Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #150 -: Юли 19, 2012, 07:39:47 am »

"На Бог не му е нужно да види колко книги си прочел. А коя защото само една е истината.
Бог не се интересува колко пъти си прочел книгата. А дали си я разбрал.


Започвам от началото на темата. Единствно познание наричам това, което пълноценно ползвам. Ако искам вода не ходя до 10 чешми, отивам до мястото, където научавам, че тече вода, и когато изпитвам жажда не споря с чешмата, а отивам и виждам и пия. Колко дълго ще търся водата..зависи от мен -от това колко близо съм-пак от мен и от жаждата...

"„Богът  в  библията  е  изцяло  в  услуга  на  властимащите.“ – Такова изявление (според мен) може да направи само някой, който не е внимавал докато е чел Библията (ако Я е чел). И пак не видях никаква обосновка.


Ми имат еднакви похвати и способи,базирайки се най-вече на насили и заплаха..Да не говорим,че и бибилето както и управниците на земята,поддържат тезата че човека е муха еднодневка..Пълен абсурд..""


Надявам се да не ви подразня като ви дам пример с Махатма Ганди*, който при все че не изповядва ислям предприема пост, застъпвайки се за правото на мюсюлманската общност в Индия, да изповядва свободно редом с индусите религията си, за което бива застрелян като отстъпник ...при все, че е бил именно застъпник за правото и светостта му. Историята познава много подобни, отблъскващи с противоречието си примери...И ако се замислим винаги зад подобно противоречие е стоял нечии интерес. И наистина, просветления не се притеснява от многообрзието на религиозни мнения, но този, който има интерес да не загуби позициите си борави чрез религията умело, мачкайки по пътя личности, пред които само трябва да се прекланя, именно защото те поставят човека над религиозното схващане. Един Левски, Ганди нямат цар над главата си, техния цар е справедливостта и човечността им, да отстояват сами срещу множеството правото на всеки на лична воля, независима и неподлежаща на смачкване.
Така, че когато надигна глава в себе си, за да разкритикувам нещо или някого, първо се питам, а това ще доведе ли до нещо добро за мен за някой и ако ще е само раздор, то това и самите религии го правят умело.

*из wikipedia: Мохандас Карамчанд Ганди (на гуджаратски: મોહનદાસ કરમચંદ ગાંધી, на деванагари: मोहनदास करमचंद गांधी), познат като Махатма Ганди, е индийски адвокат, политик, пацифист, борец за човешка свобода и духовен водач на индийското движение за независимост, което довежда през 1947 г. до края на британското владичество в страната. Наречен е още „Баща на нацията“.

Ганди получава международна известност със своята концепция за сатяграха (на хинди: सत्याग्रह, „държане на истината“), ненасилствени протести за постигане на политически цели, която се основава на идеята за ахимса. Със своя пример вдъхновява политически лидери, като например Мартин Лутър Кинг, Нелсън Мандела и Аун Сан Су Чи. За него Алберт Айнщайн казва:
„    На бъдещите поколения ще бъде трудно да повярват, че някога такъв човек, от плът и кръв, е ходил по земята[1]    “

Санскритският термин Махатма („велика душа“) произлиза от индийската философска,религиозна и обществена традиция. С него Ганди е поздравен от поета Рабиндранат Тагор при завръщането си от Африка в Бомбай на 9 януари 1915 г.[2] Самият Ганди признава в своята автобиография 1, че се счита недостоен за тази титла.
цитати от Ганди:
"Око за око и светът ще ослепее
 Насилието е оръжието на слабите
 Бъди промяната, която желаеш да видиш в света
 Няма път към мира - мирът е пътят
 Любовта никога не изисква, а само дава. Любовта само страда, не съжалява и не отмъщава
 Аз бих станал християнин, ако християните живееха по християнски
 Отричам насилието, защото доброто, което изглежда то може да причини, не е трайно; трайно е лошото, което то причинява
 Дори и най-незначителната лъжа разваля хората, така, като капка отрова разваля цяло езеро
 Слабият не може да прости. Опрощението е качество на силния!
 Първо си пренебрегнат, после осмиван, сетне бит, и накрая победител"

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #151 -: Юли 19, 2012, 13:34:59 pm »

"„.“ – Такова изявление (според мен) може да направи само някой, който не е внимавал докато е чел Библията (ако Я е чел). И пак не видях никаква обосновка.


