Автор Тема: Илюминатите  (Прочетена 152824 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Илюминатите
« Отговор #45 -: Октомври 30, 2009, 09:47:08 am »
Аз пък си мисля, че просто критериите по които въпросната групичка определя противоположностите е различна от критериите по които обикновените хора го правят. От своето ниво на съзнание например те могат да оценят като правилно и необходимо нещо, което за един обикновен човек е зло и ненужно. В тази групичка при всички случаи отсъства емоционална (тук нямам предвид духовните чувства) и личностна обвързаност в определянето на това кое какво е (в частност определянето на противоположностите), но това не означава, че такова определяне не се извършва. Всъщност едва ли можем да осъзнаем висшите нива на съзнание, ако не сме ги изпитали и не можем да докажем нищо по отношение на тях на другите, ако те не са ги изпитали.
Ще дам един пример. Ако аз искам да предприема някакво действие, то е необходимо да знам (да предвидя) последствията от това действие, т.е. да го оценя дали е правилно и необходимо. Когато се говори, че адептите и др. под. действайки не правят нищо, се има предвид, че липсва елементът на лична обвързаност. Липсва необходимостта от гледна точка на удовлетворяване желанията и амбициите на личността, липсва стремежът да се получи лична изгода. Мотивацията не е създаването на положителна карма, а единствено усещането за правилност и необходимост от гледна точка на интересите на цялото. Това в дългосрочен план се покрива с интересите на отделните индивидуалности, но в краткосрочен план може да не се покрива с желанията (най-често егоистични) на хората, може да им създава препятствия, затруднения и страдания в живота, които те не могат да оценят като необходими.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re: Илюминатите
« Отговор #46 -: Октомври 30, 2009, 12:19:45 pm »

Сега ми се ще да кажа нещо за противоположностите, което може би е убягнало от вниманието ви: Без противоположности няма избор, а оттам и свобода.


Мисля, че това се нуждае от уточнение. При налични противоположности се създават условия за избор. Но това не са единствените възможности! Това е контролирана свобода. Трябва ли да си доказваме, че свеждането на свободата до избор между противоположности е направляван процес?

Ние сега обсъждаме технологията за действие след осъзнаването, че изборът между противоположности не е ЕДИНСТВЕНАТА свобода. Това е, както се казва в техниката, живот с две степени на свобода. По координатите X и Y. А тук има хора, които говорят за многоизмерни преживявания. Колко по-многоизмерни от двуизмерни?! Аз ви казвам, че човек ще лети в мига, в който добави поне още една координата.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Илюминатите
« Отговор #47 -: Октомври 30, 2009, 12:33:21 pm »
Не е задължително да има САМО противоположности. Това е доста рядко срещано явление според мен при действията на Илюминати. Има и много нюанси на черното и бялото като се предполага, че те също се контролират от тях. Така възможностите за избор са 4-5 броя (примерно). Но факт е, че ние самите позволяваме да бъдем управлявани от тях. А като гледам масата хора, това развитие на нещата е нормално.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re: Илюминатите
« Отговор #48 -: Октомври 31, 2009, 14:00:25 pm »
Не е задължително да има САМО противоположности. Това е доста рядко срещано явление според мен при действията на Илюминати. Има и много нюанси на черното и бялото като се предполага, че те също се контролират от тях. Така възможностите за избор са 4-5 броя (примерно). Но факт е, че ние самите позволяваме да бъдем управлявани от тях. А като гледам масата хора, това развитие на нещата е нормално.

Към това искам да уточня, че:
- Илюминати никога не са правили нещо, което да увеличи разнообразието от възможности за избор. Илюминати създават разнообразие от ПРЕДПОСТАВКИ и УСЛОВИЯ, които да сведат изборът на простолюдието до желаните възможности.
- Защо желаните възможности са предимно две и то противоположни? За простота и удобство (на илюминати), за нищо друго. Това го диктува тяхното ниво в момента, толкова степени на свобода за нас могат да си позволят. Значи многообразието от обувки на пазара са предпоставките, но изборът е основан на това дали в момента са модерни или не. Нюанси има, но не по отношение на вземаните решения, а на условията.
- Разнообразието от предпоставки при наличие само на две възможни решения е желана стратегия за Илюминати, защото това е именно орането, култивирането на най-ценното, което целят те - човешката енергия. Ти учиш, овладяваш разнообразни способности и т.н., за да си готов да посрещнеш "разнообразните преизвикателства" на света, а на изхода на всеки етап трябва да се биеш и да реализираш едно от двете - или преминаваш преа иглените уши на Илюмонатското сито, или не.
- Разнообразието е нещо естествено за природата. Нюансите съществуват, но Илюминати не виреят добре сред тях. Причината за това е, че Илюминати работят с твърде тежка йерархия. За разлика от тях един просветлен индивид на свободна практика няма ограниченията на тежката "бюрократична машина" и може да се възползва от нюансите. Такъв един просветлен не е част от Илюминатното общество. Той е самостоятелна бойна единица и казва за себе си "АЗ СЪМ".

