Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133408 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #315 -: Август 08, 2012, 18:44:03 pm »

        Дел,  майка  ти  е  била  много  мъдра  жена,  щом  е  прозряла  истината,  че  любовта  е дълг.  
        "Истината  не  е  в  това  което  искаме  (желаем),  а  в  това  което  трябва  да  вършим  без  да  го  искаме,  така  се  учим  на  отговорност  и  да  бъдем  самостоятелни."
       

Е, най - после прозря истината, че "дългът"  на  любовта/обичта/ , по нищо не се различава, от този към "банковият ти кредитор" ....  :flag_of_truce:

Тоест преминавайки в отвъдното за теб остава, като опитност единствено задълженията   към "ДЪЛГА", независимо, дали е банков или семеен... и ти дали си го желал .

 А я сега си представи, че точно от такива съзнателни платци имат нужда "Божествените кредитори"...за да се поддържа матрицата   и що отново да не те инкарнират, като опитност на Земята с "нови дългове"... :D





Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #316 -: Август 08, 2012, 18:47:06 pm »
...за да се поддържа матрицата   и що отново да не те инкарнират, като опитност на Земята с "нови дългове"... :D
Въпрос на избор!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #317 -: Август 08, 2012, 19:01:45 pm »
Или липса на друг избор и знание относно "Дълга"   ;)

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #318 -: Август 08, 2012, 19:40:18 pm »

...............
Преди ден в сънуване летях високо над високи кедри, попаднах в стая и чух в себе си, че това е присъствена зала. Имаше"женски форми" в залата и напяваха дума, до безкрай, знаех, че това ще ме отвее нанякъде и не се вслушвах в напева, знаех, че ме спират, чувствах го със съсредоточеността в мен, чувствах с гърба си как се опитват да се прилепят у мен, дори усетих  пробождане, но не се оставих, измъкнах се.

Занимавала ли си се с пробуждане на "Кундалини" = /змията от Битие /?

Можеш ли да си спомниш "думата" или мантрата, която са припявали?

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #319 -: Август 08, 2012, 20:36:58 pm »
Думата е : "го..бин"...следваха паузи, припяване с "ааа...ооо ..Го..бин, Го..бин....оо Го..бин.."следва повторение на фразата, И това ритмично се повтаряше, докато се приближаваха "женските" хаотично.

Не съм се занимавала с пробуждане на "Кондалини" , според както пишат в книгите и не съм чела за това! От бебе сънувам и имам странни видения. Когато Търся нещо конкретно по тема от сънищата и виденията си, тогава чета, но по усет, не последователно, не съм търсила опитност. Писах, че години отричах подобна опитност, защото се чувствах различна, и дори най-близките ми им е странно това за което споделям, а имаше само един човек, който дълги години се е занимавал с Езотеризъм, алхимия, 'религия' и тн, споделям рядко с него и то в краен случай, тъй като той работи изключително индивидуално, приканва към самонаблюдение, без встрастяване във видяното, без натрапчиво знание, а подканвайки към самоопознаване, бавно, стъпка по стъпка, при това с него по скоро си сверявам вътрешния часовник на много нива, а не го ползвам като книга. Чета,защото виждам символи и те напълно съвпадат с тези, които срещам в Кабала, Откровение, древни митове, но не си ги тълкувам от прочетеното а от вътрешното познание, което не ми дава мира, а в последно време дори ми изглежда, че пъзела който си редя в този вътрешен свят се нарежда и става виден, а не само вътрешен и не така обвит в мъгла...Това ме научи да не отхвърлям, а да слушам. на един етап дори се отдалечих, в отдаденост да възприемам повече другите- с тяхното "ясно мнение" и позиция. Слава Богу, дадох си шанс да се чуя до край.
   Z-931, Много ти Благодаря за откровенния въпрос!
« Последна редакция: Август 09, 2012, 19:58:55 pm от Mirotvorec »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #320 -: Август 08, 2012, 21:03:37 pm »
Цитат
Думата е : "го..бин"...следваха паузи, припяване с "ааа...ооо ..Го..бин, Го..бин....оо Го..бин.."следва повторение на фразата, И това ритмично се повтаряше, докато се приближаваха "женските" хаотично.

Честно  "го.....бин" нищо не ми говори.... :(

Със сигурност е мантра, призоваваща дадено божество, в твоя случай от "ОРИОН" / женско/...., но не разбирам какво казва... :yes:...