 
     Богът  в  библията  е  изцяло  в  услуга  на  властимащите!  Бих  добавил  и  на  тъмните  сили! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #152 -: Юли 19, 2012, 23:00:10 pm »
 Цитат на Ичи:
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #147 -: Юли 07, 2012, 21:11:18 pm »:

""„Богът  в  библията  е  изцяло  в  услуга  на  властимащите.“ – Такова изявление (според мен) може да направи само някой, който не е внимавал докато е чел Библията (ако Я е чел). И пак не видях никаква обосновка."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #153 -: Юли 19, 2012, 23:05:53 pm »
'21. Който има заповедите Ми и ги пази, той е, който Ме люби; а който Ме люби, възлюбен ще бъде от Отца Ми; и Аз ще го възлюбя и ще му се явя Сам.'
Е и тва ако не е начин,да оповестиш религиозният майнд контрол,сред раята..здраве му кажи.!Демек..в квото вярвате,тва ще видите!Тва за което говори Митко в другата тема..За смъртта.Алилуя...да живеят светите писания!Е,аз винаги съм казвала,че има зрънца сред плявата,стига да можеш да ги отсееш.

Да сте чували на фанатизиран католик,да му се е явил Мохамед?Или на краен ислямист да му се е присънвала Богородица?Няма такъв филм!Що ли?..Сигурно на светците не им достига силата да се явяват пред"друговерци".. :writer:
« Последна редакция: Юли 19, 2012, 23:10:32 pm от konstantin2007 »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #154 -: Юли 20, 2012, 01:40:36 am »
Аз пък си "лайкнах" друго цитатче, но преди това относно последното питане, защо на някой друговерец не се явяват определени "герои" от други писания или религии и вярвания. Ами защото са си с други имена. Те пак им се явяват, но не Исус ами Мохамед или без значение наименованието и мисията, която изпълняват. Това не е толкова важно в търсенето, защото е важно какво конкретно се търси? Насоки, проповеди, истини, знаци ... кода от сейфа на Ротшилд.... все тая. Всеки си има някакви въжделения за търсене като си науми да търси нещо или да цитира Библията .. за авторитет.

Навремето бях много изненадана, когато имах мой колега-състудент, завършил преди това богословския, т.е. на доста респектираща възраст, който като второ висше си беше записал "философия" (забележете редът на обучение)- и той никога в разговори, упражнения и дискусии не цитираше Библията, а Шекспир. И от него ми е останало, записано на лист изразът " Не позна ли по болката, която ти причиних колко ме боли?"

Но нека да видим цитатът:

Цитат
45. Не мислете, (1)че Аз ще ви обвинявам пред Отца: има против вас обвинител, - Моисей, на когото се вие уповавате.
46. Защото, ако да бяхте вярвали на Моисея, щяхте да повярвате и на Мене, понеже той за Мене писа.(2)
47. Ако пък на неговите писания не вярвате, как ще повярвате на Моите думи(3)"

Яка ... бананова каша за пеленачета!

1. Той е милостив, а Мойсей е "прокурорът"! Ок. Да видим Мойсей как би могъл да ме обвини в каквото и да било или да ме убеди, ако трябва просто да му повярвам, че ... името му звучи добре, озвучава го Ралф Файнс в "Принцът на Египет"(а аз много харесвам Ралф Файнс) или просто ме информира за бедствия и прекарва и спасява хора, защото Батман и Айрън Мен още не са създадени.
С две думи: Защо Мойсей да ме съди? Какъв ми е той? Баща, майка, чичо, свако... някой който знае какво и защо сме извършили, за да сме виновни? Защо не Бог? Има работа или просто не му се занимава?

2. На всеки писател трябва да се вярва. Ами, ако Мойсей беше написал, че си Сатана пак ли трябваше да му повярвам, ей така защото е Мойсей и Гуинет е решила да си кръсти детето на него. Като порасне това дете, защото с произношение е Моузис, и на него ли трябва да вярвам и да се подчинявам.
Хайде да се разберат на кой по-напред. На Бог, на Исус или на трети братовчед, който нещо си ми казва и пише?