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Илюминатите
« Отговор #49 -: Октомври 31, 2009, 18:18:01 pm »
към всичко това ще добавя само, че:

- манипулативната система на двуполюсното мислене има дълга традиция в развитието на човешките цивилизации. Това ме кара да вярвам в теориите за пряка (кръвна) връзка между Илюминати и извънземните раси, опитващи се да завладеят клетата ни планетка от хилядолетия...

- вариантите, които се създават в тази семантична матрица, наистина изглеждат многообразни и уникални, но това е така само на пръв поглед - в крайна сметка се оказва, че всички те са заразени с вируса на анализ - синтез, и теза - антитеза...

- Не е трудно да се правиш на посветен, при условие че си запознат с правилата на тази пара-ментална игра. Именно с това Те зарибяват богатите и известните - с една автоматична четка за почесване на Егото, наречена "Да бъдеш над нещата"...
musica universalis

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re: Илюминатите
« Отговор #50 -: Януари 08, 2010, 23:11:19 pm »
Не знам дали това изказване на президента на САШ Джон Кенеди е цитирано някъде на форумите xnet но го поствам:

На 27 април 1961 г. убитият две години и половина по-късно президент на САЩ предупреждава американските журналисти за наближаващата заплаха:
Цитат
Дами и господа, самата дума потайно е противна на едно свободно и отворено общество, а ние по наследство и исторически като народ се противопоставяме на тайните общества, на тайните клетви и на тайните заседания. А съществува огромна смъртна заплаха, която явно налага да засилим нашата вътрешна сигурност. За да не бъдем завладени от онази тревога, която те държат да разширяват до крайната степен на [налагане на] цензура и укриване [на истината].

С всички средства под мой контрол не ще позволя това да стане...

Защото по целия свят ние сме изправени пред една монолитна и безскрупулна конспирация, която, за да разшири своето влияние и страха, който налага, преди всичко разчита на нарастващата алчност: на проникване, вместо на агресия; на подривна дейност, вместо на избори; на сплашване, вместо на свободен избор; на нощна партизанска война, вместо на [армейски] военни действия през деня.

Това е система, която мобилизира огромни материални и човешки ресурси, за да изгради една силно сплотена, високоефективна машина, която съчетава военни, дипломатически, разузнавателни, икономически и политически операции. Подготовката на тази система е засекретена и не е публично достояние. Нейните провали биват погребвани, а не огласявани. Несъгласните с нея биват принудени да млъкнат, вместо да бъдат поощрени.

Нито един от нейните разходи не е подложен на обсъждане. Никакви слухове за нея не биват публикувани. Нито една нейна тайна не е разкрита.

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re: Илюминатите
« Отговор #51 -: Януари 08, 2010, 23:54:54 pm »
Ето и един позателен откъс от "Червена Симфония" на д-р Йожи Ландовски. Аз не съм историк ине мога да гарантирам доколко това е автентична от исторческа гледна точка книга но текстът е показателен все пак.
Това е казано от Раковски по време на разпитите му в подземията на НКВД през 1938 г. Доста годинки преди казаното от президента Кенеди.

Кузмин: А нима вие не казахте, че това са банкерите?
Раковски: Не аз. Спомнете си, че винаги говорех за финансовия Интернационал. А щом ставаше дума за личности, казвах "Те" и нищо повече. Ако искате да ви осведомявам честно, следва да излагам само факти, но не имена. Тъй като не ги знам. Мисля, че не ще сгреша, ако ви заявя, че нито един от Тях не е личност, която има политически пост или заема длъжност в Световната банка*. Както разбрах след убийството на Ратенау в Рапало. Те доверяват [видимите]политически или финансови позиции единствено на посредници. Без съмнение на хора, които са заслужили доверие и са показали лоялност. И които могат да бъдат "подсигурени" по хиляди начини. Така човек може да отстоява позицията, че банкерите и политиците са просто сламени човеци..., без значени, че заемат твърде високи длъжности и ги изкарват автори на планове, които те само изпълняват.

