Автор Тема: Петър Дънов докарал комунистите в България  (Прочетена 51364 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

firma

  • Гост
Петър Дънов докарал комунистите в България

Окултистът бил сърдит на страната заради лошото отношение към него

Петър Дънов е пророкувал идването на комунистическата власт, поне 20 години преди 9 септември 1944, твърдят негови последователи. В своя беседа от началото на Двадесетте световноизвестният окултист предупредил, че България я чакат 9 петилетки в компанията на болшевиките. Русия не послуша Толстой и духовенството доведе болшевизма, казал Дънов. Болшевиките - това са камшикът на Бога. Те са неверници и те действат с оръжие. След 1945 година болшевизмът ще дойде в България и няма да си тръгне от тук най-малко 45 години.
Петър Дънов изтъкнал в беседата си, че причината за идващата комунстическа власт е в лошото отношение на болшинството от българите към самия него. И сега те мислят, че могат да се повдигнат против мен, казал духовникът. Това, което аз говоря, са Божии думи, това са Божии закони. Ако те се опитат да заличат Божиите закони, Господ ще ги заличи от лицето на земята. Със спирането на събора тук (Велико Търново, септември 1923 година) дойде земетресението в Япония. Една връзка има. Това показва, че цялото човечество е като в един организъм. Преди 5 години ме глобиха 25 лева, че съм проповядвал без позволение, без да взема разрешение от началството. И моят повереник каза "Да заведем дело". Не, казвам, да платим. Два милиарда и половина глоба наложиха на България заради тези 25 лева. Ще кажете - една случайност, съвпадение, но нека направят още един път опит - пак същото ще дойде.
Неведнъж в лекциите си Дънов е споделял пред своите поклонници разочарованието си от българите. Когато Христос дойде между евреите, какво им остави, питал той. Нищо не им остави, задигна си филмите. Така ще направя и аз. Няма да дам нито един косъм от главата си на българите. Каквото давам, един ден ще си го взема. Ще си вдигна тялото - цигулката и лъка си, и ще си замина, а те ще останат само със свиренето си.
Аз исках да направя едно добро на българите, да им покажа как да намерят еликсира на живота, но сега вече нищо няма да им дам. Те ме нарекоха какъв ли не - идолопоклонник, самозванец, ругаха ме и затова: да правят каквото искат, повече не се интересувам от тях. Употребих близо 12 години да изследвам българската глава, но я намерих много дебела. В дебелата глава няма много ум. Това не е за докачение, а факт. Исках да напиша нещо върху тия мои изследвания, което щеше да ползува българите. Това ще си остане за мене. И затова колкото научни данни съм събрал, ще ги задържа за себе си. Още 2000 години българинът ще си блъска главата, докато тя узрее.
С цел по-бързото "узряване" на тая глава трябвало да дойдат комунистите. Свършекът на века се изразява в едно чистене на старото човечество, за да може на негово място да дойде новото човечество, обяснил духовният водач. Един период завършва през 1945 г. Тогава започва друг период, който ще трае също 45 години, до 1990-а. Идват такива времена и идва такава власт, че който й се противопостави, ще си положи костите в земята. Настъпва една голяма диктатура, допусната да изчисти застоялата тиня. Когато се размъти една вода, трябва да мине време, за да се изчисти. През тоя период ще тече мътната вода, отсякъл Дънов.

Георги КАЛЕНДЕРОВ

firma

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #1 -: Април 27, 2006, 12:47:51 pm »
Мнения по въпроса ::) :---

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #2 -: Април 27, 2006, 12:51:05 pm »
Ако пророкуваш нещо, че ще стане, то не значи, че ти го предизвикваш. И...май още не ни е уврял акъла  :(
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #3 -: Април 27, 2006, 12:52:49 pm »
Съглаен съм. Харесва ми какво пише Дънов...

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #4 -: Април 27, 2006, 14:36:29 pm »
Много е противоречив тоя Дънов!  ::)

Както писах другаде - имам приятели Дъновисти. Имам много от неговите книги - даже издадени още от комунистическо когато беше забранен.... Имам и някои нови...и не мога да преглътна арогантността му.

Не знам вие как се чувствате? Чели ли сте много неща от него - прочетете и си изградете мнение!

Докато съм напълно съгласна със здравословните му начини на хранене, паневритмията и мъжката / женска енергия / начала, не мога да разбера обидите му към нас - българите (при положение, че и той е Българин), както и виското му самочувствие.

Като куриоз последните 2 години маниаците по вегетарианство и суровоядство направиха луди пари от неговите идеи от началото на 20 век...в Англия и Щатите....в началото на 21 век!

Та мисълта ми е - докато прегръщам идеите му не преглъщам обидите му!