3. Няма как да вярвам на Мойсей, след като последното ми гадже се казваше така, а предното Христо и някак не останах с усещане да им вярвам...
Нима си мислите, че е толкова лесно, да се повярва в нещо. Да се прочете или цитира и хоп, това е знанието! НЕ! Това е като да вярвам в Дядо Коледа и Оскар Бентън, защото ме кефят и нищо не искат срещу вярата ми. Ни смирение, ни саможертва ни да си впрегна свободната воля по калъп и да джиткам, докато смъртта ме раздели.

Каквото не съм намерила, забравям. Каквото не съм получила е ... въпрос на време :)

« Последна редакция: Юли 20, 2012, 01:46:47 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #155 -: Юли 20, 2012, 01:57:40 am »
Цитат на Митко:
 "  Богът  в  библията  е  изцяло  в  услуга  на  властимащите!  Бих  добавил  и  на  тъмните  сили! "

Прегледах тази тема, интересен ми е анализа на Библията, имам свои наблюдения, ще ми се да подновим дебата.
Митко,кой е Бога в Библията и кои са тъмните сили?

Също, превода на Библията  е относително еднакъв, често пъти думите не отразяват първичния смисъл. Някъде са преведени от старогръцки, основните книги, от сария завет почти припокриват ТаНаХ, което общо включва:Тората, Тора или Хумаш (от хамеш, пет на ивр.) съответства на Петокнижие; Нивиим съответства на Пророци; Китувим съответства на Писания. Тези книги са писани на староеврит...За да се тълкуват е нужно познаване на традиции, загубили корените си назад във времето, говоря за първоизточника, аз ползвам за анализ Синодалната Библия, доколко някои други издания имат евангелиски и други, "обслужващи" влияния, а също в някой издания липсват неканоничните книги, а именно там са поместени уточнения, например в книга на Товия(Тобит) се появява арх. Рафаил, а тази книга отсъства в някои издания, като неканонична ..., също ако някой е разлиствал Корана, може да види, че цели части от писанието напълно припокриват тези от Библейските книги, като на места дори ги допълват информативно...Като цяло са добавяне книги, редактирани са думи и това за няколко хиляди години едва ли има общо с първоначалното ...Та стария завет копира ТаНаХ , но от тълкователите разбираме, че не можем да тълкуваме ТаНаХ без изричната помощ на Еврейски мъдреци..., което пък е задължително условие...От там почти стигаме до началото и се появяват няколкостотин заповеди, които "ученика", следващ познанието от свещенните книги, Трябва да изпълнява точно, докато това за него донесе удовлетворение и просветление, тъй като въпросните заповеди съответстват в точност на  проявената в душата божествена светлина, дори като бройка...
ето цитат от БОЖЕСТВЕН ПРОИЗХОД НА ЕЗИКА И АЗБУКАТА
от Мони Алмалех:

"Смята се, че цялото кабалистично познание е предадено от Бог на
Мойсей на планината Синай, заедно с „официалното” познание –
Петокнижието. Целта на тайното религиозно-мистично познание е
пророкът да може да управлява и променя природните закони. Важно
изискване е посветеният човек да има особено висока степен на
духовна чистота. Това изискване е свързано с почтеността при
прилагане на огромната сила, която посветеният човек добива.
Във високата (философската) кабала се твърди, че при
Сътворението Бог излъчва светлината, но не в хаотичен ред.
Непознаваемият за човешкото сърце и ум Бог, наричан Ейн соф
(Безкрайно, име, схващано като наречие), взел решение да се
саморазкрие чрез Сътворението. Терминът Безкрайно (Ейн соф) е
замислен като наречие, което означава, че Бог действа, но къде и как –
не знаем. Единственото, което човекът знае за непознаваемия Бог е, че
времето на Неговите действия е Безкрайно. По-късно терминът Ейн
соф за улеснение в живота се схваща като съществително име –
Безкрайност или Безкрай.
....
Ето как се декодират първите стихове от
Библията и сътворяването на светлината (Битие, 1:3) в „Зохар”: “В най-
скритата ниша, в един тъмен пламък, вдъхновен от Ейн соф, като
мъгла, формираща се от неоформеното – затворена в пръстена на тази
сфера – нито бяло, нито черно, нито червено, нито зелено, нито някакъв
цвят въобще. Едва след като този пламък започнал да добива размер и
пространство, произвел спектралните цветове. От най-вътрешния
център на пламъка бликнала навън сила, от която се явили цветовете, а
тази сила се разпространила над всичко наоколо, скрита в
мистериозната секретност на Ейн соф.”

