Автор Тема: Бермудския триъгълник  (Прочетена 16218 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mimo3ka

  • Гост
Re: Бермудският триъгълник
« Отговор #30 -: Април 09, 2007, 11:56:33 am »
 През юли 1963 г. в района на Бермудския триъгълник изчезва двадесетметров риболовен кораб, който плава при съвсем ясно време от Кингстън (Ямайка) за остров Педро-Кис. На него пътуват 40 човека. Корабът с екипажа изчезва безследно. Спасителни експедиции откриват отломки от плавателния съд и предмети, принадлежащи на членовете на екипажа.

     На 28 август 1963 г. от авиобазата “Хоумстед” във Флорида едновременно излитат два самолета тип КС-135. Маршрутът им минава над Атлантическия океан. КС-135 е военният вариант на Boeing-707. Самолетите от този тип се използват като летящи танкери за зареждане на гориво на други самолети във въздуха.

     Около следобед, когато самолетите се намират на разстояние 1200 км. североизточно от Маями и 450 км. западно от Бермудските острови, те изпращат стандартно съобщение, след което замлъкват завинаги. В района, от който те съобщават за последен път своето местоположение, са намерени техни отломки. Официалната версия е, че двата самолета са се сблъскали във въздуха. Странното обаче е, че това отново става в района на Бермудския триъгълник.

     Самолет с десетчленен екипаж на борда изчезва на 6 юни 1965 г. в района на Бахамските острови. Инцидентът става на около 400 км. на изток от Маями. Самолетът излита от авиобазата “Хоумстед” във Флорида и трябва да кацне на острова Гранд Терк. До довършването на полета остават 45 минути, когато самолетът, заедно с екипажа, тайнствено изчезва.

     Загадъчно произшествие става по време на великденските празници през 1967 г. Двама души напускат Маями Бийч с малка яхта. Техни приятели разказват, че двамата са искали да се порадват на празничните фойерверки над града от открито море. След известно време те съобщават по радиото, че са се натъкнали на риф и са повредили яхтата си.

     Спасителният катер получава координатите и пристига на мястото след 15 минути, но не намира никого. Обявена е тревога, търсенето не дава никакви резултати. Не са открити нито хората, нито яхтата, нито дори някакви отломки - всичко изчезва без следа.

     На 21 май 1968 г. около полунощ атомната подводница “Скорпион” съобщава на базата в Норфолк своите координати. Тя се намира недалеч от Азорските острови, и се прибира от Средиземно море, където е плавала във флота на САЩ.

     На 10 юли 1969 г. между Бермудските и Азорските острови е открита тридесетметровата яхта “Тинмут Електрон” без екипаж. Тя принадлежи на Доналд Кроухерст, участник в много състезания с яхти. Версията е, че Кроухерст се е самоубил, скачайки в морето. Но това отново се случва в района на “Бермудският триъгълник”!

     През април 1971 г. от форт Лодърдейл отплава товарен плавателен съд с водоизместимост 2000 т., който пътува към Венецуела. Корабът принадлежи на компанията “Ориноко”. На 5 април капитанът съобщава, че плавателният съд се намира в района на Бахамските острови. По-късно връзката е прекъсната. По-нататъшните издирвания не откриват никакви следи.

Oberon

  • Гост
Re: Бермудския триъгълник
« Отговор #31 -: Април 10, 2007, 12:59:51 pm »
Мисля, че "Скорпион" изчезва на около 80 км. западно от бреговете на Южна Америка, малко след континенталния шелф. Не знаех, че изчезва в Бермудския...

ton

  • Гост
Re: Бермудския триъгълник
« Отговор #32 -: Май 13, 2007, 03:11:12 am »
Темата за Бермудския триъгълник трябва да се свърже с изследването на неидентифицираните подводни обекти (НПО) и тайните подводни бази.