(Не мога да намеря по-точно обяснение за чувствата си.)

ssi

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #5 -: Април 27, 2006, 14:46:02 pm »
Той говори за българите като цяло. Малцина са останали такива здравомислещи..
Много простотия има в България и най-вече в Народното Събрание  ;)
Само тръгни по улиците на голям град и наблюдавай... кой ще изхвърли хартийка, кой ще се изсекне, кой ще надуе клаксона сякаш той е най-важен, с какви дрехи са, това е само на повърхноста.. а в душата е много по-мръсно.

firma

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #6 -: Април 27, 2006, 15:02:47 pm »
Много е противоречив тоя Дънов!  ::)

Както писах другаде - имам приятели Дъновисти. Имам много от неговите книги - даже издадени още от комунистическо когато беше забранен.... Имам и някои нови...и не мога да преглътна арогантността му.

Не знам вие как се чувствате? Чели ли сте много неща от него - прочетете и си изградете мнение!

Докато съм напълно съгласна със здравословните му начини на хранене, паневритмията и мъжката / женска енергия / начала, не мога да разбера обидите му към нас - българите (при положение, че и той е Българин), както и виското му самочувствие.

Като куриоз последните 2 години маниаците по вегетарианство и суровоядство направиха луди пари от неговите идеи от началото на 20 век...в Англия и Щатите....в началото на 21 век!

Та мисълта ми е - докато прегръщам идеите му не преглъщам обидите му!

(Не мога да намеря по-точно обяснение за чувствата си.)

Доста неща е знаел.Страдал е от духовно високомерие според мен.И незнам защо се е заемал да тълкува Библията. ::)

Heinie

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #7 -: Април 27, 2006, 16:48:57 pm »
Все едно Миро се е изказал вместо мен. Като е предсказал - значи "Айде, милички, идвайте". Пък и той си бил отишъл (негова версия май) за да не го утрепят комунистите, че тогава се щели наистина да се видим в чудо.

Забелязвате ли как до едно място е от първо лице писано, а после в трето? ::)

Българинът не се е променил. Все така си блъска главата.

firma

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #8 -: Април 28, 2006, 11:36:44 am »
“Мадара 2002” – безплодни дъновистки напъни

  След успешното представяне на французина Жан-Мари льо Пен на президентските избори във Франция, дойде ред на европейските десни да вземат своето в Холандия и Ирландия.
      Но какво се случва в България?
      Опитът на БНС за творческа дискусия отдясно в читалище “Славянска беседа” на 29-ти април 2002 г. бе една първа, макар и плаха стъпка във вярната посока. Но още там проличаха въжделенията на някои прикрити дъновисти от София да обсебят за себе си процеса по структуриране на българските национални и да го експлоатират за свои цели. Ръководството на БНС пое голям риск със тях, но запази хладнокръвие и не се поддаде на дъновистките провокации. Предвид огромната важност на историческия момент, събранието в “Славянска беседа” може да се определи като успешно, защото за пръв път непартийни патриотични формирования имаха възможност да изпробват силата на своите идеологически оръжия. Нещо, което не се случи за съжаление на проведения през уикенда (18-ти и 19-ти май 2002 г.) “Общобългарски събор” край Мадарските скали.
     Идеята на Събор Мадара 2002 бе “за възраждане, за реставриране и творческо пресъздаване на всичко най-ценно от българското минало - от предания и умотворения, от обичаи и фолклор, от всеобщата някога жизненост и градивност, от запазените отломки на древни знания, умения и мъдрост. За да се прояви отново забравената общностна сила, превеждала България и българите през толкова много бродове и изпитания във времето”.
Целта на тази проява беше да се предложи учредяване на Общобългарско възродително движение.

Началото на Събора не предвещаваше нищо от това, което последва по-късно. Общество Дуло бе изпратило специален оторизиран представител, който присъствуваше на самото откриване и остана там до пристигането на основната група от Русе на 19-ти май сутринта. И едва тогава се разбра, че софийските ръководители на  организацията  “Българска орда 1938” са имали съвсем други намерения. Те си решават, че ще могат да обсебят инициативата на Събора, за да проведат своето тяснопартийно събрание. От 17 часа след обяд до тъмна доба на това събрание е било обсъждано създаването на политическа партия, в противоречие с предварително обявените клаузи на събора за диалогичност и представителност на всички родолюбиви формации и отделни патриоти . На събранието им не са били допуснати оторизираните представители на Общество Дуло и БНС, както и главния организатор на Събора – варненският писател Николай Радев. Този акт е бил мотивиран с обяснението, че събранието било само за членовете на  Българска орда 1938. Представителите на БНС и Общество Дуло са били много възмутени от некоректното поведение на председателя на Българска орда 1938-  д-р Дориян Александров, с когото до този момент са поддържали най-искрени приятелски отношения. Софиянци опорочават благородната идея на Събора, отдавайки се на политическа партизанщина и властнически амбиции. Недоумение предизвиква и недоброжелателното отношение на тези хора към групата на Общество Дуло, пристигнала от Русе на 19-ти май сутринта. Впоследствие, от пресата става ясно, че бил създаден Съвет на патриотичните организации, с говорител- някой си адвокат Светослав Бързанов.
 