следва продължение  :)
« Последна редакция: Юли 20, 2012, 02:07:29 am от del »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #156 -: Юли 20, 2012, 02:15:24 am »
С тия цитати на нищо никой не се научава. Тълкуването не е просто ... неадекватно, а дори не се допира до разкази с елементи на разсъждение. Лошо за свещените текстове, които все повече ще губят желаещи дори да ги разгърнат за обща култура. И пак това неразгърналите ги или ненамерили в нета като цитати, няма да ги направи по-непросветени и недостойни.

Цитат
Та стария завет копира ТаНаХ , но от тълкователите разбираме, че не можем да тълкуваме ТаНаХ без изричната помощ на Еврейски мъдреци..., което пък е задължително условие...От там почти стигаме до началото и се появяват няколкостотин заповеди, които "ученика", следващ познанието от свещенните книги, Трябва да изпълнява точно, докато това за него донесе удовлетворение и просветление, тъй като въпросните заповеди съответстват в точност на  проявената в душата божествена светлина, дори като бройка...

Тия Еврейски мъдреци живи ли са? Как и от кой  се титуловат, за да знам кои точно са в моята съвременност, защото аз може да съм фен на гръцките такива.

Ученик следващ "няколкостотин заповеди"- това по-голям гърч от казарма бре! Хайде мъжете, които са ходили и знаят, може да пробват, ми аз? Нима съм низвергната грешница да не науча праведния път... :(

Това за "бройката" ме разби тотално и повсеместно  :lol: същото като ако мъж има достатъчно бройки, значи е просветен. Ама жени, изпити бири, няма значение, важно е да е спазвал заповеди и е просветлен... а дали намерил или получил, друг нъпрос и друга тема.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #157 -: Юли 20, 2012, 02:22:43 am »

Публикувана от: Princess_Deja
« -: Днес в 02:15:24 »:

  С тия цитати на нищо никой не се научава. Тълкуването не е просто ... неадекватно

Ако изобщо ще си поставяш думата Бог в устата и ще я изричаш имай най-малкото Уважение към себе си за какво говориш - изследвай го! Материята, за която пиша кореспондира пряко с 1 глава от Битие, за да се анализира трябва да се спомене произхода и схващанията на тези, които пряко участват в събитията, иначе е добре да се мълчи. Колкото до това кой какво разбира под Бог, това е друго и никой не го подлага на критика.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #158 -: Юли 20, 2012, 08:48:51 am »
. . .
 Аз бих станал християнин, ако християните живееха по християнски
. . .
А защо мислиш, че на Иесус му трябват хора като теб да стават християни? Според моите открития в миналото всичките ни предци са били християни, но потомството им явно трябва да поправи тази грешка.
За
. . .
Обясни ми ги ако искаш, в смисъла на следното:
. . .
По горе е обяснението, самият текст е записан така че да създава авторитети на някого си, но не и на вярата и Светият Дух. Хората са достигнали ниво на деградация без способност за подобрение подобно на безнадежно болен възрастен човек със всички болести на преклонната възраст, особенно проблеми с паметта.
Soli Deo Gloria!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #159 -: Юли 20, 2012, 09:21:19 am »
Цитат на Богоизбрания:
"По горе е обяснението, самият текст е записан така че да създава авторитети на някого си, но не и на вярата и Светият Дух. Хората са достигнали ниво на деградация без способност за подобрение подобно на безнадежно болен възрастен човек със всички болести на преклонната възраст, особенно проблеми с паметта"

 Да, точно. Струва ми се е нужно да се изследва, дотолкова, че да се отдели Истината от "удобната истина" и явно пътя е индивидуален, но и несподелим...

