Автор Тема: Психогенетично програмиране създадено от човека  (Прочетена 78528 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Gil-Galadh, той не напада някого. Той напада част от себе си и го осъзнава.
Gil-Galadh, ти и аз сме едно и също нещо и в това е оправданието да съм яростен от това, че някаква част от мен самия произвежда усилено фекалии и твърди, че това е полезно. Когато си се напсуваш наоколо, не правиш нищо друго, освен да си удариш шамара в собствената буза, поради простата причина, че онова, което пъдиш отсреща, си ти самият. :P
Това, че Ти не приемаш реално разбирането му за Единство на Всичко - това Е Твое Право.
Това, че не разпознаваш в отсрещтния своето отражение - това Е Твое постижение.
....
В поста на Дракона имаше доста по-стйностни виждания.
За съжалиние се раздуха от някои само личните комплекси.
Абе момчета и момичета....как е възможно някой да ме обиди или ядоса, след като тези чувства са си мои???
С тах Аз се разпореждам. Не Драган или Петкан - Аз.
Всичко, което изпитвам си е мое чувство и отнощение. Никой не ми е виновен за тях.
Те са мой успех или провал, и ничий друг.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
бе тъй като гледам нямам какво да дисектриам.Общо взето съм съгласен с останалото,което не коментирах...
Колкото до:
За двата тривиални примера (евтаназия и смъртна присъда); отговорът ми е също тривиален: зависи.  ;D
Именно-стигаме до тривиалния отговор че доброто и злото са твърде относителни понятия ;)
Gil-Galadh, той не напада някого. Той напада част от себе си и го осъзнава.
Това, че Ти не приемаш реално разбирането му за Единство на Всичко - това Е Твое Право.
Това, че не разпознаваш в отсрещтния своето отражение - това Е Твое постижение.
....
В поста на Дракона имаше доста по-стйностни виждания.
За съжалиние се раздуха от някои само личните комплекси.
Абе момчета и момичета....как е възможно някой да ме обиди или ядоса, след като тези чувства са си мои???
С тах Аз се разпореждам. Не Драган или Петкан - Аз.
Всичко, което изпитвам си е мое чувство и отнощение. Никой не ми е виновен за тях.
Те са мой успех или провал, и ничий друг.
Не  ми е проблема в изразяването на чувствата,а в слагането на квалификации,и макар че и аз съм го правил гледам да се ограничавам.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Да ви кажа...току-що убих една муха и се почуствах добре:")))
Както казва баща ми: Свободата на една муха свършва там, където започва моя нос.
Откачал съм понякога сутрин...спиш си най-сладко и оназ гад почва да ти каца по носа, устните, очите...отврат  >:( >:( >:( >:( >:(

Дъвиан

  • Гост
Ами и аз съм "откачал" Оберон, но трябна малко мъдрост в отношението към света, и така дори една муха, която носи дискомфорт ще се превърне в сладка галеща животинка, която просто иска да те помилва, така както тя може...Така правиш Ада на Реалността в Рай за себе си, а може би той е такъв, но човек е заблуден от първичните си инстикти и светкавично проявили се, заслепяващи чувства. И именно защото се намираме в темата за психогенетичното програмиране създадено от човека, нима едно такова отношение къмв животното - едно напълно лично и индивидуално отношение към него, не може да се определи като вмъкване на някакво същество, или да го кажем - отрицателни мисли, енергии, чувства или нещо друго, нима няма едно такова вмъкване във всеки един от нас понякога, което ние да изразим в деструктивност, грубост, гняв и пр. подобни ежедневни афекти. Нима това е същността на човека - разрушителната, или ще кажеш - и двете са в човека, и разрушението и съзиданеието. А тогава, не е ли по-красиво съзиданието, сътворението на нещо красиво, добро, благородно...

Oberon

  • Гост
Ами и аз съм "откачал" Оберон, но трябна малко мъдрост в отношението към света, и така дори една муха, която носи дискомфорт ще се превърне в сладка галеща животинка, която просто иска да те помилва, така както тя може...Така правиш Ада на Реалността в Рай за себе си, а може би той е такъв, но човек е заблуден от първичните си инстикти и светкавично проявили се, заслепяващи чувства. И именно защото се намираме в темата за психогенетичното програмиране създадено от човека, нима едно такова отношение къмв животното - едно напълно лично и индивидуално отношение към него, не може да се определи като вмъкване на някакво същество, или да го кажем - отрицателни мисли, енергии, чувства или нещо друго, нима няма едно такова вмъкване във всеки един от нас понякога, което ние да изразим в деструктивност, грубост, гняв и пр. подобни ежедневни афекти. Нима това е същността на човека - разрушителната, или ще кажеш - и двете са в човека, и разрушението и съзиданеието. А тогава, не е ли по-красиво съзиданието, сътворението на нещо красиво, добро, благородно...