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #321 -: Август 08, 2012, 21:41:53 pm »
 И аз търсих какво може да е, но не откривам. А чувството  бе жужащо..,  Обикновенно инфото си идва само след "необходимото време", заедно в синхрон с осъзнатост, затова гледам да не си го "доизмислям", а го оставям, както при рисуване, може да работиш с дни, за да се разкрие напълно образа...
Z-931! Изключителна Благодарност за съдействието!

П.П: Сетих се нещо. Не те питах защо от Орион, така и не се ориентирам в тази материя, сякаш боравя с непревидими понятия, а не знам кои наричаш от Орион. Четох тук, но аз имам навик да намирам, а не мога да приема без убеденост и ако прочетеното не се припокрива с вътрешното усещане за истинност, несъзнателно го "изтривам".
Ще споделя нещо, което някъде  намекнах, но се притесних да споделя.  Майка ми говореше за "сребристите", които и били близки, и имаше видения с тях бе през 1983 година... Бях малка, на 9 години и у дома да говоря с нея за това бе лесно. По една случайност бяха разпределили баща ми във Варна и живеехме в Подстанция с високо напрежение, която бе на края на града, а майка ми имаше спомени точно от това място като дете, (там е родена, в последствие осиновена и преместена в София) бе ходила там като малка, помнеше лаещи кучета и светлина...това като че ли я върна назад и заговори за сребристите..
 ..Научих се пред другите да съм съвсем различна, да мълча. Веднаж помня , майка ми ми каза: Трябва да си по- земна, така ще ти е трудно с хората, ..до тогава живеех щастливо в моя свят, но се научих да мисля различно, за сметка на свръхсетивността от много ранното ми детство ... Така и не споделям напълно. Стува ми се като непреодолима бариера, това споделяне. Било ми е ми по - лесно да разбирам какво ми казват отколкото да говоря аз какво мисля или виждам.
Благодаря ти отново, Z-931!
« Последна редакция: Август 09, 2012, 19:59:24 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #322 -: Август 08, 2012, 21:46:50 pm »
"Истината  не  е  в  това  което  искаме  (желаем),  а  в  това  което  трябва  да  вършим  без  да  го  искаме,  така  се  учим  на  отговорност  и  да  бъдем  самостоятелни."
       

Е, най - после прозря истината, че "дългът"  на  любовта/обичта/ , по нищо не се различава, от този към "банковият ти кредитор" .... 


 А я сега си представи, че точно от такива съзнателни платци имат нужда "Божествените кредитори"...
Никога  в  живота  си  не  съм  имал  нито  духовни  нито  материални  кредитори!  Знаеш  ли  как  се  наричат   "Божествените  кредитори"  и  ако  знаеш  то  от  къде  имаш  това  знание,  дано  е  от  някоя  книжка. 
       Синко,  ти  сега  правиш  опити  да  събудиш  Чи  енерргията  си,  а  аз  го  мога  това  от  преди  20  години,  така,  че  по-полека.
       Дел,  Котстантин,  Олд,  имате  ли  дългове  към  някого,  изключвам  финансовите?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #323 -: Август 08, 2012, 22:06:31 pm »

Никога  в  живота  си  не  съм  имал  нито  духовни  нито  материални  кредитори!  Знаеш  ли  как  се  наричат   "Божествените  кредитори" и  ако  знаеш  то  от  къде  имаш  това  знание,  дано  е  от  някоя  книжка. 
   


Не е от книжките! Ако беше от тях нямаше да те провокирам толкова......... :( !!!!!!!!!!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #324 -: Август 08, 2012, 22:07:23 pm »
Дел,  Котстантин,  Олд,  имате  ли  дългове  към  някого,  изключвам  финансовите?

Да, към семейството ми.

П.С.Уточнението на лични.
« Последна редакция: Август 08, 2012, 22:24:50 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #325 -: Август 08, 2012, 23:08:41 pm »
Цитат
Думата е : "го..бин"...следваха паузи, припяване с "ааа...ооо ..Го..бин, Го..бин....оо Го..бин.."следва повторение на фразата, И това ритмично се повтаряше, докато се приближаваха "женските" хаотично.

Честно  "го.....бин" нищо не ми говори.... :(

Със сигурност е мантра, призоваваща дадено божество, в твоя случай от "ОРИОН" / женско/...., но не разбирам какво казва... :yes:...
И аз търсих какво може да е, но не откривам. А чувството  бе жужащо..,  Обикновенно инфото си идва само след "необходимото време", заедно в синхрон с осъзнатост, затова гледам да не си го "доизмислям", а го оставям, както при рисуване, може да работиш с дни, за да се разкрие напълно образа...
Z-931! Изключителна Благодарност за съдействието!