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #160 -: Юли 21, 2012, 21:15:25 pm »
Цитат :
Публикувана от: Princess_Deja
« -: Вчера в 01:40:36 » :

 ""   45. Не мислете, (1)че Аз ще ви обвинявам пред Отца: има против вас обвинител, - Моисей, на когото се вие уповавате.
    46. Защото, ако да бяхте вярвали на Моисея, щяхте да повярвате и на Мене, понеже той за Мене писа.(2)
    47. Ако пък на неговите писания не вярвате, как ще повярвате на Моите думи(3)"


Яка ... бананова каша за пеленачета!
"
==========
"17. защото Законът бе даден чрез Моисея, а благодатта и истината произлезе чрез Иисуса Христа.
18. Бога никой никога не е видял. Единородният Син, Който е в недрата на Отца, Той Го обясни.
" - ГЛАВА 1. Евангелие от Йоан

==========
Цитата, който използваш, Princess_Deja, пояснява факта, че Бог е виден чрез Еднородния син, за който е писал и Моисей, и ако някой отрича сина, то отрича и Бог - Отец. Моисей е човек, действал чрез закона, чрез нравствени норми, (доколкото те са разбираеми за човеците в онези времена и видоизменени от... свещенничеството), а от Сина на Бога е благодатта и истината, изхождащи от самия Бог. Ясно е било от думите на Сина, че Закона не е разбран и хода на събитията се е изкривил, заедно с криворазбраните Закони, явно до толкова, че самите претенденти за "ключа на познанието" не само не са били в състояние да променят нагласата си и да се откажат от удобството си, за да приемат истината, а напротив ритуално са се опитали да спрат Завета...Въпроса е защо, след като имат всички знаци, че това е Сина Божи, са били убедени, че трябва да постъпят по точно този начин...Защото са поели и последствията?...:

ОТ МАТЕЯ СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ:
"[27:24]  Пилат, като видя, че нищо не помага, а се усилва смутнята, взе вода, та уми ръце пред народа и рече: невинен съм за кръвта на Тоя Праведник; вие му мислете.
[27:25]  И целият народ отговори и рече: кръвта Му нека бъде върху нас и върху чедата ни. "

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #161 -: Юли 21, 2012, 21:43:14 pm »
del:

Цитат

...
Ясно е било от думите на Сина, че Закона не е разбран и хода на събитията се е изкривил, заедно с криворазбраните Закони, явно до толкова, че самите претенденти за "ключа на познанието" не само не са били в състояние да променят нагласата си и да се откажат от удобството си, за да приемат истината, а напротив ритуално са се опитали да спрат Завета.


Ако приемем, че Исус е : Пътя, Истината и Живота, в контекста на темата- какво собствено търсим?- логично следва, че търсим Пътя (към Бог), Истината (за Бог), Живота (като осмислен от предходните две). С две думи "търсим Исус".
Обаче като се намеси думичката "закон" или "завет" става малко по-сложно.
Ако знаем законите и ги приемаме такива каквито ни се ... спускат свише, дали ни помагат наистина в търсенето и намирането?
Защото Искането е преди търсенето всъщност и е важно то да е основано на нещо. Защо искаме нещо, ако не приемаме законите и само волята ни не е достатъчна?
Така  и за това! остава проблемен всеки "посредник" между нас и Бог, пък бил и синът му.
А думите на Исус, респективно законите няма как да се докажат, ако самият Исус не ги е написал, а предавани и препредавани.
За това е моето недоволство и упование на съвестта ми, а не само на думи в Библията.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #162 -: Юли 22, 2012, 13:22:15 pm »
Публикувана от: Princess_Deja
« -: Вчера в 21:43:14 » :
"Обаче като се намеси думичката "закон" или "завет" става малко по-сложно."