Кузмин: Макар всичко това да може да бъде разбрано и изглежда логично, дали пък вашата деклараци, че не знаете, не е просто измъкване? Както ми се струва от сведенията, с които разполагам, вие заемате достатъчно висок пост в тази конспирация и той ви позволява да знаете далеч повече. Не познавате ли лично поне един от Тях?
Раковски:Не, но разбира се, вие не ми вярвате. Стигнах до мига, в който трябваше да ви обясня, че говоря за личност и личности с индивидуалност... как да го кажа?... Мистични, като [Махатма]Ганди например или някой подобен, но без някаква външна изява. Мистична или чиста власт, която се е освободила от всички вулгарни дребнавости. Нямам представа дали ме разбирате? А що се отнася до тяхното местоживеене и имена, не ги познавам... Представете си Сталин точно сега, как действително ръководи СССР. Ала не е заобиколен от каменни зидове, няма никакъв персонал край себе си и има същите гаранции за живота си, както всеки друг гражданин. От какъв зор ще се предпазва от опит за покушение над своя живот2 Преди всичко, колкото и голяма да е властта му, той е заговорник, анонимен е.


* Според официалната историография за първи път идеята за създаване на институция Световна банка се появила през юли 1944 г., по време на Паричната и финансовата конференция на Организацията на обединените нации, проведена в хотел "Маунт Уошингтън" в градчето Бретън Уудс, щата Ню Хемпшир. Бел. пр.


Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re: Илюминатите
« Отговор #52 -: Януари 09, 2010, 01:42:39 am »
Раковски:Провалите ни, които всяка година ставаха все по-големи, попречиха на осъществяването на онова, което Тебяха подготвили като по-нататъшен скок на революцията през следвоенния период. Колкото и неприятен да бе за политиците и икономистите от всички нации, тъй като никой не бе в състояние да си представи неговия обхват, Версайският договор бе най-решителната предпоставка за революцията.
 Кузмин:Това е много любопитна теория. Как бихте я обяснили?
    Раковски:Версайските репарации и икономически ограничения не бяха определени от изгодите на отделните народи. Тяхната аритметична абсурдност бе толкова очевадна, та дори и най-изтъкнатите икономисти от страните-победителки скор ги изобличиха. Само Франция настоя за репарации, които далеч надхвърляха стойността на нейните национални владения. Това бе повече, отколкото би трябвало да се плати, ако някой бе превърнал цяла Франция в Сахара.

---

Бе извършено даже нещо повече: договорът задължава налагането на еднакъв контрол на международно равнище. Знаете ли какво представлява това задължение на революционната плоскост? Това означава да се наложи анархичен абсурд, за да се принуди всяка национална икономика да произвежда достатъчно количество от необходимите стоки, като се предполага, че за постигането на това не трябва да се взимат предвид климатът, националните богатства и техническото образование на ръководителите и работниците. Средствата за компенсиране на естествените различия в почвата, климата, наличието на минерали, на нефт и т.н. в различните национални икономики винаги са били обстоятелства, заради които бедните страни е трябвало да работят повече. Това означава, че те са били принудени да експлоатират по-сериозно възможностите на работната сила, за да намалят разликата, породена от неплодородната почва. Ако към това се прибавят и много други неравенства, които трябва да бъдат компенсирани с подобни мерки.

---
Непосредственият резултат е незадоволителното производство, компенсирано чрез внос от страни с естествено достатъчна икономика, които чрез своята промишленост самозадоволяват собствените си нужди. Доколкото Европа притежава злато, този внос бе плащан в злато. После се появи забележителният бум в Америка. Тя разменяше необятното си производство срещу злато и гарантирани със злато ценни книжа, които се намираха в изобилие. По модела на всяка анархия в производството в онзи период се появи нечувана финансова анархия. Тесе възползваха от нея под претекст че я подпомагат с техните подкрепления от нова и дори още по-голяма анархия:чрез инфлацията на официалните пари(в брой)и стотици пъти по-високата инфлация на собствените Им пари - кредитните пари, т.е. фалшивите пари. Спомнете си колко систематично девалвация настъпваше в много страни - обезценяването на парите в Германия, кризата в Америка и нейните осезателни последствия... - рекордно ниво на безработица...

