Автор Тема: "Защо Бог не е виновен за злото"  (Прочетена 45685 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #90 -: Март 31, 2006, 20:34:33 pm »
за кого имаш предвид???

преминаващ

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #91 -: Март 31, 2006, 20:41:42 pm »
За теб де  :D
Така обичаш да я вреш навсякъде Библията, че няма как да не събуди съмнения.  ;D

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #92 -: Март 31, 2006, 22:00:28 pm »
Аз не съм писал книгата тя е писана от пророци (стария завет) и от учениците(апостолите)(новия завет) какво лошо за Библията тогава?

преминаващ

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #93 -: Март 31, 2006, 22:24:19 pm »
Чакай да го сдъвчем още малко - гледам, че не ти работи "храносмилателната система". :-\

Това за Библията си беше метафора. Ако трябва да е буквално, ще зучи по следния начин:
Така обичаш да си го споменаваш навсякъде "името Божие" и да говориш от "името Божие", че ... (другото си остава същото). ;)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #94 -: Март 31, 2006, 22:43:17 pm »
Библията не се чете разбъркано както те виждам че правиш това е книга която трябва да прочетеш от началото и завършиш с края. Тази книга не всеки може да я разбере(пример за това си ти)защото не всеки я чете с вяра.
Относно това дали те е страх от Господ си е твой проблем. Не почиташ ли своя Бог итой ще те забрави и ще те остави на произвола където е измамата,лъжата,лукавството и прочие.
Отново ти казвам че Бог е доброто, а сатаната е злото не бъди невежа. В Библията е писано че много ще се явяват от Божие име, но те няма да са от Бога. Много ще говорят от Божие име но и те няма да са от Него.

Много се заблождаваш ако мислиш че злото ще ти даде нещо. Повярвай ми само ще загубиш!!!
Библията освен с вяра трябва да се чете и критично и с тетрадчица и химикалче...май го бях казал това вече. А не е зле да обърнеш внимание на разликата между " почитам" и "страхувам се от"...
  ДОбре-първо е ктайно време да ми обясниш какво е добро и какво зло.Отдавна се изкушавах да задам този въпрос. И второ-нали Бог беше създател на всичко?Нали всичко произлиза от него?Защо и злото да не е от него?


-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #95 -: Март 31, 2006, 22:56:53 pm »
Всичко произлиза от БОГ,спор няма за това.Всеки си има право на избор.Така Бог създаде дявола,висш разум като него,копие на Бог,едва ли може да си поберем в представите си.Тук земята е едно начално училище дава ни се право да избираме при кой да учим.Аз лично не се наемам да коментирам Божият план.
Какво е добро и зло ,да виждаме,да разбираме  и да се противопоставяме на злото е етап към достигане на съвършенство.

firma

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #96 -: Април 01, 2006, 01:13:54 am »
  ДОбре-първо е ктайно време да ми обясниш какво е добро и какво зло.Отдавна се изкушавах да задам този въпрос. И второ-нали Бог беше създател на всичко?Нали всичко произлиза от него?Защо и злото да не е от него?

Човешкият ум не е в състояние да разграничи доброто от злото; замаскираното зло го подлъгва леко, почти винаги. Да различи злото от доброто може сърцето - то е негово дело.
Когато четеш Библията, не търси наслада, не търси възторзи, не търси блестящи мисли - търси да видиш непогрешимата и свята Истина.Чети я с делата си. Това е книгата на живота и трябва да я четем с живота си.

Св. Игнатий Брянчанинов

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #97 -: Април 01, 2006, 10:18:14 am »
Човешкият ум не е в състояние да разграничи доброто от злото; замаскираното зло го подлъгва леко, почти винаги. Да различи злото от доброто може сърцето - то е негово дело.
Когато четеш Библията, не търси наслада, не търси възторзи, не търси блестящи мисли - търси да видиш непогрешимата и свята Истина.Чети я с делата си. Това е книгата на живота и трябва да я четем с живота си.

