>гони споменатите
За да се случи процеса на гоненето е нужен контакт, реакция. За да има реакция все някакво сходство е налице. Това неминуемо води до интерференция.
За да видиш невидимия и неосезаем честотен спектър ползваш уреди, които трасформират честотата до възприемаема за сетивата ти.
Аз не бих си понижил честотните вибрации за да изгоня нещо си, или някой. Предпочитам да ги повиша и той ще ме пропусне (евентуално), или поне няма да ми се отрази сериозно ако не съм ги повишил повече от една степен (условно степенуване).
За да си взаимодействат една висока вибрация с по-ниска трябва да има кратност в честотите им.
Пример са взаимодействията на радиовълните с различни физически обекти. Зависи от кратноста на собствените им честоти.
Светлинните вълни са с по-висока вибрация, но са видими за нас поради наличието на сетивен сензор резониращ с тях. Ако липсваше нямаше да виждаме този спектър.
---
Така грешно и еретично мисля аз. ;D
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27