 Кузмин:Това би могло да се случи и без специална умисъл. Не можете ли да ми докажете защо революцията и комунизмът отстъпват пред логическите умозаключения? И нещо повече - те опонират на фашизма, който вече победи в Испания и Германия... Какво можете да кажете?
  Раковски: Само ще ви кажа, че бихте били прав само ако не познавате Тях и Технитецели... Но не бива да забравяте съществуването на Тях и на Техните цели, а също и факта, че в СССР властта е в ръцете на Сталин.
   Кузмин:Не виждам никаква връзка в случая...
     Раковски:Защото не желаете. Притежавате нещо повече от дарбата да анализирате и способността да разсъждавате. Повтарям отново според нас Сталин не е комунист, а бонапартист.
     Кузмин:И какво от това?
      Раковски:Не желаем огромните предпоставки, създадени от нас във Версай за триумфа на комунистическата революция в света, което както виждате прерасна в една колосална реалност, да послужат на едничката цел - пълна победа Сталинския бонапартизъм. Това достатъчно ясно ли ви е? Всичко би било различно, ако в този случай Троцки бе станал диктаторът на СССР. Това би означавало, че Тещяха да бъдат шефовете на международния комунизъм.
      Кузмин: Но със сигурност фашизмът е напълно антикомунистически, което се отнася и до Троцкисткия, и до Сталинския комунизъм... И ако властта, която приписвате на Тях, е толкова голяма, как стана тъй, че те не можаха да избегнат това?
       Раковски:Защото точно Те предоставиха на Хитлер възможността да триумфира.
        Кузмин:Вие прехвърлихте всички граници на абсурда.
        Раковски:В резултат на недостига на култура абсурдът и чудесата се смесиха. Чуйте ме. Вече признах поражението на опозицията. Накрая Тепроумяха, че Сталин не може да бъде свален чрез coup d'etat(фр. държавен преврат), а историческият им опит им подсказа решението да повторят с него нова, което бе извършено с царя. Но тук съществуваше една трудност, която ни се стори непреодолима. В цяла Европа не съществуваше нито една страна-агресор.
Нито една държава нямаше благоприятно географско разположение. Нито пък разполагаше с достатъчно силна армия за евентуално нападение над Русия. Щом такава страна не съществуваше, Те трябваше да я създадат.

---
Раковски: На хоризонта на гладуваща Германия проблесна метеорът на Хитлер. Светът стана свидетел на блестящия му възход.

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re: Илюминатите
« Отговор #53 -: Януари 09, 2010, 02:39:57 am »
Раковски: Нещо повече, именно в резултат от дейността на Троцки, а не благодарение на желязната решимост на Ленин, се стигна до обединение на незначителната партия на болшевиките с цялото ляво крило на революционния лагер - социалните революционери и анархистите. И съвсем не бе случайност, че истинската партия на уж безпартийния Троцки бе старият Бунд* на еврейския пролетариат, от който произлязоха всички московски революционни крила. Тъкмо той даде 90 на сто от своите лидери на останалите. Ала не става дума за официалния, а за тайния Бунд, който бе инфилтриран в социалистическите партии. А почти всички техни лидери са под негов контрол.
Кузмин: И Керенски ли?
Раковски: Керенски също,... а освен това и някои други лидери, които не бяха социалисти, лидерите на буржуазно-политическите фракции.
Кузмин: Как е възможно?
Раковски: Забравяте ли ролята на масонството в първата фаза на буржуазно-демократичната революция?
Кузмин: И масоните ли бяха контролирани от Бунда?
Раковски: Разбира се, като най-непосредствен контрол, но всъщност напълно принадлежаха на Тях.
Кузмин: Въпреки надигащата се вълна от марксизъм, която застрашаваше живота и привилегиите им, ли?
Раковски: Да, независимо от всичко това, очевидно, те не са разбирали тази опасност. Имайте предвид, че всеки масон е виждал или се е надявал да зърне във въображението си повече от онова, което реално е било пред погледа му. Защото си е представял онова, което би му донесло печалба. Като доказателство за политическата мощ на тяхната организация, те виждаха, че масоните участваха в правителства и бяха по върховете на държавите на буржоазните народи, а броят им непрекъснато нарастваше. Имайте предвид, че по онова време ръководителите на всички съюзнически народи бяха масони. Изключително силен аргумент за тях. Те напълно вярваха, че революцията ще спре до буржоазна република от френски тип.

* Всеобщ еврейски работнически съюз в Литва, Полша и Русия

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re: Илюминатите
« Отговор #54 -: Януари 09, 2010, 03:05:56 am »
Кузмин: Да не би да твърдите, че масоните трябва да умрат от ръцете на революцията, която бе осъществена с тяхно участие?
Раковски: Точно така. Вие формулирахте една истина, която е забулена в дълбока тайна. Аз съм масон, вие вече знаете това. Нали? Е, трябва да споделя с вас тази голяма тайна, която те обещават да разкрият пред масон от по-високи степени, но която не му е казана дори на 25-о, нито на 33-о, нито на 93-о, или което и да е по-високо стъпало по който и да е ритуал. Очевидно аз зная за това не в битността си на франкмасон, а като един от Тях...
Кузмин: И каква е тайната?
Раковски: Всяка масонска организация се опитва да придобие и създаде всички предварително необходими условия за триумфа на комунистическата революция. И очевидно това е целта на франкмасонството. Ясно е, че това се извършва под най-различни претексти; но те винаги се прикриват зад добре известния техен племенен лозунг*. Схващате ли? Но тъй като комунистическата революция има предвид унищожението на цялата буржоазия като класа - всъщност физическото изтребление на всички буржоазни управляващи - следва, че истинската тайна на масонството е самоубийството на франкмасонството като организация, както и физическото самоубийство на всеки значим масон. Ви еестествено сте в състояние да разберете, че такъв край, който е предварително подготвен за всеки масон, напълно заслужава секретността, маскировката и дори включването на цяла друга поредица от мистерии, с цел да се запази истинската тайна.

