Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133395 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #165 -: Юли 22, 2012, 16:11:55 pm »
За мен всичко свързано с познанието за Бог е ЛИЧНО, точно толкова, колкото и интимния живот. Никой не може да ме принуди да запаля свещ, ако тази свещ не гори вътре в мен, за мен ритуала загубил смисъл е пуст, догмата без Човека е пустота... Точно за това, а не в търсене на Бог като външно измерение, което противоричи изобщо на схващането дори на понятието, ( как може Бог да е извън нас, когато е във всичко и Творец на всичко...)Чувствам необходимост да разследвам не личното си чувство, а "историята" на Бог и резултата от това за Човеците... Изпитвам безкрайна тъга от всичко, което е било и е в името на "криворазбран Бог" и наместници.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #166 -: Юли 22, 2012, 16:19:51 pm »
А за огън и меч говори Иисус, но ще си позволя тълкование, меча и огъня са словото, което разделя там, където има какво да бъде разделено, защото ако човек в себе си е цял и следва със своето макар и човешко, но искрено  отношение пътя си, рано или късно ще е стигнал, за където е тръгнал и без по пътя да му казват колко е грешен и сам ще види ако сбърка и ще се поправи.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #167 -: Юли 22, 2012, 16:27:29 pm »

Публикувана от: mitko
« -: Днес в 13:33:44 » :
 "Имам  питане  към  Богоизбрания  и  Дел.
       Исус  е  син  на  Бога,  а  Аз,  ти  Дел,  ти  Богоизбрания  и  т.н.  чии  синове  и  дъщери  сме?"

И моята информация съвпада с твоята!!!!!!!!!! НЕ СА НУЖНИ ПОСРЕДНИЦИ.
   
          Не  така  Дел,  не  така!   Не си  ми  отговорил  на   въпросите.    Ако  искаш  дискусия  трябва  да  се   уважаваме  взаимно!   
         Не  са  нужни  посредници - ДА,  но  какви са  тези  посредници,  като  какви  се  явяват?
        Или  те  е  страх  да  кажеш  какво  мислиш  ти  самият!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #168 -: Юли 22, 2012, 16:38:36 pm »

Публикувана от: mitko
« -: Днес в 16:27:29 » :
" Не  са  нужни  посредници - ДА,  но  какви са  тези  посредници,  като  какви  се  явяват?
        Или  те  е  страх  да  кажеш  какво  мислиш  ти  самият!!!
"

Това въпроса за тъмните сили ли е или бъркам?

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #169 -: Юли 22, 2012, 17:06:15 pm »
Аз  имам един въпрос към теб, Митко. Може ли да се Прости на Сатана?

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #170 -: Юли 22, 2012, 17:36:34 pm »

Публикувана от: mitko
« -: Днес в 16:27:29 » :
" Не  са  нужни  посредници - ДА,  но  какви са  тези  посредници,  като  какви  се  явяват?
        Или  те  е  страх  да  кажеш  какво  мислиш  ти  самият!!!
"

Това въпроса за тъмните сили ли е или бъркам?

 :lol: :lol: :lol: / mitko, засрами се!  да задаваш такива страшни въпроси  :nea:/

Няма как да е за "тъмни сили" щото те всички мъдреци са светли и преливат от желание с живо слово да ни научат на разни неща и закони.

Чисто технически, виж как се цитира. Както и имаш мисля около два часа да си редактираш мнението, ако искаш нещо да допълваш. Долу вдясно на собственото ти мнение има гаячен ключ, натискаш и допълваш. А не да пишеш по пет мнения едно след друго като чат. Чисто стилистично, досега едно нещо не си разтълкувала. Това е проблем, защото на празните приказки няма какво да се коментира и става безпредментно, неинформиращо и хайде скучно го преживяваме вече. Ако ти научаваш нещо, няма нищо лошо да го интерпретираш, ако искаш да покажеш друго ново знание, опитвай да го поднасяш син-те-зи-ра-но.
Явно опита ти в писане по форуми и дискусии не е голям, но покажи поне малко усилие, за да е приятно и за останалите да пишат. Извинявам се за отклонението, но е "искрено и човешко"!

По темата, основното, което се опитвам да обясня е нещо, което е свързано с "думите" на Исус! Не е толкова просто да кажеш това са думите на Исус. След което да признаеш, че подобни думи са словото, което е меч и огън. А накрая, че със собственото си слово хората нищо друго не успяват да постигнат освен да изкривят праведното и истинно слово.

