Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 134059 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #180 -: Юли 23, 2012, 12:57:44 pm »
        Дел,  изглежда  не  желаеш  дискусията!
        За  да  се  търси  истината  първо  трабва  да  се  знае  що  е  то  истина,  нали? 
        "Истина  е  всичко  онова  което  не  подлежи  на  коментар  и  тълкуване!"  Ако  подходим  от  тази  позиция  при  разглеждане  на  Библията,  то  Божието  слово  ще  блесне  из  под  затлачилата  го  тиня!!
       Не  прави  това  което  не  искаш  да  ти  се  случва!!
       Никой  не  знае  кой  е  по  близо  до  Бога  -  клошаря  или владиката!!
       Как  да  изразим  любовта  си  към  Бога?   Като  се  грижим  за  творенията  МУ  и  техните  интереси  поставяме  пред  своите  П. Х. 
        Кое  от  подчертаното  може  да  се  тълкува? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #181 -: Юли 23, 2012, 13:54:36 pm »
Ще си позволя да изложа отношението ми към темата за Бог.  Поставям това мое изложение тук, доколкото за мен обединява темата за божественото и личното, за потърсеното и намереното.......

С риск да се натъкна на критика споделям  с вас, с цялото си Уважение към личното мнение на всеки.

От радостта към тъмнината и от тъмнината към радостта

Прости ми Боже и ме  очисти от всяко лукавство, което ще замъгли чистотата на твоята единност, защото ти си всйо и все, и аз и да се отклоня от теб в своята заблуда ти ще ме поведеш в теб, защото ти си в мен и аз в теб идвам, както е и е било тъй и ще бъде. Ти си този, който се прояви в пълнота  и в материята, чрез свободата на волята ни да бъдем творци като теб. Енергията ти изпълва всемира, от най-финната,  до най-плътната обвивка - ти ни обгърна с мир.  Даде ни завета за Волята си, проявена в седемте дни на Сътворението и ни завеща да пазим спомена за Теб в седмия ден - деня на твоята почивка и енергийна завършеност, която по свой образ вложи в нас, изграждайки телата ни в съответствие със  тези на Земята, която обитаваме,  по силата на подобието от ефирното до най-плътното ни тела, от минералите до човека..Назначи ни за пазители на всички блага на тази Земя, защото имахме познание за устройството и и за взаимната енергийна връзка на   всичко живо и произхождащо от теб, по силата на твоето намерение. Познавахме реда и уважавахме  земната пръст, тревата, животните и себе си, защото сме в единство извеки и ти си наш отец.  И пак ти ни водиш, завещавайки ни да пазим спомена за Сътворението, изявен в седем дни, и ние бяхме точно произведени с вечен живот като теб, по силата на подобието на нашето устройство, и пак по този път се възкачваме по стълба( спирала -вихър) от светлината ти към теб, чрез светлината ти проявена в нас, по седемте стъпала на проявата ти. Ти си наш Отец. И ако някой искаше да отнеме от това число и да ни зароби само в една обвивка-тялото, в неговата най-плътна форма...(без седмата частичка, близостта ни с теб ) наричайки я наш дом, то това е от лукавия. Той се заключи в познанието на  шестте прояви, едно стъпало не му достигаше, за да Те достигне и за него това стъпало бяхме ние. ..Но ние помним Завета ти в дъгата, който завеща на прадядо ни Ной, след потопа, за да помним кои сме и че не можем да бъдем унищожени...и седемдесет  пъти по седем пак няма ако сами не го допуснем...само ще прихождаме в теб. Че и лукавия ти е подчинен и никой и нищо не могат да отнемат от същността ни ако ние в нас не позволим да ни разделят на части, та да загубим душата си-вместилище на връзката ни с теб.  И ако твоя лукав слуга бе призован да съдейства за нашето телесно сътворение, в качеството си на приближен и знаещ, то той по силата на своята природа, която означаваше познанието, в самото сътворение остави и приехме  напразни надежди. Изкушихме се  и ние с таз негова проява, да мислим, че с  тялото в неговата материална двойственост( „+”, „-„), в  извън енергийна цялост, бихме  опознали всемира и бихме могли разделени на части да се ползваме от същата Благодат, която имахме, когато живяхме в единство в теб. Забравихме пътя, забравихме, че тази двоичност в нас може да се задвижва, да  съдейства за придвижването ни към теб, в нас...