П.П: Сетих се нещо. Не те питах защо от Орион, така и не се ориентирам в тази материя, сякаш боравя с непревидими понятия, а не знам кои наричаш от Орион. Четох тук, но аз имам навик да намирам, а не мога да приема без убеденост и ако прочетеното не се припокрива с вътрешното усещане за истинност, несъзнателно го "изтривам".


del, прочети "Документите Тера" там ще ти се изяснят много неща, вкл. и тези в "Битие"...http://shop.parallelreality-bg.com/?12,book

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #326 -: Август 08, 2012, 23:23:13 pm »
Митко, писах ти за дълга. "Чувствах именно Дълг да преодолея, пазарлъка в себе си с житейските несполуки, за да разбера, че на мястото на всеки мой вътрешен спор с болката стои ЛЮБОВ."
Имам дълг към самия Живот.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #327 -: Август 09, 2012, 10:18:47 am »
Дел,го е написала..Дълг към самият живот.Дълг към самият себе си.Това е което чувствам.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #328 -: Август 09, 2012, 10:30:48 am »
Митко,
Ще се опитам да уточня, кога според мен, понятията „трябва” и „дълг” не действат.
Когато този, който се ползва от тях ги прилага насила, без да ги е приел за себе си, тези понятия го унищожават. Защото Всичко, което правим, от най- ранното си детство ако е  под формата на забрана или наставление, без проява на милосърдие действа точно с обратен знак. Когато кажеш на дете„трябва”то най-много да ти се нацупи, а думата „дълг” ще му звучи като трудно смилаема храна...Говоря за дете, защото от там тръгва всичко и ако то започне с „трябва” и „дълг”, ще изпиташ само отказ, от негова страна да те слуша, освен ако не приложиш „трябва” и „дълг” насила. Приложени насила понятията действат само докато този, който е в позиция на слабия, не надигне глава, тогава ще започне да прави всичко наопаки, на което "си го научил" (включая и ти самия). Така е и при Възрастните, но тогава отпора е мигновен, щом някой се усети, че „трябва” да действа без съгласуваност с личната си воля, със себе си. Ако този, който е в позицията на изискващ успее да изманипулира ситуация, в която да „принуди”отсрещния да „приеме” неговото „трябва”, то рано или късно „трябва” да очаква ответен удър, ще се стигне до несъгласие, до конфликт. Именно за това развитите общества говорят за право на личността - за свобода, но това отново се талкува спрямо нечии съмнителни изисквания, и вечно ще има конфликт, щом има принуда, а тя се налага масово. Догмата и принудата са със сходен произход, и в двете „дреме” конфликта. Има ли принуда има противодействие. А понятието „трябва”, е „догма”, щом се проявява като неоспорвана задължителност, без право на обжалване.
С „догма” се борави, тогава и само тогава, когато този, който ползва това понятие е наясно, със същността му. Ключа е в думата – разбиране, то е да познаваш „защо”. И ако си съгласен с едно разбиране няма конфликт. В противен случай е безпредметно да се обсъжда каквото и да било, когато и да е било, от когото и да било. Ще бъде загуба на енергия.. Най-неприятното у „трябва” е осъщественото с манипулация „трябва”. И сега ще кажа, че това е отново подтискане на личното право на самоосъзнаване, което при абсолютно всеки индивид е лична величина. „Трябва” се проявява успешно само, когато върви ръка за ръка с понятието „приемане” – като лична осъзнатост и основателност.Тогава за мен то е вече прераснало в по-друга степен - когато има лично разбиране и доверие в процесите и действието е  проява на  съгласуваност. Всяка заповед, се проявява като”трябва”- за какво доверие в процеса може да става дума тогава. Винаги ще има човеци, които чувствайки се подтиснати, ще се опълчат срещу дадена заповед. Винаги ще има "виновни" и "наказани". Казах, че ключа е в понятието” разбиране”. А за да се постигне разбиране за необходимостта от едно „трябва”е нужно:
    Милосърдие и Справедливост
Тези две величини се изявяват като:
- Търпение, то спомага за натрупване на осъзнатост за естествения ход на процесите, проявени във времето, а тук на Земята, то действа. За Абсолюта догмата е ясна – проявява се като аксиома – няма нужда от оспорване. (Ако си достигнал до подобна осъзнатост, тогава и само тогава те разбирам! Тогава си осъзнал (изпитал) слято "закона" със "сърдечния си ритъм" и не изпитваш противоречие в понятието "дълг", а то е част от действията ти, но това аз наричам ЛЮБОВ и това е видно щом има проявява на  съгласуваност, в противен случай се проявява в крайност, водеща до фанатизъм, изискващ компенсация по един или друг начин, защото се изключва факта, че на Земята Абсолюта е проявен в двуполюсна съгласуваност.)