Цитат
...Затова и Исус казва:" Евангелие от Йоана Гл.5 / "39. Изследвайте Писанията, защото вие мислите чрез тях да имате живот вечен. И те са, които свидетелствуват за Мене.
40. Но не искате да дойдете при Мене, за да имате живот."  По тези думи е видно, че Иисус не отрича писанията, защото самите писания за него говорят, но понеже тълкуването на тези Писания е оставено в ръцете на хората, пък били те и избрани..., то е нужно човек да потърси живота - живото слово, чрез непосредствена Лична връзка с Бог, и да я потдържа...като самия Иисус загатва за това, казвайки че той е истината и пътя и живота, а неговата връзка с Бог не минава през "тълкувателите на Словото", при все това единствен Той се справя с изпълнението на Закона, но го очиства, показвайки чрез действията си кое е фалшиво и кое истинно, защото фалшивото идва от човеците, ползвали Закона за своя изгода и тълкуване, заради което и същите тези са  отричали Сина Божи до смърт.

Ако замениш името Исус, с Щирлиц- а Мойсей се окаже, -изучавайки историята, за да разберем ... каквото ти е нужно,- далечен роднина на Хитлер и Гьоринг, това каква истина точно ще ни открие за Бог?

"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #171 -: Юли 22, 2012, 17:39:14 pm »
del, която и да е църква е егрегор по дефиниция.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #172 -: Юли 22, 2012, 18:21:28 pm »
А кое потдържа - подхранва егрегорите ...
Въпроса на Митко е основен, основателен и изпълнен със смисъл!
« Последна редакция: Юли 23, 2012, 10:40:45 am от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #173 -: Юли 22, 2012, 18:28:12 pm »

Публикувана от: mitko
« -: Днес в 16:27:29 » :
" Не  са  нужни  посредници - ДА,  но  какви са  тези  посредници,  като  какви  се  явяват?
        Или  те  е  страх  да  кажеш  какво  мислиш  ти  самият!!!
"

Това въпроса за тъмните сили ли е или бъркам?
       Просто  това  са  въпроси  които  ме  вълнуват  и  търся  отговорите  им!
       Но  знаеш  ли  приятелю Дел  трябва  си  смелост  за  да  наречем  нещата  с  действителните  им  имена!   И  основниат  въпрос  е  ТИ  имаш  ли  тази  смелост ??? ???
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #174 -: Юли 22, 2012, 18:33:28 pm »

Публикувана от: m2f
« -: Днес в 17:39:14 » :
"del, която и да е църква е егрегор по дефиниция."
А кое потдържа - подхранва егрегорите ...
Въпроса на Митко е основен, основателен и изпълнен със смисъл!
Прочети повече за егрегорите - има си тема за тях тук. Не е въпроса кое поддържа и подхранва егрегорите, а чии интереси обслужва един егрегор. И ти отговарям: църквата обслужва какви ли не други интереси, но не и пряката връзка на човек с Бог. А както и ти се съгласи по - горе: посредници в тази връзка няма и не са нужни.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #175 -: Юли 22, 2012, 19:01:00 pm »
Аз  имам един въпрос към теб, Митко. Може ли да се Прости на Сатана?
           Ако  аз  споделя  своя  път  към  и  в  ирационалното  и  ти  тръгнеш  по  него  то  аз  заставам  от  страната  на  тъмните  сили,  защото  съм  те  заблудил,  че  моят път  е  и  твой!   И  доста  хора  тук  във  форума  могат  да  потвърдят,  че  съм  им  казвал:  Аз  съм  практик,   мога  да  те  отведа  само  до  вратата  (този  път  е  общ  за  всички),  а  след това  поемаш  сам  и  какво  ще  се  случи  е  отговор на  твоите  лични  проблеми!! 
          Може  ли  да  се  прости  на  Сатаната,  да  простиш  значи  да  забравиш,  забравиш  ли,   значи  е  вазможно  да  повторим  грешката  си!!  Следователно  не  бива  да  прощаваме,  просто  не  бива  да  осъждаме  или  да  отмъщаваме - трябва  да  правим  разлика  между  не  съди  и  не  осъждай
          Дел,  ако  човек  притежава  качеството  самостоятелно  мислене  единствено  трябва  да  извлича  поука  от  грешката  си!  "Има  ли  поука  няма  грешка"  Не  самата  грешка  води  до  проблеми,  а  повторението  й!!!
         Сатаната  съблазнява,  а  ние  се  поддаваме  на  съблазните  му,  значи  и  ние  имаме  вина.  Дали  пък  нашите  желания  не  го  викат?
        Когато  си  отидем  в  къщи,  няма  да  ни  питат  дали  сме  вървели  по  пътя  на  Христос  или  ни  е  съблазнявал  сатаната,  Ще  ни  пита  собствената  ни  съвест:  Защо  направи  това?  А  нея  не  можеш  излъга,  защото  тя  знае  мотива  за  всяко  едно  наше  действие  и  мисъл  дори
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #176 -: Юли 22, 2012, 19:27:18 pm »
Може  ли  да  се  прости  на  Сатаната,  да  простиш  значи  да  забравиш,  забравиш  ли,   значи  е  вазможно  да  повторим  грешката  си!!  Следователно  не  бива  да  прощаваме,  просто  не  бива  да  осъждаме  или  да  отмъщаваме - трябва  да  правим  разлика  между  не  съди  и  не  осъждай