по силата на съгласуваността, само с намерението към теб, намерението за единство, без да се вглеждаме в сенките...(както при въплъщението ни в обратен ход...). За да стигнем до теб само е нужно да помним, че сме точно с твоето устройство и да не се вглеждаме в  сенките, породени от плътта, а да я ръководим в мир, за да следваме пътя към теб. Та двете сили, тогава да си партнират в сговор. За това ти постави „+” да води това твое творение, а „-„ да вижда всичко (които в проява са две, а в теб в единство) и всичко да обема с взора си, то  по силата на състоянието си е в отрицание, но чрез тази част, чрез отрицанието се породи нуждата, а нуждата -  търсенето и така привлякохме твоя дух да се спусне и да ни има, затова и обитава това отрицание най- финните ни и чувствителни енергийни  части, където всякога сме в противоречие, породено от дефицит. Отрицанието е като празно корито на река, което търси съдържание... . А в  проявата на своята мъжка „+” част  ти изрази посоката, себе си като творец и управляващ – насочващ, та да не се изгуби творението ти тук на Земята...  Познанието не е лошо, научи ни че сме проява на единното в две, когато сме в проява, но забравихме, че изначално е единството  и започнахме да спорим в себе си от мига, в който го разбрахме и така се утвърдихме в разделение. Загубихме завета на седмичността и единството на двете сили, проявена в цялост. Повярвахме в сянката си, че се движи сама...че образа, който сме е същността ни, но образа без съдържание  умира, и лесно е за него да се ползва само от това, което мисли за реално, без да вижда Теб в себе си.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #182 -: Юли 24, 2012, 10:49:22 am »
Аз  имам един въпрос към теб, Митко. Може ли да се Прости на Сатана?
           Ако  аз  споделя  своя  път  към  и  в  ирационалното  и  ти  тръгнеш  по  него  то  аз  заставам  от  страната  на  тъмните  сили,  защото  съм  те  заблудил,  че  моят път  е  и  твой!   И  доста  хора  тук  във  форума  могат  да  потвърдят,  че  съм  им  казвал:  Аз  съм  практик,   мога  да  те  отведа  само  до  вратата  (този  път  е  общ  за  всички),  а  след това  поемаш  сам  и  какво  ще  се  случи  е  отговор на  твоите  лични  проблеми!! 
          Може  ли  да  се  прости  на  Сатаната,  да  простиш  значи  да  забравиш,  забравиш  ли,   значи  е  вазможно  да  повторим  грешката  си!!  Следователно  не  бива  да  прощаваме,  просто  не  бива  да  осъждаме  или  да  отмъщаваме - трябва  да  правим  разлика  между  не  съди  и  не  осъждай
          Дел,  ако  човек  притежава  качеството  самостоятелно  мислене  единствено  трябва  да  извлича  поука  от  грешката  си!  "Има  ли  поука  няма  грешка"  Не  самата  грешка  води  до  проблеми,  а  повторението  й!!!
         Сатаната  съблазнява,  а  ние  се  поддаваме  на  съблазните  му,  значи  и  ние  имаме  вина.  Дали  пък  нашите  желания  не  го  викат?
        Когато  си  отидем  в  къщи,  няма  да  ни  питат  дали  сме  вървели  по  пътя  на  Христос  или  ни  е  съблазнявал  сатаната,  Ще  ни  пита  собствената  ни  съвест:  Защо  направи  това?  А  нея  не  можеш  излъга,  защото  тя  знае  мотива  за  всяко  едно  наше  действие  и  мисъл  дори

За мен прошката е:
1. надрастване на личното отношение към някой наранил цялостта ни...най-често егото ни. От нас зависи дали егото ни води, щом твърдим, че притежаваме воля.
2. израз на емпатия
3. способ да не се вторачваш .. в себе си, да вникваш в нещата от твое име, безпристрастно. Когато  гледам на ставащото без укор, то и нямам за какво да прощавам, тогава гледам с разбиране, а ако не разбирам мълча в себе си.
За мен Сатан е: Проява на двойнственността. Следователно при колебание в мен -  и Сатан има пролука за проява. Ако пролуката е широка, неканения ще влезе и ще ме обитава като в свой дом. И пак е въпрос на воля. С каквито очи гледам, това и ще видя..
Кой е невинен. Защото само той няма за какво да прощава.