*Свобода,братство,равенство

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re: Илюминатите
« Отговор #55 -: Януари 09, 2010, 14:06:09 pm »
Раковски: ... Версай не бе имал предвид създаването на необходими условия за триумфа на Хитлер, а за пролетаризацията на Германия, за безработица  и глад. В резултат на което там би трябвало да триумфира комунистическата революция. Но доколкото, благодарение на наличието на Сталин начело на СССР и на съществуването на Интернационала, последният не успя, и в резултат на нежеланието Германия да се предаде на бонапартизма, тези необходими условия заглъхнаха в плановете на Доус и Янг*.
Според очакванията междувременно в Русия опозицията щеше да дойде на власт,... но и това също не се случи. Ала съществуването на необходимите условия за революция трябваше да произведе своите резултати. Икономическото предопределение на Германия трябваше да подтикне пролетариата към революционни действия.
По вина на Сталин социално-интернационалната революция трябваше да бъде възпряна, а германският пролетариат да бъде насочен към включване в националсоциалистическата революция. Това бе противоречиво, но като бяха взети всички предпазни мерки и в съответствие със здравия разум националсоциалистическата революция никога не би могла да победи там. И това още не е всичко. В съответствие с инструкциите бе необходимо троцкистите и социалистите да отделят масите с вече пробудено и цялостно оформено класово съзнание. С тази работа се заехме ние. Но през 1929 г. бе нужно нещо повече. Когато националсоциалистическата партия започна да изпитва криза на растежа и страдаше от недостиг на финансови ресурси, Те изпратиха там своя посланик. Дори знам името му – той бе един от Варбургови. В директни преговори той и Хитлер се споразумяха за финансирането на националсоциалистическата партия, която за две години получи милиони долари. Те и бяха изпратени от Уол Стрийт. Нацистите получиха милиони марки и от германските финансисти чрез Шахт за издръжката на SA и SS. Освен това и финансирането на състоялите се тогава избори, които предадоха властта на Хитлер, бе извършено с доларите и марките, изпратени от Тях.
Кузмин: Ако както твърдите вие, ние бяхме Тези, които го направиха фюрер, следва, че те имат власт над него и той трябва да се съобразява с тях.
Раковски: Тъй като бързах, не успях да се изразя съвсем точно, а вие не ме разбрахте правилно. Ако  е вярно, че Те са финансирали Хитлер, това съвсем не означава, че те са му разкрили своето съществуване и целите си. Посланик Варбург се е представил с фалшиво име, и Хитлер въобще не се е досетил за неговата раса, а посланикът  е излъгал чий представител е. Казал му е, че е изпратен от финансовите кръгове на Уол Стрийт, които са заинтересувани да финасират националсоциалистическото движение с цел създаване на заплаха за Франция. Нейното правителство провежда финасова политика която предизвиква криза в САЩ.
Кузмин: И Хитлер е повярвал?
Раковски: Не знаем. Не бе чак толкова важно дали той е повярвал ли не на нашите обяснения. Целта ни бе да предизвикаме война... А Хитлер означаваше война. Сега проумявате ли?

*Планове, изготвени през 1929 г. Поотделно от американските политици Чарлз Доус(вицепрезидент на САЩ от 1925 до 1929 г.) и Оуен Янг, за уреждане на репарациите, дължими от Германия.