 :hi:
А може ли да простиш без да забравиш?

П.С.Това за сатаната ми се струва празна работа, както се казва такоа жиотно нема.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #177 -: Юли 22, 2012, 21:33:31 pm »
   Не  мога  да  простя  даже  на  себе  си! 
   Има  сатана  Олд  има,  можен  да  го  наречем  и  изтървано  от  контрол  Его!!
   Щом  понятието  искам  е  доминиращо  над  понятието  трябва  ли  в  мирогледа  ни,  значи  е  време  да  се  огледаме  -  имаме  гост!
« Последна редакция: Юли 23, 2012, 10:41:16 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #178 -: Юли 22, 2012, 22:13:54 pm »

 :hi:
А може ли да простиш без да забравиш?

П.С.Това за сатаната ми се струва празна работа, както се казва такоа жиотно нема.
   ...
   Щом  понятието  искам  е  доминиращо  над  понятието  трябва  ли  в  мирогледа  ни,  значи  е  време  да  се  огледаме  -  имаме  гост!

защо така неправилно изкриви думичките ми :(
По-горе пишат хората, че не е хубаво така.
Искам е преди търся. Факт. Харесва ти или не така е логично и нормално.
"Трябва ли" е между тях. Но нали все пак, за да решиш да търсиш преди това трябва да го искаш. Получаваш знания и опит, прощаваш или не, но няма как да забравиш наистина. Защото сам си обяснил, че нито сме изкуствен интелект да дилийтваме, нито отдадени на науката с психотропни и алкохол да получим амнезия.
Така че, съществуването на Сатана както и на Исус е доста недоказуемо.
Респективно някакви техни думи и действия.
Но да не се отклоняваме за пореден път, защото си има тема за Сатана и Исус, нека продължим с кое е правилното и резултатно търсене, а кое е пък полученото и такова ли е, каквото си го искал или с ... някои условия и последващи избори, които дори не си предполагал, че ще се налагат.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #179 -: Юли 23, 2012, 12:10:49 pm »
Но нали все пак, за да решиш да търсиш преди това трябва да го искаш. Получаваш знания и опит, прощаваш или не, но няма как да забравиш наистина. Защото сам си обяснил, че нито сме изкуствен интелект да дилийтваме, нито отдадени на науката с психотропни и алкохол да получим амнезия.
Така че, съществуването на Сатана както и на Исус е доста недоказуемо.
Респективно някакви техни думи и действия.
Но да не се отклоняваме за пореден път, защото си има тема за Сатана и Исус, нека продължим с кое е правилното и резултатно търсене, а кое е пък полученото и такова ли е, каквото си го искал или с ... някои условия и последващи избори, които дори не си предполагал, че ще се налагат.
Арни думи докторке  :hi:

А то заглавието си носи и отговора, търсиш грешно, намираш грешното, искаш това което ти е забранено, получаваш ....... няма да пиша думичката която ми е на пръстите ;).

П.С.И за Иисус и за сатаната си е вярно което си писала само с една малка подробност че такъв човек, дърводелеца от Назарет е съществувал (какъв е бил и защо това само можем да гадаем, не само в Черно море има кит :D),  докато онова плашило еееее....... нали трабва да ни е страх от нещо  ;). По-голяма сатана от ония вътрешен глас който винаги те кара да правиш лошо няма.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27