От тук и...Тъмните сили, магически похвати, манипулация на религиозни догми и др. действат със самочувствието на знаещи, като доказват това си вето над познанието всячески, за да затвърдят правото си на контрол, над завладяното от тях. Техен похват е обвинението, критиката, силови аргументи, укора. Имат нужда от мнозинство, последователи, за да докажат правдивост. Докато Истината се намира самостоятелно. Резултата е: чувство за вина, чувство за "жертва", всякакви форми на робско поведение, няма свобода на мисленето, защото има "за" и "против" и мерилото е в "силния" и има страх от наказание и отхвърляне. Разликата между "жертвата" и самостоятелно мислещия е тази, че мислещия си позволява да мисли непосредствено, докато жертвата мисли от позицията на чуждото мнение, и се изживява посредством нормите поставени от другите, независимо кои са другите. Жертвите са необходими за да подхранват властимащите, които без тях биха изгубили контрола си.
 Жертвата чувства вина, защото се е отклонила от догмата,...Свободномислещия си позволява грешките, доколкото знае, че не знае и изследва, и ако отчете грешка помни, за да не повтори, затова и не е склонен да обвини някого.
Не мисля, че някой някому пречи, има си естествен ход, времената се движат постедством избори. Ако има памет за изборите ни, а има, то ние ще виждаме целия процес в единство и няма как тогава да се сърдим или да се налага да прощаваме, само защото не сме разбрали сами себе си...



Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #183 -: Юли 24, 2012, 11:34:27 am »
За мен прошката е:
1. надрастване на личното отношение към някой наранил цялостта ни...най-често егото ни. От нас зависи дали егото ни води, щом твърдим, че притежаваме воля.
2. израз на емпатия
3. способ да не се вторачваш .. в себе си, да вникваш в нещата от твое име, безпристрастно. Когато  гледам на ставащото без укор, то и нямам за какво да прощавам, тогава гледам с разбиране, а ако не разбирам мълча в себе си.
...... С каквито очи гледам, това и ще видя..
Кой е невинен. Защото само той няма за какво да прощава.
Добре си го казал това.
За мен прошката не е обвързана непременно със "забравяне" на случката. За мен прошката идва в момента, в който успея да РАЗБЕРА какво в душата на човека отсреща е предизвикало случката между нас. /т.е. ДА СЕ ПОСТАВЯ НА МЯСТОТО МУ/. Помня, но изчезва желанието да го накажа /защото непрощаването е точно желание да накажеш другия, не друго!!!/. И най- силния белег на непрощаването е, че не искаш повече да контактуваш с този човек, на когото не си простил.
Като контрапункт ще посоча отношението ни към собствените ни деца: осъждаме част от постъпките им, обиждаме се, гневим се, ПОМНИМ /!!!/, но вътре в себе си сме простили и още как.../това е в общия случай, има и патологии, при които нещата не стоят така, признавам/ :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #184 -: Юли 24, 2012, 12:21:36 pm »
За мен прошката е:
1. надрастване на личното отношение към някой наранил цялостта ни...най-често егото ни. От нас зависи дали егото ни води, щом твърдим, че притежаваме воля.
2. израз на емпатия
3. способ да не се вторачваш .. в себе си, да вникваш в нещата от твое име, безпристрастно. Когато  гледам на ставащото без укор, то и нямам за какво да прощавам, тогава гледам с разбиране, а ако не разбирам мълча в себе си.
...... С каквито очи гледам, това и ще видя..
Кой е невинен. Защото само той няма за какво да прощава.
.... За мен прошката идва в момента, в който успея да РАЗБЕРА какво в душата на човека отсреща е предизвикало случката между нас. /т.е. ДА СЕ ПОСТАВЯ НА МЯСТОТО МУ/. Помня, но изчезва желанието да го накажа /защото непрощаването е точно желание да накажеш другия, не друго!!!/. И най- силния белег на непрощаването е, че не искаш повече да контактуваш с този човек, на когото не си простил.
Като контрапункт ще посоча отношението ни към собствените ни деца: осъждаме част от постъпките им, обиждаме се, гневим се, ПОМНИМ /!!!/, но вътре в себе си сме простили и още как.../това е в общия случай, има и патологии, при които нещата не стоят така, признавам/ :hi:

Да, а често противоречието с този човек оказва именно това, което у нас самите е нужно да отработим, за да не се чувстваме жертви.


Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #185 -: Юли 24, 2012, 13:24:23 pm »
        Дел,  m2f :hi: 
        Пре  мен  успокоението  идва  когато  разбера  не  какво  мисли  отсрещната  страна,  а  с  какво  аз  съм  провокирал  това  му  мислене  или  действие. 
        Но  да  обърнем  внимание  на  нещата  от  библията,  защото  нали  там  търсим  истинското  божие  слово?  Дайте  цитати  неподлежащи  на  тълкуване! 
        Мнението  ти  Дел  за  прераждането  в  библията?   Защо,  по  какви  причини  е  отхвърлено  след  1000  години  християнство,  мисля  че  бе  на  никейският  събор,  но  не  съм  сигурен?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #186 -: Юли 24, 2012, 14:37:45 pm »
Като не разбираш защо /заради какво, заради кое в теб!!!!!!!!/ ти се случва дадено предателство /или нещо подобно/, което трябва да прощаваш на някого, естествено, че ще ти е по - трудно да простиш. Не споря. Това с нищо не противоречи, обаче, на казаното от мен. Но ще допълня, че не става въпрос да "разбера какво мисли отсрещната страна", а  за това как се е чувствала другата страна. За емпатия става въпрос, не за мислене. И може би за опитност - ако си я имал, склонен си да разбереш същата опитност у другия...Корена на прошката е в разбирането на състоянието на другия човек и на разбирането, че ти можеше да си на неговото място. За прошката помага и осъзнаването на факта, че всички сме "жертви" по някакъв начин в тая игра, която я играем тук, или иначе казано: жертви няма, нито тук, нито отвъд.
Колкото до библията, не съм я чела - чела съм Новия завет. А там е пълно с неща, които си заслужават да бъдат прочетени.
Ако настояваш - ще намеря такива цитати. НО! Аз не споделям твоите виждания, че "там търсим истинското божие слово", защото то може да бъде намерено и във всеки от нас, нито пък, че същесвува каквото и да било на тоя свят, което е "неподлежащо на тълкуване"... :hi:
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 14:46:40 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #187 -: Юли 24, 2012, 20:34:18 pm »
        Дел,  m2f :hi: 
        Пре  мен  успокоението  идва  когато  разбера  не  какво  мисли  отсрещната  страна,  а  с  какво  аз  съм  провокирал  това  му  мислене  или  действие. 
 Но  да  обърнем  внимание  на  нещата  от  библията,  защото  нали  там  търсим  истинското  божие  слово?  Дайте  цитати  неподлежащи  на  тълкуване! 
         Мнението  ти  Дел  за  прераждането  в  библията?   Защо,  по  какви  причини  е  отхвърлено  след  1000  години  християнство,  мисля  че  бе  на  никейският  събор,  но  не  съм  сигурен?
- Провокацията е катализатор за даден процес.