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re: Илюминатите
« Отговор #56 -: Януари 09, 2010, 14:08:59 pm »
Раковски: Ако разполагах с достатъчно време, за да обясня цялостната Им схема, бихте узнали причините за тяхното одобрение. В момента ще ги сведа до три.
Кузмин: И кои точно са те?
Раковски: Едната вече споменах. Хитлер, този необразован и елементарен човек, благодарение на естествената си интуиция, дори противопоставяйки се на експертното мнение на Шахт, възстанови една икономическа система от твърде опасен вид. Бидейки неграмотен в областта на всякакви икономически теории и воден единствено от принудата, той премахна, както и ние сторихме в СССР, частния и интернационалния капитал. Това означава, че си присвои изключителното право да емитира пари. И то не само материални, а и финансови. Той пое и недосегаемите механизми за изопачаване и ги накара да работят за благото на държавата.
... Дори трябва да изтъкна, че Хитлер имаше късмет. Той не притежаваше почти никакво злато и по тази причина не се изкуши да създаде златен резерв. Дотолкова, доколкото имаше на разположение само един цялостен монетарен тил, съставен от техническо оборудване и колосалния капацитет на германските трудещи се, неговият „стар резерв” бяха производствените възможности  и трудът,... нещо напълно контрареволюционно. Но както вече разбрахте, той успя с магически средства, както се оказа, напълно да премахне безработицата сред 7 милиона техничари и работници.
Кузмин: Благодарение на увеличеното превъоръжаване.
Раковски: До какво довежда вашето  „превъоръжаване”? Ако Хитлер е постигнал това въпреки всички буржоазни икономисти и неговото обкръжение, значи той е много способен. Без заплахата от война да приложи своята система в мирновременното производство...
Можете ли да си представите какво би се случило с тази система, ако тя бе заразила и други държавии бе довела до създаването на автаркия...?* Например Британската общност. Представете си, ако можете, нейните контрареволюционни функции... Опасността все още не е отминала, защото имахме късмет, че Хитлер възстанови своята система не в съответствие с някоя предишна теория, а по емпиричен път и не е извел каквато и да е научна формулировка.**
И все пак съществува скрита опасност, тъй вследствие на дедукцията във всеки момент да се появи и правило и стереотип. Това  е сериозен проблем. Много по-страшен от всички външни и жестоки фактори у националсоциализма. Ние не го нападаме с нашата пропаганда, понеже това може да стане и по пътя на теоретичните спорове. Самите ние бихме провокирали формулирането и систематизирането на тази толкова значима икономическа доктрина. Съществува само едно решение – война.

*Пълно икономическо самозадоволяванеи стопанска независимост.
**Раковски греши, както Хитлер споменава в „Моята борба”, той е прочел творбите на Готфрид Федер.  Бел. на англ. Пр.

Кузмин: А вторият мотив?
Раковски: След като термидор триумфира в съветската революция, то това се случи в резултат на съществуването на бившия руски национализъм. Без него националбонапартизмът би бил невъзможен. А щом това се случи в Русия, където при царя национализмът бе в ембрионален етап, тогава какви пречки би срещнал марксизмът при напълно развития национализъм в Западна Европа?
Маркс не бе прав относно преимуществата за успех на революцията. Марксизмът победи не в най-индустриализираната страна, а в Русия, където пролетариатът бе малоброен. Освен другите причини, победата ни тук се обяснява  и с факта, че в Русия не съществуваше реален национализъм, докато в останалите държави той бе достигнал своя апогей. ...
Трябва да разберете: независимо, че Сталин може да извлече изгода от него, необходимостта от унищожаване на национализма е единственото, заради което си струва войната в Европа.

Кузмин: Раковски, вие общо взето представихте една икономическа и една политическа причина. Коя е третата?
Раковски: Лесно е да се досетите. Имаме още една причина – религиозна. Комунизмът не може да бъде победител, ако не потъпче все още живото християнство. Историята говори много ясно за това. Цели седемнадесет века са били необходими на перманентната революция, за да постигне първата си частична победа. Това станало чрез създаването на първото разцепление в християнския свят. Всъщност християнството е единствения ни реален враг, защото всички специфични политически и икономически явления в буржоазните държави са резултат единствено от него. Като контролира личността, християнството е в състояние да отмени революционната перспектива на неутралната съветска или на атеистичната държава, като  я задуши. А както вече се убедихме, в Русия нещата са стигнали до границата, при която възниква този духовен нихилизъм, дето доминира сред преобладаващите маси. Но въпреки всичко те си останаха християни.

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re: Илюминатите
« Отговор #57 -: Януари 09, 2010, 14:11:46 pm »
Кузмин: Отново започвате да теоретизирате.
Раковски: В резултат на моята интелектуална дисциплина – това е важно за мен. Хората с висока култура предпочитат да стигнат до конкретното чрез обобщаване, а не по някакъв друг, обиколен път.
Човек може да намери обща почва  с Хитлер и със Сталин, защото макар и различни като хора, те имат еднакви корени. Ако Хитлер е сантиментален до патологична степен, а Сталин е нормален, то и двамата са егоисти. Нито един от тях не е идеалист. И по тази причина и двамата са бонапартисти, т. е. класически империалисти.
Кузмин: Раковски, вие сте непоправим...
Раковски: Не се ли досещате? Щом Полша е мястото за съюз между Екатерина и Фридрих – царицата на Русия и краля на Германия по онова време, тогава защо Полша да не послужи като причина за намиране на обща почва между Хитлер и Сталин? Същото се отнася и до историческия произход на царисти, болшевики и нацисти. Нашата цел, Тяхната цел – също, тъй като Полша е християнска държава и при това католическа, което още повече усложнява проблема.
Кузмин: И какво следва от факта на това тройно съвпадение?
Раковски: Ако има общ интерес, тогава съществува и вероятност за споразумение.
Кузмин: Между Хитлер и Сталин?... Абсурд! Невъзможно.
Раковски: В политиката няма нито абсурди, нито невъзможни неща.