Нямам нищо против мухата, не ме разбирай неправилно :) Нека си лази по мръсотиите, нека си каца където иска. Ако обаче тя перманентно ме дразни с присъствието си, аз съм в правото си да я изпъдя. Ок, правя го. Тя се връща пак, аз пак я пъдя...И така 1 час !!! Ако има и грам мозък ( а той е по-малко ), тя ще се махне. Но не го прави. Аз съм по-силния и я трепя. Нейн проблем.  8)

Дъвиан

  • Гост
Ако трябва, да дойда да я отведа, за да си на спокойствие :P :P ;D

Oberon

  • Гост
Е нали ти казах че я убих:)))

За да не се стига дотам, Създателя е трябвало да помисли за това. Да и даде повече мозък. Нали творбите са Му съвършени? Хехе :))) Като вижда че ме дразни, да се разкара. Ако искаш да седя да ме хапят комари? Или с любов да гледам кърлежа дето ми пие кръвта? Айде няма нужда:))

Дъвиан

  • Гост
Просто искам да кажа, че най-важното е в отношението ни към самите нас, както и към самият свят около нас. Точно защото ние хората населяваме и управляваме света, без ние да се променим света няма да се промени. Знаеш какво става, когато се отнасяш с любов към едно куче, коте, или растение - обичат те и те. Ами така е с по-малките животинчета. А ако някой възрази, че не можеш да обичаш пълчищата скакалци унищоващи полята, или плъховете преди векове, плъзнали из градовете, или някакъв друг подобен пример, и за това има отговор, и той че пак можеш да ги обичаш, и панацеята е в любовта на всички къмв тях, а не на двама-трима. Защото когато всички ги заобичат нещата ще се оправят, но това не е правено. Това не го е имало на земята - масово хората да се справят с проблемите посредством силата на Любовта. А ако се опита, ако се направи, или по-точната дума, ако се осъществи...Аз ще съм най-щастливия човек на земята, а вярвам не само аз :)

Oberon

  • Гост
Да, обаче говорим за муха, не за куче например. На кучето като му кажа: разкарай се:) и то се маха. Е, зимата едно ме ухапа, при все че съм изгледал сумати псета...
Искам да кажа, че няма как да подхождам с любов към една муха. Добре, погледни от другата страна - любов с обратен знак. Аз като я убивам я спасявам от съдбата и - да каца по лайната например:))) На нея това и е съдбата, знам. За нея е нормално да каца там, за мен не е нормално да казам там :)))
Абе...и без това се въдят с милиони, кво си хабим думите за мухите....

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
А ти, Oberon , защо страдаш от предразсъдъка за непоколебима важност на собствената ти неприкосновеност? Какво й пука на една муха за някакъв си Oberon , неговото спокойствие и представата му за свобода? Или, в крайна сметка си готов да сведеш правото до това на по-силния?

Ако излезеш за малко от накърненото си его и се вгледаш в написаното от Дъвиан, ще усетиш нещо много важно...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Пич Флай, това което ми пише Дъвиън го знам много отдавна. Не страдам от такъв предразсъдък. Обаче мухата става нагла след 5-6 мои намека да си ходи. Ако дойде някой да ти краде в къщата, и ти му кажеш: аре бегай ве. Той се маха. След 2 дена пак идва. И така 10 дена. Ти кво правиш? Поглеждаш го с много любов и му казваш: Избери си нещо друже и си върви в мир? Мне мисля. Проблема не е в мен, а в мухата. Аз не нарушавам личната и свобода, не и казвам къде да лети и каца. Не и преча ....И да, готов съм да сведа правото на по-силния. Точка за мен за спора по мухата :)))

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Бтв. Правото на по-силния си е част от природата,напълно естествено,и за това създадено с цел.
 Ехх,Ницше,Ницше,за нищо ги нямат тея твоите идеи,колко по-напред щяхме да сме ако беше обратното
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Ами да - човека е по-силен и трябва да се грижи за по-слабите и да не ги убива.
« Последна редакция: Юли 11, 2006, 15:37:30 pm от Дъвиан »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Гледайте сега каква мисъл ми мина... Оберон, можеш ли да предположиш поне за миг, че мухата не случайно те е събудила, точно в този ден и точно в този час? Невидимите за нас същества и сили, които се грижат за нашето съществуване, често използват най-невероятни начини, за да ни накарат да направим нещо, което ще ни бъде от полза.
Ако е трябвало да си буден в точно определено време, то какъв по-ефикасен начин от мухата, кацаща по лицето ти?  :D  И така, ако беше предположил, че това не е случайно, щеше да станеш, да се раздвижиш и мухата да изчезне, а съответно-да остане и жива.

Правото на по-силният....може би това е правото да поемеш по-голяма отговорност?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Ехх,Ницше,Ницше,за нищо ги нямат тея твоите идеи,колко по-напред щяхме да сме ако беше обратното
Едно от нещата, които щяха да се случат, Gil-Galadh ,е ти да нямаш право на съществуване, защото един як гамен в автобуса щеше да се позабавлява с умъртвяването ти.

Ето ви и една статия по темата; силно религиозна, но все пак по темата...
« Последна редакция: Юли 12, 2006, 16:09:10 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27