Ето цитат, където думите на Иисус за мен не подлежат на тълкуване( в смисъла на изопачаване):
Из Евангелие на Йоана ГЛАВА 15.
1. Тогава дохождат при Иисуса иерусалимските книжници и фарисеи  и казват:
2. защо Твоите ученици престъпват преданието на старците? понеже не си мият ръцете, кога ядат хляб.
3. А Той им отговори и рече: защо и вие престъпвате Божията заповед заради вашето предание?
4. Защото Бог е заповядал и казал: "почитай баща си и майка си"; и "който злослови баща или майка, със смърт да се накаже".
5. А вие казвате: който каже на баща или майка: това, с което би се ти ползувал от мене, е Богу дар, -
6. той може и да не почете баща си или майка си. Тъй нарушихте Божията заповед заради вашето предание.
7. Лицемерци, добре е пророкувал за вас Исаия, казвайки:
8. "тоя народ се приближава до Мене с устата си и Ме почита с устните си, а сърцето му стои далеч от Мене;
9. ала напразно Ме почита, проповядвайки учения, - заповеди човешки".
10. И като повика народа, рече им: слушайте и разумейте:
11. не това, що влиза в устата, осквернява човека, а онова, що излиза из устата, то осквернява човека.
12. Тогава учениците Му се приближиха и Му рекоха: знаеш ли, че фарисеите , като чуха тая реч, се съблазниха?
13. А Той отговори и рече: всяко садиво, което Моят Отец Небесен не е насадил, ще се изкорени;
14. оставете ги: те са слепи водачи на слепци; ако пък слепец слепеца води, и двамата ще паднат в ямата.
15. А Петър отговори и Му рече: разясни ни тая притча.
16. Иисус им рече: и вие ли още не разбирате?
17. Още ли не разбирате, че всичко, що влиза в устата, минава в корема и се изхвърля навън?
18. А онова, що излиза из устата, иде от сърцето; то именно осквернява човека;
19. защото от сърцето излизат зли помисли, убийства, прелюбодеяния, блудства, кражби, лъжесвидетелства, хули:
20. това осквернява човека. А яденето с неумити ръце не осквернява човека."
------------

Църквата не е заставала зад идеята за прераждането. По мое мнение не би рискувала да застане зад подобно схващане. На Пети вселенски събор (Втори Константинополски)  на 165-те богоносни отци в Константинопол 553 година, се отхвърля идеята на Ориген за произхода на душата преди тялото, срещу неговото мнение застават: Тиртулиан, Августин, Йоан Дамаскин, Лъв Велики и много други. Приема се за вярно, че Бог създава тялото и душата едновременно... С това се приключва въпроса. Има някой загатнати моменти в Библията, които обаче се тълкуват отново в духа на традиционните схващания, моментите са следните:
 "И ако искате да приемете, той е Илия, който има да дойде" (Мат. 11:14). -  Думи на Иисус за Йоан  Предтеча

и тълкованието на Светата църква в полза на обратното се намира тук:
из Евангелие от Йоана:
Глава1
19. И това е свидетелството на Иоана, когато иудеите проводиха от Иерусалим свещеници и левити да го попитат: кой си ти?
20. Той изповяда, и не се отрече; той изповяда: не съм аз Христос.
21. И попитаха го: а що си? Илия ли си ти? Рече: не съм. Пророкът ли си ти? И отговори: не.
22. Тогава му рекоха: кой си, за да дадем отговор на ония, които са ни пратили; какво казваш за себе си?
23. Той рече: "аз съм глас на викащия в пустинята: оправете пътя Господен", както е казал пророк Исаия.
И още:
ГЛАВА 16. - От Матея Свето евангелие:
13. А когато дойде в страната на Кесария Филипова, Иисус питаше учениците Си и казваше: за кого Ме човеците мислят - Мене, Сина Човечески?
14. Те отговориха: едни - за Иоана Кръстителя, други - за Илия, а някои - за Иеремия, или за едного от пророците.

Църквата последователно е оспорвала едни или други основни идеи и по мое мнение е приела по-удобните за тълкуване, в противен случай не би могла да обедини мнозинството.
Ако всяка религия сведе тялото си до основите си, ще бъде видно че в същността си религиите са еднородни, споровете са неоснователни, доколкото ако някой не е достигнал самостоятелно в себе си до пълна осъзнатост за дадена идея, то той би излъгал в правотата на вярата си в дадена религия, доколкото догмата е различна и тайнството непознато за какво става дума. И все пак Бог е у всеки, затова е в сила блаженството: Блаженни бедните духом, защото тяхно е Царството Небесно.... И това пак показва кое е излишното...
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 20:47:17 pm от del »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #188 -: Юли 24, 2012, 21:30:12 pm »
Цитат
Църквата не е заставала зад идеята за прераждането


Да! Така е!....Защо ли? Можеш ли да кажеш кой стои зад нея?... 8)

Я сега ми отговори, защо  е заставала зад  "невежеството" на човечеството "ПРЕРАЖДАНЕ" ?