Раковски: Нека за малко да оставим Америка настрана. Ще се съгласите ли с мен, че в резултат на нахлуването на Хитлер и Сталин в Полша може и да няма Европейска война?
Раковски: В такъв случай нападение или война биха били безполезни. Това няма да доведе до взаимно  унищожение на буржоазните държави. Хитлеристката заплаха спрямо СССР би продължила да съществува и след разделянето на Полша. Понеже теоретично и Германия, и СССР ще заякнат до същата степен. На практика Хитлер в по-голяма степен, защото СССР не се нуждае от повече земя и суровини за своето укрепване, а Хитлер се нуждае.
Кузмин: Мнението ви е правилно, ... но не виждам друго решение.
Раковски: Не, има решение.
Кузмин: Какво е то?
Раковски: Демокрациите трябва да нападнат , но да не атакуват агресора?
---

Кузмин: Какво искате да кажете с това?
Раковски: Просто, че демокрациите ще обявят война на единия агресор и това ще бъде Хитлер.
Кузмин: Да но това е необоснована хипотеза.
Раковски: Хипотеза която има основание. Помислете: всяка държава която ще трябва да се сражава срещу коалиция от вражески държави, има за своя главна стратегическа цел да ги унищожи поотделно една след друга.
Според мен въпросът, че Сталин не би се почувствал обиден в случай на нападение срещу Хитлер, вече е уреден. Не е ли така? В допълнение, географията налага този начин, а по този начин на мислене, а по тази причина – също и стратегия. Колкото и глупави може да изглеждат Франция и Англия, за да се подготвят да се бият едноврменно срещу две страни, едната от които желае да запази своя неутралитет, докато другата, независимо че е сама, представлява за тях сериозен противник, откъде и от коя страна те биха могли да нападнат СССР? Нямат обща граница. Освен ако не атакуват през Хималаите...  Да, наистина остава  и въздушният фронт, но с какви сили и откъде биха могли да нахлуят в Русия? Те са по-слаби във въздуха в сравнение с Хитлер. Всички аргументи, които изложих, не представляват тайна, а са добре известни. Както видяхте, всичко е опростено до решителна степен.

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re: Илюминатите
« Отговор #58 -: Януари 09, 2010, 19:37:04 pm »
Кузмин: Дори и да е така, макар че според нашето собствено виждане може да се намери нещо реално, пък било то и не дотам полезно,... да речем човек, личност, който да потвърди достоверността на онази мощ, която вие Им приписвате.
Раковски: Независимо от убеждението ми, че това  е ненужно, ще се съобразя с вашето желание. Вече ви казах, че не знам кой е част от Тях. Ала все пак знам със сигурност нещо от човек, който би следвало да ги познава.
Кузмин: От кого?
Раковски: От Троцки. От Троцки знам само, че един от Тях е Валтер Ратенау, който е достатъчно известен от Рапало*. Разбирате ли, той е последният от Тях, заемал политически и обществен пост. Именно той прекрати икономическата блокада над СССР. Въпреки факта, че бе един от най-големите милионери. Разбира се, такъв бе и Лайънъл Ротшилд. С увереност мога да спомена само тези имена. Естествено, мога да назова и още имена, чиито личности и дела определям като изцяло Техни. Но не съм в състояние да потвърдя какво владеят тези хора или на кого се подчиняват.
Разбира се, независимо от това дали тази или онази особа Им принадлежи, човек не бива да  очаква директен отговор[на евентуалнотоотправено към Тях предложение]. Отговорът ще бъде даден чрез факти. Това е неизменната тактика, предпочитана от Тях. И посредством нея те принуждават човек да се замисли. Например, ако решите да започнете дипломатически инициативи, няма смисъл да прилагате метода на персоналното сближение с Тях. Човек трябва да се ограничи до изразяването на мисли, до излагането на някоя разумна хипотеза, която зависи от определни известни фактори. Тогава не му остава нищо друго освен да чака.