Да, сложно е. Затова и написах по-горе, че превода на Библията не е точен, че ако човек иска да излседва писанията, трябва да се вглежда в историята около 7000 и повече години назад, и взаимовръзката между възникналите в миналото градове-държави, да вникне в основите на древни митове за сътворението на Света, възникнали по поречието на Тигър и Ефрат, и не само.. -  Накрая да се върне в началото на зараждането на събитията по времето на Авраам, който тръгва именно от древния град Ур Халдейски, един от най-важни градове на Месопотамия, център на високоразвита цивилизация с широко разпространен култ към бога на луната....и да проследи от къде изхождат корените на една по-късна традиция. Защото ако внимателно се изчетат древните шумерски легенди, отново ще стигнем до сътворението на човека, кои са създателите му,...историята за Ной, в първичния и вариант, както и други съпътстващи сказания, с по-древен произход, втъкани в Битие...В Стария завет се набляга на Закона, а самите книги в него съответстват на Свещенните текстове на древните евреи (Авраам= ок. 1850—1800 г пр.н.е, Моисей= ок. 1300—1230 г пр.н.е), а за да се разбере точно в Битие за какво иде реч е нужно да се вникне в смисъл, който се е тълкувал  с помощта на Мъдреци, които  вникват в скрития смисъл...така цялото еврейско учение се е разяснявало от хора - равини -учители, за които се смята, че са постигнали просветление, посредством спазване на закона и духовни практики, четене и тълкуване... Аз никъде не казах, че Закона е, който е е нужен за опознаване на Бога. Не казвам и че е безсмислен, всеки си има път на познание. Старозаветния Закон е спазван изключително религиозно от силно вярващите евреи, защото са вярвали, че изпълнявайки Заповедите в този свят ще се свържат постепенно с този, който им е дал тези заповеди...Казах и казвам, че за да има човек представа за какво пише в Битие и насетне е нужно да изследва, и като изследва ще стигне до историята на участниците в Библията, тези които са писали и от къде са "взели' написаното. Взима се за  истина, че Моисей е говорел с Бога (Йехова =  ЯХВХ често се превежда като Той, който е, или този, който съществува за себе си. http://www.bogoslovie.com/2009/11/1.html ) и е управлявал людете си и им е оставил Законите и тн, казва се че той е говорел посредством Ангел небесен (Изход, глава 3/"2. И яви му се Ангел Господен в огнен пламък изсред една къпина. И видя той, че къпината гори в огън, но не изгаря.
3. Моисей рече: ще ида и ще погледам това велико явление, защо къпината не изгаря.
4. Господ видя, че той отива да гледа, и извика към него Бог изсред къпината и рече: Моисее, Моисее! Той отговори: ето ме (Господи)! "),... Затова и Исус казва:" Евангелие от Йоана Гл.5 / "39. Изследвайте Писанията, защото вие мислите чрез тях да имате живот вечен. И те са, които свидетелствуват за Мене.
40. Но не искате да дойдете при Мене, за да имате живот."  По тези думи е видно, че Иисус не отрича писанията, защото самите писания за него говорят, но понеже тълкуването на тези Писания е оставено в ръцете на хората, пък били те и избрани..., то е нужно човек да потърси живота - живото слово, чрез непосредствена Лична връзка с Бог, и да я потдържа...като самия Иисус загатва за това, казвайки че той е истината и пътя и живота, а неговата връзка с Бог не минава през "тълкувателите на Словото", при все това единствен Той се справя с изпълнението на Закона, но го очиства, показвайки чрез действията си кое е фалшиво и кое истинно, защото фалшивото идва от човеците, ползвали Закона за своя изгода и тълкуване, заради което и същите тези са  отричали Сина Божи до смърт.


« Последна редакция: Юли 22, 2012, 15:23:17 pm от del »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #163 -: Юли 22, 2012, 13:33:44 pm »
       Имам  питане  към  Богоизбрания  и  Дел.
       Исус  е  син  на  Бога,  а  Аз,  ти  Дел,  ти  Богоизбрания  и  т.н.  чии  синове  и  дъщери  сме?  Защото  моята  информация  е  --  Горе  няма  привилегии!!!  И  тук  съм  съгласен  с  библията,  че:  Не  се  знае  кои  е  по-близо  до  Бога -  клошаря  или  владиката.
       Пътя  към  Бога  е  строго  индивидуален,  ако  е  така  кото  какви  се  явяват  посредниците???
      Ако  всеки  може  да  се  помоли  в  своята  си  стаичка,  за  какво  са  ни  църквите?
      Простете  невежеството  ми,  но  къде  в  светите  писания  пише,  че  трябва  да  се  изгради  институция  която  да  налага   с  огън  и  меч  своето  виждане  за   духовно  развитие  на  личноста. 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #164 -: Юли 22, 2012, 15:53:36 pm »

Публикувана от: mitko
« -: Днес в 13:33:44 » :
 "Имам  питане  към  Богоизбрания  и  Дел.
       Исус  е  син  на  Бога,  а  Аз,  ти  Дел,  ти  Богоизбрания  и  т.н.  чии  синове  и  дъщери  сме?"

И моята информация съвпада с твоята!!!!!!!!!! НЕ СА НУЖНИ ПОСРЕДНИЦИ.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27