А можеш ли да ми отговориш също, защо толкова хора тук във форума се стремят към самоусъвършенствания, чрез прераждания.......?

Нима се страхуват да преживеят "животът" на някое цвете или животно, а трябва непременно да се проявят отново като човек с изтрито съзнание, получил познание за себе си с регресивна хипноза ?

Схващаш ли нещата.... ;)

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #189 -: Юли 24, 2012, 23:22:45 pm »
 ;) Защо познанието е нужно да се добива чрез регресивна хипноза, това би било опасно, затова не смятам и че е нужно.
     Няма човешко същество, чието устройство да не помни в себе си "живота" на цветята и животните.
     Пробуждането на всеки човек е лична и индивидуална дейност и зависи от собствения опит и неговото осъзнаване.
     Не вярвам някой да се стреми да се усъвършенства, чрез прераждане, то ако се стреми изобщо към съвършенство, ще Уважава себе си дотолкова, че да го прави тук и сега,...най-малкото, за да избегне прераждане...Освен ако не е избрал да го предизвиква.
     Зад идеята за прераждането стои: Логоса - Първичното изначално намерение, пораждащо всяка проява. Закона за запазване на Енергията, който гласи, че :Във Вселената енергията не се губи, не се създава само преминава от една форма в друга. И има вечно движение. Закона за относителността, който определя връзката на масата с енергията и прехода на материалните частици в светлина и топлина. Оттам живота на една система има своя баланс, който определя как функционира системата, според амплитудата на колебание между двата полюса "+" и "-". Принципа за причината и следствието, които изключват всяка случайна проява, както и невъзможността да избегнеш опита си, когато го осъзнаеш, което показва, че не всички са родени с един и същи опит, както и възможността последните да станат първи  ;). Принципа на съответствието: Каквото има на небето това е и на земята. Двойнствената природа на материята, благодарение на което сме проявени като жени и мъже...
« Последна редакция: Юли 25, 2012, 09:10:59 am от Mirotvorec »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #190 -: Юли 25, 2012, 08:28:14 am »
Църквата не е заставала зад идеята за прераждането. По мое мнение не би рискувала да застане зад подобно схващане. На Пети вселенски събор (Втори Константинополски)  на 165-те богоносни отци в Константинопол 553 година, се отхвърля идеята на Ориген за произхода на душата преди тялото, срещу неговото мнение застават: Тиртулиан, Августин, Йоан Дамаскин, Лъв Велики и много други. Приема се за вярно, че Бог създава тялото и душата едновременно... С това се приключва въпроса.
Е след всичко това ти, del, сериозно ли на 100% заставаш зад Библията ? Аз така и не мога да схвана твоето лично отношение към казуса с прераждането. Опитай да се събереш в пост  не по - дълъг от 5 реда без цитати, в който да изложиш личното си виждане по въпроса. Защото се удавих в думите ти без да мога да разбера ти лично какво мислиш и вярваш.  :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #191 -: Юли 25, 2012, 10:04:22 am »
Заставам на 100 % зад личното съпреживяване в Библията. Не заставам зад ничие чуждо схващане, доколкото не е било и не е и мое. Без закони и без цитати. Без прераждането не могат да бъдат преживени Космическите епохи, които за мен са отново Излъчване - Пулсация на Бог, проява на същия ред, по който се е състояло Сътворението, и ние като проява на Въплътената, Вечна същност на Бог. Каквото е Горе това е и долу, каквото е долу това е и горе.
« Последна редакция: Юли 25, 2012, 21:13:14 pm от Mirotvorec »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #192 -: Юли 25, 2012, 11:39:47 am »
Тъй ли не се намери някой прероден да ни разкаже какво е преживял през космическите епохи на своето самоусъвършенстване и "вечно" въплъщение ? Аа?

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #193 -: Юли 25, 2012, 12:09:20 pm »
Не е ли по-ценно всеки сам да го постигне без да се вглежда в постиженията на другите.
« Последна редакция: Юли 25, 2012, 21:13:39 pm от Mirotvorec »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #194 -: Юли 25, 2012, 12:17:34 pm »
Не. Прекалено егоистично е, а и зависи с какво око гледаш. Ти и да не искаш сам ще си носиш кръста.... нали така?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27