*В книгата си „Водите текат на изток: войната срещу Христовото царство” Лесли Фрай – псевдоним на Пакита дьо Шишмареф, подчертава: „В статия за германския вестник”Weiner Frei Presse” от 24 декември 1912 г. Валтер Ратенау, еврейският банкер зад кайзера, заяви: „Триста души, всеки от които познава останалите, управляват съдбата на европейския континент и избират своите своите приемници[единствено] от собственото си обкръжение.” (Leslie Fry – “Waters Flowing Eastward: The War Against the Kingship of Christ”, Edited and Revised by The Rev. Denis Faheyq C.S.S.P., B. A., D. Ph., D. D.(Proffesor of Philosophy and Church History), 7th Edition, Flanders Hall Publishing Company, New Orleans, LA, 1998 г., стр. 108.) Този многозначителен цитат  е широко известен. И понеже е документиран(има го в течението на споменатия вестник), няма как да бъде отречен или обявен за „фантасмагория” в рамките на някаква „конспиративна теория”.
На 31 юли 1916 г. в своята статия „Народна държава” Ратенау пише: От години предугаждах упадъка на народите, които иначе приветствах в своите речи.”
В есето си „Грядущи дни” Ратенау признава: „Нито една част от света[вече] не е затворена за нас. Не съществува материална цел, която да е невъзможно да постигнем. Всички съкровища на света са наши. Няма идея, която да остане скрита за нас. Всяко начинание може да бъде наша, и то постижима задача. Целта ни е да подобрим разпределението на собствеността в света. Трябва да открием сила, която да върши това и да предизвиква или да потушава активността на масите.” (“In Days to Come” by Walter Rathenau, 1921 г.) Бел. пр.

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re: Илюминатите
« Отговор #59 -: Януари 09, 2010, 19:39:34 pm »
Кузмин: Разбирате, че в момента нямам картотека на разположение, за да засека всички хора, които споменахте. Допускам, че се намират някъде далеч оттук. Къде?
Раковски: Повечето от тях в Съединените щати.
Кузмин: Моля да разберете, че ако решим да действаме, ще се наложи да посветим много време на това. Но проблемът е спешен. И е неотложен не за нас,а за вас, Раковски.
Раковски: За мен ли?
Кузмин: Да, за вас. Не забравяйте, че процесът ви ще се състои много скоро....
Раковски: Накрая ще поема риска. Знаете ли дали в момента Дейвис е в Москва? Да, посланикът на Съединените щати.
Кузмин: Мисля, че е тук. Трябва да се е върнал.
Раковски: Само изключителната ситуация, както  я схващам, ми дава правото да използвам официален посредник. Което е извън установените правила.
Кузмин: Тогава можем да считаме, че американското правителство стои зад всичко това...
Раковски: Зад, а не в съответствие с всичко това...
Кузмин: Рузвелт?
Раковски: Откъде да знам? Само си вадя изводи.
-   - -

Добре известно е, че всяко обедняване в икономиката, независимо дали на [човешки] общества или на животни, води до разцвет на паразитизма. А капиталът е огромен паразит. Но тази американска революция(моя бел. Говори за великата депресия) не преследваше единствената цел да увеличи  властта на парите на онези, които имаха право да я използват. Тя претендираше за нещо повече. Въпреки, че властта на парите е политическа власт, преди това тя бе използвана индиректно, а сега трябваше да се преобразува в пряка власт. Човекът, чрез който Те се възползваха от тази власт, бе Франклин Рузвелт. Разбрахте ли? Заблежете следното. През февруари 1929 година, първата година на американската революция, Троцки напуска Русия, а сриването[на Фондовата борса] става през октомври... Финансирането на Хитлер е договорено през юли 1929 година. Мислите ли, че всичко това е случайно?
Можете да разберете, че изпълнението на плана в такъв мащаб изисква специална личност, която може да ръководи изпълнителната власт в Съединените щати и е предопределена да бъде организиращатаи решаващата сила. Франклин и Елинър Рузвелт бяха тази личност.* Но, позволете ми да кажа, че това двуполово същество не е просто ирония. Той трябваше да избегне всяка възможна Далила.
Кузмин: Рузвелт един от Тях ли е?
Раковски: Не ми е известно дали е един от Тях, или е просто Тяхна подлога. Какво повече искате? Смятам, че той съзнава мисията си. Ала няма как да зная и отстоявам, дали се подчинява под натиска на изнудване или е един от онези, които управляват. Вярно е, че той изпълни мисията си, предприе всички действия, които съвсем точно му бяха предписани. Не ме питайте повече, защото нищо не знам.

*Дори да решите, че настоящите протоколи са фалшификат, сега ще разколебая тази ваша увереност. Тяхното първо издание е непосредствено след края на Втората световна война. Най-известното – “Sinfonia en Rojo Mayor”, излиза през 1949 г. А чак през 1968 г. се появи книгата на зетя на Франклин Д. Рузвелт – Къртис Дол, в която той в качеството си на свидетел разказва същите неща, и то по същия начин. Нещо повече, твърди, че ролята на Елинър Рузвелт е била даже по-голяма.(Вж. Curtis B. Dall – “Franklin Delano Roosevelt: My Exploited Father-In-Law, Institute for Historical Reviewq torranceq California, 1970 г.) И обяснява механизма на планиране и осъществяване на сриването на нюйоркската фондова борса и реализацията на крупния финансово-политически проект, познат като Великата депресия.(Пак там, стр. 48-120.) Бел. пр.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27