Кои са Българска орда 1938?
 
От проведените разговори с тях става ясно, че те се имат за приемници на историческото дружество Българска орда, основано през 1938 г. от българските народоизследователи Димитър Съсълов, Николай Станишев, Фани Попова и др. Тези хора се представят за български националисти, но  всъщност  са последователи на окултно-теософското учение на религиозния шарлатанин Петър Дънов, когото боготворят като “небесен закрилник на българския народ” (на мястото на св.Иван Рилски в българската православна традиция). Тяхната идеология е една странна смесица от национализъм и дъновизъм, една каша от противоречиви и несъвместими доктрини, която подхожда да бъде наречена синкретизъм. По същество лицето Дънов е бил проводник на теософското учение на Елена Блаватска, което е нихилистично и интернационално, без да има нещо общо с какъвто е да било национализъм. По времето на Първата световна война, в усилните години на неравна борба за защита на целокупното Българско Отечество, Дънов е водил пораженска пропаганда в полза на Антантата, разколебавайки бойния дух на българските войници и генерали. Под формата на “духовно учение” Дънов прокарва добре познатите ни марксически постановки за еволюцията и прогреса. Сектата на Дънов има огромна заслуга и за окупирането на Царство България от Съветската армия през 1944 г. По времето на комунизма те са били под закрилата на Людмила Живкова и лично на другаря им от антифашистките години Тодор Живков. Доколкото ни е известно, днес дъновисти са и две от децата на царя – Кирил и Калина. :--- :--- :---
 В чия полза е всичко това?
  Има ли нещо общо това масонско учение с Българския закон, със Завета на Царете от Свещената Български Династия Дуло, с нашия Арийски мироглед? Това ли е българската национална идеология?
Събитията на Мадара показаха, че всичко е било подготвяно по един изпитан болшевишки сценарий. Поради задълбочаващата се идейна криза на управляващата в България плутократична олигархия, тя е принудена да  вкарва в действие  удобни на нея лъженационалисти, проповядващи една нездрава идеология. След кризата на доверие към т.нар. “царско движение”, у нас може да се очаква  провеждането на  нов политически експеримент. Ще допуснем ли ние, българските родолюбци, безнаказано да продължи всичко това? Докога ще търпим срама на тия декаденти пред националистическа Европа?
  Предвид небивалия възход на европейските Национални, в България се очертава сблъсък между общността на българските родолюбци и сектата на Дънов, между Закона на Дуло и враждебното на Българската народностна душа дъновистко учение. Дъновистка литература се продава съвсем свободно по книжните сергии из цялата страна. До голяма степен българското учителство е заразено от дъновизъм. На какво могат да научат българските деца и ученици такива “учители”? Какво изобщо знаем ние за дъновисткия маразъм?
 Това е станало възможно поради липсата на достоверна българска идеология през целия ХХ-ти век та и до днес, и ние българите трябва да направим всичко възможно за да запълним тези празнини. На първо време е необходимо да предупредим за дъновистката опасност. Ние няма какво да делим със съратниците от БНС и В&Н. Нека да оставим личните предпочитания настрана и си зададем въпроса: “Действително, има ли други патриотични формации, освен тях, които така последователно да се доближават до нашите идейни позиции?
 
Благородната кауза на г-н Николай Радев не е проиграна ! Създаването на Общобългарско Възродително Движение тепърва предстои.

Бог да пази Българския Род!

 
« Последна редакция: Април 28, 2006, 11:40:46 am от Ricardo »

firma

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #9 -: Април 28, 2006, 11:39:13 am »
По-точни обяснения за дъновисткия маразъм някой може ли да каже?

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #10 -: Април 28, 2006, 12:08:42 pm »
Много интересно.  :o А вярно ли е исторически?

В речника пише, че маразъм е атрофия - сигурно се има впредвид атрофия на национализма......

Oberon

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #11 -: Април 28, 2006, 12:32:38 pm »
Аве Рикардо:) Нали уж беше против спамовете? на много твои големи статии, слагаш коментар след статията в нов пост? Какво ти пречи да изразиш мнение в същия пост, като Алиен например?

firma

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #12 -: Април 28, 2006, 14:24:25 pm »
Благодаря за зебележката,ще се постарая.Ако можеш намери и разучи нещо отностно Дънов,доста конспирации се появиха.Все пак форума е конспирации.Бъди различен,знай истината.

Oberon

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #13 -: Април 28, 2006, 14:35:40 pm »
Дънов не ме интересува да ти призня честно:)

firma

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #14 -: Април 28, 2006, 14:50:03 pm »
Понякога безинтересните неща,стават интересни.Не се знае какво ще ти предложи живота за в бъдеще.
Хубаво е човек според мен да се интересува от всичко.
Стана ми интересно за Дънов,че част хората нещо се разочароваха от неговото учение и лекции.
Малко се говори за личността на Дънов,какъв е бил и т.н.Даже е бил на "обработка"' в САЩ. ::)


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27