ufos deep under the sea 
   
Secret Underwater Bases Pt.1

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Порталът
« Отговор #33 -: Май 27, 2007, 08:46:35 am »
По едно предаване  видях как един разказва за една случка над Бермутският триъгълник.Eто и разказа:
Един ден си летях  със самолета за Маями.До брега видях нещо странно-едни облаци ,но не какви да е.Тези облци са куполовидни.Те се образуват обикновенно и само над планини.Но сега са над морето!Насочих се към тях.Като се приближих видях ,че над тях се образува някъкав портал обграден от облаците ,които са от куполовидните облаци.Влязох в него.Първото страно нещо ,е че в него облаците  продължават един два километра ,а от вънка нищо не се виждаше.В неговия край се вижда пак сино небе като в тунел.Другото нещо е ,че  в облаците ,които са ме обградили се виждаха някъкви пробясъци като мълни , но не бяха мълни.От крилата ми се образуваха някъкви бели линии.В края видях някакво завихряне на облаци.Като излязох и от тях останах  поразен- за трисет минути бях стгинал до Маями.От кулата ме  бяха видяли нищо.Полетът би трябвало да се състои най-малко 2 часа ,а той стана за едва 30 мин.!

Вие как мислите. ;)
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re: Порталът
« Отговор #34 -: Май 28, 2007, 13:31:27 pm »
Човека е попаднал, ако не се лъжа в пространствено-времеви тунел. Това се смята за начин на пътуване на далечни разстояния в космоса. Лошото е, че са доста неустойчиви и не се знае, къде и по кое време ще е другият край.  ???
It' oil stupid.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Порталът
« Отговор #35 -: Май 28, 2007, 15:56:21 pm »
Най-вериатно е това.Все пак да не забравяме ,че тази зона е с много променливо магнитно поле. :-\
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

EVP

  • Гост
Re: Порталът
« Отговор #36 -: Май 29, 2007, 00:30:17 am »
Ех, тази тема ми беше една от любимите преди време. :)

Според мен не са глупости. Има много факти говорещи положително за този "портал". Доста неща бях чел за там и то от учени, които са посветили години с изучаване на аномалиите там. Бях попаднал на някакъв английски текст, който по спомен на бълграски звучеше нещо от рода на "Казваха ми луд само защото виждах истината..." или нещо такова, не помня, мина доста време.
Всъщност са доказани доста теории, но най-невероятната е за времевия портал. Сигурно сте гледали филмът "Триъгълникът"? (знам, ще последва реплика от типа "това е филм...", но просто питам? Там за пример е дадено момиче, което след посещение на това място става възрастна жена.
Чувал съм, че на дъното са намирали кораби и самолети, които не са били записани в регистъра на ничие пристанище и прочие. Това ме навежда на мисълта, че са дошли от някъде, където след време вече ще бъдат записани...

Странното е, че човека след това може да разкаже тези неща. Всичко, което съм чел до сега завършва с "и тогава той изчезна от радара" или "повече не го чух по радиостанцията".  :o

Също бих добавил и това, че на луната е намерен/са намерени самолет/самолети, които незнам дали е достоверна информацията или просто някой е решил да го каже и от там е плъзнало, като клюка, но същите тези били изчезвали в полети преминаващи през бермудския триъгълник.

Най-простото обяснение, което бях чел от учен е, че всъщност е това:
 - Да си представим точка А и точка Б. И те са в права линия. Най-бързият начин за точка А да стигне до точка Б е тази линия да се премахне, в случая да се пречупи. Ето така тя изчезва и пространството се прегъва в една точка, което кара нещата да изчезват от нашето място на друго...

- EDIT -

Извинявам се, че съм написал неща, които вече са били добавени, но преместиха темата след това и не съм ги видял. :)
« Последна редакция: Май 29, 2007, 10:51:27 am от EVP »

anna

  • Гост
Re: Бермудския триъгълник
« Отговор #37 -: Май 30, 2007, 18:49:31 pm »
  Нещо много интересно е този Бермудски триъгълник, но определено не е най- мистериозното нещо тук, на планетата. Може би е планетарен вход или вход към друго(то) измерение, така да се каже. И определено изглежда, че там има `извънземна` активност.
  Хм, и на мен ми е една от любимите теми. И все пак нищо не е доказано 100% като истина, но сме близо, което е добре засега.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27