 - Познаване - познание, то се постига с опита, а опита е вътрешна величина, с различна проява у всеки. Няма общо за мен със знанието – то може и да бъде подложено на съмнение, значи не е чиста – първична величина - не е проява на опит, а е като храна, все още несмляна и е добре да се яде бавно и по малко.
- Безпристрастна наблюдателност (самонаблюдателност), без проява на взискателност. Наблюдаване на процеса, без намеса – на мнение, критика, или дори харесване – щото това размива безпристрастното наблюдение и то се превръща в самоманипулация – изкривява постъпилата информация и не става виден процеса, а само това, което харесваш в него.
- съпричастност– Да имаш съпричастност, дотолкова доколкото подкрепата ти ще е невидима, ненатрапена, неизискваща, а проява на жизнена необходимост – навреме, и в никой случай, като разменна монета!
- Ненатрапчивост - това помага, щото да не придърпваш процеса или хората, чрез манипулация или заповед - изискване, а да имаш толерантност към тяхната времева и понятийна ориентация. Да не принуждаваш някой (себе си) да се движи твърде бързо,  неестествно, оспорвайки неговите (своите) способности. Да допуснеш някой (себе си) да прояви съмнение, така щото да има своя позиция, и да си я изгради свободно!
Пренебрегнеш ли справедливото милосърдие резултата ще е всякога – конфликт. По добре човек да сгреши и да греши, но да има време и да има право да се съсредоточи в себе си, а за това си е нужен всеки сам на себе си. Никой закон или догма няма да уверят някой в правотата си, освен временно, ако са приложени насилствено.
За позналия Абсолюта догмата отпада, тя вече е неотделна част от него, и се проявява като Любов, даваща свобода – Полет, но е безпредметно да се прилага заповеднически, когато играе роля каквато и да е измеримост – променливост - относителност. Всеки диктатор прилага догмата чрез насилие. Ако бяхме милосърдни и справедливи нямаше  да „искаме” това, което не ни е нужно, нито щяхме да го взимаме насила от другите, нито щяхме ревниво да гледаме на това, което нямаме, нито щяхме да дължим някому нещо, а щяхме да си съсредоточим енергията в своето (вътре) и да се обичаме и себе си и помежду си ( а всред свои за какъв дълг иде реч), защото е радостно събитие, когато си свободен и естествен и споделяш себе си, без да очакваш и без да получаваш шамари за всяка своя проява на свободна воля и различие.  Щяхме наистина да сме това, което сме - Божествена същност с право на проява, във всяка своя форма, без при това да нанасяме щети. А ако някой казва, че има зло, да се запита от свое име ли го казва. И щом опита му показва света в черни краски, да си изпере душата, тогава едва ли ще му дойде наум да се вглежда в сенките на другите. Щеше да говори от Свое име и да свидетелства за това, което твърди, че е "добро" -Това, което от душата му идва. Светлината си остава светлина и нощем. Лесно се критикува, лесно се разединява, лесно се унищожава. Трудно е да проявиш единство, да подкрепиш отхвърленото. Тренира се тялото с търпение и обич, за да се прояви танц, а за танца е нужна съгласуваност на отделните части от едно цяло, не пренебрегване някоя част, защото е „лоша”. Приучваме се да се задвижим в хармонично единство. Учим се да  приемаме себе си, чрез себе си и другите и това не е проява на слабост, а ЛЮБОВ.

    Позволих си да пиша подробно по темата за "трябва", тъй като виждам, че с кратки изявления, без уточняване на понятията, не става видна личната позиция, макар и две думи да са достатъчни, то е валидно ако говорим с еднакви понятия.

 


Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #329 -: Август 09, 2012, 13:19:04 pm »
то е валидно ако говорим с еднакви понятия.

Това е хубаво, но съвсем различно е чувството за дълг за жената и за мъжа ;), (женските очи виждат различно от мъжките, женското сърце чувства различно от мъжкото .....), тук пише повече Митко и 20 женуря (дами), е за какво говорим тогава .... ти говориш за любов .... обич ... но при мен тези чувства са съвсем различни ;) .... затова преди време те питах за пола ;).

Поздрави и извинявай ако съм те нагрубил с някой от постовете ми.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27