Св. Игнатий Брянчанинов
Добре,но какво са те?Какво е добро?Какво е зло?
 Не ме карай да вадяторбата с цитати,описващи кланета,убийства,кръвосмешения,сексуални извращения и двойни стандарти
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #98 -: Април 01, 2006, 15:07:52 pm »
Aбе това си е истината че Бог е доброто дявола му е завидял на славата и е започнал изграждане на нещо противоположно за да може да подрива Бог,но това не може да стане каквото и да прави. Неможе лукавия да бъде по велик от този който му е дал живот и всичко сътворил ,а именно Бог е създателя.

coroviev

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #99 -: Април 01, 2006, 15:59:32 pm »
  Този цитат го бях сложил вече някаде ,ама и тука е подходящо за него.
Цитат
Ти произнесе думите си така, сякаш не признаваш нито сенките, нито злото. Няма ли да бъдеш така добър да поразмислиш по въпроса: какво би станало с твоето добро, ако не съществуваше злото, и как би изглеждала земята, ако от нея изчезнеха сенките? Та нали всички предмети и хора хвърлят сенки. Ето сянката на моята шапка. Но има и сенки на дървета и живи същества. Нали искаш да одереш цялото земно кълбо, да пометеш от него всички дървета и всичко живо заради твоята приумица да се наслаждаваш на голата светлина?

   Та ,какво казвате за светлината и мрака?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #100 -: Април 01, 2006, 16:54:11 pm »
Aбе това си е истината че Бог е доброто дявола му е завидял на славата и е започнал изграждане на нещо противоположно за да може да подрива Бог,но това не може да стане каквото и да прави. Неможе лукавия да бъде по велик от този който му е дал живот и всичко сътворил ,а именно Бог е създателя.
един ученик е научен тогава когато задмине учителя си :)
Пък и ако се замислиш Сатанаил всъщност си служи на Бога
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #101 -: Април 02, 2006, 17:12:46 pm »
Много е просто дори най глупавия може да прецени ако Бог бе злото и също така го поткрепя замислете се защо му е лукавия?
Защо ще се бори против злото, като съветва хората да не заставатават на страната на лукавия?
Защо всички Бог е обграден със Светии а не с демони?
Защо казва че ще има награда за нему служещите а не на противоположните?
Защо лукавия се е отвърнал от Бог?
Не даде ли Бог земята,живот,избора.............................................. на хората. Но Бог ги наказа, защото не му служеха, защото предпочетоха да служат на отвърналия се от Бога сатана.
Каква е връзката на  Бог с злото сега каже. Бог е любов това е истината.


Абе вярвайте си в каквото искате казвам само че много ще се разочаровате от края.

coroviev

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #102 -: Април 02, 2006, 17:33:03 pm »
  Виртуал ,първо имам една молба към теб , засей малко запетайки сред речта си , че мислите ти звучат като  казани от поп на сватба.
Цитат
Каква е връзката на  Бог с злото сега каже.
Е , това вече е добър въпрос! Не смяташ ли , че тази опростенческа теза за лошия дявол и добрия дядо боже е меко казано детинска? И ,че това е подходяща приказка за плашене на неграмотни селяни в ранното средновековие? Не си ли се замислял , че човек има свободна воля и разум. И ,че всичкото т. нар . зло си го творим сами един на друг и се справяме доста прилично и без дяволи? Дори сега ,четейки мъдрите ми слова сигурно се надига едно леко недоволство у теб. Казано по друг начин ,аз причинявам едно мъничко зло на някого.Къде е тука дявола?
 

Цитат
Абе вярвайте си в каквото искате казвам само че много ще се разочаровате от края.
Смяташ ,че вярата е една и истината е точно тази ,която ти прокламираш? И кой ти дава това право?

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #103 -: Април 02, 2006, 17:39:41 pm »
Истината е само една и тя не е злото!!!!!
Това ми е мнението.

coroviev

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #104 -: Април 02, 2006, 17:44:24 pm »
  Никой не твърди ,че истината е  в злото .Ние с теб говорим на различни езици ,но от това нещата за които говорим не се променят. Както и да е , ще пробвам още веднъж. Питам , кое те накара да мислиш , че ти владееш абсолютната истина и не само я владееш ,но я и разбираш

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
8443 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
42008 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16540 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12660 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
11598 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27